Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Preporuka za Mitsubishi 12icu koja je neki best buy za okvirno 150 000?
 
Trebalo bi da je to ova klima u tom cenovnom rangu je.

Mitsubishi MSZ/MUZ-LN35VGW E1/E1​

 
Sad sam proverio u steelsoft.rs kažu 160K za keš. Još malo ću da proverim kakve su cene. Hvala za preporuku sviđa mi se.
 
sve vox su iste koju god da je iva
 
Pozz kolegama forumasima? Da li neko zna koja 9tka inverter ima najmanju/najkompaktniju unutrasnju jedinicu? Koristice se 99% samo za hladjenje. Hvala unapred!
 
Hvala svima na pomoći u izboru klima.
Dajte preporuku za normalnog majstora za ugradnju klime. (Batajnica)
 
Pozz kolegama forumasima? Da li neko zna koja 9tka inverter ima najmanju/najkompaktniju unutrasnju jedinicu? Koristice se 99% samo za hladjenje. Hvala unapred!
Nije bas nesto za preporuku da je unutrasnja mala, da bi sve radilo kako treba pozeljno je da bude izmenjivac vecih dimenzija tako da se manji prave obicno zbog ustede.
Ako je dimenzija najbitnija stavka ponesi metar i kreni po radnjama ali ja bih gledao i 12-ice, mnogo je veci izbor.
 
neko rece da je vox iva 75cm, meni to bas deluje maleno za 12
 
I meni, zato sam i pitao... Ali sve te oko 350eur klime su 75cm tako da su te klime verovatno slabije
Standard za 12icu je bio uvek 80cm širine a one su ipak skuplje.
Tako da centimetar je ipak bitan 😂
 
Pozdrav,

Treba mi preporuka za dobar inverter 12 iskljucivo za hladjenje eventualno mozda malo dogrevanje u prelaznom periodu.

Ceneovni rang nebitan ako je kvalitet u skladu sa njim i potrebama, znaci necu se grejati na klimu zimi.

I jos jedno pitanje, vidim da se slabo spominju, kakve su Bosch klime, na bosch uredjaje imam neki popust a vidim da se ne spominju puno ovde?
 
Pozdrav svima, potrebna mi je pomoc u izboru klima uredjaja za sobu od 17 kvadrata, namena uredjaja bi pre svega bila za potrebe hladjenja, jer soba bude vecu deo dana na udaru suncevog zracenja, pored toga sto bi hladila sobu, delimicno bi odlazilo na hodnik kad se vrata otvore, da bi se snizila malo temperatura i tamo, svakako to nije od nekog znacaja. Budzet je do 50k, u tom cenovnom rangu sam nasao midea mb12n8d6, midea extreme 09( 53k), i video sam da je ovde par puta spominjana vox iva 5, inverter bih uzeo cisto zbog mogucnosti da bude podrska nekad jer imam vec gasni kotao i kotao na drva, a i elektricni kotao 😂. Ne bi bilo lose imati jednog invertera zbog neizvesnosti sa energentima ali mu grejanje nece biti presudno. Ako imate jos neki predlog, bio bih vam zahvalan, takodje i ako neko ima iskustva sa vec navedenim uredjajima, licno najvise tipujem na mideu mb12n8d6, bilo bi pozeljno da su uredjaji pouzdani, da se ne kvare itd.
Ako u tom cenovnom rangu ne postoji neko adekvatan inverter uzecu on/off neku.
Skice prostora necu slati jer ne planiram sa njom da dobacujem ne znam ni ja dokle vec itd. Hvala unapred
 
Pozdrav,

Treba mi preporuka za dobar inverter 12 iskljucivo za hladjenje eventualno mozda malo dogrevanje u prelaznom periodu.

Ceneovni rang nebitan ako je kvalitet u skladu sa njim i potrebama, znaci necu se grejati na klimu zimi.

I jos jedno pitanje, vidim da se slabo spominju, kakve su Bosch klime, na bosch uredjaje imam neki popust a vidim da se ne spominju puno ovde?
Zaboravih da napomenem da je kuca jako dobro izolovana, potkrovlje sa 25cm tvrdo presovane (50kg/m2) kamene vune, zidovi 10cm grafitni stiropor i prozori sa 3 stakla, hladila / dogrevala bi prostoriju od oko 25m2.

