Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Samsung 980PRO 1TB lepo radi u PS5 😁
 
Testirao sam VRR i utisci su prilicno dobri.

U Returnalu (koji nije dobio patch) se padovi framerate-a dosta manje primecuju, ali stutter i dalje bode oci.
Miles Morales u 40fps izgleda odlicno i radi mnogo bolje nego u 30fps. PerfRT uglavnom izvlaci oko 60-80, Perf ide i preko 100. Svakako igre izgledaju dosta tecnije.
Problem je sto u nekim igrama VRR ne radi cak ni kada se force-uje u opcijama (Forbidden West i GT7). Za FW to i nije problem jer igra stabilno radi, dok bi u slucaju GT7 opcija dosta pomogla, jer je fps prilicno los u nekim trkama.
Svakako se nadam da ce 1st party igre dobiti patcheve.
 
Danas sam doživeo prvi peh sa konzolom - sve radi kako treba dok ne upalim neku igru. U tom trenutku se gasi uz pištanje (3 bipa). Svašta sam probao, i na kraju uradim factory reset i tu mi u toku setup-a kaže da je konzola pretopla.

Rastavim je, kao produvam (iako je čista) sastavim i upalim - opet isto.
Na kraju je slučajno upalim nakon skidanja stranica (kao da se bolje hladi) i izvalim da ventilator ne radi uopšte.
Na prvi pogled sve povezano kako treba. Zavrtim ga ja ručno, on nastavi da vrti - upalim igru i sve radi kako treba.

Poludeo sam.
A kad zatvorim konzolu, opet ne vrti. Tako da sada stoji otvorena da je vidim i da ga zavrtim ako treba, pa ide na garanciju samo sutra da mi prođe igranje sa društvom.
 
a koji je ventilator i verzija konzole u pitanju (stara sa bakarnim kulerom ili ona novija sa manjim)?
 
Ljudi treba mi pomoc.
Kupio sam COD Cold war i instalirao, medjutim instalirao mi je sve sem kampanje(single player). Zasto ne mogu da pristupim kampanji i kako da resim ovo? Znaci imam disk nije digitalna igra, hocu da odigram kampanju i taj meni item mi je disabled, zombiji i multiplayer rade klasika.
 
Mozda imas EU disk a US nalog?
 
Mislim da multiplayer ne gleda region naloga nego region po IP adresi odakle pristupas, bilo bi neigrivo da te matchuje sa likovima iz US-a samo
 
Mislim da multiplayer ne gleda region naloga nego region po IP adresi odakle pristupas, bilo bi neigrivo da te matchuje sa likovima iz US-a samo
Jasno, al mi je nebulozno da ne da da se igra kampanja na US nalogu ako je disk EU. Svakako hvala, probacu kasnije kada budem pri konzoli.
 
Znaci ako je neko vise za disk igre onda bolje neki UK ili EU nalog ili sve jedno?
 
Pa čini mi se da jeste, ovo sve što imam ja i što imaju moji drugari na diskovima je EU/UK.
 
Znaci ako je neko vise za disk igre onda bolje neki UK ili EU nalog ili sve jedno?
Šta svejedno?
Pa lepo su ljudo napisali da region naloga i diska moraju da se poklapaju.

Ja sam sa HZD1 imao sutuaciju da nisam na nalogu mogao koristiti sejv sa diska jer su bili različiti EU regioni osnovne verzije igre i DLC...

Koliko ja znam regioni se moraju u bobu poklopiti.
 
Upravo dobih poziv iz gamesa 91999 - GT7 HFW i Sackboy + konzola s jednim kontrolerom, Dobre igre po meni, ustupio sam rezervaciju al ne preko foruma
 
Da li je neko igrao Ace Combat 7? Vidim da radi 1080p@60ps ali ne znam da li ce lepo i da izgleda posto je ipak starija igra a nije dobila azuriranje nikakvo
 
Kak osada uzeti 365d PS+ ? Nikako? NE prolaze kodovi ili oni od 365 registruje kao 3m.
 
Isto kao i do sada? Još nije krenula nova pretplata, tek od juna. Pritom potpuno ista pretplata ostaje za osnovni PS+.
 
Ne moze se redeemati key. Ili su limitirani ili error izbaci.

Npr ovo je 365d key, a ne znam sta bi se desilo ida uradim redeem. Vjerovatno bi bio onaj "Please try again later" error.


image.png
 
Da, da... negde sam procitao izbauje error kada ljudi hoce da produze ps+
nesto je bila fora ako imas ps+ i ps now u junu kada puste nove ps+ pretplate, to ti zamene za najnapredniji ps+ (advanced ili premium, nisam siguran koji tacno) paket, pa su ljudi to koristili tako sto im im je pred istek psnow, a oni bi uplacivali ps+ (u junu moras da imas obe pretplate) i prakticno bi dobili ps+ premium paket od juna za cenu obicnog ps+... I sony resio da to zaustavi... navodno...
Mozda je malo konfuzno ovo sto sam napisao...
 
To znaci da ja, koji trenutno imam još godinu dana PS Now i želim da uzmem vaucer PS+ na mesec dana sad u Maju da bih dobio Fifu 22, da to neću moći da učinim?
 
Pa i ako uzmeš PS+ na mesec dana zbog Fife, imaćeš je samo taj mesec dok traje pretplata..
 
Ali on već ima PS Now i dobiće PS Plus Premium. Tako da će mu FIFA ostati.

To znaci da ja, koji trenutno imam još godinu dana PS Now i želim da uzmem vaucer PS+ na mesec dana sad u Maju da bih dobio Fifu 22, da to neću moći da učinim?
Uzmi dopunu za wallet i kupi preko PS Store.
Ne moze se redeemati key. Ili su limitirani ili error izbaci.

Npr ovo je 365d key, a ne znam sta bi se desilo ida uradim redeem. Vjerovatno bi bio onaj "Please try again later" error.


image.png
Ovo je definitivno novina od juče-danas. Jer je drugar uzeo pretplatu bukvalno oko Uskrsa. Jedino onda ostaje da se kupi direktno preko prodavnice.
 
Ja nisam nikad mogao povezati karticu ili PP, znaci da prodam konzolu?
 
Nazad
Vrh Dno