Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
gde je poskupelo pre nesec-dva?
 
Imam sličan (možda i isti) problem kao @panda1sto je opisao u nekom prethodnom postu. Često mi se desi da nekim sajtovima uopšte ne mogu da pristupim. Npr pre nekog vremena sam putovao za italiju i pre puta išao na neke njihove sajtove i pola nisam mogao da otvorim ako se ne nakacim na neki VPN. Klincu je prestala da radi neka igra (valja neki apex nešto) i EA (electronic arts) app izbacuje da pc nije na netu (a većina sajtova radi). Na jednom starijem xiaomi telefonu kad se nakacim na wifi browser stalno u vrhu drži poruku no Internet connection (pri čemu uredno otvara razne sajtove).
Danas u pokušaju da vidim sta je sa tim igrama na tom računaru upalim vpn na bilo koji strani server i njemu sve proradi.
Nisam iza cgnat (proverio) a ne mogu da nađem u temi kako dobitii novu ip adresu. Mislim da mi je trenutna ip adresa bar nekoliko meseci ako ne i pola godine ista.
Jel ima vajde da se zove call centar sa zahtevom da promene ip adresu gateway uređaju ili da se prosto žalim na uslugu?
ako ne dolacujes za staticku onda si skoro sigurno iz CGNAT.
verovatno su do sad sve prebacili?
 
ako ne dolacujes za staticku onda si skoro sigurno iz CGNAT.
verovatno su do sad sve prebacili?
Nisam iza CGNAT. Bar ja mislim. Kad pogledam u status gateway uređaja wan IP adresa mi je 24.135.xx.xxx i ista je i kad odem na neki sajt poput whatsmyip i sličnih. Ne plaćam za staticku ip adresu a restart uređaja preko moj sbb portala ne promeni ništa. Ip ostaje isti.
 
Nisam iza CGNAT. Bar ja mislim. Kad pogledam u status gateway uređaja wan IP adresa mi je 24.135.xx.xxx i ista je i kad odem na neki sajt poput whatsmyip i sličnih. Ne plaćam za staticku ip adresu a restart uređaja preko moj sbb portala ne promeni ništa. Ip ostaje isti.
Ako ti je wan iz rutera identican sa whatsmyip sigurno nisi iza nat-a. Zovi 19900 i kazi im za problem, oni ce restartovati modem i dodeliti novu javnu adresu
 
Једно питање, да ли може да се раскине уговор без пенала због повећања цијена ако сам имао попуст. Уговор ми истиче 1. новембра?
 
Како могу да подигну цијене ако у уговору пише да ћу да плаћам 4995?
 
Pre svega pozdrav.

Nadam se da mi neko može pomoći i odgovriti na pitanje, jer nisam najstručniji u vezi ove teme. Naime, u kući su mi razvučeni SBB kablovi od kojih jedan ide u dnevnu sobu, dok ostala dva idu u spavaće sobe (glavni SBB-ov kabal ulazi u kuću i spliterom je taj isti kabal razvučen do dnevene i dve spavaće sobe). Kada dobijen ruter od SBB-a prikačim na bilo koji kabal on radi, odnosno u kući imam internet, i svakako je signal najbolji tamo gde se ruter nalazi. Moje pitanje je da li bi mogao u nekoj od radnja da kupim dodatni (drugi) ruter i prikačim u jednu od soba na gore pomenute kablove, kako bih u kući imao dva rutera? Da li je to moguće, ili je potrebno uraditi neka dodatna podešavanja. Znam za pojam Bridgemode, ali mi nije najjasnija ta terminologija i kako to funkcioniše.

Unapred hvala svima!
 
Pre svega pozdrav.

Nadam se da mi neko može pomoći i odgovriti na pitanje, jer nisam najstručniji u vezi ove teme. Naime, u kući su mi razvučeni SBB kablovi od kojih jedan ide u dnevnu sobu, dok ostala dva idu u spavaće sobe (glavni SBB-ov kabal ulazi u kuću i spliterom je taj isti kabal razvučen do dnevene i dve spavaće sobe). Kada dobijen ruter od SBB-a prikačim na bilo koji kabal on radi, odnosno u kući imam internet, i svakako je signal najbolji tamo gde se ruter nalazi. Moje pitanje je da li bi mogao u nekoj od radnja da kupim dodatni (drugi) ruter i prikačim u jednu od soba na gore pomenute kablove, kako bih u kući imao dva rutera? Da li je to moguće, ili je potrebno uraditi neka dodatna podešavanja. Znam za pojam Bridgemode, ali mi nije najjasnija ta terminologija i kako to funkcioniše.

