Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Prvi put čujem za ReVanced. Jel može link? I jel to od istog autora ili je nešto sasvim novo?
Iskreno, ne koristim alternative premium yt-a od kad sam prešao na argentinski nalog.. pratim nekog lika (proverenog) još od doba substratuma i sl. i znam da je skoro izbacivao vest za ReVanced.. trebalo bi da je ovo pravi link (pored GitHub-a) https://revanced.net/
 
Moj je uzet preko A1 u aprilu. Star je 4 meseca, do 6 meseci imam pravo zamenu da trazim. Sramotno je za ovakav telefon da se to desava. Bolje je bilo da su ostavili sjajan aluminium, a ne farban, jos reklamiraju armor aluminium.... Servis mi je ponudio da mi zamene celo kuciste sa novim lcd ekranom. Ja nisam pristao, insistiram zamenu za nov uređaj. Prosledili su samsungu zahtev za zamenu uređaja, i ja sam kontaktirao samsung podrsku za reklamacije. Sad čekam odgovor od njih....
Upravo me kontaktirao Samsung i odobren mi je zahtev za nov uređaj.
 
Ovako kad su spojene teme nemam pojma o kojoj verziji se prica.. par pitanja za regularni S22:

  • moze li baterija izgurati dan nekog normalnog koriscenja
  • jel ne pati od nekih krucijalnih bagova (i hardverskih i softverskih) i dalje kao Pixeli (ispadanje iz mreze, random pregrevanje, ubijanje baterije samo dok stoji na stolu itd)

Da zanemarimo na kom smo forumu (exynos vs snapdragon, 11 poena vise u antutu-u, secka na cetvrtom nivou Genshen warriorsa), da li bi ga preporucili nekom kad bi vas pitao da li da uzima a da ne zna sta je unutra :)
 
Na koji način mogu da znam za koju je zemlju telefon proizveden?
Naime, uzeo sam S22 sa KP sa "mts garancijom vakuum".
Kad je poslao garanciju ona je crno bela, popunjena ali "fotokopirana".
Pošto imam garancije od drugih telefona iz mtsa, ali od pre par godina, koje su normalne i pečat je u boji.
Od onih 'papirica' sto dolaze u kutiji telefona, ima Warranty card na grckom jeziku, latvija i madjarski. Posto imam i svoj S9 od pre par godina kupljen u ovlascenim radnjama on ima i na srpskom domaćem jeziku. :))

Dakle, da li postoji nacin da proverim da li je ovo telefon uzet kod operatera i ima vazeću garanciju ili je nekom liku palo na pamet da odštampa sam papir od mtsa i proda grčki ili šta već s22 kao uzet kod operatera?

PS prodavac 500+ ocena..
 
Poslednja izmena:
Najsigurnije bi bilo da pitas u mts-u ili promobiju, das im IMEI broj...
A za prvu ruku mozes ovde da vidis kad je i za koje trziste proizveden:
Ja sam do sada proverio par telefona i ovaj sajt je ispravno pokazivao, ne znam da li je 100% legit.
 
@Migrant
Hvala na odgovoru. Te IMEI check sajtove sam i ja gledao pre kupovine da proverim uopste da nije telefon neka kopija.
Kad ukucam imei dobijem:

Manufacture date2022-07-05
Country and carriersold in Italy Poland Hungary Czechia Slovakia Bulgaria Open

Ali ja uopste nisam u toku kako mts posluje i odakle uvozi telefone u zadnje vreme, ovaj mutni pecat na garanciji me je onako pobunio.
Posto nisam upoznat uopste, ne znam da li ce neko uopste tako hteti da proveri u mtsu za garanciju ako samo udjem i kazem e proveri mi imei?
 
Ne znam, mozda da ih zamolis, mozda ce pristati...
Ili ako ne oni, nista te ne kosta da posaljes mail promobiju (ovlasceni servis), oni takodje preko IMEI broja mogu da saznaju gde je telefon kupljen i ako je u mts-u, do kada vazi garancija.
 
Ovako kad su spojene teme nemam pojma o kojoj verziji se prica.. par pitanja za regularni S22:

  • moze li baterija izgurati dan nekog normalnog koriscenja
  • jel ne pati od nekih krucijalnih bagova (i hardverskih i softverskih) i dalje kao Pixeli (ispadanje iz mreze, random pregrevanje, ubijanje baterije samo dok stoji na stolu itd)

Da zanemarimo na kom smo forumu (exynos vs snapdragon, 11 poena vise u antutu-u, secka na cetvrtom nivou Genshen warriorsa), da li bi ga preporucili nekom kad bi vas pitao da li da uzima a da ne zna sta je unutra :)
Vidi se da nisi pratio temu, ovi imaju još gorih problema. Tipa random reset, ne čuješ sagovornika odjednom u pola veze i sl.
 
Svi koji su raspoloženi, ukucajte kod *#12580*369# da vidimo kada vam je proizveden telefon i da li ljudi koji imaju probleme imaju telefone iz prvih serija i da li to uopšte ima neke veze ili ne.
Rfcal je datum proizvodnje.
Moj s22 je 15jun2022, od kad sam ga uzeo, sve radi savršeno.
 
Kod mene je 2. mart 2022.
S22U sa periodičnim problemima :ROFLMAO:
 
20220302. Za sad nemam. Problema sa restartom. Mada prošlo je tek 6 dana od kako je telefon kod mene. 😅
 
S22U, 21.04.2022. No probljemo
 
25. Mart, apsolutno nikakvih problema (y)
 
25.06.2022. Ostar na gasu i ne trokira :ROFLMAO:

A koja vam je HW Reverzija (polje odma ispod) Kod mene REV0.7
 
Mislim da je problem čiste softverske prirode, ja sam imao jedan restart i jednom me nije čuo sagovornik i to na početku negdje, prije mjesec ipo dana otprilike. Od tada ni jedan problem, datum proizvodnje je 21.06.2022 a HW Rev je REV0.7
 
20220222, to predpostavljma da znači da je datum proizvodnje 22. februar 2022. godine. Nijedan problem od 9. marta od kako ga koristim.
 
02-04-2022 Isporučen mi krajem aprila. Ni jedan problem sa prekidima i restartima. Zamerka jedino na osetno zagrevanje, na letnjim temperaturama, kod punjenja brzim 45w punjačem ili brzim bežičnim punjačem (koji sam dobio kao poklon). Takođe fotografisanje i video snimanje leti, pri temperaturama blizu 30° i višim, dovode do zagrevanja koje se oseti kroz masku.
Baterija lošija, brže se troši, pri istom korišćenju, u odnosu na prethodni Note 10+.
 
02-04-2022 Isporučen mi krajem aprila. Ni jedan problem sa prekidima i restartima. Zamerka jedino na osetno zagrevanje, na letnjim temperaturama, kod punjenja brzim 45w punjačem ili brzim bežičnim punjačem (koji sam dobio kao poklon). Takođe fotografisanje i video snimanje leti, pri temperaturama blizu 30° i višim, dovode do zagrevanja koje se oseti kroz masku.
Baterija lošija, brže se troši, pri istom korišćenju, u odnosu na prethodni Note 10+.
Zamerka jedino na... pa lista :D
 
Zamerka jedino na... pa lista :D
A lista je, sažeto, samo dve stavke, zagrevanje i trajanje baterije u odnosu na Note modele.
Ovo mi je prvi S model, do sada sam imao Note 8,9 i 10. Ovaj bi trebalo da bude sukcesor Note, pa se nešto, u tom pogledu, baš i nije istakao 😛.
 
SD 256gb
Nikakvih problema za sada
 

Prilozi

  • Screenshot_20220922-120539_DeviceKeystring.jpg
    Screenshot_20220922-120539_DeviceKeystring.jpg
    30 KB · Pregleda: 37
Posle koliko beta verzija izlazi stabilna verzija 🤔
 
Nazad
Vrh Dno