Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Pozdrav svima.
Citao sam po forumima navode nekih korisnika da LG ima problem sa elektronikom (za njihov dual inverter udarili su nevidjenu reklamu po prodavnicama mada privlacno deluje sve to sto pise) a da je sa Fujitsu problem sa generalnim zastupnikom, odnosno da im je tehnicka podrska losa i da cesto nemaju rezervnih delova. Po vasem iskustvu da li je to tako i koju bi klimu (prednost japanska) preporucili za hladjenje i dogrevanje u prelaznom periodu dok temp. jos ne odu u dublji minus. Stan u kuci, solidno izolovan, nova stolarija, oko 50-ak kvm. Budzet za klimu 70 - 80k.
 
To je isto kao i Gree muse što ljudi kupuju pa se njih 0.01% žali.


Uvek ćeš pročitati negativne kritike, a pozitivne nećeš i uvek će biti glasniji jedni te isti što kukaju.
 
To je isto kao i Gree muse što ljudi kupuju pa se njih 0.01% žali.


Uvek ćeš pročitati negativne kritike, a pozitivne nećeš i uvek će biti glasniji jedni te isti što kukaju.
Evo sami procenite da li ti 0.01% lazu kad se zale na GREE Muse klima uredjaj... Posle 16 meseci koriscenja raspala se kadica na unutrasnjoj jedinici i to ne na jednoj, nego na obe klime... A ja sam bio jedan od glasnijih ovde koji je hvalio ovu klimu, ali posle ovoga mogu da kazem velika sramota i s..nje.
 

Prilozi

  • IMG_20211227_200951.jpg
    IMG_20211227_200951.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 133
  • IMG_20211227_200917.jpg
    IMG_20211227_200917.jpg
    52 KB · Pregleda: 133
@beki89 sta kaze energy net?
@Ivanrbgd Fujitsu luca 12 ce ti resi sve probleme za mislim 80k da moze se nadje.
 
Pozdrav narode, nadam se da ne prekidam. :)

Potreban savet oko kupovine nekog invertera 12tice, do 600e. Prvenstveno sam laik sto se tice klima uredjaja, tako da svaki savet dolazi u obzir.
Uglavnom, moje potrebe su da zagreva/hladi prostor od 37, 38 do 40 kvadrata(bitnije mi je grejanje) i da je, koliko god moguce, tiha u radu.
 
Pozdrav narode, nadam se da ne prekidam. :)

Potreban savet oko kupovine nekog invertera 12tice, do 600e. Prvenstveno sam laik sto se tice klima uredjaja, tako da svaki savet dolazi u obzir.
Uglavnom, moje potrebe su da zagreva/hladi prostor od 37, 38 do 40 kvadrata(bitnije mi je grejanje) i da je, koliko god moguce, tiha u radu.
Da li ima izolacije na objektu i da li je to kuća ili stan pa i komšije malo dogreju.Kakav je raspored prostorija ponekad je moguće grejati jednom klimom a ponekad ne ili se radi o jednoj prostoriji ovo su neke bitne informacije da bi dobio pravi odgovor.
 
Da li ima izolacije na objektu i da li je to kuća ili stan pa i komšije malo dogreju.Kakav je raspored prostorija ponekad je moguće grejati jednom klimom a ponekad ne ili se radi o jednoj prostoriji ovo su neke bitne informacije da bi dobio pravi odgovor.
Kuca. Stolarija je nova, ali nema izolaciju. Sto se tice prostorija, u pitanju su hodnik i jedna soba 18m2/20m2.
 
Bez izolacije hlađenje i može nekako ali grejanje.Ako neko sa foruma greje istu ili sličnu površinu a nema izolaciju pa neka prenese iskustva koliko jaku klimu ima.
 
Ne znam kako si grejao taj prostor do sada.Možda je bolje da uložiš u izolaciju.
 
Onda prvo izolacija, pa ostalo..
To je u suštini Letnjikovac koji je korišten za prvi maj, novu godinu i sl. pa sam odlučio da ga sredim sad i kad su na red došla grejna tela, mislio klimu neku da kupim.
Ali ako vec nije pametno, sačekaću neki stiropor prvo.
U svakom slučaju, hvala za savete.
 
Bez izolacije ni ne pomišljaj na klimu na vecim minusima, imam Vivax ACP12CH35AEEI+ R32 i 16 neizolovanih kvadrata ne moze da zagreje dobro na vecim minusima. Ove godine pravim izolaciju od 10 cm zid i 20cm tavan i ugradjujem jos 3 komada AEEI ili 4-5 komada AERI, u skoro svaku sobu po jedn komad, jos se nisam odlucio pa sta mi Bog da.

A iz mojih prethodnih komentara, majstora jos nisam nasao, ovaj sto je trebao da dodje nije se vise ni javljao pa ću sam da spojim klime, ali stvarno sada prema ni jednoj profesiji nemam tako nisko misljenje kao prema frigo majstorima koji su tu samo da ti spoje dve cevi, kabal i uzmu 100 evra.
spit GIF
 
Kako da saznam spisak ovlašćenih servisa za ugradnju Mitsubishi klime?
 
Koje od ove tri klime preporucujete za hladjenje i grejanje (u prelaznom periodu) 40-50kvm, izolovano, nova stolarija.
Fujitsu ASYG14LUCA
Midea mission ii 24
LG S18EQ
 
Pozdrav svima,
da li neko ima iskustvo sa klimom Midea AG-12NXD1.WIK ?
Upotreba klime bi bila zimi samo u prelaznom roku, i dogrejavanje ujutru pre nego krene centralno sa grejanjem, kvadratura prostorije je 30kv, pa me zanima da li iko ima iskustva sa ovim modelom i da li imate neki savet u slucaju da postoji neka bolja u tom rangu, a efikasnija? ( p.s vidim pitanja za isti model, ali ne vidim da je iko komentarisao pa da probam ponovo )
 
U tom cenovnom okviru imaš Fujitsu LMCA12.
 
Pozdrav svima,
da li neko ima iskustvo sa klimom Midea AG-12NXD1.WIK ?
Upotreba klime bi bila zimi samo u prelaznom roku, i dogrejavanje ujutru pre nego krene centralno sa grejanjem, kvadratura prostorije je 30kv, pa me zanima da li iko ima iskustva sa ovim modelom i da li imate neki savet u slucaju da postoji neka bolja u tom rangu, a efikasnija? ( p.s vidim pitanja za isti model, ali ne vidim da je iko komentarisao pa da probam ponovo )
Imam ja tri takve klime kući za 100 kvadrata. Koriste se kao primarni izvor za grejanje. Ugradio sam ih polovinom februara pa čekam sledeću zimu za pravi test. Za sada su se pokazale odlično, jako tihe u radu i precizno održavaju temperaturu.
 
Pozdrav svima,
da li neko ima iskustvo sa klimom Midea AG-12NXD1.WIK ?
Upotreba klime bi bila zimi samo u prelaznom roku, i dogrejavanje ujutru pre nego krene centralno sa grejanjem, kvadratura prostorije je 30kv, pa me zanima da li iko ima iskustva sa ovim modelom i da li imate neki savet u slucaju da postoji neka bolja u tom rangu, a efikasnija? ( p.s vidim pitanja za isti model, ali ne vidim da je iko komentarisao pa da probam ponovo )
Ja sam na 2 takve klime i za sada se nisam grejao. Bas je tiha i unutrasnja i spoljasnja jedinica. Aplikacija radi savrsheno spram recimo vox-ove (nema u aplikaciji potroshnja struje ni u jednoj). Ja ne planiram njima da se grejem se u slucaju nudzde uzeo sam ih kao "deal" da su modernih funkcija a po ceni prihvatljive., nisam video ni jednu zalbu nigde za razliku od hisense i gree modela koje bas kude po forumu. Vreme ce najbolje pokazati.
 
Pozdrav svima,

Trenutna klima Vivax 12CH35AERI je crkla (odjednom izbacila E1 gresku). Majstori su proveravali sta je i dosli do zakljucka da je crkla jedna od ploca, ali posto se menjaju u paru, svaka od njih po 80-90 plus ruke, bice oko 200-250e i pitanje je koliko ce tako da radi.

Za oko 60.000din je prvi izbor LG Inverter S12EQ. Nisam nasao podatak da li ona ima wifi? I sta bi ste preporucili u tom rangu?
 
nema wifi
 
Pozdrav svima,

Trenutna klima Vivax 12CH35AERI je crkla (odjednom izbacila E1 gresku). Majstori su proveravali sta je i dosli do zakljucka da je crkla jedna od ploca, ali posto se menjaju u paru, svaka od njih po 80-90 plus ruke, bice oko 200-250e i pitanje je koliko ce tako da radi.

Za oko 60.000din je prvi izbor LG Inverter S12EQ. Nisam nasao podatak da li ona ima wifi? I sta bi ste preporucili u tom rangu?
Koliko je godina radila ta Vivax klima pre nego što se pokvarila.Da li ti je neophodan WI FI ako nije imaš Japanske modele klima za malo više para.
 
Poslednja izmena:
Veći je minus što te starije Fujitsu nemaju i feel opciju preko daljinca, a to je must have ako je klima montirana u hodniku iz koga treba da greje prostoriju u nastavku, ili ako je montirana u cosku prostorije. U tim uslovima klima ne moze pravilno da odrzava zadatu temperaturu samo sa senzorom na unutrašnjoj jedinici.
 
U tim uslovima klima ne moze pravilno da odrzava zadatu temperaturu samo sa senzorom na unutrašnjoj jedinici.
...već pregreva prostor gde se nalazi da bi ugrejala sobu gde je daljinac.
Takođe nije preporučljivo stavljati klime u hodnike osim ako stvarno nema druge solucije za montažu ili je hodnik 10+ m2.
 
Tacno 7 godina. Redovno ciscena 2 puta godisnje. I odjednom je prestala da radi.

Wifi smo bas koristili. Ukljucivali klimu kada se vracali da puta, podesavali temperaturu za dan i noc…

Sada sam u fazonu da uzmem najjeftiniju sa sto duzom garancijom. Jer sve cesce crkavaju uredjaji ubrzo nakon isteka garancije.

Koliko je godina radila ta Vivax klima pre nego što se pokvarila.Da li ti je neophodan WI FI ako nije imaš Japanske modele klima za malo više para.
 
Nazad
Vrh Dno