Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Preko nekoliko ljudi koji su ovde a mts su ugovaraci i promoteri, prilikom prelaska sa sbb na mts, pozivom na 064733, ujko/striko/kum/rođak/prijatelj/komsija/devojka il momak mi rade u mts/policajac/vojnik ...

Obavezno pregovarati, zna se sta je maximum i pokusati njega dobiti.
 
Poslednja izmena:
^
Ovde mi se javio clan mitobekrijo, i povezao me oko kampanje sa agentom zvana Dunja.
Zbog greske agenta (Dunja), doticna je za prebacivanje navela moj A1 broj ali kao postpaid, a trebalo je prepaid, i A1 naravno odbio prenos broja jer se ne slaze (jos pre 2 nedelje).
Doticna se ne javlja na pozive, ne odgovara na poruke, ne znam sta mi je ciniti.
I ja danas morao da odem licno u A1 i mts, da vidim o cemu se radi.
Zatim podneo zahtev za omoriku 8, montiran je vec box3, al zbog neodgovorne doticne, moracu da sacekam prenos broja jos par dana.
Obecano mi je da ce da spoje prebacen broj i box 3, i dobiti zeljeni box 4 plavi lite?

Ako istice u utorak, vredi li da se nadam da cu dobiti box 4 plavi lite po 18 meseci po 1 dinar, ili da ja lepo odem i raskinem ugovore, dok jos mogu (rok je 14 dana)...???
 
^
Ovde mi se javio clan mitobekrijo, i povezao me oko kampanje sa agentom zvana Dunja.
Zbog greske agenta (Dunja), doticna je za prebacivanje navela moj A1 broj ali kao postpaid, a trebalo je prepaid, i A1 naravno odbio prenos broja jer se ne slaze (jos pre 2 nedelje).
Doticna se ne javlja na pozive, ne odgovara na poruke, ne znam sta mi je ciniti.
I ja danas morao da odem licno u A1 i mts, da vidim o cemu se radi.
Zatim podneo zahtev za omoriku 8, montiran je vec box3, al zbog neodgovorne doticne, moracu da sacekam prenos broja jos par dana.
Obecano mi je da ce da spoje prebacen broj i box 3, i dobiti zeljeni box 4 plavi lite?

Ako istice u utorak, vredi li da se nadam da cu dobiti box 4 plavi lite po 18 meseci po 1 dinar, ili da ja lepo odem i raskinem ugovore, dok jos mogu (rok je 14 dana)...???
Uf kakav haos! Trebalo je prvo da uradis prenos broja pa tek onda da kreiras Box paket. Da li su ti u poslovnici rekli da ce moci da ti sve spoje nakon prenosa i da ces dobiti 18 meseci po din?
 
  • Like
Reagovanja: s5p
Ja sam i uradio prvo prenos broja, ali je doticna lose navela podatke, i odbili su zahtev.
Pisem joj, zovem je, ni traga ni glasa da me savetuje sta da uradim.
Pre par dana su postavili celokupan box 3.
I tek sam juce otisao da podnesem nov zahtev za prenos broja.

U poslovnici su mi rekli da ce da spoje , i da cu dobiti 18meseci po 1 din. Ali to je sve na rec...
 
Ma ne ističe ništa, ovde pojedini članovi promoteri pumpaju hajp...
Zvao sam čoveka sa terena (promoter isto) rekao ističe mi u decembru ugovor sa SBB da li će važiti i tada promocija, kaže nema problema, zovi...
 
Ma ne ističe ništa, ovde pojedini članovi promoteri pumpaju hajp...
Zvao sam čoveka sa terena (promoter isto) rekao ističe mi u decembru ugovor sa SBB da li će važiti i tada promocija, kaže nema problema, zovi...
Ja nisam promoter, daleko od toga. Dobili smo zvanicno da ce promocija trajati do utorka 4.10. E sad, mozda produze, mozda ne produze...100% niko siguran nije
Ja sam i uradio prvo prenos broja, ali je doticna lose navela podatke, i odbili su zahtev.
Pisem joj, zovem je, ni traga ni glasa da me savetuje sta da uradim.
Pre par dana su postavili celokupan box 3.
I tek sam juce otisao da podnesem nov zahtev za prenos broja.

U poslovnici su mi rekli da ce da spoje , i da cu dobiti 18meseci po 1 din. Ali to je sve na rec...
Vidi sa A1 za kada je zakazano portovanje broja. Ako ti ne budu spojili u poslovnici, mada ja mislim da mogu ako se sve odradi u roku od mesec dana, pisi mi.
 
Мислим дс ће продужити, зато што ова промоција кратко траје.
Мало ми чудно да сад сбб даје 12м по динар ,па чак и више, а да немо мтс посматра тај чин.Они иду по сваку цену да се тркају са сбб-ом.
Колико сам успео да видим проба бокс пакета траје до 15.11., па верујем дс ће тада бити нека промоција због новогодишњих празника и тако у круг сваке године.
Генерално, пратиш сајт, па те датуме и можеш сам наслутити шта ће бити
 
Ja nisam promoter, daleko od toga. Dobili smo zvanicno da ce promocija trajati do utorka 4.10. E sad, mozda produze, mozda ne produze...100% niko siguran nije

Vidi sa A1 za kada je zakazano portovanje broja. Ako ti ne budu spojili u poslovnici, mada ja mislim da mogu ako se sve odradi u roku od mesec dana, pisi mi.
Važi...
 
Imam box 4 plavilite po kome mi za optiku sleduje 200/80 da li moze nekako da se napravi fora da mi ostane box 4 lite a da imam net 500/180 mogu i da doplatim ali ne bih bas da prelazim na box 4 plavi posto mi sve odovara sem sto bi taj internet hteo brzi ako moze da se izvede.
 
Forum je dobro mesto da se sazna sve i svasta i nauci nesto novo ali kod ovako specificnih pitanja zar nije bolje pozvati operatera u ovom slucaju mts i saznati da li moze to sto zelis ili ne moze. Mislim da ces tako pre doci do zeljene informacije.
 
Imam box 4 plavilite po kome mi za optiku sleduje 200/80 da li moze nekako da se napravi fora da mi ostane box 4 lite a da imam net 500/180 mogu i da doplatim ali ne bih bas da prelazim na box 4 plavi posto mi sve odovara sem sto bi taj internet hteo brzi ako moze da se izvede.
Ne da ja znam :) Ko zeli jaci net ide na jaci paket.
 
Pa da podelim ja i svoje iskustvo 😂
U fazi sam prelaska na mts, 14 meseci 1 dinar, zvali me, stigla mi poruka kada dolaze ovi da instaliraju fiksnu liniju. I naravno ne pojave se 😂 Posle toga zoves call centar, dvoje te iskuliraju, treca se jedina udostojila da nesto odgovori i proveri, kao poslace urgenciju timu koji to radi, a ja izgubih 600 din za 30 min koliko sam proveo cekajuci da se jave, mobilni mi nije u mts-u pa skidaju dakako 🙃
Nisam ni potpisao ugovor, a vec vidis kuda plovi ovaj brod.
Sad mi preostaje samo da se vratim u sbb, ako budu hteli da me prime nazad 😂
 
Moje iskustvo, veoma azurni po svakom pitanju. Problem je bio samo sa HP4024 od kako su zamenili nikakav problem. Optika.
 
Imam box4, 50/8. Poslednjih mesec dana imam baš veliki problem sa brzinom interneta. Merio sam i kabl i wifi, isto je. Ne dobijam više od 23-24 mbit iako sam ranije imao 45-48.

Ukapirao sam da je problem nastao od kad su pustili HD kanale umesto regularnih. Imam dva stb-a i kad njih isključim dobijem 35-36 mbit, a kad oba rade brzina pada na 20-ak mbit.

Evo statusa rutera:

Imate li neku ideju šta da radim? Vredi li prijavljivati kvar?
 
Nije to kvar nego jednostavno ti iptv vuce net za svoje potrebe. Smanjili su ti protok interneta u korist iptv-a i nemas tu bilo kakve sanse sa zalbom pogotovo sto je to jos VDSL.
 
I ranije sam imao dva stb-a i sve je radilo kako valja s brzinom od preko 40 mbit, čak i kad sam gledao HD kanale na 700+.

Neće ovde skoro optika, a malo je glupo da plaćam 50 ako dobijam samo 20... Još malo ističe ugovor.
 
I ranije sam imao dva stb-a i sve je radilo kako valja s brzinom od preko 40 mbit, čak i kad sam gledao HD kanale na 700+.

Neće ovde skoro optika, a malo je glupo da plaćam 50 ako dobijam samo 20... Još malo ističe ugovor.
Najbolje ti je da prijaviš kvar. Oni će to rešiti na daljinu. Srećno.
 
Zovi i žali se na puštenu brzinu sa njihove strane. Mogu to odmah da ti srede, insistiraj da te prebace na tehničku podršku.
Pušteno ti je to što si izmerio.
Sada sam zaboravio koliko tačno treba da puste za HD kanale po STB uređaju. Actual rate Down treba da ti bude oko 50000 kbps + još po oko 6000 kbps po stb uređaju.
Pričam napamet, ali trebalo bi da ti Actual rate Down bude oko 70000 kbps.
Meni se to dešavalo čim nešto čačkaju po centrali, puste neki njihov predefinisani profil i ćao :)
 
Za jedan stb sa SD kanalima treba 4mb/s, a ako je HD onda je 8mb/s.
Receno mi pre par godina iz teh.podrske kada sam imao VDSL.
 
Forum je dobro mesto da se sazna sve i svasta i nauci nesto novo ali kod ovako specificnih pitanja zar nije bolje pozvati operatera u ovom slucaju mts i saznati da li moze to sto zelis ili ne moze. Mislim da ces tako pre doci do zeljene informacije.
Zvanicno znam da ne moze i da ce me odjebati na prvu, ali ovde vidim da ima ljudi koji tamo rade i mozda jos neko ima neku foru da to pokusam da smuljam nekako ali sada sam vec isklurao i pomorio da ostajem na netu 200 250 koji realno sasvim dovoljan i da necu idem na veci paket bez ikakve potrebe
 
Tesko da ce ovde bilo ko za nekoga koga ne poznaje da podmece svoja ledja i da dovodi svoje radno mesto upitanje zbog usluge, provizije, da ga castis.

Probaj da vidis neki drugi paket da li moze da ti zadovolji potrebe, na kraju pozoves call centar i kazes trenutni paket koji imam mi je odlican ali zbog licnih razloga koje mozes da navedes a ne moras ili kazes da je zbog posla ti treba daleko veci protok, da li moze da se pusti veca brzina neta i da to platis nesto vise.
 
Sutra mi dolaze i stavljaju TV apropo one akcije box3 po ceni box4 plavi za istu pretplatu boxa3.
Dobijam umesto 200/80, 500/160(top to mi je trebalo ne zbog DL nego UL), TV kojeg sam pre 1.5 odjavio, 100GB umesto 40GB, zajednicki a zapravo sve zena trosi jer ja imam neogranicen, 16GB na svom broju, extender wifi za 1 din, i naravno GO aplikacija naravno.
 
Zovi i žali se na puštenu brzinu sa njihove strane. Mogu to odmah da ti srede, insistiraj da te prebace na tehničku podršku.
Pušteno ti je to što si izmerio.
Sada sam zaboravio koliko tačno treba da puste za HD kanale po STB uređaju. Actual rate Down treba da ti bude oko 50000 kbps + još po oko 6000 kbps po stb uređaju.
Pričam napamet, ali trebalo bi da ti Actual rate Down bude oko 70000 kbps.
Meni se to dešavalo čim nešto čačkaju po centrali, puste neki njihov predefinisani profil i ćao :)
Imao isti problem pre par meseci,insistirao i rešili problem,u ruteru posle proverio i digli brzinu na 75 mbs i sve radi o.k. od tada.
 
Tesko da ce ovde bilo ko za nekoga koga ne poznaje da podmece svoja ledja i da dovodi svoje radno mesto upitanje zbog usluge, provizije, da ga castis.

Probaj da vidis neki drugi paket da li moze da ti zadovolji potrebe, na kraju pozoves call centar i kazes trenutni paket koji imam mi je odlican ali zbog licnih razloga koje mozes da navedes a ne moras ili kazes da je zbog posla ti treba daleko veci protok, da li moze da se pusti veca brzina neta i da to platis nesto vise.
Vidim da si od skoro na forumu vrv si i malo mladji. Nisam ja pitao sta da pricam sa call centrom nego sao pitao dal neko uspeo da dogovori, imam dovoljno godina da znam da razgovaram sa call centrom
 
Od skoro da ali da sam mladji ne bih reko ali hvala ti na tome.

Sto se tice dogovora, manje vise svi imaju pitanje kako i sta da najbolje urade ali malo ko je posle svega toga dosao i reko e zavrsio sam u svoju koristi i dobio sam te i te uslove. Da li iz svog razloga ili kog ne znam ali tako je i sa neke strane je ok ipak neke stvari za koje se mimo onoga o cemu se pise na njihovom sajtu dobiju da se precute, ipak ne mogu svima da daju iste pogodnosti pa i nesto preko toga.

I ja sam u dogovoru sa Yettelom dobio neke benefite za internet pa cisto sebe radi to nisam objavio da ne bi bilo e taj i taj tu i tu se hvali kako je dobio nesto a to isto hocu i ja... iz razloga da ne bih ostao bez toga. Postujem sta sam dobio i svako treba da se izbori za svoje pravo i za bolje pogodnosti.
 
Box 3, optika, Wifi 2,4 brzina, a navedeno do 150mb/s. Da li se zaliti?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220930_144238_org.zwanoo.android.speedtest~2.jpg
    Screenshot_20220930_144238_org.zwanoo.android.speedtest~2.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 80
Da pevaš što i toliko "ide" preko 2.4 GHz WiFi.
I milion puta je ovde na forumu ponovljeno da provajderi ne garantuju brzinu paketa da će biti ostvariva preko WiFi.
 
Nazad
Vrh Dno