Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@daki_81 Ako imas Samsung TV, probaj ovo, Settings/Sound/Sound mode, pa prebacis sa "standard" na "amplify" ! Kljun je bas dobro uradjen sound, jos sam ja gledao rip, koji je zvucno "osakacen" sigurno!
 
Imam Hisense... Inače ovo je situacija samo sa skinutim domaćim serijama. Skinuti filmovi ne prave tu razliku kao ni Tv program uživo.
Hvala na pomoći, ali da ne davimo temu 😉
 
Odgledah i ja ''čuvenu'' Elsu ;) šta znam, nije loše, nego možda ne bih ni gledao da ne pratim Jelouston.
Hteli ne hteli moraćete da pogledate Jelouston, bar četvrtu sezonu ili makar jedan delić jer na početku prve i osme epizode su događaji koji slede posle događaja iz prve sezone 1883 i još dobrano posle toga...u uvodnim sekvencama te dve epizode su događaji iz 1893 g. i već tu se dalo naslutiti ko neće nastaviti svoje putešestvije posle prve sezone 1883. Mislim da im nije fazon, imamo ovu posebnu seriju kao prequel/spin off i nisu morali da i u Jelouston ubacuju tu priču ali...
 
Kako gledas serije, preko cega ? Kljun je bas dobro uradjen zvuk, nemam SBB, pa sam skidao epizode (solidan rip ~2.5GB) i gledao preko komp/DAC/stereo pojacalo, nikakav problem ...vidim da se zale ljudi na zvuk, kada gledam direktno preko Supernove iz TV opticki kabl, pa opet u DAC/Stereo pojacalo i zvuk serija je sjajan (Crna Svadba/Besa/Tycoon/UMO ...)
EON box optikom povezan u dac a na njega zvučnici microlab fc330.
Jednostavno su dijalozi loši, tj. slabo se čuje.
 
Kako gledas serije, preko cega ? Kljun je bas dobro uradjen zvuk, nemam SBB, pa sam skidao epizode (solidan rip ~2.5GB) i gledao preko komp/DAC/stereo pojacalo, nikakav problem ...vidim da se zale ljudi na zvuk, kada gledam direktno preko Supernove iz TV opticki kabl, pa opet u DAC/Stereo pojacalo i zvuk serija je sjajan (Crna Svadba/Besa/Tycoon/UMO ...)
Na SBB-u je loš zvuk (bio). Počeo sam da gledam ali nisam nastavio (smetao mi loš zvuk). Možda pokušam ponovo.

U stvari, kao što @FM Balkan napisa, na EON box-u je loše. Nije mi palo na pamet da pogledam na Eon app kako izgleda (preko TV-a).
 
To baš i daje draž seriji, kako u Yellowstonu tako i u 1883, dosta se daje na te sporedne neke stvari koje suštinski i opisuju to neko doba. Mogli su dodati da su "Lakote" pogrdno zvali "Siouxi" (male zmije).
 
je l' počeo neko da gleda novu sf seriju severance? do sada su izašle 3 epizode, uvukla me je samo tako.
Nisam ni video da je ova serija izasla. Hvala na preporuci. John Torturro, Christopher Walken sigurno vredi. A i sama prica me zainteresovala.
 
Stranger Things - добра серија, од мене 8/10. Чека се наставак, мада су комотно могли да заврше са трећом сезоном, али добро. Више нису у Хоукинсу.
 
Ja ga gledam, meni ok.
 
Završio Gomoru.

5 sezona prosek, slabija u odnosu na prethodne ali razumljivo.

Kraj jedini moguć i onaj koji se naslućivao od samog početka.
Da je bilo ikako drugačije ne bi valjalo.

Cela serija u globalu 8/10.
 
Odgledao prve tri epizode The Boys. Nisam baš neki fan superheroja ali ovo je nešto sasvim drugačije, sviđa mi se za sada, prilično ludački.
 
Potvrđujem da SVE domaće serije imaju problem sa zvukom, da im muzika, efekti, zvuk okoline i sl. nadglasava govor povremeno.
Naročito je problematičan tih govor u nekim scenama (namerno tih, sapuce il tiho se govori po scenariju), ne cujes i ne razumeš šta izgovara glumac, cesto ne možeš ni "pročitati sa usana" šta izgovara glumac/ica.
Takođe sam primetio da je zvuk gori kad slušam sa zvučnika od tv-a, a često je bolje, razgovetnije kad upotrebim BT slusalice.
Definitivno mi je bolji zvuk sa BT slusalicama za sve, imam pravi stero a na tv i ne baš.
 
Odgledao sam 8 epizoda 1883, prve 3 su bile dobre, a kasnije dosta lošije epizode. Svi mogući western klišeji su ubačeni iz svih ranijih serija i knjiga (ako je neko čitao bilo šta od Zane Grey). Puno je fokusa na napaljenu tinejdžericu.
 
Da mi je znati na cemu je bio lik koji je smislio uvodnu spicu za Peacemaker 🤣🤣🤣 nije losa serija za ubiti vreme...
 
The guardians of the galaxy. Ne znam da li je neko komentarisao ali ono je negledljivo. Mozda sam mator pa ne razumem ali ne bih rekao😁.
 
Guardians. Catch all film. Daj red superheroja, malo pseudopsihologije, malo neoamerikanizma (prvo sukob, onda saradnja, njihova varijanta katarze), red specijalnih efekata, personifikacija zla u glavnom protivniku, hengeri razni na kraju i naravno bolseno napumapani marketing. Ukratko, smece.
 
Izvinjavam se, the guardians of the justice je u pitanju🤪.
 
The responder 2022

Lagana preporuka, Martin pokidao, gluma na nivou
Jedino sto nisam siguran da li je okoncana ili ce biti druga sezona
 
Pogledah Reacher (2022).

Nisam citao knjige, ali serijica mi je bila fina, solidnih 7/10.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno