Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas su zvali iz SBBa posle manjeg zatezanja ponudili 24m EON Premium po ceni EON Full, sto znaci 20% popusta. Pitao ih za EON Full nemaju nikakvu posebnu ponudu. Dali bi i novi ruter posto trenutno koristim CISCO (8x4) sto je odlicno posto je trenutna brzina preko wifi-a 80mbps. E sada da li neko zna sta podrazumeva Tidal premium? Trenutno koristim HiFi Plus za 4eur mesecno ali ne verujem da daju taj paket besplatno uz Premium tako da verovatno od toga necu imati koristi. Duplo veca upload brzina mi mnogo znaci ali opet problem sa Arenom. Cilj je bio dobiti neki popust na EON full pa onda iz tog pokriti deo pretplate za Arenu jer koliko vidim sada je Orion TV prepaid digao cenu na 1600 a cuo sam da im aplikacija radi odlicno na EON boxu. Pa me zanima cisto informativno da li bi neko bio zainteresovan sa podrucja NSa i okoline na podelu mesecne pretplate, maksimalno mogu 3 korisnika? Kod mene jedino SN nudi Arenu ali bih iz izbegao iako je optika posto mi SBB funkcionise savrseno, jedino se secam jednog veceg prekida od par sati u poslednje dve godine.
 
Kako vam radi EON van mreze (web app - iz chroma)? Meni na 2 razlicita racunara i 2 razlicita provajdera ocajno radi... secka... Internet je preko 50mb, vezan kablom an ruter... Nije sigurno do interneta problem...
 
Nagradna igra počinje 23. avgusta, a danas je 17. avgust.
A da li ste detaljno iščitali sve uslove da bi ste za nagradnu igru aplicirali 1?!
Itini za volju nisam ni ja već sam kontaktirao Call-centar 19900 gde su mi između ostalog rekli da svi računi uključujući i ovaj račun od pre 10-12 dana mora biti na nuli .Prevedeno ako neko od korisnika prebaci jedan račun u sledeći mesec ne može biti učesnik nagradne igre . Tako da gospodo moja draga od sada čim Vam dođe račun a bilo bi bolje i u ustom danu da izmirite račun . :) (y)
 
Kako vam radi EON van mreze (web app - iz chroma)? Meni na 2 razlicita racunara i 2 razlicita provajdera ocajno radi... secka... Internet je preko 50mb, vezan kablom an ruter... Nije sigurno do interneta problem...
Kod mene je ok, malo se sporije ucitava ali ne secka (opera, lan do rutera, mts).
 
Ne znam da li sam konacno poludeo, mislim da nisam, ali od pre mozda nedelju dana svaki put kada pustim film ili radio na EON-u kao da se na sekundu zamrzne zvuk/prenos pa nastavi normalno stream i tako na svakih recimo par minuta. Ovo mi se nije ranije desavalo i da napomenem da mi se desava i nakon restarta EON aplikacije, uredjaja i Ubee Home Gateway uredjaja. Ne znam da li je to to EON uredjaja, rutera ili im je mreza u kurcu ali iritira.

Takodje sam primetio, ne znam da li je bitno, da mi se u Ubee-ju cesto sakupljaju neke greske koje obicno ''ocistim'' tako sto na svaki drugi dan restartujem uredjaj ali ono sto me brine je sto burazer i neki ortaci/drugarice koj su isto na SBB-ovoj mrezi kazu da nemaju takve probleme niti da im se tako cesto prikazuju greske na ruteru.
 
Da pitam isto i u ovoj temi.

Da li izabrati super plan 4 plavi ili eon full + intarifu? Po ponudama koje su dobijene, prva opcija izlazi oko 3200din na 2god., druga 3000din.

Najbitnije je net. Kod SN je optika, kod SBBa coax, brzina je ista, do 150mbps. TV, pogotovo sportski sadržaj je nebitan.
 
Ne znam da li sam konacno poludeo, mislim da nisam, ali od pre mozda nedelju dana svaki put kada pustim film ili radio na EON-u kao da se na sekundu zamrzne zvuk/prenos pa nastavi normalno stream i tako na svakih recimo par minuta. Ovo mi se nije ranije desavalo i da napomenem da mi se desava i nakon restarta EON aplikacije, uredjaja i Ubee Home Gateway uredjaja. Ne znam da li je to to EON uredjaja, rutera ili im je mreza u kurcu ali iritira.

Takodje sam primetio, ne znam da li je bitno, da mi se u Ubee-ju cesto sakupljaju neke greske koje obicno ''ocistim'' tako sto na svaki drugi dan restartujem uredjaj ali ono sto me brine je sto burazer i neki ortaci/drugarice koj su isto na SBB-ovoj mrezi kazu da nemaju takve probleme niti da im se tako cesto prikazuju greske na ruteru.
postavi ovde skrinshot signal stranice ubee-a (tako gde ima gomile frekvencija i dB vrednosti) da se vidi da li imas los signal sto bi prouzrokovalo te "greske" (ili objasni na koje greske mislis ?)
 
