Šta je novo?

Uređaji protiv insekata?

Vicent87

Cenjen
Učlanjen(a)
03.09.2018
Poruke
1,252
Poena
145
Da li neko koristi neke rasterivače insekata i buba? Da li se uopšte isplate?

Drugar ima problema zbog ćerkice koja se plaši, pa pokušava nekako da reši stvar. Žive u relativno novoj kući, pvc stolarija, komarnici non stop spušteni, čak je i na samo dno zalepio stirodur da dodatno zatvori prolaz ispod "četkica" na kraju komarnika ali opet, znate i sami, bube nađu svoj put.

Uglavnom, ljudi su i uredni stvarno, pogotovo jer mala ima i neke alergije pa stvarno vode računa da im bude čisto i uredno.

Imate li nekih predloga, iskustava? Naravno, ne mora električni uređaj, može i nešto DIY, ako uopšte ima pomoći protiv ovih beštija.
 
Ja koristim onu UV lampu za komarce. Stoji na terasi umesto sijalice. Radi odlično, samo bube dosta pucaju. Jednom nedeljno praznim pikslu.

 
Alergičan sam na komarce i te kako. Uz to sam i ribolovac (mušičar) i dok nisam počeo da koristim mađarsku kremu Szuku bivao sam izobličenog lica često. Ne znam šta sve nisam isprobao u kući, na kampovanju dok sam u reci, sve te vrste zujalica, sijalica, Autana i Repelina .... svega i svačega, ali bukvalno.
Leti u kući koristim Philips antipic sijalice (žute) pored otvorenih prozora, a Szuku mašću obeležim po koji tačku po glavi i tabanima.
Kad sam napolju, na opasnoj teritoriji, pustim par traka po nogama i rukama i po vratu i čelu, i miran sam 6-8 časova.
 
Ima li još gde da se kupi szuku sem po ribolovačkim radnjama? Pitao u dve lokalne i nema.
 
Ja sam Szuku kremu kupio u prodavnici lovacke opreme kod Pancevackog mosta. Imaju i u spreju ali kazu krema je efikasnija.
 
Jeste, mast je dugotrajnija.
Ima po oglasima na sve strane.
 
Meni je nedavno stigao Dynatrap. Nisam ga još pustio u rad, verovatno ću to uraditi naredni vikend.

Po preporuci i iskustvu korisnika potrebno je oko mesec dana da se postigne pun efekat.

Polovinom jula javljam moje iskustvo.
 
Koristim nešto slično. Gore ja UV led lampica a ispod ventilator koji usisava insekte.
Ne skuplja komarce, ali tamani moljce.
To mi je dovoljno za taj posao.
 
Ballistol , ako me secanje sluzi, prosle godine u NS-u 100ml / oko 500 din bocica.
Stvarno je dobar. Ima i UV zastitu pa je za ribolovce camdzije odlican. Znajte da ostavlja masno na kozi, nisam primetio fleke na garderobi :/

 
Da li neko koristi neke rasterivače insekata i buba? Da li se uopšte isplate?

Drugar ima problema zbog ćerkice koja se plaši, pa pokušava nekako da reši stvar. Žive u relativno novoj kući, pvc stolarija, komarnici non stop spušteni, čak je i na samo dno zalepio stirodur da dodatno zatvori prolaz ispod "četkica" na kraju komarnika ali opet, znate i sami, bube nađu svoj put.

Uglavnom, ljudi su i uredni stvarno, pogotovo jer mala ima i neke alergije pa stvarno vode računa da im bude čisto i uredno.

Imate li nekih predloga, iskustava? Naravno, ne mora električni uređaj, može i nešto DIY, ako uopšte ima pomoći protiv ovih beštija.
Skontao sam ponovnim čitanjem da smo odmakli od teme.
Prijatelji su koristili za dečiju sobu one električne mini aparate što idu u utičnicu pa ispravaju insekticid, renomiranih proizvođača.
Radilo je posao za leteće. Za gmižuće ne znam da li valja.
 
Slobodno odmičite. Kako drugčije da čujem, tj. vidim za dobre mazalice.:)
Mi smo ranije koristili sličan koji ide u struju samo što se umeću one tablete protiv insekata. Nije Raid, ne sećam se koji je. Imalo je prijatan miris a insekte je rasterivalo umesto ubijalo.
Sada koristim reket i zabavljam se vežbajući forhend, bekhend i smeč.;)
 
@vladat1 Da li su stvarno delotvorne te lampe kada su u pitanju komarci? Na netu pisu ljudi da ubijaju sve zivo osim komaraca :D
Meni treba za deciju sobu gde su mi bebe, ne bih da ih "trujem" raid tabletama i slicnim varijantama... one stvari protiv insekata koje su bas za bebice ne reaguju.
 
Ne mogu baš da garantujem ali ubijaju na veliko. Lampa mi stoji na terasici ispred kuhinje. Vrata u otovrena po celu noć. Mi sedimo na tersici u majcama.
 
Da li neko ima iskustva sa Aro insect zamkom?
Nije nešto skupa ali ne bih da bacam pare, dimenzije nisu prevelike da se okači na terasu. Na vrhu ima alkicu a pepeljara dole se odvaja sa 2 klika.

IMG_1685186872751.jpgIMG_1685186873693.jpg
 
Da li neko ima iskustva sa Aro insect zamkom?
Nije nešto skupa ali ne bih da bacam pare, dimenzije nisu prevelike da se okači na terasu. Na vrhu ima alkicu a pepeljara dole se odvaja sa 2 klika.
Probaj da nađeš Ciatronic, garantujem da privlači i komarce i muve.
Ono što treba da znaš je da te lampe postaju efikasne tek kada se pogase svi ostali izvori svetlosti.
Ja držim jednu tu Ciatronic na 10m2.
 
Najbolji lek je najobičnija plafonjera i volframova sijalica, komarci trče ko ludi a čas posla budu reš. Muka je što mora često da se prazni i pere staklo a bude puna činija proteina :D
 
 
Nazad
Vrh Dno