Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Hteo sam da budem fin i da se pročita izmedju redova :D
 
Drugari aj neka mi neko pojasni par stvari. Zasto se stalno spominje kodi pa kodi, ja par godina u nazad samo stremio koristim i sasvim mi je ok a mnogo laksi od kodija. Da li kodi ima neke prednosti kad govorimo o android boksovima u odnosu na stremio?
Drugo pitanje je da mi preporucite sta bi sada bilo ok da se uzme do 60e od android boksova, da se gleda eon, youtube, stremio ili kodi i eventualno neka iptv lista.
Unapred zahvalan
 
Drugari aj neka mi neko pojasni par stvari. Zasto se stalno spominje kodi pa kodi, ja par godina u nazad samo stremio koristim i sasvim mi je ok a mnogo laksi od kodija. Da li kodi ima neke prednosti kad govorimo o android boksovima u odnosu na stremio?
Drugo pitanje je da mi preporucite sta bi sada bilo ok da se uzme do 60e od android boksova, da se gleda eon, youtube, stremio ili kodi i eventualno neka iptv lista.
Unapred zahvalan
A zašto da ne? Ne kapiram to usko razmišljanje. Kodi ima svoje prednosti e sad da li su tebi bitne to je drugo pitanje. Ako si zadovoljan sa Stremio tim bolje tebe po tebe. Za 60e teško da ima "boks" koji "valja"(da me ne napadnu). Najbliži boksu za tu cenu su fire tv stick 4k/max i chromecast with google tv. Od ovih čajna uređaja mora malo više da se da za kršten boks.
 
Drugari aj neka mi neko pojasni par stvari. Zasto se stalno spominje kodi pa kodi, ja par godina u nazad samo stremio koristim i sasvim mi je ok a mnogo laksi od kodija. Da li kodi ima neke prednosti kad govorimo o android boksovima u odnosu na stremio?
Drugo pitanje je da mi preporucite sta bi sada bilo ok da se uzme do 60e od android boksova, da se gleda eon, youtube, stremio ili kodi i eventualno neka iptv lista.
Unapred zahvalan
Kodi je već deceniju unazad tata i mama za media centar, a stremio do pre mesec dana bio na nivou beta testa.
Kodi je mnogo svestraniji i nudi praktično neograničene mogućnosti, dok stremio ima samo jednu funkciju.
Stremio je mnogo jednostavniji za podešavanje. Ja ga preporučujem ljudima za koje znam da nisu napredni korisnici. To je ona ekipa koja je ranije koristila popcorn.
 
Lose sam se izrazio, htedoh reci da li kodi aplikacija ima nesto sustinski sto pravi razliku u odnosu na stremio kada pricamo samo o strimu serija i filmova i ubacivanju titlova? Naravno da znam da kodi ima jos milion drugih opcija.
fire tv stick 4k/max vidim da ima ali priblizava se 80e cena malo mi je previse.
 
Uzmeš polovan ili sačekaš amazon.de akciju od 50% i uzmeš preko švercera sa kupujem prodajem. Amazon redovno ima te popuste, ne baš na mesečnom nivou, ali na par meseci sigurno
To je za amazon uređaje, za ostale nema mnogo leka ako ti se ne daju pare, ali svakako je bolje da odmah daš pare za kompletan uređaj nego da uzmeš ove nesertifikovane za netflix ili bez hdr.
 
ovo nije tema Kodi VS šta-već
hvala na razumevanju
 
Kako proveriti rezoluciju netflixa na boksu,ne radi ni f4 ni f8,probano aplikacijom i telefonom,cak i tastaturom,na obicnom i atv ???
 
Покрени TEST PATTERN ( унеси у претрагу нетфликса тај појам) и видећеш коју резолуцију ти дозвољава.
 
Nazalost kod mene ne,Slimbox ATV na Tanix TX9s i obicni android na Tanix TX3. :(
 
Zanima me vaše mišljenje o ovom uređaju, ima 2gb ram i 16gb memorije, prikačio sam ga na Hisense A63H, zbog korišćenja Iris TV (može samo na android smart tv), koristi li neko ovaj uređaj ili neki sličnih performansi, stvarno se slabo razumem u tv box generalno?Screenshot_2022-08-30-05-39-50-365_com.android.chrome.jpg
 
4000 RSD, na kupujem prodajem. Čipset it druge branše, 2gb ram, nikad uzimao box ispod 4gb, 1.4ghz procesor, sve je to na nižem nivou od potrebnog, ali možda ga neko ima pa me demantuje.
 
Drugari,
prijatelj ima x96 max android box, moze li neko da mi objasni zasto se youtube lose vidi i mnogo je sitan font? Verovatno je u verziji aplikacije problem. Da li mozete da mi kazete kako da se skine odgovarajuca aplikacija za takve uredjaje?
Unapred zahvalan
 
Zanima me vaše mišljenje o ovom uređaju, ima 2gb ram i 16gb memorije, prikačio sam ga na Hisense A63H, zbog korišćenja Iris TV (može samo na android smart tv), koristi li neko ovaj uređaj ili neki sličnih performansi, stvarno se slabo razumem u tv box generalno?Pogledajte prilog 353806

Rebrand od Tanixa sa losim Alliwinner H616 cpu.

pictures_Tanix-tx6s-caixa-de-tv-android-de-10-allwinner-h616.jpg
 
S905w2 podrzavaju AV1 a S905x3 koji je bolji ne???
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-09-01 at 15-38-02 67ad23cf-ba13-4dce-b2e1-6646568562c4.__CR0 0 970 600_PT0_SX9...png
    Screenshot 2022-09-01 at 15-38-02 67ad23cf-ba13-4dce-b2e1-6646568562c4.__CR0 0 970 600_PT0_SX9...png
    163.9 KB · Pregleda: 24
Ne bih se složio. Nekad i nove generacije zas..u proizvođači naročito te sa w2 čip setom.
 
Koliko vidim cortex a35 se pojavio 2015,
cortex a55 2017,
oba procesora se pojavili 2019,
tako da s905x3 ispada noviji.
Inace imao sam Mecool M8S Pro W i Tanix TX9S sa s912 je zver za njega.
 
Misli se na generaciju SoC (ili čak i samo na datum proizvodnje tj plasiranja proizvoda), ne na ARM Core generaciju... tj misli se konkretnije na generaciju Mali grafičke ako je diskusija o decoder-ima i max rezolucijama.
I valjda si u stanju da kapiraš hierarhiju Amlogic procesora: da je S805 nasledik/zamena S905, S912 nasledio 922 i da je 905 niža klasa od 922. Pa onda bonus da u okviru 905 imaš generacije i imaš sakato/normalno/overcloack-ovano podelu... gde su te d,w,w2 osakaćene/namerno limitirane varijante... A da su X, X2, X3, X4 generacije iste cenovne klase.

Dakle, ne zove se džabe "System on a chip": ima više kompomenti i svaka od njih može biti koje god "generacije" & klase, kako proizvođač ima želju da složi/uklopi.
To što SoC X podržava AV1 kodek ne znači da je generalno bolji a kamo li da je i jači, samo znači da ima ubačen dekoder za taj kodek, što obično znači da je SoC novije proizvodnje ali ne mora da znači da koristi i novije ARM dizajne CPU jezgra.
 
Da li je neko instalirao na Laki smart boks (Orion) dodatne programe (Smart Youtube, Netflix...)?
 
Kupio sam airmouse c120 za android box. Dal zna neko jel može na airmouse da se smanji sensitivity, preko neke app ili slično, ili da se navikavam na ovu brzinu. Jel postoji uopšte neki airmouse gde moze sens da se podešava?
 
ima u meniju da se podesi osetljivost

Nije mi jasno sto kupujte taj c120,
privuce vas punjiva baterija?
tastatura?

mislim da ne postoji gori air mouse od tog, a tu bateriju cete puniti svaki cas.
Bice vise na punjacu nego u upotrebi.
 
Nazad
Vrh Dno