Šta je novo?

Yettel Hipernet

Granica je puna cena, i ako imaš neku od tih tarifa, imaš duplo brži internet
 
Bio sam kod druga da vidim kako radi yettel optika
U mom gradu koriste Nokia ONT G-010G-Q umesto Huawei sto pokazuju u video-ima, sto mozda znaci da dele OLT sa MTS-om (jer i kod njih moze samo Nokia ovde), iako sam mislio da yettel koristi svoje (da iznajmljuje staklo a ne L2)
Lista veza koje uspostavlja ZTE Yettel ruter: ovde pastebin (bitno je da je PPPoE na VLAN-u 710)
Kada se uradi factory reset ZTE rutera on 5 minuta ceka da mu ACS podesi celu konfiguraciju, ne dolazi sa pppoe user/passom vec u sebi kao mts ruteri.
Nazalost, zato sto je TR069 URL veza httpS nisam mogao taj saobracaj da protumacim niti da pustim svoj ACS na istom URL-u jer nemam validan sertifikat, tako da ne znam Admin sifru za ZTE Yettel Web interfejs
Ali, uspeo sam da izvucem PPPoE user i pass tako sto sam u virtuelnoj mashini koja ima mrezni interfejs bridgovan na pravu karticu koja je LAN kablom povezana sa ZTE Yettel ruterom, instalirao i pustio mikrotik RouterOS na njemu namesten PPPoE server (na odgovarajucem VLAN-u) koji kao auth metodu ima samo PAP, pa onda Wiresharkom u glavnom OS-u gledao pakete na interfejsu dok se nije pojavio PPP PAP sa userom i passom.
Sa tim userom i passom, i VLAN-IDom (ne mora mac clone) smo uspeli da na njegovom jakom ASUS ruteru direktno povezemo WAN kabl sa ONT-om, I onda taj hipernet ZTE ruter spakujemo u njegovu kutiju i vise ne koristimo, sto je bio i cilj.
Kako ste podesili ASUS ruter da funkcionise bez ZTE? Koje ste sve parametre podesili na ASUS ruteru?

Uspeo sam da dobijem config.xml putem uputstva koje si naveo ispod (hvala puno na detaljima!).
 
Zašto se mučite da dođete do PPPoE podataka kada Yettel omogućava da na zahtev korisnika prebaci svoj uređaj u bridge mode, samim tim onda moraju oni da proslede PPPoE podatke korisniku da bi korisnik podesio svoj ruter?
 
Zašto se mučite da dođete do PPPoE podataka kada Yettel omogućava da na zahtev korisnika prebaci svoj uređaj u bridge mode, samim tim onda moraju oni da proslede PPPoE podatke korisniku da bi korisnik podesio svoj ruter?
ne verujem da funkcionise tako. u tom "pppoe_bridge" modu zte ruter i dalje radi pppoe, samo ne radi vise NAT.
takodje mozda nece da ima beskoristan ruter da mu zauzima prostor i trosi struju kada ne mora, niti da se cima sa tehnickom podrskom da bi se smilovali da mu daju podatke
Kako ste podesili ASUS ruter da funkcionise bez ZTE? Koje ste sve parametre podesili na ASUS ruteru?

Uspeo sam da dobijem config.xml putem uputstva koje si naveo ispod (hvala puno na detaljima!).
WAN Mode: PPPoE
PPPoE user/pass: kao iz configa
VLAN Enable: stiklirano
VLAN VID: 710
i u wan port se ubaci kabl iz ONT-a
mozda ti je VLAN opcija sakrivena ovde: https://dougrathbone.com/asset/blogimages/f5d28fe6-0560-4acb-a0b8-709f4ca1eebe_image_2.png

ako ne mozes da nadjes ova podesavanja, daj skrinshote wan configuracije tvog asusa
 
Poslednja izmena:
Ako Yettelov uređaj uspostavlja PPPoE onda to nije 'bridge mode' nego DMZ funkcija.
 
Neki faux-bridge je, gde on radi PPPoE, a IP koji dobije od njega daje preko DHCP na jednom od LAN portova (znaci tvoj ruter dobija WAN ip koji bi dobio ZTE, ZTE ne radi NAT).
To mora sa njihove strane da bude ukljuceno, dok DMZ mozes da ukljucis i ti (i onda radi i ZTE nat, a i tvoj ruter NAT).
Moze se namestiti da i ZTE samo radi skidanje VLAN-a (tj. taj pravi bridge mode), ako vas ruter nema podrsku da radi VLAN na WAN portu.
 
Poslednja izmena:
Koji je uopšte razlog da operateri u Srbiji toliko kriju PPPoE podatke?
Imam nešto malo iskustva iz inostranstva i niko nikada mi nije onemogućavao pristup PPPoE podacima.
 
ne znam, a narocito na hipernetu gde ionako 99.9% pppoe naloga ce samo dati CGNAT adresu (a ne koristi se za nista drugo osim dobijanja IP adrese)...
mogli su da stave DHCP IPoE i gotovo (poceli su sa radom prosle godine valjda?, tako da nemaju staru xDSL mrezu koja je bila zasnovana na PPPoE/A iz pocetka)

i mts takodje nece ti dati pppoe user/pass na zahtev osim ako nemas staticki ip (jer onda ti rucno prave pppoe nalog pa ti mogu dati podatke)
sa inostranstvom su ti iskustva drugacija jer mozda moraju da prate ovaj zakon: https://decoded.legal/blog/2022/06/...-users-to-choose-their-own-terminal-equipment
 
Za MTS znam da daju PPPoE podatke ako imaš statičnu IP adresu pošto sam koristio tu mogućnost dok sam bio njihov korisnik.
To bi bar mogao i Yettel da ponudi za početak ako već plaćaš dodatnih 480 RSD mesečno.

Da li je neko pokušao uz pomoć aplikacije RouterPassView da dođe do PPPoE podataka na Yettel opremi?
Mislim da su sa tom aplikacijom korisnici Beogrida dolazili do PPPoE podataka na TP-Link opremi.
 
RouterPassView ne podrzava ZTE H298Q koji Yettel koristi... pogledaj moj post na strani 25 ili ovde kako izvaditi sve podatke iz Config back-upa (morao sam SAM da dodam podrsku za ovaj model rutera u python program koji to radi). NirSoft moze citati ovaj kod i dodati podrsku u RouterPassView programu neki dan u buducnosti, lakse je nego preko komandne linije.

To bi bar mogao i Yettel da ponudi za početak ako već plaćaš dodatnih 480 RSD mesečno.
Yettel takodje ti moze reci pppoe user/pass, valjda ti salju mail sa tim informacijama ako im platis za static ip, ne znam, nisam to radio, jedan korisnik ranije u temi jeste, ali rekao da nije dobio mail, da se samo sve namestilo na ruteru, i da posle toga nije pitao.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ko je imao EON može da mi kaže kakav je Hipernetov TV Box, da li je moguće instalirati aplikacije kao na EON-u ili ima nekih ograničenja?
I najvažnije, da li ima optički audio izlaz?
 
Možeš da instaliraš aplikacije regularno sa playa, nema sertifikat za Netlix, baš kao i Eon box, nema ostalih ograničenja, ima optički izlaz
 
Yettel Hipernet ponuda je bar po meni malo konfuzna.
Svi novi korisnici dobijaju 12 meseci po 1 RSD.
Drugih 12 meseci ugovorene obaveze se plaća po sniženoj celi ili onoj većoj precrtanoj?
Posle isteka ugovorene obaveze od 2 godine se plaća ona najviša precrtana cena?

Ako imaš paket mobilne telefonije kod njih koji ima cenu nižu od 1500 RSD plaćaš Hipernet paket po višoj ceni za 'ostale korisnike' koji nemaju kod njih mobilnu telefoniju.
Da li je ta granica od 1500 RSD mišljena na punu cenu ili sniženu cenu paketa mobilne telefonije?
Drugih 12. meseci se placa ona niza cena. Ne ona veca - precrtana. Tako mi je malopre rekao covek iz Yetela. Za ono koliko se placa posle 2. godine nisam ni pitao. Mislim, ima vremena. :)
 
da, da tako je, placa se niza cena... ja skoro poptisao jos jedan ugovor, uveo bebisiterki net i tv... momci koji rade ugradnju, max izasli u susret, dosli na drugi kraj grada da potpisem ugovor, pa onda otisli na ugradnju... internet super radi, kaze da i tv odlicno radi (upozorio sam je da moze da ima problema sa tv-om, ali za sada kaze sve ekstra radi)... Probao sam cak i kod mene kako radi tv (nisam 2x upalio od uvodjenja jer imam eon), i iznenadio sam se koliko je brze i fluidnije sad nego sto je bilo prvi put kad sam probao televiziju
 
Evo sada sam video na sajtu Yettela da su promenuli cene svojih usluga, pa tako sada novi korisnici po zvanicnim informacijama sa sajta dobijaju 12 meseci po 1 dinar i cena nije vise 2.299 dinara nego je posle isteka od 12 meseci po dinar nova cena je 1.599 dinara. To je Hipernet M paket, sve to isto vazi za Hipernet L paket gde imate iste uslove 12 meseci po dinar a posle isteka godinu dana cena je bila 2.999 dinara a nova je 1.899 dinara.

A da ne govorim da preko agenata mozete da dobijete 18 meseci po dinar i onda jos 12 meseci da placate 1.599 ili 1.899 dinara za internet.

Ovo je bukvalno trljanje ociju ljutom paprikom za korisnike koji su porpisali ugovore pre nedelju dana, pre mesec dana ili vise.
 
Evo sada sam video na sajtu Yettela da su promenuli cene svojih usluga, pa tako sada novi korisnici po zvanicnim informacijama sa sajta dobijaju 12 meseci po 1 dinar i cena nije vise 2.299 dinara nego je posle isteka od 12 meseci po dinar nova cena je 1.599 dinara. To je Hipernet M paket, sve to isto vazi za Hipernet L paket gde imate iste uslove 12 meseci po dinar a posle isteka godinu dana cena je bila 2.999 dinara a nova je 1.899 dinara.

A da ne govorim da preko agenata mozete da dobijete 18 meseci po dinar i onda jos 12 meseci da placate 1.599 ili 1.899 dinara za internet.

Ovo je bukvalno trljanje ociju ljutom paprikom za korisnike koji su porpisali ugovore pre nedelju dana, pre mesec dana ili vise.
Ja to ne vidim na adresi:

Pls, share-uj link :)
 
1599 i 1899 RSD su cene za pakete samo sa optičkim internetom i to uz pretplatu za mobilni kod Yettela (pretplata viša od 1500 RSD).

 
1599 i 1899 RSD su cene za pakete samo sa optičkim internetom i to uz pretplatu za mobilni kod Yettela (pretplata viša od 1500 RSD).

Jeste mora da se ima i mobilni paket kod njih ali ovo je bas gorak ukus u ustima sta rade.

Ispada da onaj koji sada uzme L paket placa manje od mene koji imam M paket, em ima veci download i upload i jos 40 evra mu ostaje u dzepu. Dok oni sa novom cenom M paketa stede 70 evra.
 
A da ne govorim da preko agenata mozete da dobijete 18 meseci po dinar i onda jos 12 meseci da placate 1.599 ili 1.899 dinara za internet.
Jesi li siguran za ovih 18 meseci po dinar? Meni su nudili 14...

Ako imaš pošalji mi kontakt agenta, može i na PP. Hvala.
 
A koja je fora sa ovih 19.000din koje daju za telefon? Da li to važi samo za skuplje mobilne telefone u Yettel mreži ili za sve telefone?
 
A koja je fora sa ovih 19.000din koje daju za telefon? Da li to važi samo za skuplje mobilne telefone u Yettel mreži ili za sve telefone?
19k je zapravo uz reciklazu telefona. to je zapravo 9k + max 10k za reciklazu. Pitanje je za koji telefon mozes dobiti punih 10.
A sto se tice cene za telefon

  • Korisnik koji zasnuje pretplatnički odnos sa ugovornom obavezom radi korišćenja Hipernet usluge i koji sklopi ili obnovi svoju ugovornu obavezu radi korišćenja usluga mobilne telefonije, u trajanju od 24 meseca, uz kupovinu mobilnog uređaja na rate, uz izabrani tarifni paket, stiče pravo da ostvari popust na cenu izabranog mobilnog uređaja u visini od 9.000 dinara.
  • Po primeni ovih popusta maloprodajna cena mobilnog uređaja koju korisnik plaća na rate ne može biti niža od 2.300 dinara.
Kako su definisali recenicu, trebalo bi da je bilo koja cena telefona ok.
 
Pažljivo sam pročitao ugovor, ali jednu stvar ne razumem.
Piše da tek nakon isteka obaveznog perioda ugovora možeš otkazati uslugu s otkaznim rokom 14 dana - da li to znači da ja nemogu da izađem iz cele priče poslednjeg dana ugovorne obaveze već moram još 14 dana da plaćam nepromotivnu cenu usluge?
 
14 dana pre isteka ugovorne obaveze najavis da neces vise da koristis njihove usluge.
 
Moze li neko ko zna da napise proceduru za prelazak sa MTSa. Imam pripejd u A1 i morao bih da prebacim broj u Yetel da bi imao onaj popust za njihove korisnike. Da li dobijam popust prilikom prebacivanja broja i prelazak na postpejd? Znam da je ranije bilo 50%.
 
19k je zapravo uz reciklazu telefona. to je zapravo 9k + max 10k za reciklazu. Pitanje je za koji telefon mozes dobiti punih 10.
A sto se tice cene za telefon

  • Korisnik koji zasnuje pretplatnički odnos sa ugovornom obavezom radi korišćenja Hipernet usluge i koji sklopi ili obnovi svoju ugovornu obavezu radi korišćenja usluga mobilne telefonije, u trajanju od 24 meseca, uz kupovinu mobilnog uređaja na rate, uz izabrani tarifni paket, stiče pravo da ostvari popust na cenu izabranog mobilnog uređaja u visini od 9.000 dinara.
  • Po primeni ovih popusta maloprodajna cena mobilnog uređaja koju korisnik plaća na rate ne može biti niža od 2.300 dinara.
Kako su definisali recenicu, trebalo bi da je bilo koja cena telefona ok.
Koliko sam ja razumeo MP cena telefona koji se uzima ne moze biti niza od 55200 dinara sa sve ukljucenim popustom (2300x24).
 
Da li za Yetel opticki internet treba fiksni telefon?
Nisam bas najbolje razumeo da li cena od 1799 Hipernet M sa fiksnim telefonom ili samo net?
Da li radi Mts Iris GO na Yetel internetu?
 
Iris GO ne radi (odmah cim se aplikacija pokrene, kaze da treba da se koristi u mts mrezi i izadje).
Fiksni telefon nije obavezan i dolazi samo uz Hipernet pakete koji imaju +/Trio u sebi (ne uvodi se posebna fiksna linija nego ide preko rutera)
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja razumeo MP cena telefona koji se uzima ne moze biti niza od 55200 dinara sa sve ukljucenim popustom (2300x24).
To sam i ja prvo pomislio, ali ne pominje se da rata ne može biti manja nego "cena telefona (koji se plaća na rate) ne može biti manja od toga".
inače ne znam gde im pravi razliku između uzimanja 2300rsd i uzimanja 1500rsd.
Za rate ima malo smisla, ali zato i kažem po načinu na koji su definisali rečenicu
 
To sam i ja prvo pomislio, ali ne pominje se da rata ne može biti manja nego "cena telefona (koji se plaća na rate) ne može biti manja od toga".
inače ne znam gde im pravi razliku između uzimanja 2300rsd i uzimanja 1500rsd.
Za rate ima malo smisla, ali zato i kažem po načinu na koji su definisali rečenicu
Najsigurnija varijanta je onda pozvati call centar ili otici do poslovnice. Ovako zvuci i jedno i drugo da moze biti.
 
Nazad
Vrh Dno