Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
У Нишу. Све нове инсталације су оптика до корисника. Код мене је нпр оптика до зграде па коакс по згради. Поред 6 провајдера, само сбб нема оптику.
 
NIje u 18. veku? Izaci cu posle pa cu da ti slikam kako idu kablovi po Nisu, uzor nam Banglades :)
 
NIje u 18. veku? Izaci cu posle pa cu da ti slikam kako idu kablovi po Nisu, uzor nam Banglades :)
Da nije tako ne bi bilo ni SBB-a ni ostalih provajdera tu.
Čak i sam mts bi optiku imao u 3-4 gusto naseljena dela grada i to je to...
U Nišu si još 2014. imao ExeNet i NetNet optiku.
 
Ako ti je wan iz rutera identican sa whatsmyip sigurno nisi iza nat-a. Zovi 19900 i kazi im za problem, oni ce restartovati modem i dodeliti novu javnu adresu

Zvao teh podršku, prvo resetovali ruter, dobije opet istu IP adresu, pa onda kao ugasite i izvucite iz struje preko noći. Opet ista IP adresa.
Ponovo zvao, kažu da ne mogu ništa da urade da dobije neku drugu IP adresu nego "možete da doplatite 610 din za statičku". Ne treba mi, ne želim da plaćam nešto što mi ne treba, Hoću dinamičku ip adresu koja radi.
Prosledili moj problem na "višu instancu" (valjda Šolaku ;) ) pa će me neko zvati. Ako ne reše, vidim da će optika da mi uđe u kuću...
 
Zvao teh podršku, prvo resetovali ruter, dobije opet istu IP adresu, pa onda kao ugasite i izvucite iz struje preko noći. Opet ista IP adresa.
Ponovo zvao, kažu da ne mogu ništa da urade da dobije neku drugu IP adresu nego "možete da doplatite 610 din za statičku". Ne treba mi, ne želim da plaćam nešto što mi ne treba, Hoću dinamičku ip adresu koja radi.
Prosledili moj problem na "višu instancu" (valjda Šolaku ;) ) pa će me neko zvati. Ako ne reše, vidim da će optika da mi uđe u kuću...
Sve mogu da reše samo je pitanje da li to i žele, kako je pre moglo?
 
Si probao reset dugme pozadi na gatewayu ? Mada meni je uvek preko mojsbb.rs restart menjao IP bez cekanja (dok vadjenje iz struje treba da prodje sat da bi promenio)
 
Zvao teh podršku, prvo resetovali ruter, dobije opet istu IP adresu, pa onda kao ugasite i izvucite iz struje preko noći. Opet ista IP adresa.
Ponovo zvao, kažu da ne mogu ništa da urade da dobije neku drugu IP adresu nego "možete da doplatite 610 din za statičku". Ne treba mi, ne želim da plaćam nešto što mi ne treba, Hoću dinamičku ip adresu koja radi.
Prosledili moj problem na "višu instancu" (valjda Šolaku ;) ) pa će me neko zvati. Ako ne reše, vidim da će optika da mi uđe u kuću...
Kablovska dodeljuje javnu adresu po mac adresi, promeni mac adresu (na ruteru) pa tje se promeniti i javna ip adresa (ukoliko nisi iza cgnata)
 
Kablovska dodeljuje javnu adresu po mac adresi, promeni mac adresu (na ruteru) pa tje se promeniti i javna ip adresa (ukoliko nisi iza cgnata)
ne mozes promeniti mac adresu njihovog gateway-a, a posto nema bridge mode nema drugog "rutera" na kome da je promeni a da nesto cini
 
ne mozes promeniti mac adresu njihovog gateway-a, a posto nema bridge mode nema drugog "rutera" na kome da je promeni a da nesto cini
Nishta, onda mora da cheka da sam od sebe promeni adresu, shto mozhe da potraje i godinu dana, kolko se setjam dok nisam
bio pod CGNAT. Mozhda SBB to radi u manjem intervalu...
 
Si probao reset dugme pozadi na gatewayu ? Mada meni je uvek preko mojsbb.rs restart menjao IP bez cekanja (dok vadjenje iz struje treba da prodje sat da bi promenio)
Nisam. Probao sam šta su gospoda iz sbb predložila. Probaću kasnije i to.
Ova IP adresa sigurno je "moja" mesecima. Vađenje iz struje u trajanju od 18 sati nije pomoglo.
Kablovska dodeljuje javnu adresu po mac adresi, promeni mac adresu (na ruteru) pa tje se promeniti i javna ip adresa (ukoliko nisi iza cgnata)
Ne može da se promeni mac adresa na ovom njihovom uređaju.
 
@giovanni nisam ispratio od početka, koji je razlog da želiš da promeniš adresu?
 
Vidim da je trenutno akcija za nove korisnike

odaberi-svoj-paket-i-zgrabi-web-akciju-half-1920px-scaled.jpg


Da li postoji neka mogućnost da raskinem trenutnu uslugu (nisam pod ugovorom) i da onda posle nekog vremena se prijavim kao "novi" korisnik?
 
@giovanni nisam ispratio od početka, koji je razlog da želiš da promeniš adresu?
Izgleda da je ta adresa na nekoj crnoj listi. Ili možda ceo range adresa kojoj pripada i ova. Razni neki sajtovi odbijaju konekciju, ne rade neke igre i servisi (EA na primer konstantno izbacuje da nema internet konekcije itd.). Moj stari Xiomi telefon kad je na sbb wifi, izbacuje da konekcija nema pristup internetu (mada neki sajtovi i neki servisi rade).
Kad zakačim bilo šta od uređaja na vpn server negde napolju, sve što ne radi preko sbb neta, proradi.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Izgleda da je ta adresa na nekoj crnoj listi. Ili možda ceo range adresa kojoj pripada i ova. Razni neki sajtovi odbijaju konekciju, ne rade neke igre i servisi (EA na primer konstantno izbacuje da nema internet konekcije itd.). Moj stari Xiomi telefon kad je na sbb wifi, izbacuje da konekcija nema pristup internetu (mada neki sajtovi i neki servisi rade).
Kad zakačim bilo šta od uređaja na vpn server negde napolju, sve što ne radi preko sbb neta, proradi.
Meni je problem resio zakup staticke adrese(mesec dana) posle je sve radilo bez problema.
 
Vidim da je trenutno akcija za nove korisnike

odaberi-svoj-paket-i-zgrabi-web-akciju-half-1920px-scaled.jpg


Da li postoji neka mogućnost da raskinem trenutnu uslugu (nisam pod ugovorom) i da onda posle nekog vremena se prijavim kao "novi" korisnik?
Pusti im mail i reci da hoces da raskines ugovor ako ti ne daju promo za nove korisnike. Meni danas ponudili 8 meseci za dinar na tu foru, a istice ugovor krajem meseca. Al je to opet malo s obzirom da Yettel agent nudi 14 meseci za dz, i onda 10 meseci 2000rsd. Dzaba majko mila.
 
Ma Yettel jedino da ponudi 24 meseca po 1 din pa da se uzme u razmatranje da li biti ili ne biti beta tester... :)

Nije mi jasno na osnovu kojih parametara iz SBB-a pozivaju svoje korsnike pred istek ugovora. Pre 2 godine me zvali mesec dana ranije da obnovimo UO, a sada uopšte nisu... Ja i zaboravio da je istekla; setio sam se pre neki dan kad sam u sandučetu video ponudu Oriona.
Pošto je SBB pretpostavljam nezainteresovan, podneo sam zahtev za raskid; pa ako pozovu i ponude nešto nastavićemo, a ako ne - napravićemo pauzu od 2 godine :)
 
Opušteno, tako i moji napravili pauzu od 2 godine (SBB nije hteo da da 6 meseci za 1 din) pa ih zvali sami iz SBB-a posle 2 godine i ponudili 12 meseci za dinar.
Kao da su znali kad ističe ugovor sa MTS-om :D

Lopovi i jedni i drugi...
 
Istice mi uskoro UO, pa me interesuje, ako me niko ne bude cimao za produzetak, niti se ja angazujem, jel mi ostaje tekuci paket (EON FULL) po toj ceni ili ce se mozda samo korigovati cena u skladu sa povecanjem i to je to ili ima neka zackoljica?
Delim misljenje sa moderatorom, logicno je da ce u tom slucaju mesecna naknada da bude po vazecem cenovniku za taj paket, jer postajes prepaid pretplatnik. Ne znam samo, ako si imao ugovorene benefite, da li se oni gase po automatizmu ili ce i dalje precutno ostati u okviru usluge i uvecati iznos pretlplate za toliko koliko se tarifiraju ili ces morati te benefite da deaktiviras na licni zahtev kako mesecna prerplata ne bi bila veca u odnosu na cenovnik...
 
Delim misljenje sa moderatorom, logicno je da ce u tom slucaju mesecna naknada da bude po vazecem cenovniku za taj paket, jer postajes prepaid pretplatnik. Ne znam samo, ako si imao ugovorene benefite, da li se oni gase po automatizmu ili ce i dalje precutno ostati u okviru usluge i uvecati iznos pretlplate za toliko koliko se tarifiraju ili ces morati te benefite da deaktiviras na licni zahtev kako mesecna prerplata ne bi bila veca u odnosu na cenovnik...
To i ja mislim, logicno je, ali reko da pitam, s obzirom da sam prvi put u ovom statusu sa njima.

Nemam benefite, koje teško da mogu da imam s obzirom da se benefiti obično na pocetku UO.
 
Kablovska dodeljuje javnu adresu po mac adresi, promeni mac adresu (na ruteru) pa tje se promeniti i javna ip adresa (ukoliko nisi iza cgnata)
Тако ризикује да уопште добије приступ интернету, та нова мац адреса неће бити препозната, требало би да се унесе у систем. Можда да тражи други модем-рутер.
 
А на основу чега је раскид уговора важио до 01.02. ?
Prelistajte i orion forum isto su samo na sajtu javili promene cena mnogi su tek posle provalili nakon tuh mesec dana za raskid . Zalili se ratelu da to nije licno obavestenje i cena je vracena svakom ko se zalio i bio malo uporan tako da bez obzira sta vam provajder trazi zakon je tu malo fleksibilan sta znaci licno obavestenje i ako nije poslat mail sms ili lino vas zvali moze da se obori
 
SBB je na računu za Decembar najavio poskupljenje, tako da je svaki korisnik lično obavešten.
 
Pozdrav svima,treba mi pomoc

Istekao mi je ugovor pre mesec dana sa SBB nisu me obavestili to sam saznao kada mi je stigao uvecan racun na e mailu,pozvao sam ih i skontao sam da mi je ugovor istekao.Devojka mi se izvinila i rekla da ne mzoe da veruje da me niko nije pozvao.
Imam popust jer oni koriste moju struju(ono njihovo brojilo sta je vec) u zadnje 4 godine su mi dali popust tako sto su mi skinuli televiziju znaci 1400 din popusta na celokupan paket eon full paket,u zadnje 4 godine je poskupela struja 5 puta zna li neko koliko zapravo struje trosi ono njihovo sokocalo? a da u medju vremenu su podigli brzine tako da sad imam brzinu od Eon Premiuma,jel ima neko iskustvo sa ovom njihovom`niskom strujom` kako kazu oni momci koji su onda ugradjivali,kako cu najbolje da prodjem,da se ceknkam za istu cenu ili nize,ili da pretim mtsom mada m ise ne prelazi kod njih,pomoc pomoc hvala.
 
Cenkaj se naravno, sad lakse daju bolje ponude nego pre pola godine :)
 
Preporuka za SBB akvizitera Zorana. Drugi akviziter čiji je kontakt ostavljen ovde na temi nije bio preterano zainteresovan da realizuje novi priključak uz promociju 12 meseci po dinar.
 
Podneo sam u januaru zahtev za raskid ugovora na osnovu povecanja cene od 1. februara. Incijalno sam potpisao ugovor sa promocijom od 12 meseci po 1din i od tada je proslo 5 meseci, dakle jos uvek je "aktivna" promocija. Sad sam upravo video da mi je na email stigao sbbov racun u iznosu od 1560din i skinuto mi je nekih 10tak din koje sam unapred uplatio za ove promo mesece. Stavka digitalni eon full je naplacen 1010din, a stavka mesecno odrzavanje 540din.

Da nije neko imao slicnu situaciju ili zna o cemu se radi? Kako mogu da naplacuju ovo, s obzirom da sam i dalje pod ugovornom obavezom kod njih i trenutno tece onih 30 dana do raskida UO?
 
Preporuka za SBB akvizitera Zorana. Drugi akviziter čiji je kontakt ostavljen ovde na temi nije bio preterano zainteresovan da realizuje novi priključak uz promociju 12 meseci po dinar.
Ima li šanse da meni ponudi nešto, u Aprilu ove godine mi ističe eonfull, a od prošle godine imam instalaciju u zgradi za Orion internet. Razmišljam da uzmem Orion interneto only od 1gbps za 1375 x 24 meseci, a možda tv da mi ostane na SBB. Mada ako mi ponudi sbb recimo 8x1rsd, pristao bih.
 
Podneti zahtev za raskid ugovora i ponudiće 8 meseci po dinar ali ne odmah već pri isteku roka od 30 dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno