Šta je novo?

iPhone 14

Skocila cena promene baterije u Apple store na 99 dolara...
 
Sta mislite, hoce li baterija Pro.Mwx.modela.biti.kao prosle godine s obzirom da je manji.kapacitet....

Ja se kontam da narucim... Ili da cekam koju recenziju...
 
Moze biti samo jos bolja, rekose da je video reprodukcija produzena za sat vremena, ostalo je slicno. Razlika u kapacitetu je zanemarljiva u odnosu na benefite 4nm proizvodnog procesa.
Tako da se za autonomiju ja licno ne bih brinuo 😊
 
Nikada iphone nisam.imao, odlucih ove godine preci. Ali su me cijene malo iznenadile....ali dzaba, zelja je jaca 🤣

Jos neshto. Ja mogu kupiti u nekoj radnji, pa.onda na apple.sajtu applecare uzeti?

Jer ovdje kod mene ako kupim u apple,.cekao bih do 20.10....a u Saturnu npr odmah sad u Subotu ga dobijam...
 
Mozes, nije bitno kod kog prodavca si pazario uredjaj, samo imas eto 30 ili 60 dana fore da aktiviras uslugu otkako prvi put ukljucis telefon
 
Nikada iphone nisam.imao, odlucih ove godine preci. Ali su me cijene malo iznenadile....ali dzaba, zelja je jaca 🤣

Jos neshto. Ja mogu kupiti u nekoj radnji, pa.onda na apple.sajtu applecare uzeti?

Jer ovdje kod mene ako kupim u apple,.cekao bih do 20.10....a u Saturnu npr odmah sad u Subotu ga dobijam...

Nemoj, prijateljski savjet. Sacuvaj zivce i sebi i nama.
Nekidan si postavio post sa fotkom na kojoj je 1.300 ili 1.500e, nebitno, napisao nek ga puse govnari, ja ne dam pare iako sam pripremio. Ostani pri tom stavu!! Vjerujem da ces se cuditi svakoj stvari i komentarisati kako, zasto i zar nije moglo. Posto i sam planiram nekad da uzmem 14 Pro (Max) , ne bih zelio da spamujes temu toliko.
 
Nemoj, prijateljski savjet. Sacuvaj zivce i sebi i nama.
Nekidan si postavio post sa fotkom na kojoj je 1.300 ili 1.500e, nebitno, napisao nek ga puse govnari, ja ne dam pare iako sam pripremio. Ostani pri tom stavu!! Vjerujem da ces se cuditi svakoj stvari i komentarisati kako, zasto i zar nije moglo. Posto i sam planiram nekad da uzmem 14 Pro (Max) , ne bih zelio da spamujes temu toliko.
Evo vala necu, jer si mi ti rekao🤣🤣🤣🤣🤣
 
Jel nesto sto bismo trebali da znamo mi iz android sveta ako predjemo na "ja phone"?
Tipa navikli smo na udjes u play store i snimas sta hoces, platis ako bas hoces nesto sto nije free i to je to.
Kako to funkcionise u apple svetu? Jel smo podrzani kao region, moze da se kupuje? Koliko ima free sadrzaja itd?
 
Pa najbolje je da napraviš neki spisak stvari koje su ti "must have" - pa da onda prođemo kroz to ili da izguglaš i da vidiš da li ti to odgovara.
Ako mene pitaš, većina stvari je tu - međutim, ovde nemaš opciju da te nešto nervira i da odeš i skineš neki .apk i da završiš posao.
 
Ma ono bez cega vecina ne moze je mozda whatsup/viber, youtube, faceboom, twitter, instagram, apliakcije za banke....a to je vjerovatno free i na iOS ....

E mene bi jedino nervirale.reklame na youtube jer trenutno imam.vanced 😁
 
Pa najbolje je da napraviš neki spisak stvari koje su ti "must have" - pa da onda prođemo kroz to ili da izguglaš i da vidiš da li ti to odgovara.
Ako mene pitaš, većina stvari je tu - međutim, ovde nemaš opciju da te nešto nervira i da odeš i skineš neki .apk i da završiš posao.
Sta se desava sa google account-om, da li mogu da koristim idalje njega za kontakte, kalendar i mail ili moram u paraleli ipak da imam ios alternative?
Prebacivanje slika/videa izmedju uredjaja kako ide? Moram opet nesto apple-ovo da imam ili mogu usb da zakacim i direkt kao storage na Win/Linux ?
 
Fali za seriju 14 neka royal blue varijanta i nece me cuditi ako se pojavi u Martu recimo....
 
Sta se desava sa google account-om, da li mogu da koristim idalje njega za kontakte, kalendar i mail ili moram u paraleli ipak da imam ios alternative?
Prebacivanje slika/videa izmedju uredjaja kako ide? Moram opet nesto apple-ovo da imam ili mogu usb da zakacim i direkt kao storage na Win/Linux ?
Furaš i dalje google nalog, ima integracija sa sistemom pa da odatle sinhronizuješ sve što treba.
Takođe imaš i "Move to iOS" aplikaciju, tako da će onda da ti prebaci sve što treba (SMS, slike, od skoro i viber/whatsapp history).
Postoje i neki third party alati (tipa 3u1 tools) koji mogu da ti završe prebacivanje slika.
 
Svako kopira svakoga. Pa i Apple je iskopirao ovo zaključavanje ekrana od xiaomi, kod njih se to zove MIUI Super Wallpaper ili tako nekako. Tako da….
 
Svako kopira svakoga. Pa i Apple je iskopirao ovo zaključavanje ekrana od xiaomi, kod njih se to zove MIUI Super Wallpaper ili tako nekako. Tako da….
Neshto razmisljam, zar se ne moze patentirati kada neshto takvo napravis?

A i realno, ovo je blijeda kopija. Ne izlazi notifikacija iz otvora za kameru nego pored 🤣
 
The iPhone 14 Pro and 14 Pro both come with 6GB RAM and for the test, AnTuTu has used the 1TB models. Both devices are powered by a new A16 Bionic chip. The iPhone 14 Pro has secured an overall score of 9,78,147 and the 14 Pro Max has secured 9,72,936. In the CPU scores, the 14 Pro scored 2,46,572 and the 14 Pro Max scored 2,41,999.
AnTuTu says that, compared to the iPhone 13 Pro, the iPhone 14 Pro’s scores have been improved by 18.8%. The CPU performance has increased by 17% and the GPU performance has increased by 28%. According to the company, this improvement in GPU performance is one of the best in recent years on any phone.
As you can see from the table below, the scores have improved in all the aspects be in CPU, GPU, MEM (memory), and UX 一 thanks to the improvements in all the departments, the overall scores of the iPhone 14 Pro and iPhone 14 Pro Max have reached a new high.
iPhone-14-Pro-AnTuTu-benchmarks.jpg
 
Ovo je tema koju je kreirao neki developer, nema veze sa Xiaomi-em.
Skrećemo sa teme, ali ako već nešto tvrdiš prvo proveri.
Xiaomi je još pre dve godine u MIUI 12 ubacio kako ih oni zovu Super Wallpapers zemlje i meseca. A to o čemu ti pišeš je da ih je onda neki lik portovao za druge marke telefona.
 
Skrećemo sa teme, ali ako već nešto tvrdiš prvo proveri.
Xiaomi je još pre dve godine u MIUI 12 ubacio kako ih oni zovu Super Wallpapers zemlje i meseca. A to o čemu ti pišeš je da ih je onda neki lik portovao za druge marke telefona.
Ne razumem, moj post se odnosi na video koji je objavio @pejova.
 
Već se pojavio oglas na KP i već ga je prodavac "isprobao" 😉
 

Prilozi

  • Screenshot_20220913-200922_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20220913-200922_KupujemProdajem.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 250
mozda covek radi u Apple :)
 
Ne moze da radi u Apple jer bi imao ugovor da to ne sme da radi... Ili je fejk oglas ili ce cekati da stigne pa tek onda...
 
naravno da se zajeb.... nisam ni mislio da radi :D
 
Nazad
Vrh Dno