Šta je novo?

Krađa opreme za rudarenje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve sam sad uzeo i postavio,na ove ostale sto imam.Velika greska je ta sto sam bas bio opusten,a opustanja ne da nema u ovom poslu nego treba o svemu razmisljati
Cekam,pa kad se pojavinesto od opreme,sve je ovde kupljeno i seriske imam
Dobijam snimke iz okruzenja od ljudi koji imaju video nadzor i cekam da sve skupim na gomilu pa lagano da propratim
Stvarno sam pojeo g.... ali ziva glava sve stvori ;)
Jel može neki link ili info gde si kupio gps tracker? Poučen tvojim iskustvom bolje da to odmah uradim.
 
kako planiras da pricvrstis taj gps treker da ne moze da se skine?
 
pa neces u svaku graficku da metnes po jedan gps treker. taj ko krade ce da pocupa kartice nece da se smara sa core 2 duo procesorima...
 
Baš narkoman zna šta je Core 2 Duo a šta RTX. Njemu je sve to jedan paket, nosi sve i prodaje đuture brzo i jeftino.
 
pa neces u svaku graficku da metnes po jedan gps treker. taj ko krade ce da pocupa kartice nece da se smara sa core 2 duo procesorima...
Pa sumnjam baš da je odma sa praga krenuo da raščupava mašine ko kod da je maknuo iste...poenta kod tih trakera i jeste valjda da možeš odma da ispratiš lokaciju...doduše ja nisam pratio temu najbolje, al sumnjam da je čovek tek posle par dana skontao da mu nema mašina
 
Kakva su bila vrata i kakva je brava bila, kakav cilindar? Iole kvalitetniji cilindar ne moze tek tako da se otvori kalauzom, za to je potrebna vestina, obicno se ide na nasilnu metodu.
 
pa neces u svaku graficku da metnes po jedan gps treker. taj ko krade ce da pocupa kartice nece da se smara sa core 2 duo procesorima...
Уз помоћ GPS-a би се видело где је опрема однета, или где је била задњи пут / где је задњи пут ''ухваћен'' сигнал.
Без обзира да ли је у питању нека кућа, зграда, магацин, пољана итд. Узимали би се снимци и са те локације,
као и са свих локација између те две где су евентуално могли да прођу лопови, са аутом / комбијем итд.

Ако зграда у улазу има видео надзор, без обзира на то да ли су лопови носили маске / капуљаче / шта год,
опет може да се види њихова висина (од прилике), као и друге карактеристике.

Иначе, свака част @edy11 на смирености, ја попи**** кад ми цркне једна картица, а камо ли овако нешто.
Сад буквално непрекидно држим упаљен AnyDesk да видим ако неки риг ''поцрвени''.o_O А имам их на 10 локација.
Пресек'о сам се синоћ око 9 увече кад ми се на једној ресетовао рутер за интернет - сви ригови на локацији поцрвенели инстант. :eek:

Предлог, можеш да објавиш све ово и на купујем продајем, у категорији графичке картице,
у виду огласа. Доста је посећена та категорија.
 
Poslednja izmena:
Ne bih ja objavljivao na "KP" nista, nego bih pratio oglase u "Graficke kartice" i "Mining rigovi" i gledao da li ce da se pojavi neki oglas koji je sumnjiv.
 
Jel može neki link ili info gde si kupio gps tracker? Poučen tvojim iskustvom bolje da to odmah uradim.
Porucio,cekam da stigne...dva dana vec cekam.Cim stigne javljam gde i od koga
Уз помоћ GPS-a би се видело где је опрема однета, или где је била задњи пут / где је задњи пут ''ухваћен'' сигнал.
Без обзира да ли је у питању нека кућа, зграда, магацин, пољана итд. Узимали би се снимци и са те локације,
као и са свих локација између те две где су евентуално могли да прођу лопови, са аутом / комбијем итд.

Ако зграда у улазу има видео надзор, без обзира на то да ли су лопови носили маске / капуљаче / шта год,
опет може да се види њихова висина (од прилике), као и друге карактеристике.

Иначе, свака част @edy11 на смирености, ја попи**** кад ми цркне једна картица, а камо ли овако нешто.
Сад буквално непрекидно држим упаљен AnyDesk да видим ако неки риг ''поцрвени''.o_O А имам их на 10 локација.
Пресек'о сам се синоћ око 9 увече кад ми се на једној ресетовао рутер за интернет - сви ригови на локацији поцрвенели инстант. :eek:

Предлог, можеш да објавиш све ово и на купујем продајем, у категорији графичке картице,
у виду огласа. Доста је посећена та категорија.
kad covek snadju lose stvari verujem da je najlakse da potone,Poucen nekim drugim isto losim iskustvom (kad zivot visi o koncu) ovo e stvrno lose, a moglo je da bide losije.Inace pratim svoje rigove kao i svi pa kad zabode net,mogao sam otici na lokaciju i da ih sretnem.Sta onda...ili ja ili oni,a to nije vredno
Mozda boje ovako....neznam,samo mislim,poznavajuci sebe,bolje ovako
Neko je pitao kaqkva je brava vrata,pa pancir,ali rece mi ravar da sa nekim bugarskim kljucem sve otvaraju,sta god daje,sem ako ima vise brava katanaca itd.Nece ljudi da gube vreme
 
Koja pancir vrata? Ona kineska, sto su laksa od klasicnih drvenih? Taj pleh se sece mesarskim nozem, a cilindar je u najmanju ruku mehhh...
 
Ja sam menjao cilindar na jednim takvim vratima, a onaj tockic, koji sluzi da se vrata zakljucaju sa unutrasnje strane, spojen je sa bravom necim sto lici na zensku ukosnicu. Ako se otkljuca-zakljuca X puta, taj deo puca i vrata su ili zakljucana ili otkljucana. U svakom slucaju, tek kada se ta vrata rasture, vidi se kakav su krs. Vrata od punog drveta su mnogo bolje resenje, kostaju slicno kao i ta kineska, a ne privlace paznju kao neka "fensi" vrata tipa Bosal i sl. Naravno, nisu toliko sigurna kao kvalitetna metalna vrata, ali se mogu ojacati H bravama i sl.
 
Mom pokojjnom bratu su 2-3 puta obijali stan u Koče Kapetana dok je on boravio u švajcarskoj pa je na kraju stavio baš ozbiljna sigurnosna vrata sa 3 brave ali su i ta pokušali da razvale i umalo im nije pošlo za rukom jer dovratak/ram nije bio dobro i sigurno ugrađen pa i na to mora da se misli. Spaslo je samo što su pravili veliku buku.
 
^
Gledao sam sijaset snimaka kako razbojnici nogom razvaljuju vrata u SAD-u, popusti okvir jer srafovi ne ulaze duboko u drvo i okvir prsne kao grancica i onda ulaze i prave haos. Zato je i okvir bitan koliko i sama vrata.
 
@edy11
Gledaj ti snimke sa kamera, pogotovo one koje gledaju ka ulazu jer to nije moglo u džepu da se iznese osim ako nisu ušli preko tavana ili još gore neko iz zgrade da je odradio a batali vrata, gledaj i reg. broj na vozilima pogotovo poznate ti modele po boji ako je rezolucija solidna. Svaka brava se otvara pa i te na sigurnosnim vratima, eno u Kini za max 50e kompleti za malte ne sve cilindre. Moraš trezveno da funkcionišeš, već se desilo.
 
Meni je isto obijen stan jednom, i to od agencije od koje sam kupio stan. Znali su da sam u inostranstvu, i lepo otisli otkljucali stan, uzeli fotoaparat, objektive i laptop u vrednosti od oko 4k evra. Ne bih ni znao da nisam sreo vlasnicu agencije posle jedno pola godine, i kaze da je cula da su mi obili stan. Otkud ona zna da je meni stan obijen? Jednostavno su pravili kopije kljuceva i tako ulazili u stanove.
 
Tu si delimično sam "kriv" jer si kupio stan, uselio se a nisi promenio bravu. Ko zna koliko kopija ključa postoji, posebno ako se stan izdavao neko vreme. Prva stvar koja se radi kad se dobiju ključevi od stana je zamena brave.
Isto važi i za iole novija kola: odmah se dijagnostikom proverava koliko ključeva je prijavljeno, i ako ih ima više nego što si dobio od prodavca, brišu se svi i ponovo prijavljuju samo oni koje ti imaš.
Pozdrav
 
Dobar cilindar kosta 100e+

Evo nesto o zabludama i "prevarama" na domacem trzistu.

 
@edy11
Gledaj ti snimke sa kamera, pogotovo one koje gledaju ka ulazu jer to nije moglo u džepu da se iznese osim ako nisu ušli preko tavana ili još gore neko iz zgrade da je odradio a batali vrata, gledaj i reg. broj na vozilima pogotovo poznate ti modele po boji ako je rezolucija solidna. Svaka brava se otvara pa i te na sigurnosnim vratima, eno u Kini za max 50e kompleti za malte ne sve cilindre. Moraš trezveno da funkcionišeš, već se desilo.
Mozes da imas alat, ali vestina je nesto sto jako mali broj ljudi ima, posebno na kvalitetnim cilindrima. Sto rece neko, LockPickingLawyer i BosnianBill na Youtube-u imaju dosta korisnog materijala.
 
Meni nije jasno zašto kolega @edy11 sam preduzima istražne radnje (uzima snimke okolnih video kamera, čeka da mu te snimke izdaju i sl.)?
Da li su bili iz forenzike da uzmu otiske, da li su pregledom brave ustanovili da li je otključavanje bilo "nasilno" ili je upotrebljen ključ?
Ako je @edy11 obavestio policiju to je sve njihov posao i obaveza, jer on čak i da nađe neki trag u svojoj ličnoj režiji ne vredi mu ništa, jedino da uđe u Čarls Bronson mod i odrobija lopove, a onda će jedino on robijati.
 
Meni ovde nesto sumnjivo, u kompletnom sadrzaju i izlaganju osobe koja je pokradena, sama prica mi je nekako opustena (dobro sam, ziv sam i zdrav, zaradice se i tako to), previse opusteno.
 
nisi u pravu, nije svako panicar i neurotican. ljudi su gubili i mnogo vise i zadrzali glavu na ramenima. a pojedini zavrse na psihijatriji i za 300 evra. sve je to individualno.

covek ima po meni ispravan pristup, i dobro je da se za ovo proculo u zajednici, jer ako se pojave negde kartice moze da se udje u trag tom olosu. u pravu je i cika kure, da ne treba izigravati inspektora, vec obavestiti policiju, sto jeste ispravno pri svakoj provali i kradji, ali treba istrazivati i sam ja bih rekao. pritom, da li je minig zakonski regulisan? policija moze da mu kaze: radis ilegalne radnje, pa da ga napenali jos vise.
 
nisi u pravu, nije svako panicar i neurotican. ljudi su gubili i mnogo vise i zadrzali glavu na ramenima. a pojedini zavrse na psihijatriji i za 300 evra. sve je to individualno.

covek ima po meni ispravan pristup, i dobro je da se za ovo proculo u zajednici, jer ako se pojave negde kartice moze da se udje u trag tom olosu. u pravu je i cika kure, da ne treba izigravati inspektora, vec obavestiti policiju, sto jeste ispravno pri svakoj provali i kradji, ali treba istrazivati i sam ja bih rekao. pritom, da li je minig zakonski regulisan? policija moze da mu kaze: radis ilegalne radnje, pa da ga napenali jos vise.
Ma kakve ilegalne radnje, čovek je kupio opremu, plaća stan i struju.
Poreska neka utvrđuje da li je platio porez, to nije posao redovne policije.
Njihov je posao da nađu ukradeno i lopova.
 
Čovek je lepo zamolio za info ako se pojavi nešta u ponudi od opreme ili kamara kartica a diskusija se pretvorila u reklamu za raznorazna vrata, brave, cilindre i koliko vidim počeli da se pojavljuju i postovi sa stvarima nevezanim za temu, a kako je njemu on zna da li je opušten ili ne.
@A M G
Da li je veština u pitanju ili opredeljenje za neko zanimanje pitanje je ali ono što čovek sklopi može i da rasklopi ali nije ovo tema da diskutujemo o tome.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno