Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Ja imam loše iskustvo sa ws, imao dva, gledao /čitao uputstva nekoliko puta i na kraju sam uvek imao neke mehuriće na ivicama (note 9). Prvo se samo odlepilo, drugo puklo u džepu (nije bio udarac već savijanje telefona). Inace kupljen (ws) legalnim putem tako da nije fake. Od tada samo folija i do sada sve super funkcioniše.
 
@Djilkosh_Ns , e preduhitri me, taman htedoh da kažem. Nema teoretske šanse da "prevariš " iPhone fotkom dok je na Samsunga moguće . Po meni bi bila najbolja implementacija otključavanja mix: lica kao na iPhone i otisak prsta (ispod ekrana kao na S22 ili na power dugmetu kao kod Xiaomi-ja).
 
Mislim da su već dosta skupi telefoni, ako bi se ubacila Face ID od Apple-a u Samsung i Apple da ubaci ozbiljan fingerprint cene bezmalo za obične modele bi išli na 1500e :)
 
Da pitam...
Ima li S22 fabricki zastitnu foliju za ekran i telo telefona kao S21Ultra ?
 
Ne
 
Zaboravih da pitam, da li još neko ima problem sa chronus widget aplikacijom? Problem je alarm, pokazuje neke random alarme dok sa uključenom opcijom "invalid alarm detection" ne pokazuje ništa. Koristim pro veruju već godinama i bas sam se navikao...
Nisam jedini sa ovim problemom (tako bar čika google kaže 😁).
E da, koristim anker punjač 45w i super fast charging radi bez problema (ako nekom znači).
 
Ja na ovom mom imam. Na ekranu premda nju sam zamenio, i duzinom celog kucista + ledja ona fabricka..
(Malo prasnjav al nema veze :D )
 

Prilozi

  • 20220919_145731.jpg
    20220919_145731.jpg
    68.1 KB · Pregleda: 68
  • 20220919_145719.jpg
    20220919_145719.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 64
  • 20220919_145715.jpg
    20220919_145715.jpg
    80.5 KB · Pregleda: 67
Šta preporučujete kao must have/tips&tricks za podesiti na Ultri? (Instalirao goodlock ali ga još uvek nisam detaljno prošao)
Btw telefon i silikonska maska skupljaju nenormalno prašine. 😅
 
Plot twist, TSMC ce proizvoditi Exynos 🤞
 
Plot twist, TSMC ce proizvoditi Exynos 🤞
Teško. Samsung Electronics se buni što se Samsungova druga divizija žali na Exynos. Ako dođe do Exynosa opet, opet će ga praviti Samsung semiconductors. Mada nije problem ko pravi čip nego kakva je optimizacija istog, a tužno je da ne mogu da ispeglaju 100% svoj in-house chip.
 
Oh ajde ti Samsung fanboy-u počni da hvališ exy i Samsung na sva zvona.
Btw izgleda da se moj S22 Ultra ne pregreva i ne restartuje tokom poziva. Samo mi je baterija kanal, 3-3.5h SOT na 12h rada na 4g. Nadam se da se telefon još uvek uči i da će da se unormali. Mada mislim da rade u pozadini play servisi kao ludi.
Odradio malo pre update na septembarsku zakrpu i wipe cache.
 
Da si skrenuo gde je trebalo, levo kod Albukerkija, verovatno me ne bi pomešao sa nekim...

Mada mogao bi slobodno da nađeš neki post gde ja hvalim Samsung i Exy na sva zvona, verujem da ti neće biti teško...

Mali hint - "Kod mene sve radi" ne znači hvaljenje Samsunga i Exy na sva zvona, već znači upravo to što piše...
 
Oh ajde ti Samsung fanboy-u počni da hvališ exy i Samsung na sva zvona.
Btw izgleda da se moj S22 Ultra ne pregreva i ne restartuje tokom poziva. Samo mi je baterija kanal, 3-3.5h SOT na 12h rada na 4g. Nadam se da se telefon još uvek uči i da će da se unormali. Mada mislim da rade u pozadini play servisi kao ludi.
Odradio malo pre update na septembarsku zakrpu i wipe cache.
Mogao si uzeti iPhone kao sav normalan svet :p
 
To nikako, ne izdajem ja Android tabor kao ti. 😁 Kad uvedu T9, swipe back sa obe strane ekrana, tastaturu sa predikcijom i redom sa brojevima, pravi AOD, grid 5x6, brže punjenje, usb c i Vanced/Instander mogu da razmislim. 😁 Naravno i da smanje težinu manjeg Pro modela.
Ovo mi je da premostim malo do Xiaomi 13. 😁
I ovaj prelazak mi teško pada posle 4 god na MIUI, kamoli na ajfon da prelazim. 🤣🤣
 
Lako bi ti bilo da se vratis na Samsung kad bi probao iP, 😁 za vikend sam drugu prebacivao sve sa iP13 na S22U, SmartSwitch su odlicno uradili, dok kazes keks sve je prebaceno. Za MIUI ne znam kako bi islo sto lakse prebacivanje, samo znam da bratu na njegovom zaomiju ne bih znao da instaliram Vanced bez pomoci foruma/yt... Dok takve stvari na Samsungu i kompletan ***** moze da uradi bez uputstva.
Edit: Isti drug kaze da je baterija na iP13 osetno bolja nego na S22U...
 
Odradio Smart Switch najlaganije moguće sa Mi 10, za pola sata 60gb aplikacija i podataka (uz Vanced, MicroG, Instander, Bankarske aplikacije). Baš sam bio prijatno iznenađen.
Vanced na Xiaomi se instalira isto kao i na ostalim Android 12 uređajima. Odobre se dozvole u programerskim opcijama, instalira MicroG i Vanced.
 
U ovom mom slucaju sve je bilo prebaceno za 3min, doduse nije bilo bas 60GB, ali bilo je dosta... Bas sam se prijatno iznenadio...
Sto se tice Vanced-a, nema na Samsungu tih programerskih opcija... 😉 Nedavno sam instalirao svezu app na A12 i S20FE...
 
S908B.png



AVI3 septembar
 
Posle treće zamene, bacio sam onu Mobile outfitters foliju. S22 ultra je u pitanju.
I ja imam tu mobile outfitters foliju, za sada drži dobro, ali stvarno je osećaj pod prstima nekako "gumen". Da naručim lepo whitestone dome i ne razmišljam.
 
Jel može neko sa S22u i YT Vanced da proveri da li mu se Vanced aplikacija gasi kada ide na "back" dugme kada je aplikacija na Home strani?
Do juče mi je to radilo, ali od juče ne.

I jel se nekome dešavalo da kada se isključi sa bežičnih slušalica (automatski vraćanjem slušalica u kutiju) ne čuje sagovornika, pa mora ručno da gasi Bluetooth?
 
Jel može neko sa S22u i YT Vanced da proveri da li mu se Vanced aplikacija gasi kada ide na "back" dugme kada je aplikacija na Home strani?
Do juče mi je to radilo, ali od juče ne.
zar vanced ne odlazi u istoriju polako? znam da šljaka i dalje na većini uređaja ali mislim da je ReVanced bolje rešenje trenutno (pored new pipe-a naravno)..
 
Nazad
Vrh Dno