Šta je novo?

Periferni uređaji Preporuka za lte ruter

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

No_LiMiT

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2007
Poruke
446
Poena
380
U vikendici nemam internet/kablovsku jer se ne isplati placati par stotina godisnje. Koristim turisticke sim kartice koje su 15e za 500gb ili 1tb, kako koje godine.
Kad su u telefonu brzina i sve je super, izuzev kad je grad pun pa bude optereceno ali usko grlo mi je mobilni huawei modem, onaj sto su provajderi davali ranije. Bas lose brzine hvata i salje.
Mislio sam da je throttling hotspota al kad na telefon upalim hotspot brzine su ok, ne znam praktikuju li to kod nas inace.

Tako da treba mi neki sim ruter, da podrzava lte(5g?) A da ne kosta dosta a da je slican ili makar bolji od kvaliteta koji cu na telefonu dobiti brzine i signala. Antene bih zaobisao jer ne znam ni kako i gdje bih ih provlacio a i ne mora da bude mobilni ruter moze fiksiran sto bi mi i vise odgovaralo nanneku ruku pa ovaj huawei moze da kad treba za put.
 
Uzmi netgear ac810s oko 80e je na kp 3ca gura 3 frekvencije i radi fenomelano.Moze da radi na 20w adapteru bez baterije.Baterija traje 12h bez problema.
 
Ja sam kupovao pre jedno mesec dana 4g ruter i pretragom ovde foruma video da se kroz vise tema provlace Huawei B525, B528, B529.
Nisam zeleo da bude MiFi na baterije i da razmisljam o punjenju jer bih koristio za remote rad sa nekog stacionarnog mesta. Naravno polovni sa oglasa, sto povoljnije, i obavezno otkljucan.
Imao sam srece da naletim na B528 isti dan, uzeo ga i bas sam zadovoljan, brzine koje sam dobio su odlicne, jednostavan softver, nema stucanja, radi na 12v pa moze po potrebi i u kolima da se koristi.
 
Hvala na odgovorima, pogledacu pomenute.

Meni u sustini i ne treba mobilni ruter ili mifi, to imam sad i nisam zadovoljan iako sam siguran da ima boljih, tj ako je neki mnogo bolji od ovoga super al najbitnije mi je da dobro hvata signal(e) i brzine budu bolje od ovog sad koji imam, huawei e5577, koji je dial up nivo ljeti u Budvi npr dok je na telefonu ok brzina ok iste kartice.
 
Nazad
Vrh Dno