Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Skracuju troskove kao i svi drugi, samo bi bilo lepo da o tome obaveste kupce na vreme. Ja cu verovatno uzeti Crucial MX500 pre nego sto i oni urade nesto slicno.
 
Skracuju troskove kao i svi drugi, samo bi bilo lepo da o tome obaveste kupce na vreme. Ja cu verovatno uzeti Crucial MX500 pre nego sto i oni urade nesto slicno.
Ali ako kracenje troskova podrazumeva izbacivanje proizvoda koji ne samo da jedva radi vec i crkava, onda je to losenje kracenje troskova, ali jako dobro unistavanje svog brenda.

Generalno, nejasno mi je sta WD(a i Corsair posto slicne poteze povlaci) radi sa svojim brendovima na SSD trzistu. Umesto da black brand bude rezervisan za najbolje proizvode, blue za mid range, a green za ova sranja, oni green ni nemaju u ponudi, blue su unistili, a u black ubacili DRAM-less disk i time odlazi sva prica o performansama.
Slicno i Corsair, za vreme Gen3.0 su imali MP500 porodicu kao high end, MP400 kao mid-range i nize brojeve kao budget, sad im je svaki proizvod MP600 pa neki simbol dodat na kraju. Ne samo da si srozao svoj brend nego si i zbunio potrosace.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam nv2 Kingston od 500GB za jednu mašinu gde se planira da bude na njemu sistem, znao sam i kad sam ga kupovao da nije neki disk ali valjda će služiti svrsi korektno. Trebalo bi da bude bolji od P300 i P310 prilično.
 
Koliko Patriot burst elite 2.5 sata moze da bude los za 2500din koliko bi izasao na ananasu za 480GB? Otvarao sam danas laptop, ima 1TB HDD i slot za m2 ssd, ali konektor nije zalemljen, pa nista od toga. Menjao bih postojeci HDD, pa mi treba minimalno 400GB za sistem i podatke. Planiram da prodam laptop u narednih godinu dana, mozda i pre, pa ne znam da li uzeti ovaj burst ili neki sledeci najjeftiniji.
 
Sa obzirom da su crkavali kao nezdravi, može da bude loš. Dobar bi bio za neki sekundarni, možda za keširanje, torentovanje, igre i slično gde i ako crkne, preživi se.
 
Planirao sam da svakako ubacim neki ssd pre prodaje, a trenutni hdd ostavim kao externi za backup. Steta sto nema veci izbor na ananasu za kapacitet preko 400GB, a po normalnoj ceni.
 
Planirao sam da svakako ubacim neki ssd pre prodaje, a trenutni hdd ostavim kao externi za backup. Steta sto nema veci izbor na ananasu za kapacitet preko 400GB, a po normalnoj ceni.
Imas Lexar NS100 512GB za 3450 rsd i 3 godine garancije u domacoj radnji.
 
Poslednja izmena:
Meni je taj Lexar interesantan, samo 2TB NVMe model, da zamenim mehanicke diskove
 
Zna li neko kakvi su Gigabyte ssd-ovi? Konkretno GP-GSTFS31480GNTD. Ima ga na ananasu za 2300din, zajedno sa čuvenim A400. Za kingston vidim da se dosta ljudi ovde žalilo, a opet na amazonu ima 4.8 rejting sa preko 180k ocena.
 
pih.. platih 240gb 1700din 🤕
 
Na ovom linku review-er kaze da Gigabyte SSD ima Phison S11 kontroler, a tvrdi da Kingston A400 ima Marvell 88NV1120 kontroler. Medjutim, ako se dobro secam Kingston A400 takodje ima Phison S11 kontroler, tako da sve bojke koje vaze za A400 bi trebalo da vaze i za taj Gigabyte model.
 
tako da sve bojke koje vaze za A400 bi trebalo da vaze i za taj Gigabyte model
Mislis na brojke ili boljke? :)

Nisam siguran koliko ovi low budget ssdove mogu biti losi, gledao sam i na kp, za 2300din nema sanse da se nadje 480GB, pa cak ni onaj kingfast kinez. Za sledeci laptop svakako ide nvme.
 
Mislis na brojke ili boljke? :)

Nisam siguran koliko ovi low budget ssdove mogu biti losi, gledao sam i na kp, za 2300din nema sanse da se nadje 480GB, pa cak ni onaj kingfast kinez. Za sledeci laptop svakako ide nvme.
Bojke, ne brojke, isti je kontroler, za NAND nisam siguran, a problemi(tj nasumicno crkavanje) se javljaju zbog kontrolera.
 
Samsung 980 Pro 2TB za 167 € ?
A potpuno ista cijena za Samsung 970 EVO Plus SSD 2TB, koji sam mislio i uzeti za tu cijenu, nisam ni znao da je 980 Pro na istoj cijeni sada.
 
Vidim da si mi odgovorio i na drugim temama (i hvala ti :)) pa si vjerovatno vidio o čemu se radi, a evo da napišem zbog drugih. Kasno sinoć mi se javio zet sa Floride jer sam mislio preko njega i sestre da uzmem 970 Evo Plus 2 TB za tih nekih 166 €, pa mi je rekao da je i Evo 980 Pro na popustu, uputio me na članak da je Samsung krajem prošle godine pustio 990 seriju i oborio dosta cijene za 970 (popust od 64%) i 980 (popust od 53%). Tako da su oba sada $180, za 2 TB.
 
Mogao si sva pitanja da staviš u jednu temu u Šta Da Kupim podforumu, ali 'ajde...
 
Koji SSD uzeti za tinejdžersku gaming mašinu? Igra se CSGO, i još neke nezahtevne Steam igre. Vidim da je Samsung 250Gb 870 Evo oko 4500, ili proći jeftinije i uzeti za 2500 Crucial BX500? Znam da su totalno dva različita sveta SSD-ova, ali ne mogu da se odlučim da li im je potreban Samsung. Vidim da i za cenu Samsunga ima i 500GB Crucial BX500, ali ne znam koliko će im memorije trebati,
 
Šta god da je sa igrama u pitanju, malo je 250GB ovih dana. 500GB je bukvalno minimum. Još ako vide free Epic igre, pa bi da probaju kako koja izlazi... Tako da 250GB (koji god SSD) otpada.

Po meni gejming-tinejdžeri i ostalo, uzmi BX500 za jeftinoću (4100 din) i završi posao.
 
Bilo bi idealno da imaš neki bolji SSD za "sistemski" a bukvalno bilo koji (osim Kingston A400 serije, koji je jadan kad se napuni preko nekog kapaciteta) za "D:" disk.
Ako je ovaj tvoj izbor koji moraš da napraviš takav da će sve biti na jednom disku, onda idi na 500GB Crucial BX500.
Naravno, sačekaj još neki eventualni predlog od kolega forumaša pa presudi. :)
 
Nemaju neki jak računar trenutno, Athlon 740k i ne znam koja grafička. Tako da trenutno ne mogu da igraju mnogo igara, samo starije. S te strane im ne treba Samsung, ali mislim da će im zatrebati prostor kroz koju godinu
 
Treba i meni mala pomoc oko izbora harda. U pitanju je deciji komp koji sluzi samo za igrice. Sad ima u njemu kingston a400 od 240 gb i wd black 1tb na 7200 rpm. Ploca u kompu je asus b450 m-k i vidim da podrzava i m2 diskove. Posto bih menjao kingstona stavio bih neki m2 jer je brzi, ali ne znam koja je razlika izmedju obicnog m2 i nvme m2. Vidim po netu da ploca podrzava i nvme pa me sad zanima koji m2 hard je trenutno najbolji u rangu 4500-5000 dinara? I ako moze preporuka i za napajanje u istom cenovnom rangu jer planiram da ubacim i neku rx580 grafiku uskoro u isti komp. Sad je trenutno vega 8 koja ide u ryzen 2200g. Hvala unapred na odgovorima i savetima. 🙂
 
Ne diraj tj. ne uzimaj disk, osim ako ti ne treba više prostora. Za pare koje planiraš da potrošiš, gledaj Ryzen 5 2600 (može 1600AF) ili ako nađeš Ryzen 5 3600 još bolje, ali cena će da diktira situaciju. RX580 je validno rešenje, samo gledaj 8GB varijante. Napajanje samo novo (osim ako nemaš legit prodavca koji prodaje legit stvari), i za taj srednji-niži rang FSP daje najviše - FSP HYPER 80+ PRO 650W za oko 6000 dinara (novo, 3 godine garancije).

2200G je preslab procesor za igre ovih dana i ako njega ne promeniš, nećeš iskoristiti tu novu grafiku kako treba.
 
Ne diraj tj. ne uzimaj disk, osim ako ti ne treba više prostora. Za pare koje planiraš da potrošiš, gledaj Ryzen 5 2600 (može 1600AF) ili ako nađeš Ryzen 5 3600 još bolje, ali cena će da diktira situaciju. RX580 je validno rešenje, samo gledaj 8GB varijante. Napajanje samo novo (osim ako nemaš legit prodavca koji prodaje legit stvari), i za taj srednji-niži rang FSP daje najviše - FSP HYPER 80+ PRO 650W za oko 6000 dinara (novo, 3 godine garancije).

2200G je preslab procesor za igre ovih dana i ako njega ne promeniš, nećeš iskoristiti tu novu grafiku kako treba.
Disk bih menjao jer imam osecaj da ne radi onako dobro kao nekada. Ranije je mnogo brze podizao sistem, a sad mu treba skoro minut da se upali. Koristim ga vec 6-7 godina i mislim da je odsluzio svoje. A i usput bih uzeo nesto malo vece. Od zahtevnijih igara igra se samo fortnite i gta 5, ostale igre nisu ni izbliza zahtevne. A napajanje bih menjao jer je pocelo da zuji u zadniih par dana. Zablokira komp i zuji par sekundi pa posle nastavi normalno da radi. Inace je sad neko obicno kung-fu napajanje, mislim da je ms 500 w. Imam u planu i procesor da mu zamenim ali to mnogo kasnije, negde na leto. Prvo bih ovo sto je kriticno, odnosno ssd i napajanje. Hvala na brzom odgovoru, btw. 👍
 
Sad znam otprilike i situaciju...

A320 ploča, 2200g, MS500 od 150W, MS kućište, 8GB 2400mhz RAM, A400 (hard disk je možda dodat kasnije)... Svaki put kada sam radio upgrade za takve kompove ispalo je ihaha cena. Razumem da želiš upgrade, ali razmisli i o komplet zameni svega. Prodaj što imaš (ako ti nije cim) i uzmi nešto što ima smisla.

To podizanje sistema ne mora biti do samog diska, mada zna A400 da uspori (posebno kada se popuni) i može da bude i često je i do Windows ažuriranja (posebno ako se prođe par verzija sistema). A ovo zujanje kompa i nastavljanje normalno da radi ne liči na napajanje, već na neki sporiji odziv nečega. Napajanja nemaju takvih bagova (mahom) i ona ili ne pale ili restartuju komp.

Sačekaj još mišljenja naravno, ali nisam siguran da će ti promena napajanja srediti problem kojeg imaš za blokiranjem. Zujanje napajanja (ako se čuje iz njega) je inače tu jer ventilator umire (ako je čišćeno komp redovno, onda je jednostavno dotrajalo, a ako nije, onda od prašine koja uđe gde ne treba).
 
Nazad
Vrh Dno