Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Ajde i ovde da napisem. Ako ima neki promoter MTS-a ovde, ili ako neko ima neciji broj ili nekog za preporuku neka me kontaktira na pm. Unapred zahvalan
 
Znate li nekog ko radi u mts-u? Kod mene u Novom Sadu su iskopali rupe pre dve nedelje, ogradili trakom "optički kabl" i nema ih od tad. Postao sam nestrpljiv pošto imam strašnih problema sa protokom u orionu u poslednje vreme i zanima me hoće li biti optike uskoro, da ne uzimam nešto drugo 😬
 
Znate li nekog ko radi u mts-u? Kod mene u Novom Sadu su iskopali rupe pre dve nedelje, ogradili trakom "optički kabl" i nema ih od tad. Postao sam nestrpljiv pošto imam strašnih problema sa protokom u orionu u poslednje vreme i zanima me hoće li biti optike uskoro, da ne uzimam nešto drugo 😬
Ako i provuku skoro, sigurno neces imati opciju da skoro dobijes optiku u stan ili kucu. Traje ta procedura dok puste signal mesecima.
 
Ovde su prokopali grad u Decembru, optika postala dostupna za instalaciju (cim se to desilo promoteri prolazili, lepili postere sa brojevima telefona) u stanu u centru u Martu.
Te rupe obicno i stoje nekoliko nedelja, pa dodje ekipa koja ih napuni sa praznim debelim crevima buzirima, pa onda zatrpava, pa ona druga ekipa kroz ta debela creva vuce individualna tanja creva do svake kuce/lokala, pa onda i ta creva stoje prazna mesec dana, dok ne urade mts metalne kutije sa spliterima na svakom cosku, i tek onda se "uduvavaju" ili vuku stvarni opticki kablovi do korisnika kroz ta creva i stavljaju Nexan kutijice na zidove. Za zgrade to debelo crevo ide u njihov podrum, ne stavlja se kutijica na zid, nego se stavi velika metalna kutija u podrum, i manja na svakom spratu iz koje izlazi do posebnih stanova koji su uzeli uslugu.
 
Poslednja izmena:
Znate li nekog ko radi u mts-u? Kod mene u Novom Sadu su iskopali rupe pre dve nedelje, ogradili trakom "optički kabl" i nema ih od tad. Postao sam nestrpljiv pošto imam strašnih problema sa protokom u orionu u poslednje vreme i zanima me hoće li biti optike uskoro, da ne uzimam nešto drugo 😬

Kakva je generalno pokrivenost optikom u Novom Sadu, van centra?
 
Meni su ponudili posto nema optike u mojoj zgradi a ima u zgradi poted,da uvedu preko terase :) rekoh ,sacekacu jos malo da vidim sta se desava ali evo cisto da znate sta je opcija.
 
Da li su svi paketi koje nude uz ugovornu obavezu? Postoji li neka opcija da se dobije usluga bez ugovorne obaveze?
Bilo za fizika ili pravna lica.
 
Poslednja izmena:
Postoji opcija da se sve usluge dobiju bez UO, ali je pitanje finansijska isplativost takvog korišćenja usluga. Cene su mnogo veće, zato treba uzeti papir i olovku pa izračunati šta je povoljnije.
 
Da li ima neko ovde ko moze da mi objasni kako da napravim da mi sva 4 LAN porta na routeru budu za net, da ne bih morao i switch da stavljam ?
Radi se o HUAWEI - HG8245W5-6T
 
Da li ima neko ovde ko moze da mi objasni kako da napravim da mi sva 4 LAN porta na routeru budu za net, da ne bih morao i switch da stavljam ?
Radi se o HUAWEI - HG8245W5-6T

Pogledaj odavde gde je @rajkosto detaljno pisao

 
Ima li ko da koristi Mercurysys AC 12 ili neki sličan i da ga je povezao sa Nokia G-24256-B ? Da pitam za malu pomoć.
 
Da li neko zna admin sifru za nokijin modem g-2425G-b, koji sada daju prilikom prelaska sa bakra na optiku?
Pošto imam 3 tv ne znam da li i na ovom modemu treba jedan od 4 lan porta da se podesi da propušta iptv(port biding). Na starom modemu sam podesio 3 porta za tv i jedan za inetrnet.
Da li neko ima ovaj modem i zna da li se isto setuje kao i stari mts modem zhn h168n
 
na nokiji ne moze vise od 2 porta u bridge mode (i to srednja 2) bez intervencije operatora na njihovoj strani
za korisnike koji imaju vise od 2 iptv prijemnika daju 100mbps 5 portne switcheve na koriscenje.
admin sifru lako ces naci na https://milankragujevic.com/sifra-za-nokia-g-240-c-ont-mts-optika i mozes prebaciti iz bridge mode u route mode (internet) srednja 2 porta ali portovi 1 i 4 se gase ako ih stavis u bridge mode jer to nije konfigurisano sa njihove strane
 
Dobar dan,
da li bi neko ko je imao dobro iskustvo sa agentom prodaje ili instaleterom a ima njihov kontakt, mogao da mi prosledi.
U susednoj zgradi postoje uslovi za optiku, prema mts sajtu, pa pokusvam da ih izmolim da provuku jos 20ak metra kabla
do mene, ali ne uspevam da predjem nivo 1 (nabubani tekst) preko call-centra.
Mozda imam vise srece preko agenta.
Lokacija je Beograd- centar.
Hvala unapred
 
udji u susednu zgradu, obicno agenti prodaje lepe svoje brojeve telefona po zgradi pa ces tako naci agenta za svoje podrucije (ako su uopste podeljeni po reonima)
 
  • Like
Reagovanja: fil
Koliki su troskovi seobe usluge a koliki je trosak instalacije (ta puna cena koja se placa ako korisnik zeli da raskine ugovor pre isteka UO) kod mts-a?
Kod mene u samom ugovoru nigde nije naveden trosak instalacije.
Navedeno je samo sledece:
Ukoliko, po prestanku ovog Ugovora, Pretplatnik ne vrati, ili vrati u neispravnom stanju Terminalnu opremu ili njen deo, duzan je da Telekomu Srbija nadoknadi vrednost Terminalne opreme, kako sledi:
  • na ime cene Korisnicke opreme za realizaciju servisa preko bakarne infrastrukture iznos od 40,00 evra
  • na ime cene Korisnicke opreme za realizaciju servisa preko opticke infrastrukture iznos od 100,00 evra
 
Pozdrav svima,

imam jedno pitanjce. Uzeo paket od 500mbps na mtsovoj optici i meri mi 475mbps download na speedtestu. Ping mi je od 3 do 8ms. Pre toga sam koristio 2 godine 200mbps i imao oko 192-194 mbps. Pre sam imao crni ruter od Nokije sada imam novi beli g2425g-b. Da li je ovaj noviji ruter bolji od starog i da li se isti (beli g2425g-b dodeljuje i za 1gbps?) Jos uvek mi nisu namestili sve televizije pa reko unapred da se raspitam s obzirom da vlakno dolazi do rutera, zar ne bi ping trebao da bude 1ms i brzina maltene u fullu? Takodje imam utisak da mi sada brzina skace prilikom merenja sa 100 pa se tek na kraju popne do 460-470 a na prethodnom mi je sve vreme bilo preko 180 cim krene merenje i vrlo brzo dodje do 190 i nesto.

Mozda su smesna pitanja, pa se izvinjavam unapred.
Da li postoje neki parametri koji mogu da se nameste kako bi se ovo pobojsalo ili licno sa njima da vidim kad budu dolazili da mi nameste i ostale televizije.


Hvala veliko
 
Dok sam imao paket od 200 mbit/s nikad nije bio bolji od 195. Sada, kada je 250 - tu je oko 252-253 mbit.

Zanimljivo je da upload nikad nije bio bolji od 76 mbit/s (plaćam do 80 mbit/s). Ping je uvek 2 ms.
 
Dok sam imao paket od 200 mbit/s nikad nije bio bolji od 195. Sada, kada je 250 - tu je oko 252-253 mbit.

Zanimljivo je da upload nikad nije bio bolji od 76 mbit/s (plaćam do 80 mbit/s). Ping je uvek 2 ms.
Ja imam paket 200/80, speed test izbacuje 195/74,9 hronicno :) Nekad se zajebe pa izbaci 202-203 (ali sumnjam da je to realno) svakako je i ovo jako korektna brzina :)
 
Pozdrav svima,

imam jedno pitanjce. Uzeo paket od 500mbps na mtsovoj optici i meri mi 475mbps download na speedtestu. Ping mi je od 3 do 8ms. Pre toga sam koristio 2 godine 200mbps i imao oko 192-194 mbps. Pre sam imao crni ruter od Nokije sada imam novi beli g2425g-b. Da li je ovaj noviji ruter bolji od starog i da li se isti (beli g2425g-b dodeljuje i za 1gbps?) Jos uvek mi nisu namestili sve televizije pa reko unapred da se raspitam s obzirom da vlakno dolazi do rutera, zar ne bi ping trebao da bude 1ms i brzina maltene u fullu? Takodje imam utisak da mi sada brzina skace prilikom merenja sa 100 pa se tek na kraju popne do 460-470 a na prethodnom mi je sve vreme bilo preko 180 cim krene merenje i vrlo brzo dodje do 190 i nesto.

Mozda su smesna pitanja, pa se izvinjavam unapred.
Da li postoje neki parametri koji mogu da se nameste kako bi se ovo pobojsalo ili licno sa njima da vidim kad budu dolazili da mi nameste i ostale televizije.


Hvala veliko
nokia g2425g-b ima 3ms ping u mom gradu, dok nokia G-240W-C ima 1-2ms, i performanse g2425g-b web interfejsa su mnogo sporije (narocito ako se skida nesto sa mnogo konekcija/brzine), tako da je Broadcom BCM6838 chipset stare nokije verovatno brzi/bolji (g2425g-b koristi MediaTek MTK7528 koji je verovatno jeftiniji)
475mbps je normalna speedtest brzina za 500mbps (za 400mbps je 386), gledaj u windows Task Manageru Performance tab brzinu mreznog interfejsa da vidis tacnu brzinu sa TCP/IP hederima, speedtest.net pokazuje bez.
 
Da li je dobar "Ping" na optici?
Ne razumem se mnogo, ali čudna mi je vrednost Ping-a.
Inače, u pitanju je Box 4 Crveni (100/20 Mb/s).

Evo slika:
 

Prilozi

  • Screenshot_20220530_224001_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_20220530_224001_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 108
  • Screenshot_20220530_224057_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_20220530_224057_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 103
  • Screenshot_20220530_224113_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_20220530_224113_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 82
  • Screenshot_20220530_224129_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    Screenshot_20220530_224129_org.zwanoo.android.speedtest.jpg
    56.4 KB · Pregleda: 104
Ne, nikako

Edit: Greška, zumiralo mi je sliku na 118ms. Okej je, mada može i bolje. Kod mene se drži na 2-4ms
 
Poslednja izmena:
Da li je dobar "Ping" na optici?
Ne razumem se mnogo, ali čudna mi je vrednost Ping-a.
Inače, u pitanju je Box 4 Crveni (100/20 Mb/s).

Evo slika:
Uopste nije okej. ping test radi na najblizem serveru najbolje mts-ovom, ali pre toga bi bilo idealno da speed test ne radis preko wifi, nego kablom povezes ont i racunar i tako uradis speed test.
 
Uopste nije okej. ping test radi na najblizem serveru najbolje mts-ovom, ali pre toga bi bilo idealno da speed test ne radis preko wifi, nego kablom povezes ont i racunar i tako uradis speed test.
I onda imaš sliku PING-a na lokalnoj mts mreži (čitaj između korisnika mts mreže / servisa na njoj). A ako ti je pak potreban neki servis van mts mreže onda je već ping 20ms problem. Ping ti je korektan preko WiFi konekcije, sa obzirom da imaš "hop" na bežičnu tehnologiju.
 
Nazad
Vrh Dno