@
Bosch ne pravi klime, Midea pravi za njih i lepi nalepnicu Bosch.
Hala na informaciji, onda nista Bosch nemam nameru da placam nalepnicu :)
 
Jel ima neko servise za Vox klime i Novi sad, porucio sam klimu al bi zeleo da ugovorim montazu sto pre, da uslika jer na sajtu ne mogu naci
 
Pozdrav,
Da li jos neko sem mene ima problem kod povrata novca od Gorenje servisa za ugradnju klime? Na zamenu klime sam cekala 3 meseca, ovo je 7.mesec kako cekam povrat para za ugradnju. Hvala na pomoci svima
 
Vox ne uslovljava servis ni garanciju.
 
Uslov je da montažu vrši registrovana firma i da se klima montira po propisu
 
Pozdrav,
Da li jos neko sem mene ima problem kod povrata novca od Gorenje servisa za ugradnju klime? Na zamenu klime sam cekala 3 meseca, ovo je 7.mesec kako cekam povrat para za ugradnju. Hvala na pomoci svima
Da li postoji neki vremenski rok u kojem su trebali da vrate pare od ugradnje.Koji razlog imaju da odugovlače šta kažu.Objasni im da ćeš prijaviti inspekciji celi slučaj.
 
Super je kad su pristali da vrate pare od ugradnje.
 
neko rece da je vox iva 75cm, meni to bas deluje maleno za 12
Mislim da je djalf to pomenuo, valjda mu je to 5. klima... i ja imam u sobi (~15 m2) IVA5-12JR, greje me odlično već 2 sezone u neizolovanoj kući sa starom stolarijom, hladi još bolje a širina joj jeste ~75 cm.
Na sajtu piše: Dimenzije unutrašnje jedinice (ŠxVxD) 792x292x201 mm
I meni je delovala nekako maleno, posebno naspram Amber 9-ke za koju su serviseri pri montaži rekli da je po dimenzijama i težini barem kao "normalne" 18-ce.
 
Treba mi mišljenje za ova dva modela LG klima uredjaja. Ne razumem se u klima uredjaje pa ako neko ima iskustvo sa istim. Model PC12SQ i S12EQ. Jel ovaj prvi model skuplji 10000 samo zbog wifi opcije ili jos nešto? Hvala.
 
Pozdrav,
Da li jos neko sem mene ima problem kod povrata novca od Gorenje servisa za ugradnju klime? Na zamenu klime sam cekala 3 meseca, ovo je 7.mesec kako cekam povrat para za ugradnju. Hvala na pomoci svima
Samo im pusti mail da ces ukoliko ne izvrse svoje obaveze biti primorana da zatrazis pravnu pomoc. Svi se oni plase eventualnih tuzbi, a razvlace nas i zavlace kad vide da su ljudi dobrodusni.
 
Mislim da je djalf to pomenuo, valjda mu je to 5. klima... i ja imam u sobi (~15 m2) IVA5-12JR, greje me odlično već 2 sezone u neizolovanoj kući sa starom stolarijom, hladi još bolje a širina joj jeste ~75 cm.
Na sajtu piše: Dimenzije unutrašnje jedinice (ŠxVxD) 792x292x201 mm
I meni je delovala nekako maleno, posebno naspram Amber 9-ke za koju su serviseri pri montaži rekli da je po dimenzijama i težini barem kao "normalne" 18-ce.
Tu dimenziju sam ja i komentarisao jer mi se cinila netacna
i onda se javio djalf i potvrdio da je 75cm

moguce da je to dimenzija ambalaze, ili je totalna obmana kupca.
 
Drugari, trebala bi mi pomoć da se odlučim između 2 Mideina modela: extreme AG-12NXD1.WIK i Breezeless.

Bilo bi za dnevnu sobu (spojena sa trpezarijom i kuhinjom) cca 30m2. Postavila bi se na sunčanu stranu, spoljni zid, da duva nekako između dnevnog boravka i trpezarijskog dela a ka vratima hodnika. Pretežno za hlađenje te prostorije i koliko dobaci ka hodniku i sobama, a grejanje samo ta prostorija u nekom prelaznom periodu. Kuća je u pitanju i izolovana je.

Za Breezeless čitam da je super tamo gde ne možeš izbeći da duva direktno u čoveka, ne znam koliko bih osetio tu prednost u situaciji kada ne duva direktno ka sedećem delu. Mimo tehnologije izduva ne umem baš da uporedim da li je bolja za hlađenje ili grejanje. Razlika u ceni je 8.4k rsd i na to Extreme Wik dolazi sa WiFi i setom za instalaciju.
 
Nazad
Vrh Dno