Šta je novo?

Hisense Energy Pro HiNano 12

Nemate potrebe da se prepucavate, jer ste po meni obojica u pravu. Ja imam argumente sto @S.K.Y.R.A. tvrdi, losa izolacija, neadekvatna prostorija i mozda i losa tehnicka ugradnja, Ovo zadnje u mom slicaju kod nekih klima i ne igra veliku ulogu (mislim na ugradnju klime manje odmaknutu od plafona) tehnicka grseka montera, kao i moja koju sam ugradnju dopustio..
Mozda ja nisam toliko mjerodavan sa svojim iznosenjem cinjenica, ali trudim se da sam iskren,
Slazem se i sa @nemanjabgd84 i da sam bolje shvatio njegov problem, vjerovatno bi odustao od ove kupovine. Otom potom covjek se uci dok je ziv, ja jednostavno nisam pridavao nekim cinjenicama vaznost, jer nisam gledao na to kao problem (nisam znao kako to sve funkcionise).
Moja klima generalno ima problem na automaskom ventilatoru, tad se nista ne desava na unutrasnjoj jedinici i ona stane, vanjska postaje vremenom sve bucnija, i znam da trosi tad nenormalno struju, nista se ne desava i dalje na unutrasnjoj, citava kuca bruji, kao da avion preljece gore visoko, Bilo koji mod da stavim autofan ovako reaguje,
Da li je ovo povod za reklamaciju?
Definitivno ako oborim krilca na dole, toplotni zrak se nabija oko nje i tu je najveca toplina, nece jednostavno u druge djelove sobe, radi, duva malko gotovo ledeno, manje trosi struju, ali ne dostize zadanu temperaturu, Ako stavim mjesanje vazduha popravi se stanje i ta temperatura se oko nje spusti i za 5 stepeni, ali je opet oko same klime je prevelika temperatura u odnosu na sredinu sobe, Opet kazem da je to vecinski moj problem i neprilagodjenost sobe, za grijanje klimom, tad nisam ni razmisljao o ovom nacinu grijanja, takav projekat,
Ako uzmem teoretski. senzor pravilno detektuje temperaturu, da ga ja na neki nacin prevarim i kazem da je tu jos 5 stepeni manje, mislim da bi odradila posao. Zasto je to tako napravljeno ja ne znam, Ako cemo da se nasalimo, ova klima kod mene za grijanje bi radila, da je ugradim blize podu, a ne plafonu, Kad dodje ljeto, vratimo je u gornji polozaj.
Da li ova situacija sa senzorom i kad ispostujem ovo sa ugradnjom, nastavi sa ovim mlakim radom onda je definitivno zrelo za reklamaciju?
Klima definitivno grije na opciji I Fell i ja tad jedino osjetim toplotu, ali trosi dobro struju na 22 zadato zagrije sobu na 20, Ne znam koliko ali skoro duplo u odnosu na normalan mod.
Ako ovde moze da zagrije jer joj je senzor daljinski, zasto brljavi sa senzorom u sebi? Zasto je napravljen tako los tolerantni prag, Ili daj mi mogucnost da ga promjenim ili prebacim senzor na drugo mjesto?
Trudim se da nikog ne uvrijedim pa ni sam uredjaj, cak cu priznati i vise mojih gresaka. Samo mislim da ovde nesto nije bas kako treba i to kopka me od prvog dana, kad su je ostavili da radi na 30 stepeni u normalnom modu, dva dana rada nije dostigla zeljenu temperaturu, ne mogu da se sjetim al nije bilo ni 19, a vani dobar plus.
Cekam ove likove sto su mi ugradili klimu, necu da placam druge. da je spuste, ali me jednostavno izbjegavaju i odlazu za neko drugo vrijeme, Cekacu i zvati imam vremena.
 
Ja sam tek vidim koliko kosta ova klima, 65.000? Ja ne razumem ljude koji kupuju Kineze po ovoj ceni kad imaju proverene Japanske modele, gde god da se sklapaju, proverene su.
Kad ti nesto treba, kupis ono sto ima na trzistu, vise od mjesec dana sam cekao, ni jedna nije bila dostupna ovde u BL, Trazio sam Gree Lomo regular, nema, Bergen Pine, nema, Azuri supra, nema, Fujitsu LMCe ili slican u ovom cjenovnom rangu, nema, Midea all Easy pro nema, bio vivax aemi i aeri nekako me odbijalo, izgubim zivce ide nova godina klinjo ceka drustvo., a ja ne znam kako da mu zagrijem, a da imam i korist kasnije.
Da bio je jedan Haier extreme, nekako mi bio poskup, mora sam dosta doplatiti i odlicim se na ovu Hisense Energy pro Nano. Odlicne karakteristike na papiru i eto povuce me, iako vecinu nisam znao sta znaci.

 
Ja iz svega ovoga, mogu da zakljucim na kraju, ako zelim da se grijem na klimu, bolje mi je da promjenim kucu ili pocenem praviti novu, nego ovaj pametni uredjaj zamjeniti za drugi ili eventualno prolagoditi zadatim uvjetima prostorije u koji je ugradjena.
Dokazao sam da uredjaj moze zagrijati prostoriju u jednoj od zadatih opcija, koja je jedino rjesenje, Da su klime pravljene (neko je ovde napisao, nije klima carobnjak pa da zna kolika je temperatura u svim coskovima), tako da bude tolerantna na moju prostoriju, posto je pametni uredjaj, vecina nas ne bi imala probleme, Neko drugi je napisao, mozda bi druga klima tu bolje radila posao i sad ono zasto je to tako? Ne govorim o vanjskoj jedinici i mogucnostima kompresora, nego onom sto je u unutrasnjoj jedinici,
U klimi vjerovatno postoji nekvav cip ili maticna ploca, koji su fabricki programirani. Ako je tako zasto nije napravljeno vise softverskih nadogradnji, koje bi ovlasteni serviser imao kod sebe i jedan od odgovarajucih softvera, ucitao u moju klimu, poslije odredjenih izmjerenih parametara. Niko ne bi imao problema ovakovog tipa, jer eto nekog ne zanima kolika je temperatura, na odredjenom mjestu i njemu klima radi, dok drugi muku muci, jer mu ista ne grije, i najlakse reci, eto ne valja kuca, Ne zalim se ja na potrosnju, struje, logicno je da ce u mojim uslovima trositi vise, ali zasto ne grije u drugom modu, a trosi.? Zato sto ona vidi moju sobu toplom?
Da li je u ovom slucaju klima kompleksan uredjaj kako vi kazete,? Ja kazem da nije, jer po svemu ovome on ima teski invaliditet koji se ne moze ili moze popraviti ali niko ne gleda u ovom pravcu.
Ovo je isto kao sa mojim autom, uvjek prokuva, pecurka ili termostat ispravni, ali boze moj, oni pale tek na 100 stepeni ventilator, a u mom slucaju je to kasno, sve dok jedan od majstora, nije rekao da da stavimo drugu pecurku koja pali na 90, nikad vise nisam imao probleme.
Isto je i sa mojim televizorom, Kupio ima sve, medju prvim smart, Panasonic plazma Viera, Donesem kuci, nema sanse da ga povezem mrezno sa kompom, komp ga vidi ali on nista. Shvatim poslije dosta surfanja, posto serviseri nemaju pojma, da on nema DLNA, iako pise da ima. DLNA imaju televizori samo za americko, a ne evropsko trziste, a isti model, I dalje sam ubjedjen da se to moze softvesrki otkljucati, ali boze moj ko to zna. Posle godinu dana ugase mi i podrsku za You Tube, jer eto star mi tv,Nemam ni smart vise.
Svi ste u pravu i dosta ste pomogli, ali zamislite snajdericu koja okrece masinu oko svog materijala, a ne materijal.
Moj uredjaj je eto dobar i upali se, radi, ali eto ima tu softversku anomaliju koju niko nece prilagoditi da radi u mojoj sobi, Senzor vidi da je on u nekom toplotnom okruzenju koji nje identican sa ostatkom sobe. Znaci glavni senzor je stavljen u srce sporeta koji je izvor toplote, a ja ne mogu da mu dam druge parametre.
 
Druze odi ti lepo u Gorenje, kazi problem i oni da posalju njihove servisere, i nadam se da ce zameniti uredjaj ili znati sta da rade... Meni danas dolazi servis koji je ugradio klimu...da vidimo da li mozda znaju sta je problem ako ne zovem Gorenje...
 
Pozdrav svima, nisam čitao celu ovu temu, ali vidim da imate probleme sa Hisense klimama. Kažite mi jel zna neko kako se pokazao model Hisense New Comfort WiFi 18k, DJ50XA0BG? Planiram da je kupim za stan od 58 kvadrata koji je perfektno zadihtovan sto se tice stolarije. Našao sam ovaj model klime na ok cenu, još je 18-ca. Hvala unapred
 
Kao što možeš i sam videti, pokazali su se šareno, pa ako imaš novca i vremena pazari...
 
Drugari, ovakva je situacija....
Bili su serviseri koji su ugradjivali klimu,NISU POSUSNJARI...!!!
Momci su sve ponovo prekontrolisali, kao da je oni nisu ugradjivali... Izmerili pritisak sve... Igrali se njom, sedeli tri sata... Merili izduv nabila je 56.6 C... Onda su zvali nekog tipa-njihov kolega koji je glavni i zaduzen za HISENSE iz GORENJA... Pustili ga na spikerfon da ja cujem sta covek prica, davao im je upustva sta da rade i kako da provere klimu.... Ali odma im je reko,kad je cuo koji model klime, da je SONDA UNUTRASNJE JEDINICE PROBLEM...I stvarno je ona problem bar za sad i nadam se.... Treba da zovem ove iz GORENJA da je zamene...
 
Sinoc nastimano 19 stepeni i normal mod, u sobi na oba toplomjera 18, daljinac i moj dva razlicita ugla prostorije. Krilca ugao 4, kao i brzina ventilatora na 4. Radi i drzi temperaturu citavu noc i evo danas bez pada, bas pratim.
Upravo sam provjerio, na daljinskom je 19, i klima stoji, ne radi nista. nisam kod nje non stop, drzim je upaljenu jer cekam majstore, kojih ni danas nema,
Aplikacija pokazuje da je u sobi 24 stepena, znaci to je 5 stepeni razlike. Klima moze raditi sa ovim parametrima. Kad pojacam, vidjeli ste slike, na koliko se podigne temperatura u aplikaciji samo kad podignem na 21 ili 23.
U mom slucaju bi bilo odlicno, kad bi njenu sondu stavio na sred plafona npr. kod sijalice u istoj visini. Mjerio sam, i tu imam tu razliku temperature od 5 stepeni.
 

Prilozi

  • sad radi.jpg
    sad radi.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 12
Drugari, ovakva je situacija....
Bili su serviseri koji su ugradjivali klimu,NISU POSUSNJARI...!!!
Momci su sve ponovo prekontrolisali, kao da je oni nisu ugradjivali... Izmerili pritisak sve... Igrali se njom, sedeli tri sata... Merili izduv nabila je 56.6 C... Onda su zvali nekog tipa-njihov kolega koji je glavni i zaduzen za HISENSE iz GORENJA... Pustili ga na spikerfon da ja cujem sta covek prica, davao im je upustva sta da rade i kako da provere klimu.... Ali odma im je reko,kad je cuo koji model klime, da je SONDA UNUTRASNJE JEDINICE PROBLEM...I stvarno je ona problem bar za sad i nadam se.... Treba da zovem ove iz GORENJA da je zamene...

Pa ubih se od objasnjavanja da je problem sa sondom UJ, ne sa aplikacijom, daljinskim i kakvim vec budalastinama.
Ako je klima starija manje od 6 meseci, bolje vracaj, uzmi pare i kupi nesto bolje za te pare.
 
Cetvorooki, zovi gorenje call centar i daj im podatke da sve sto traze i da posalju njihove servisere....
 
Nama nista bolje makar na papiru od toga za te pare ako je samo problem sonda ja bi pristao na zamenu.
Nemanja shvati da je to klima od 500e!! Ako ce da radi po tech specifikacijama onda je to BEST BUY.
 
Kod mene je proslo vise od 6 meseci...tako da menjaju sondu i daj boze da je to.... 😀
 
Bas javi, ja bi OPUSTENO to kupio svesno ako znam da je samo to greshka i da moram cimam servis.
 
Cetvorooki, zovi gorenje call centar i daj im podatke da sve sto traze i da posalju njihove servisere....
Ako si pratio zvao sam ih, klima mi je preblizu plafona, cekam ove sto su mi ugradili da je spuste na propisanu visinu, pa ih opet zovem, Ovi me zavlace,
Mozda sam dosadan svojim piskaranjem, samo djelim svoje iskustvo sa njom i pokusavam sam sebi nesto dokazati, moram imati materijala za ove iz gorenja. Ja vidim da ona radi i ima mogucnosti, ali kao sto @nemanjabgd84 kaze, sonda ne valja ili to sto vec sljedi sa njom.
Ili da mi daju mogucnost da ja sondu postavim gdje ja hocu, a ne tamo gdje najtoplije.
 
Ako si pratio zvao sam ih, klima mi je preblizu plafona, cekam ove sto su mi ugradili da je spuste na propisanu visinu, pa ih opet zovem, Ovi me zavlace,
Mozda sam dosadan svojim piskaranjem, samo djelim svoje iskustvo sa njom i pokusavam sam sebi nesto dokazati, moram imati materijala za ove iz gorenja. Ja vidim da ona radi i ima mogucnosti, ali kao sto @nemanjabgd84 kaze, sonda ne valja ili to sto vec sljedi sa njom.
Ili da mi daju mogucnost da ja sondu postavim gdje ja hocu, a ne tamo gdje najtoplije.
I moja je 10cm od plafona i normalno radi mislim da time neces dobiri nista.
 
To mi stalno ovi sto su ugradili i govore, ali ja moram ispostovati gorenje, jer oni to traze. Ne smijem sad dozvoliti da mi nesto napisu sto ide na moju stetu.
Iskreno nadam se da cu je izvuci iz tog toplotnog dzepa koji ona napravi oko sebe, i daje visoke vrednosti temperature, ako je prevarim za par stepeni, koje cu vjerovatno dobiti nizim polozajem.
E sad me buni ovo, sto sad radi odlicno na nastimanih 19 stepeni i nema tu temperaturnu razliku od 10 i vise stepeni koju aplikacija prikazije, kad povecam to se odmah mjenja.
Sad je u sobi stalno 18-19 stepeni, a aplikacija uredno, prikazuje 24 i ne steta i divlja, kao na vecem podesavanju.
Sad ako to kazem ovim momcima koji su ugradjivali, oni ce odmah reci, eto vidis da klima nema kapacitet, to ti citavo vrijeme pokusavamo objasniti i ta klima nije za grijanje,
Hocu da oni to odrade, nemam namjeru druge da placam, bicu uporan i dosadan.
Evo danas je od 11 sati, sa mojom potrosnjom potroseno tacno 10kw, sto je meni sasvim prihvatljivo i ovo je najmanje zabiljezena potrosnja kod mene sa njom.
 
To mi stalno ovi sto su ugradili i govore, ali ja moram ispostovati gorenje, jer oni to traze. Ne smijem sad dozvoliti da mi nesto napisu sto ide na moju stetu.
Iskreno nadam se da cu je izvuci iz tog toplotnog dzepa koji ona napravi oko sebe, i daje visoke vrednosti temperature, ako je prevarim za par stepeni, koje cu vjerovatno dobiti nizim polozajem.
E sad me buni ovo, sto sad radi odlicno na nastimanih 19 stepeni i nema tu temperaturnu razliku od 10 i vise stepeni koju aplikacija prikazije, kad povecam to se odmah mjenja.
Sad je u sobi stalno 18-19 stepeni, a aplikacija uredno, prikazuje 24 i ne steta i divlja, kao na vecem podesavanju.
Sad ako to kazem ovim momcima koji su ugradjivali, oni ce odmah reci, eto vidis da klima nema kapacitet, to ti citavo vrijeme pokusavamo objasniti i ta klima nije za grijanje,
Hocu da oni to odrade, nemam namjeru druge da placam, bicu uporan i dosadan.
E ovako da probam ja da ti resim problem posto ovde ima mnogo vise ljudi koji likuju nego pomazu. Ugradnja ti je verovatno dobra, u prospektu stoji da treba min. 20cm od plagona ,ali i stoji da treba min 250cm od patosa. Sto bi znacilo da u prostoriji sa plafonima nizim od 310cm nemoze da se ugradi. Kod nas je standard 260cm i zato se ugradjuju na 10cm od plafona. Ti verovatno imas toplotne gubitke koje klima nemoze da nadoknadi i opravdano si nezadivoljan. Moj predlog ti je da servisera castis(ako me razumes😄) da napise da klima ima neki defekt i da je razduzis. I nezanosi se da bi te skuplje klime bolje grejale.
 
I moje g..no 10cm, od plafona
ja neznam zasto si se uhvatio za aplikaciju , gledaj na klimu i sobni termometar i uskladi to ako greje
 
Aj ne pomazite coveku ako ne znate.
Dakle, serviseri koje Gorenje posalje (ja sam sa dva njihova partnerska servisa imao dodira, a inace su teritorijalno organizovani) ce prvo pogledati instalaciju. Prva stvar koju me je svako zivi sa kim sa pricao od njihovih servisera i tehnicke podrske pitao je koliko je od plafona i od zidova, a zatim koliko metara instalacije ima. Dakle, niko nije pitao koliko je od poda.
Onog trenutka kada nisi ispostovao njihove zahteve, ne pomaze ti pera, mika, laza, zika sa Bench foruma, nego ce da kazu da je u pitanju nestrucna ugradnja i ispasce da ili nije uopste do uredjaja, ili da ste vi pokvarili uredjaj takvom montazom.
Ako ces da se petljas sa Gorenjem, instalacija mora biti po ps.
S obzirom da ces u tom slucaju morati da spustas klimu nize, imaces problem da neces moci rupu da iskoristis, jer u tom slucaju nece imati pad.

