Šta je novo?

Samsung Galaxy S21 FE

Ne znam koje cene posmatraš ali s21 fe je oko 450e na oglasima nov sa 2 godine garancije i satom na poklon koji može da proda za makar 100e. Telefon ispada 350e onda. Ne može bolje i jeftinije od toga u doba kada sve poskupljeje za 20%.
Za te pare svakom je iskorišćena promocija (od sata ništa) i još se ljute prodavci što tražim "preko leba pogaču". Samo jedan sam propustio za 480€ (stvarno nov neraspakovan, neiskorišćena promocija).
 
Moraš češće da proveravaš oglase. Ja sam video 4-5 u vakumu za te pare, brzo se prodaju.
 
@Note10
Ne znam da li će ti ovo pomoći ali sam se potrudio :)
slike u noćnom modu od najboljeg do najlošijeg:
1. S20+ ( najviše detalja, veoma dobre boje, malo neprirodne )
2. S21 FE ( malo manje detalja i boje prirodnije nego na S20+ ali vuku malo na žuto )
3. A52s ( iznenađujuć nivo detalja ali manji nego na s20+, nije toliko osvetljeno kao na S20+ ali su boje baš kao u prirodi, bolje nego na S20+ , tamo gde ima malo svetlosti objekat je kao preko dana da si slikao maltene)
4. S8+ ( nema noćni mode ili ja ne znam da namestim, uglavnom slika je dosta tamnija i ne bih da upoređujem sa ovima gore navedenim )
5. S8 ( nema noćni mode, lošija od S8+)
6. A41 ( nema noćni mode, lošija od S8 )
To je sve na default camera.
Ostali modeli telefona mi nisu dostupni jer majka, baba i tetka spavaju :D

Svoj mojoj pravoslavnoj braći i prijateljima sa Bencha :
Hristos Vaskrs !
Hvala. :)
Omašena je prvobitna poenta vrlo jasno opisana u mom prvom postu a to je - navlakuša u vidu sata na promociji uz s21fe u legalnim kanalima prodaje tako da nikakvi drugi telefoni a ni oglasi ne dolaze u obzir. S8 sam postavila samo kao poređenje sa fotografijama koje je postavio član koji ima s21fe i ni zbog čega drugog. Bez ikakvog ulaganja Note 10 i dalje pravi (za ono gore viđeno) odlične fotke i nema mesta više razmišljanju bar dok neko ne postavi nešto kvalitetnije što može da razuveri. Da, treba znati i dobro uslikati ja tu imam šlifa, mada fotografije Palerma su lično mojih ruku delo uslikane u prolazu iz ruku bez ikakvog nameštanja, štimovanja, stativa... nego na bum, meni je fora u tome da uz samo malkice dobrog oka telefon opali iz mesta i uhvati momenat za uspomenu iole upotrebljiv. Ne smatram ono dvorište upotrebljivim za bilo šta, jeste drugačija scena i osvetljenje ali opet, loše, no hard feelings to je moje mišljenje a vrtimo se u krug. :)

Hvala još jednom na trudu za opis svih telefona,
Srećan Uskrs svima koji slave! 😇
 
Ja mislim da razliku izmedju telefona od pre 2-3 god i danasnjih modela, ne opravdava bezobrazno visoka cena novih modela. Cinjenica je da svi prodavci rade dobar marketing da prodaju nesto sto ne vredi tih para. Koristio sam ip6 od 2014 do januara meseca, i samo jednom zamenio bateriju pre 3 god. Tel i dan danas radi kao sat. Igrom slucaja, naisao sam na s21 krajem januara za " smešne" pare, te kupio isti za 380chf, odnoso 345€ sto je bilo i vise nego povoljno. Taj isti s21 fe je kod nas kostao 90.000 na "akciji" i ljudi su bili u fazonu, vauu, flagship po niskoj ceni, mora se imati itd. Čista glupost. Ne verujem da neki telefon od pre 3-4 god nije u stanju da iznese danasnje potrebe prosecnih i malo naprednijih korisnika. Te razlike u kamerama su minimalne u odnosu na cene. S21 fe, po meni, nije trebao u startu da bude vise od 550€, a obzirom da je zakinut na bateriji. Zato, u startu previsoku cenu pokusavaju da nadomeste "poklonom" u vidu sata jer lager mora da se isprazni na sve načine.
 
Svi koji su radili recenzije i na forumu su u početku pričali da je preskup. Može da se vidi to iz postova. Sad već može da se nabavi po super ceni.
Meni je popriličan upgrade u odnosu na stari s9+ u svakom pogledu. Nekome je dobar i dalje note 4, to je subjektivna stvar. Ne mogu da ubedim nekoga da li nešto opravdava kupovinu niti mi je to namera, samo je neozbiljno pričati na osnovu par kompresovanih slika da telefon star 4-5 godina slika bolje ili isto kao novi model.
 
Evo ja molim Dantea da okači slike dvorišta u punoj veličini na neki hosting sajt i podeli link.
 
Ne mogu da ubedim nekoga da li nešto opravdava kupovinu niti mi je to namera, samo je neozbiljno pričati na osnovu par kompresovanih slika da telefon star 4-5 godina slika bolje ili isto kao novi model.

Upoređivao sam pre neki dan FE i Iphone 12 i tu su negde, neke slike su bolje na jednom a neke na drugom modelu, čak su noćne malo bolje na FE nego na Iphone 12 mada zavisi i od toga ko slika jer neko zna da slika a neko ne.
 
Ja sam presao sa P30 Lite, tako da je za mene razlika u kvalitetu slika vise nego ocigledna. Juce sam se vratio iz Grcke i sve slike prebacio na komp, odusevljen. Slike slikane nocu su takodje odlicne. Najvise sam brinuo za bateriju, s obzirom da su svi kukali upravo na to, ali meni izgura dan i po bez problema. Ne igram igrice, samo net i kamera. Inace sam primetio da kod gledanja youtube-a hoce da se zagreje malo, ali ne uvek. Sve u svemu za 59.800,oo mislim da je odlican telefon.
 
Moraš češće da proveravaš oglase. Ja sam video 4-5 u vakumu za te pare, brzo se prodaju.
Upravo na te sam i mislio kada izjavih ono gore. Dakle, prodavac prodaje "nov u vakumu" S21fe, ali na pitanje o promociji (da li je iskorišćena) se ili prave blesavi (kao ne znaju za to) ili u većini slučajeva su drski (drruže, pa šta ti oćeš, za ove pare i telefon i sat??). E sad, nije mi jasno kako je "nov u vakumu" i iskorišćena promocija, ali očigledno da može. Ovo pišem kao upozorenje onima koji bi da kupe bez mnogo pitanja, pa da se ne opeku :(
 
^Nov, neraspakovan, a bez promocije može tako što je došao sa tržišta gde nema promocija ili je kupljen pre promocije i od tada se vuče po oglasima.
 
Ni ja nisam pitao prodavca za promociju. Samo sam video da je kupljen u promotivnom periodu i kupio u vakumu telefon. Jedan prodavac koji je prodavao bez fiskalnog kupio je preko firme, posle mog pitanja oko promocije je otpakovao telefon i promenio oglas od nov vakum / do nov neaktiviran, samo otpakovan u poslovnici. 😁
 
Po meni niko nije lud da proda telefon sa satom za 450-500e, kad moze toliko da uzme i bez sata.
E sad sto satro svi prodaju vakum za 450e, a kad ih pitas za sat dobijes odgovor kao sto rece kiza.
 
Ne znam samo što bi ih pitali za sat? Ako je telefon vakum oni nisu mogli da aktiviraju promociju. Teško je skinuti one stikere a da se ne oštete. 😁
Kao što rekoh, vakum telefona sa regularnom garancijom ima skoro svakog dana. Hteo sam da uzmem još jedan za devojku ali je prodat čim je okačen, ljubičast za 440e, vakum pakovanje yettel.
 
Nema ih više kod oba operatera, yettel i mts. Navalili ljudi zbog sata.
 
Juce sam negde procitao da je akcija zavrsena 26-og zbog nedostatka satova, pa da se neko ne zezne.
 
Da li je to provereno?
 
Moja greska. Ovo se odnosi za Hrvatsku.
Sad sam proverio opet, posto mi je stigao mail od Samsunga da kod nas promocija i dalje vazi tj vazi do kraja meseca.
Izvinjavam se na zabuni.
 
Trebam sutra da preuzmem telefon u A1. Cekam ga vise od 10 dana i malopre zovu. Zamalo da pozovem i otkazem.
 
A jel dobio neko odgovor sto se tice statusa promocije, osim one poruke da je registracija uspesno izvrsena?
 
Da li je S21FE iz Yettel-a kodiran ili je slobodan za sve nase i strane mreze?
Znate li da li je S22 kodiran u Yettel-u? (kad pitam da i za njega priupitam)
Bolju baterijau, duzi rad u beskonacnoj prici na telefon ima S21FE ili S22?
Da li i koliko su slabije kamere na S21FE u odnosu na S22 ?
 
Poslednja izmena:
Mislim da su svi sada simfree.
 
Odavno su svi simfree telefoni na mrežama, nema više zakljucanih
 
Dosao sam do zakljucka, da kome treba mali telefon zbog nosenja u dzepu, da ima dobre kamere i da se moze dugo pricati (posao) treba birati izmedju S21FE i S22.
Ko kupuje sebi da treba uzeti S21FE a kome kupuje firma da treba uzeti S22.
Da li sam u pravu ili gresim?
Velicinom su vrlo slicni, plastika ili staklo nebitno je, a trajanje baterije, duzina pricanja, kamere i velicina su glavni parametri za izbor.
Da li ima bitne razlike u celodnevnom zivkanju i prici na telefonu izmedju ova dva modela?
 
Данас ми рекоше у Јетелу да може са уговором и рачуном да се оде у Самсунг продавницу и подигне одмах сат, кажу да су им неки корисници причали да су то радили. Има ли истине у томе?
 
Kako kod nas nema 8GB, grrrr. Jurim zeleni, ali svi sa 6GB RAM memorije :(.
 
Nazad
Vrh Dno