Šta je novo?

Grejanje na gas

Verovatno neces ni naci takav model,nesto da improvizujes pametnije ili ako je bas moranje da zamenis ceo ventil ali to podrazumeva praznjenje mreze. Imaj u vidu posto mi se cini da su ti to crne cevi moras naci ventil iste sirine.
 
Nisam znao gde da postavim pitanje, pa da probam ovde.
Da li znate gde imaju da se kupe ovakve kape za radijatorske ventile?
Najverovatnije nigde.
Jedino sa nekog starog ventila da se skine a rekao bih da i taj nije previse ostecen, moze da se popravi.
 
Taj je ok. Jedan drugi mi je oštećen.
tnx na odgovorima
 
Ima i varijanta sa zamrzavanjem cevi bez pražnjenja sistema pa zamena ventila.
 
Najavljuje se poskupljenje gasa za oko 30% što znači da će kubni metar biti oko 53din. Da bude i 60 din opet jeftinije od drva koja su sad 8300 a ko zna koliko će biti na jesen. Jos ovu zimu na drva sl god ubacujem gasni kotao, 2 radijatora i zbogom drva. Tj drva ću koristiti samo za prvu vatru tj da mi podignu temp na 22 a onda gas da održava temp.
da li je neko eksperimentisao s gasom da li je potrosnja manja ako se recimo voda drzi na minimumu a sobnim termostatom regulise zeljena temp prostorije ili da se odvrne voda na 65-70 stepeni i da se sobnim termostatom regulise? znaci da li ima razlike u potrosnji kada kotao radi duze na nizu temp vode ili krace na višu?
 
Najavljuje se poskupljenje gasa za oko 30% što znači da će kubni metar biti oko 53din. Da bude i 60 din opet jeftinije od drva

Sve je to o.k. ako imaš lepo razvučenu morežu i dobre radijatore. Moj prijatelj je uzeo gasne peći i plače. Skup mu je gas :D
 
Za sada radijatori lepo rade na drva ali je cena drva nenormalna. Ostaje mi još 2 radijatora da stavim u dnevnom boravku, kotao i cevi, ventili i to je to 1000e i završen posao.Keva u prizemlju se greje na plinsku peć januara obrne 350 kubika za nekih 20 kvadrata. Da stave i oni radijator sigurno bi manje trošili od plinske peći
 
znaci da li ima razlike u potrosnji kada kotao radi duze na nizu temp vode ili krace na višu?
Kod mene u stanu nisam primetio neku razliku ranije prilikom isprobavanja jedne ili druge varijante. Inače 99% vremena držim nižu temperaturu vode, poneki put kada znam da neću biti u stanu ceo dan, smanjim temperaturu vode na apsolutni minimum koliko je potrebno "da radi" da se ne ugasi (to je kod mene 30℃ :))
 
Sta da kazem ljudi zeznu nas ova kriza za 6 meseci(od pocetka novembra) grejanja i topla voda 24c svuda oko85 m2 kuca izolovana novija stolarija=49 000din sto je dzaba dzaba,za drva sam davao 65-70000 din na staru cenu od 5000 po metru. I da poskupi ja se uklapam i sto je najbitnije nemam obaveze koje idu uz lozenje.
 
kako stvari stoje i ja planiram sl god da stavim gasni kotao i 2 radijatora. Taman da vidim koja će cena gasa biti ove zime. Nije mi teško da se mlatim s drvima ali za 8200 po metru nema nikakve računice. Preterali ga sve mere
 
Ja sam kupio par paleta bukve pre 2 nedelje, neka stoje u rezervi ako bude problema sa gasom...
Planiram i da zamenim trenutni gasni kotao od 30kw star 15+ godina, pa me interesuje sta kupiti/preporuka u cenovnom rangu 1200-1500 evra navedene toplotne snage?
 
kako stvari stoje i ja planiram sl god da stavim gasni kotao i 2 radijatora.

Koja je suština postavljanja 2 radijatora ? Kotao koša oko 1.000,00€ + najbolje radijatori po rebru. Oni se potavljaju iznad svakog prozora.
 
Već imam 2 radijatora i sušač. Imam etažnu peć na drva pa tu gde je ona mi trebaju još 2 radijatora. Peć odaje 7 kw u prostor pa mi tu nisu trebali radijatori. Protherm konvencionalni 68000 plus oko 4500 dimovodne cevi. Za 1000e koliko je samo kondenzacioni imam i kotao i radijatore i cevi i ventile
 
Zdravo ljudi imali neko iskustva sa kotlom na gas baxi duo commpact 28 Ga?
 
Vaillant je to, nije ni čudo što su skuplji od ostalih. Piše u specifikaciji temp polazne vode od 30~80 stepeni. Kod mene na poslu protherm konvencionalni min temp vode za grejanje 45 stepeni što je za prelazni period mnogo nekad je dovoljno i 40.
 
Пошто толификација неће проћи кроз моју улицу сигурно до 2025 а угља нема а и ако га буде биће дупло скупљи него прошле године сад размишљам да ли да се прикључим на гас. Али брине ме да ли и гаса бити. А прикључак није јефтин, око 3000 евра. По овој тренутној цени, како су ми рекли, бих трошио око 70000 за сезону за кућу од 130 квадрата што уоште није много.
 
Dal i bog zna dal će biti gasa. Ako bugari zavrnu ugasili smo ga. Drva sam obezbedio ali brinem zbog roditelja, brata i svih ostalih koji se greju na gas mani ga u pm nije svejedno. Na poslu centralno na gas ako zavrnu ni jakne zimske nam neće biti dovoljne
 
По овој тренутној цени, како су ми рекли, бих трошио око 70000 за сезону
Ja računam da će biti skuplji u odnosu na sadašnju cenu barem 20% za sledeću sezonu, to bi mi bilo prihvatljivo ;)
 
Za sada radijatori lepo rade na drva ali je cena drva nenormalna. Ostaje mi još 2 radijatora da stavim u dnevnom boravku, kotao i cevi, ventili i to je to 1000e i završen posao.Keva u prizemlju se greje na plinsku peć januara obrne 350 kubika za nekih 20 kvadrata. Da stave i oni radijator sigurno bi manje trošili od plinske peći
Najavljuje se poskupljenje gasa za oko 30% što znači da će kubni metar biti oko 53din. Da bude i 60 din opet jeftinije od drva koja su sad 8300 a ko zna koliko će biti na jesen. Jos ovu zimu na drva sl god ubacujem gasni kotao, 2 radijatora i zbogom drva. Tj drva ću koristiti samo za prvu vatru tj da mi podignu temp na 22 a onda gas da održava temp.
da li je neko eksperimentisao s gasom da li je potrosnja manja ako se recimo voda drzi na minimumu a sobnim termostatom regulise zeljena temp prostorije ili da se odvrne voda na 65-70 stepeni i da se sobnim termostatom regulise? znaci da li ima razlike u potrosnji kada kotao radi duze na nizu temp vode ili krace na višu?
Ja imam gas ali kupio 15 kubika drva, svi u ulici imamo gas i grejemo se na gas ali svi kupuju drva nisu skupa sad, ako nestane gas u novenbru ili decembru e tad ces videti sta su skupa drva
Kupiš peć na drva ili šporet i miran si,drva možeš lako prodati cepana još zaraditi
 
Који котао узети? Имам 3 опције, vaillant, alfa plam, remeha. Alfa plam је јефтинији око 600е од ова друга два.
 
Vaillant svakako, izmedju ostalog sto ces uvek pronaci nekoga da ga servisira.
 
Ипак сам се одлучио за другог мајстора и Viessmann котао. Испада ми око 2800е плус 780е прикључак
 
U zdravlje a drva preko 35% u odnosu na proslu sezonu.
 
Pošto je pelet?
 
Nazad
Vrh Dno