Unapred hvala svima!


Ovo je zvaničan deo odgovora njihove podrške za bridge mod:

"Na dalje, u vezi sa Vašim zahtevom za aktivaciju bridge mode-a, obaveštavamo Vas da je ta funkcionalnost isključivo dostupna korisnicima biznis paketa, odnosno pravnim licima."

Ne vole ni da ih pitaš za bridge mod, kao da si ih gađao kamenom ako ih pitaš za to... Bridge mod zaboravi kod SBB-a. Ja sam zbog bridge moda raskinuo ugovor sa njima, dopisivali smo se mesecima, nisu hteli da daju...
 
Ovo je zvaničan deo odgovora njihove podrške za bridge mod:

"Na dalje, u vezi sa Vašim zahtevom za aktivaciju bridge mode-a, obaveštavamo Vas da je ta funkcionalnost isključivo dostupna korisnicima biznis paketa, odnosno pravnim licima."

Ne vole ni da ih pitaš za bridge mod, kao da si ih gađao kamenom ako ih pitaš za to... Bridge mod zaboravi kod SBB-a. Ja sam zbog bridge moda raskinuo ugovor sa njima, dopisivali smo se mesecima, nisu hteli da daju...
Hvala puno na odgovoru.
 
Nije tačno, ja sam bio pod ugovorom. Proverio sam dal povećanje i mene kači i dobio potvrdan odgovor. I raskinuo ugovor naravno.

А на основу чега је раскид уговора важио до 01.02. ?
 
А на основу чега је раскид уговора важио до 01.02. ?
1.1. su na sajt okačili obaveštenje o tome, a takođe je diskretno pisalo, u poludnu računa za decembar. Rok za (besplatan) raskid ugovora zbog promene uslova pružanja usluge je tako istekao posle 30 dana.
 
1.1. su na sajt okačili obaveštenje o tome, a takođe je diskretno pisalo, u poludnu računa za decembar. Rok za (besplatan) raskid ugovora zbog promene uslova pružanja usluge je tako istekao posle 30 dana.
Хвала на објашњењу. 😀
 
Pre svega pozdrav.

Nadam se da mi neko može pomoći i odgovriti na pitanje, jer nisam najstručniji u vezi ove teme. Naime, u kući su mi razvučeni SBB kablovi od kojih jedan ide u dnevnu sobu, dok ostala dva idu u spavaće sobe (glavni SBB-ov kabal ulazi u kuću i spliterom je taj isti kabal razvučen do dnevene i dve spavaće sobe). Kada dobijen ruter od SBB-a prikačim na bilo koji kabal on radi, odnosno u kući imam internet, i svakako je signal najbolji tamo gde se ruter nalazi. Moje pitanje je da li bi mogao u nekoj od radnja da kupim dodatni (drugi) ruter i prikačim u jednu od soba na gore pomenute kablove, kako bih u kući imao dva rutera? Da li je to moguće, ili je potrebno uraditi neka dodatna podešavanja. Znam za pojam Bridgemode, ali mi nije najjasnija ta terminologija i kako to funkcioniše.

Unapred hvala svima!
Coax ISP koriste DOCSIS tehnologiju za internet, kada bi kupio još jedan DOCSIS modem/ruter da bi ga aktivirao morao bi da plaćas još jednu uslugu SBBu jer bi radile nezavisno (a SBB ionako ne dozvoljava korišćenje tvojih DOCSIS modema/rutera na njihovoj mreži)...

Ali, ako hoćeš Ethernet preko coax, postoje MOCA adapteri za to, i mogao bi da u jedan Lan port SBBovog rutera ubacis MOCA adapter i spliterom ga povezes na coax priključak u toj sobi, pa onda u bilo kojoj drugoj sobi gde imaš coax ubacis drugi MOCA adapter i na njega prikacis komp/svoj wifi AP preko Etherneta

Ništa od ovoga nema veze sa Bridge modom tako da ne znam zašto si to spominjao i dobio pogrešan odgovor

MOCA adapteri su skuplji od powerline ali teraju pun gigabit bez smetnji kada ukljucis veš mašinu, zato što je coax mnogo bolji provodnik signala nego žice za struju

Naravno, najjeftinije je da, ako mozes, pored/umesto coax kablova u zidovima provuces i/ili ethernet kablove, i postavis utikace za to, onda nema nikakve konverzije, samo ti treba jeftin switch, pa dodatne wifi AP mozes postavljati gde god hoces
 
Poslednja izmena:
Da li ima taj tip adaptera da se kupi u Srbiji? Ili mora Amazon, eBay, AliExpress ???
 
pitanje je kako ce ti to raditi ako sbb krene da koristi vise frekvencije
 
Mislio sam ako "otkačim" SBB jer me nerviraju zato što ne daju bridge mod (to je druga tema). A imam povezane 2 kuće, preko dvorišta, njihovim coax kablom. Pa ako im otkažem jednog dana i uvedem optiku drugog operatera u jednu kuću, da mogu "ožičeno" da sprovedem interenet u drugu kuću putem coax kabla. Shema optika- - -ethernet (kuća1.)---coax- - -ehternet(kuća 2).
 
Mislio sam ako "otkačim" SBB jer me nerviraju zato što ne daju bridge mod (to je druga tema). A imam povezane 2 kuće, preko dvorišta, njihovim coax kablom. Pa ako im otkažem jednog dana i uvedem optiku drugog operatera u jednu kuću, da mogu "ožičeno" da sprovedem interenet u drugu kuću putem coax kabla. Shema optika- - -ethernet (kuća1.)---coax- - -ehternet(kuća 2).
Ja sam prosle godine preko utp kabla, iz rutera iz dnevne sobe,povezao sa ruterom u spavacoj sobi ( tp link) i napravio novi wifi signal i tako prosirio domet a ujedno i povezao neke uredjaje u spavacoj sobi sa lan-om iz tp linka
.Probaj tako i za drugu kucu
 
Ma povezane su već sada bežično, putem wifi mesh-a, wifi 6. Signal je dobar ali "na granici" (zbog udaljenosti), tako da bih voleo da bude sigurnije, preko ožičene veze. Steta da se taj SBB spoljni coax kabel ne iskoristi, ako ih šutnem, a to se može brzo dogoditi, samo da mi crkne njihov modem i ne zamene ga istim (epc 3208).
 
Od cega zavisi da li si iza CGNAT ili ne? Od lokacije ili je random? Ja nisam, menjao sam imena zbog popusta i sada planiram opet to da uradim ali me brine da me ne podkaci CGNAT. Juce sam podneo zahtev za raskid (koji mi istice pocetkom marta) i sada cekam da mi se javi teta iz SBB (zvala me jedno 3x u zadnja 3 meseca) koji mi je obecala 12mes po 1din. Da li mogu ranije to da potpisem i prebacim se na novi ugovor/vlasnika i ranije ili moram da sacekam datuma isteka?
 
Ima li neko info koliko SBB, kod vraćanja opreme, naplaćuje 'izgubljenu' D3 cam karticu?
 
Od cega zavisi da li si iza CGNAT ili ne? Od lokacije ili je random? Ja nisam, menjao sam imena zbog popusta i sada planiram opet to da uradim ali me brine da me ne podkaci CGNAT. Juce sam podneo zahtev za raskid (koji mi istice pocetkom marta) i sada cekam da mi se javi teta iz SBB (zvala me jedno 3x u zadnja 3 meseca) koji mi je obecala 12mes po 1din. Da li mogu ranije to da potpisem i prebacim se na novi ugovor/vlasnika i ranije ili moram da sacekam datuma isteka?
Ako si na optici, gotovo 100% si iza CGNATa. Nepisano je pravilo da su manji/slabiji paketi iza CGNATa.
 
Nisam na optici, u Nisu nisam siguran da je uopste i ima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno