Šta je novo?

Xiaomi Mi Pad 5

Kupih ga, čim sam ga upalio ponudio update koji sam odmah prihvatio, nisam ni probao da startujem Camera app. Update je najnormalnije prošao. Posle update-a, Camera app nije operativna, uglavnom me sačeka crn ekran pa moram da držim power dugme za restart, retko mi napiše "not responding" ili tako nešto i ugasi se, ne moram da ga restartujem, a jako retko može i da prikaže sliku sa kamere, jedan frejm, i app se odmah zamrzne, mogu da ubije app ne moram da restartujem.

Pitanje: kako nisam baš familijaran sa Androidom, da li nešto mogu da probam da sredim Camera app ili da ga šaljem na servis?
 
Factory reset odradi, ako ne pomogne onda servis.
 
Mi Pad 5 na akciji za vikend, 36K 128GB, 40K 256GB što je više nego što je koštao pre godinu dana kad se pojavio (presale i akcije)...
Sad, dal ovaj nov ili Surface pro 4 polovan :unsure:
 
Mi Pad 5 na akciji za vikend, 36K 128GB, 40K 256GB što je više nego što je koštao pre godinu dana kad se pojavio (presale i akcije)...
Sad, dal ovaj nov ili Surface pro 4 polovan :unsure:
Nipošto Surface Pro 4. Biće ti sporiji u svakodnevnom korišćenju i, najbitnije od svega, ima fabričku manu, deo ekrana kreće da treperi vremenom i ne postoji konkretno rešenje. To je prva i poslednja serija koja je imala taj problem. Znam jer sam ga i lično prošao. Generalno nije preporučljivo uzimati bilo koji SP. Iako imaju garanciju ne možeš je kod nas aktivirati, Microsoft je užasan po pitanju reklamiranja, a i baterije znaju da se naduju nakon par godina. A o ceni zamenskih delova da ne pričam, pljačka.
 
Posle nekoliko android tableta imao sam priliku na par minuta da se igram sa jednim od starijih modela Surface-a koji je na sebi imao win 8.1, jeste bio malo sporiji ali sam to pripisao Atom procesoru. Uglavnom osećaj na win tabletu je kao da imaš open world platformu za razliku od androida koji je vrlo ograničen u tom smislu, imaš opciju 1, ... opciju 300 i to je to, i od tad me ne napušta ideja da uzmem win tablet, Odgledao sam svašta na YT vezano za surface ali vidiš, niko ne pomenu ovaj problem sa ekranom! uglavnom 4-ka Pro je bi neki kompromis hardvera i cene, mogao bi i 5 Pro ili 6 pro da dođe u opciju ali njihove cene su prilično paprene čak i za polovne.

Još kad vidiš kako ljudi "hvale" miui na mipad-u 5... Prešao bi ja i preko toga da ove domaće drpadžije stave neku normalnu cenu nego izađe sad skuplje nego što je koštao pre tačno godinu dana (pročitao sam temu od početka, krenula je u augustu 2021 sa presale-om) a mi pad 6 bi trebalo da izađe za mesec dana ili manje.
Sad bi trebalo da koštaju po 10K din manje od ove "akcijske" cene, u tom slučaju ne bi se dvoumio uopšte.
 
Posle nekoliko android tableta imao sam priliku na par minuta da se igram sa jednim od starijih modela Surface-a koji je na sebi imao win 8.1, jeste bio malo sporiji ali sam to pripisao Atom procesoru. Uglavnom osećaj na win tabletu je kao da imaš open world platformu za razliku od androida koji je vrlo ograničen u tom smislu, imaš opciju 1, ... opciju 300 i to je to, i od tad me ne napušta ideja da uzmem win tablet, Odgledao sam svašta na YT vezano za surface ali vidiš, niko ne pomenu ovaj problem sa ekranom! uglavnom 4-ka Pro je bi neki kompromis hardvera i cene, mogao bi i 5 Pro ili 6 pro da dođe u opciju ali njihove cene su prilično paprene čak i za polovne.

Još kad vidiš kako ljudi "hvale" miui na mipad-u 5... Prešao bi ja i preko toga da ove domaće drpadžije stave neku normalnu cenu nego izađe sad skuplje nego što je koštao pre tačno godinu dana (pročitao sam temu od početka, krenula je u augustu 2021 sa presale-om) a mi pad 6 bi trebalo da izađe za mesec dana ili manje.
Sad bi trebalo da koštaju po 10K din manje od ove "akcijske" cene, u tom slučaju ne bi se dvoumio uopšte.
Ima ga na KP stalno (Pad 5) za oko 30k, bio je pre par dana i sa tastaturom i stajlusom za te pare, ili tipa 35k.

A ako žudiš za 2-in-1 računarom koji tera Windows kako treba, sačekaj da ovo izađe:

Skuplje dosta, ali deluje izvanredno. Mada je ARM.
 
Kako radi Windows ARM na tabletu, da li neko koristi to produktivno? Androidom nisam bio zadovoljan, preživeo sam nekako, iPad je najzreliji iako vuče IOS gluposti od pamtiveka, pa mi je to glavni uređaj za sve. Klasičan Win na surface i sličnim je predaleko od upotrebe u tablet formi, da li je ovo drugačije?
 
Ima ga na KP stalno (Pad 5) za oko 30k, bio je pre par dana i sa tastaturom i stajlusom za te pare, ili tipa 35k.

A ako žudiš za 2-in-1 računarom koji tera Windows kako treba, sačekaj da ovo izađe:

Skuplje dosta, ali deluje izvanredno. Mada je ARM.

Mislim da bi 30K trebala da bude maksimalna cena za ovaj tablet u "nov novcat, neotpakovan" varijanti, sa original cover-tastaturom to bi, da tako kažem, bilo dodatno ohrabrenje za kupce da kupe i taj kombo bi bio OK. Još da ima slot za microSD, obrisao bi sve postove u ovoj temi i naručio ali ovako je samo "meh".

Huawei mi je stalno po strani zbog "problema" sa google servisima, dobar je hardver ali nije da ga poklanjaju, platiš punu cenu i onda treba da se cimaš ali ovo je boljka androida, win varijanta ne bi trebala da bude "osakaćena" ovim. Pogledao sam na mediamarkt, imaju Matebook E (ne znam da li je isto ovom koji si linkovao, Matebook E-GO) cena je 899€ što već zalazi u kategoriju vrlo korektnih notebook-ova... Specifikacija deluje zaista dobro, thou.
 
Mislim da bi 30K trebala da bude maksimalna cena za ovaj tablet u "nov novcat, neotpakovan" varijanti, sa original cover-tastaturom to bi, da tako kažem, bilo dodatno ohrabrenje za kupce da kupe i taj kombo bi bio OK. Još da ima slot za microSD, obrisao bi sve postove u ovoj temi i naručio ali ovako je samo "meh".

Huawei mi je stalno po strani zbog "problema" sa google servisima, dobar je hardver ali nije da ga poklanjaju, platiš punu cenu i onda treba da se cimaš ali ovo je boljka androida, win varijanta ne bi trebala da bude "osakaćena" ovim. Pogledao sam na mediamarkt, imaju Matebook E (ne znam da li je isto ovom koji si linkovao, Matebook E-GO) cena je 899€ što već zalazi u kategoriju vrlo korektnih notebook-ova... Specifikacija deluje zaista dobro, thou.
Ne dolazi ništa uz tablet. Cover i tastatura se kupuju zasebno. Olovka takođe. I sam ovaj tablet vredi 30k jer je ubedljivo najbolja opcija na tržištu. Nije savršen, ali nema pravu konkurenciju.

Nemoj gledati Matebook E jer je baterija užasna. i5 jedanaeste generacije, ne traje duže od pet sati baterija, ako i toliko. E Go model koji tek treba da izađe će biti mnogo bolja kupovina.
Kako radi Windows ARM na tabletu, da li neko koristi to produktivno? Androidom nisam bio zadovoljan, preživeo sam nekako, iPad je najzreliji iako vuče IOS gluposti od pamtiveka, pa mi je to glavni uređaj za sve. Klasičan Win na surface i sličnim je predaleko od upotrebe u tablet formi, da li je ovo drugačije?
Windows na Surface uređajima je i te kako upotrebljiv. ARM verzija isto solidna, barem ako živiš u browseru. Polako ali sigurno se i tu događaju promene, sve je više i više softvera podržano (bez sumnje zbog Applea koji je pokrenuo celu ARM priču kako treba), mada je i dalje dosta daleko od nekog zadovoljavajućeg nivoa. Uglavnom snalaženje, zavisi šta ti treba od softvera.
 
Izašao je Android 12. Koliko sam imao prilike da testiram, sve deluje jako fluidno
 
Nipošto Surface Pro 4. Biće ti sporiji u svakodnevnom korišćenju i, najbitnije od svega, ima fabričku manu, deo ekrana kreće da treperi vremenom i ne postoji konkretno rešenje. To je prva i poslednja serija koja je imala taj problem. Znam jer sam ga i lično prošao. Generalno nije preporučljivo uzimati bilo koji SP. Iako imaju garanciju ne možeš je kod nas aktivirati, Microsoft je užasan po pitanju reklamiranja, a i baterije znaju da se naduju nakon par godina. A o ceni zamenskih delova da ne pričam, pljačka.
Potvrda za ovo oko Surface 4 Pro i baterije, nadula se ocu poslije par godina, poručio neku zamjensku provjerenu, ugradili je (nikakva filozofija) i paf, otišo u vječna lovišta, vidim pun net sa ovim problemom kad se zamjenska baterija ubaci...
 
Valjda će biti uskoro. Što se tiče utisaka, sve je super. Nema kozmetike ali tablet deluje fluidnije
 
koju olovku uzeti za ovaj tablet? vidim da se ova xiaomi-jeva nije pokazala
 
Sada sam video u mi store da imaju i Redmi pad, koji ima nešto lošije karakteristike od MiPad5 ali je i jeftiniji.
Jedina prednost mu je proširiva memorija (SD slot).
Da li ima neko iskustva sa njim, ili da čekam akciju za MiPad5 (sad je 40.000 verzija sa 256 giga) ?
 
Uzmi sada pad 5 po ceni 40000. Nova cena za verziju od 128gb je 50-53000, koliko će biti za 256 mogu samo da zamislim. Ja sam hteo da uzmem verziju od 128, ali je više nije bilo, a i 53k je previše pa sam uzeo od 256 po još uvek staroj ceni.
 
Sada sam video u mi store da imaju i Redmi pad, koji ima nešto lošije karakteristike od MiPad5 ali je i jeftiniji.
Jedina prednost mu je proširiva memorija (SD slot).
Da li ima neko iskustva sa njim, ili da čekam akciju za MiPad5 (sad je 40.000 verzija sa 256 giga) ?
Upravo se vratih iz prodavnice sa jednim Mi Pad 5 256GB.
Kad uporedis ekran Redmi tableta sa ovim koji sam kupio vidis da to nije to.
Razlika od 10'000 rsd je isplativa.

Sad jos samo da nadjem adekvatnu futrolu sa tastaturom i to je to.
 
Link za najnoviji update V13.1.3.0 global. Sigurnosna zakrpa Oktobar 2022. Ko nece da čeka OTA download i instal na tri tačkice kod provere ažuriranja u podešavanjima pa izaberite paket ažuriranja.
Ko nema tu opciju nekoliko puta klik na ikonu Miui13 pa se onda pojavljuje opcija da izaberete ažuriranje.
Tablet radi osetno brze ne gube se podešavanja i aplikacije. Uradite brisanje kes memorije u security aplikaciji nakon instaliranja.
Takodje sačuvajte fajl pa ako tablet nakon nekog vremena uspori (8-12meseci) opet update sa istim fajlom. Tablet sacuva u posebnom delu aplikacije i podešavanja instalira nov sistem i vrati nazad sve aplikacije i podešavanja i sistem opet radi ko nov.

 
Link za najnoviji update V13.1.3.0 global. Sigurnosna zakrpa Oktobar 2022. Ko nece da čeka OTA download i instal na tri tačkice kod provere ažuriranja u podešavanjima pa izaberite paket ažuriranja.
Ko nema tu opciju nekoliko puta klik na ikonu Miui13 pa se onda pojavljuje opcija da izaberete ažuriranje.
Tablet radi osetno brze ne gube se podešavanja i aplikacije. Uradite brisanje kes memorije u security aplikaciji nakon instaliranja.
Takodje sačuvajte fajl pa ako tablet nakon nekog vremena uspori (8-12meseci) opet update sa istim fajlom. Tablet sacuva u posebnom delu aplikacije i podešavanja instalira nov sistem i vrati nazad sve aplikacije i podešavanja i sistem opet radi ko nov.

Stigo redovni update na tu verziju...
 
Одрађено ажурирање.Системски покретач ("launcher") који је и раније био никакав,сада је неупотребљив,ужасан распоред иконица апликација и немогућност да се промени величина виџета (можда неки 'баг' код мене?).Пошто и иначе користим Нову то није много битно,а остало ми изгледа потпуно исто.
 
Meni se cini da je UI bio fluidniji na staroj verziji, al' ajde da ne prenagljujem sa zaključcima prvi dan
 
Za ono zasta sam ga kupio radi savrseno, stripovi, knjige, casopisi, multimedija, stream rade bez ikakvih problema...

ALI ima jedna stvar koja me nervira a to je CASOVNIK.
Elem problem je u tome sto ili ja ne znam kako ili nesto nije kako treba te ne mogu vreme da nateram casovnik da se "azurira preko provajdera".
Mozda je problem u tome sto sam po pokretanju tableta prvo podesio region i jezim na USA/english a danas sam to promenio na Srbija i srpski no tablet iz nekog njemu znanog razloga nastavlja da mi prikazuje neko gringo vreme.

Znam da to moze rucno ALI zasto ne radi ovo automatsko azuriranje?
 
Da li neko ovde ima vecu Pro verziju od 12,4 incha? Znate li odakle moze da se naruci potencijalno?
 
Nazad
Vrh Dno