Poslednja izmena:
postavi ovde skrinshot signal stranice ubee-a (tako gde ima gomile frekvencija i dB vrednosti) da se vidi da li imas los signal sto bi prouzrokovalo te "greske" (ili objasni na koje greske mislis ?)
Da, lose sam se izrazio, mislim bas na one CRC greske (bas to gde su frekvencije i dB vrednosti) koje se mogu videti u ''Connection'' tabu kada se ulogujem na Ubee. Stavljam skrinove cim dodjem kuci.
 
1660838794242.png
Ne znam da li su ove vrednosti ok ali ove "Correctables/Uncorrectables" umeju da odu i na vece vrednosti, ugl se to tako povecava na svaka 3~4 dana i onda restartujem ruter. Mada slaba vajda jer imam osecaj da Ubee umire ili je otisao on u *****.


Msm ako ovo nije normalno mene onda zanima da li ce SBB hteti da mi zameni Ubee sa novim Home Gateway uredjajem e sada kako da im objasnim ovo cudno ponasanje jer su me do sada dva puta oduvali ovi iz teh. podrske sa frazom sve radi normalno, menja se Ubee kada crkne i ti fazoni koji me iritiraju.
 
Poslednja izmena:
Sve vrednosti dB su ti skoro idealne, Ubee su prilicno djubrasti u poredjenju sa Technicolor alternativom koju daju, ali to ti je lutrija koji ces da dobijes (i nece da ti menjaju jedan za drugi, mozda dobijes novi Ubee)...
 
I kod mene se konstantno javljaju te greske od momenta kada sam dobio taj ruter ~ 6 godina, ne predstavljaju mi neki problem, samo ih ne gledam...

Ono sto jesam primetio da mi se opet promenio kanal na 5Ghz a znam da sam ga sacuvao na 56/80 (skoro max 570/58), cim je na 36/80 wifi je daleko sporiji.
 
Cisco EPC 3208 modem
Linksys E900 N300 Wireless Router
D3
D3 CAM (Conditional Access Module)
omogućava pristup svim digitalnim kanalima bez upotrebe dodatnih digitalnih prijemnika. Da bi koristio D3 CAM potrebno je da imaš televizor sa CI+ slotom (slot u koji se ubacuje D3 CAM) i integrisanim DVB-C tjunerom.

Ovo je postavka kod mene već dugo, solidno radi, stabilno.
 
treba se izboriti da bi dobio modem umesto rutera, a i ne daju ga ljudima koji imaju brzinu vecu od 400 posto toliko mu je max
drugar koji je na ubee-u i nervira ga sto mu se resetuju wifi settings i ponekad brljavi se bas borio da mu ga zamene sa technicolor pa cak ga je i iskljucivao i prijavljivao kao ne radi... na kraju samo je dobio nov ubee istog modela...
 
Ja sam insistirao kod potpisivanja ugovora da mi ostane samo modem jer sam čitao da modem/ruter u jednom ne radi baš perfektno.
 
Šta je bolje po Vama ( naravno koji se razumete u tehnologiju ) ,uzeti neki drugi modem ili pak zadržati postojeći Ubee !?
Naime , ja imam 600/60 net ali konstantno Ping je oko 16 - 20 tak i malo slabiji W-fi !?
 
kako mislis "uzeti neki drugi modem" ? moras koristiti modem/ruter koji ti sbb dodeli, na ruterima ni ne daju bridge mode
naravno, uvek mozes staviti dodatan broj Wifi AP-ova gde god hoces, meni se isplatili oni TP-LINK Archer C6U ili C7 daju 540mbps na 5ghz (i moze na njih openwrt)
 
kako mislis "uzeti neki drugi modem" ? moras koristiti modem/ruter koji ti sbb dodeli, na ruterima ni ne daju bridge mode
naravno, uvek mozes staviti dodatan broj Wifi AP-ova gde god hoces, meni se isplatili oni TP-LINK Archer C6U ili C7 daju 540mbps na 5ghz (i moze na njih openwrt)
Lepo reći im da ti modem ne šljaka i neka menjaju - prosto !
A za to Linkove i kablove teško ...
 
pa i ako ti zamene zamenice ti sa istim modelom Ubee-a, po mom razumevanju sta se desavalo sa ljudima koji su se bunili i kvarili. wifi na ubee je poznato da resetuje podesavanja ili zaglupavi ako promenis neka podesavanja ti pa mora factory reset... jedino ako hoces bolji wifi kupi svoj wifi AP (takodje svaki wifi ruter moze se namestiti da radi u AP modu, iako to mozda ne reklamira) i ugasi wifi na ubee-u.
vise od 540mbps na wifi izgleda ne moze sa wifi 5 ruterima (kada pise connection speed 866mbps), a wifi 6 su preskupi trenutno (a mora i telefon/laptop/wifi kartica takodje da bude wifi6)
 
Poslednja izmena:
treba se izboriti da bi dobio modem umesto rutera, a i ne daju ga ljudima koji imaju brzinu vecu od 400 posto toliko mu je max
drugar koji je na ubee-u i nervira ga sto mu se resetuju wifi settings i ponekad brljavi se bas borio da mu ga zamene sa technicolor pa cak ga je i iskljucivao i prijavljivao kao ne radi... na kraju samo je dobio nov ubee istog modela...
Ja već godinama imam modem EPC 3208 koji ne dam ni za živu glavu. Nisam ga menjao ni kada sam potpisivao UO za EON. Imam 400 mbit/s ali on maksimalno može da izvuče 340-350 mbit/s. Drama je bila kada je zbog udara groma 2019. god. u sbb infrastrukturu, došlo do pregorevanja uređaja u celom komšiluku, pa i mog modema. Trebalo je nekoliko crvenih u lancu tehničar-magacioner, da se nabavi stari modem (iz magacina) iste marke, umesto poslatog cisco HG, iako je dogovoreno telefonski da mi ne dolaze bez modema, na šta su u tehničkoj podršci pristali i "obećali", a opet nisu uradili kako je dogovoreno.

Zato molim Boga da ovaj modem ostane u životu, do daljnjeg.
 
pa i ako ti zamene zamenice ti sa istim modelom Ubee-a, po mom razumevanju sta se desavalo sa ljudima koji su se bunili i kvarili. wifi na ubee je poznato da resetuje podesavanja ili zaglupavi ako promenis neka podesavanja ti pa mora factory reset... jedino ako hoces bolji wifi kupi svoj wifi AP (takodje svaki wifi ruter moze se namestiti da radi u AP modu, iako to mozda ne reklamira) i ugasi wifi na ubee-u.
vise od 540mbps na wifi izgleda ne moze sa wifi 5 ruterima (kada pise connection speed 866mbps), a wifi 6 su preskupi trenutno (a mora i telefon/laptop/wifi kartica takodje da bude wifi6)
Ja sam jako glup da odradim i podešavanja a kamo li da čačkam nešto šta nije moje već dato kao oprema na korišćenje tako da badava ti meni objašnjavaš :
""""""""ako promenis neka podesavanja ti pa mora factory reset... jedino ako hoces bolji wifi kupi svoj wifi AP (takodje svaki wifi ruter moze se namestiti da radi u AP modu, iako to mozda ne reklamira) i ugasi wifi na ubee-u.
vise od 540mbps na wifi izgleda ne moze sa wifi 5 ruterima (kada pise connection speed 866mbps), a wifi 6 su preskupi trenutno (a mora i telefon/laptop/wifi kartica takodje da bude wifi6)""""""" - to je za mene špansko selo i da shvatim a kamo li da razumem i primenim ! (y) :)
 
Zvali me danas da me pitaju kako sam i kod kog operatera sam sada (raskinuo ugovor pre godinu dana sa njma), da li bih se vratio uz ponudu od 12 meseci za 1 rsd.
Kažem, zanimljivo, verovatno bih, ali vezan sam ugovorom još godinu dana, kaže nema problema čujemo se za godinu dana, zapisaću ovde.
Dobro, odgovorih.
 
Cuj zovu nakon godinu dana od raskida da pitaju kako si... Ovo meni zvuci bolesnije nego onaj jadnik iz Wolta sto je dobio otkaz zbog muvanja musterije preko poruke.
Trazi 15 meseci za dinar, dace ti lagano.
 
Haha, dobro mislim da sam preterao sa "kako ste", bilo je "poštovanje, ovde ta i ta iz SBB" itd. "vidim ovde da ste raskinuli ugovor pre godinu dana...", ostalo je sve bilo kao što sam rekao.
Mislim nije problem, ali malo je čudno, nisam očekivao, posebno jer sam kao razlog raskida naveo da me zanima samo internet paket, obzirom da i dalje nemaju to u ponudi već mora i TV, ne znam što me zovu onda, verovatno razlog raskida nije nigde ni zabeležen, iako sam objašnjavao XY puta i preko telefona i lajv u poslovnicama (zašto raskidam).
Iskreno, kad bolje sad razmislim ne znam ni da li bih pristao to za dinar 12 meseci, jer drugih 12 meseci bi me izašlo kao 24 kod drugog operatera koji ima samo net, a pritom je kvalitet neta daleko bolji (optika, nema CG-NAT, veće brzine), a dobro, trude se barem, i to je neki pomak, još malo pa ih očekujem na vratima da krenu da zvone ...
 
Jel uspeo neko da dobije nesto zbog ovog poskupljenja telefonije za Nemacku od 01.septembra.Ima li sanse za raskid
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno