Šta je novo?

Periferni uređaji Preporuka za MacOS kompatibilan stampac

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

nick79

Slavan
Učlanjen(a)
31.05.2004
Poruke
103
Poena
320
Pozdrav,
U nekom skorijem periodu planiram kupovinu stampaca, pa imam par nedoumica.

Planirana upotreba: Oko 30-tak A4 strana mesecno.
Da li je potrebno stampanje u boji: Ne
OS kompatibilnost: MacOS (Ventura) / Windows
Budzet: do 30000 RSD

Na osnovu upotrebe i onoga sto meni treba, mislim da mi je najracionalniji izbor da kupim neki manji laserski stampac. Ono sto sam gledao su npr HP 107w, HP M111w i Brother HL-L2352dw. Ono sto me najvise brine je kompatibilnost sa MacOs-om. U nacelu svi podrzavaju AirPrint, ali su nekako inforamcije za ove stampace disperzovane, te negde ne pise nigde Ventura, poslednja podrzana verzija je Monterey, te negde sam naleteo na Brotherovom sajtu da su stavili disclaimer da nece podrzati Venturu, negde pisu da radi sa Venturom itd...
Ono sto mene najvise interesuje da li neko ima realno iskustvo sa nekim od ovih stampaca na MacOs-u. Naravno otvoren sam i za sve druge predloge ukoliko ih ima kod nas na trzistu i da se uklapaju u budzet.

Hvala unapred.
 
Za HP uređaje imaš aplikaciju na App Store, mislim da pokriva skoro sve uređaje
Meni npr. matori 125 star mislim bar 7-8 godina radi na Venturi 13.1 preko lan-a i wifi, a rad i skener.
 
Samo mala napomena, treba proveriti na App Store-u i HP sajtu verzije pošto ume na HP sajtu da bude novije izdanje (bar je tako bilo u slučaju mog HP all in one).
 
Nazad
Vrh Dno