Ako planiras da vratis klimu, pored svega ovoga sto opisujes, drzi se i aplikacije, a ne da slusas "strucnjake".
Posto je klima reklamirana i kupljena kao wifi, smart, trte mrte, uredjaj nije funkcionalan, tj. saobrazan.

Ako ne planiras da vratis klimu, oni ne umeju da srede to sa aplikacijom. Pricao sam sa dve njihove tehnicke podrske i nemaju blage veze kako da rese, a navodno su kontaktirali i proizvodjaca.

Dakle, imas prost izbor, hoces da se zezas sa tom klimom ili neces.
Ako hoces, onda sa par bench strucnjaka trazi resenje koje za tvoj problem ne postoji.
Ako ces da vracas, onda lepo radi kako ti kazem, jer sam prosao proces.
 
@Pan013 djelimicno se slazem sa tobom. Ni jednom jos nisam odustao ili pozelio neki skuplji uredjaj, dok ovo ne rjesim.
Ako vec imam te toplotne gubitke, kako objasnjavas sad normalan rad klime, cak je nalazim u stanju mirovanja, ne defrost, jednostavno nista ne radi, ne znam koliko to traje. Evo sad sam gledao daljinski pokazije 20, visina pasa, drugi toplomjer pokazije 19 ali on je u cosku sobe koji je spoj dva vanjska zida, Kako sad nemam toploten gubitke? Zasto sad normalno radi ?
@kalin62 , nisam se uhvatio ja za aplikaciju, to mi je jedini info da znam sta vidi senzor u klimu, tj unutrasnjoj jedinici, Sad prvi put imam ovu minimalnu razliku od samo 5 stepeni, i ona mi je jedini orjentir ili dokaz sta se desava u unutrasnjoj. Da li sam sad imalo jasniji?
Normalno je da klima divlja i ne radi kako treba jer ja zadam 23, a ona vidi 35, Sta se onda desava sa unutrasnjom ili kakve komande daje u tom momentu, unutrasnja - vanjskoj.
Ovo sto nemanja prica je ono cega se drzim.
Sad si me malo zbunio, zasto se rupa ne moze iskoristiti u ovom slucaju, ne znam o kojem padu se prica(opet nesto novo za mene), Meni je ovo visoko potkrovlje i vanjska je dosta niza od unutrasnje jedinice, ne znam igra li ovo ulogu, o padu i rupi koju spomnjes. Mislis da ako premota instalaciju za deset cantimetara, nece klima biti ista to jest isto raditi, na istoj rupi?
 
Pad vode ti nece dobar vracace se u klimu.
 
@nemanjabgd84 Ako sam te dobro razumeo, tvoj savet za sve nas kojima je klima na manje od 20 cm od plafona jeste da pre podizanja reklamacije prvo resimo problem sa servisom koji je ugradjivao uredjaj i spustimo klimu na propisanu visinu, pa tek onda kontatiramo gorenje. Ili, kao alternativno resenje da pisemo reklamaciju na rad aplikacije...? Svaki savet oko te zavrzlame je dobrodosao. Hvala unapred na odgovoru! :)

P.S. Ni meni ovaj deo vezan za pad i koriscenje stare rupe nije bas najjasniji...
 
@nemanjabgd84 Ako sam te dobro razumeo, tvoj savet za sve nas kojima je klima na manje od 20 cm od plafona jeste da pre podizanja reklamacije prvo resimo problem sa servisom koji je ugradjivao uredjaj i spustimo klimu na propisanu visinu, pa tek onda kontatiramo gorenje. Ili, kao alternativno resenje da pisemo reklamaciju na rad aplikacije...? Svaki savet oko te zavrzlame je dobrodosao. Hvala unapred na odgovoru! :)

P.S. Ni meni ovaj deo vezan za pad i koriscenje stare rupe nije bas najjasniji...

Moj savet je da se resavate te klime ako ne radi kako treba.
Da biste je se resili, morate da reklamirate.
Da vas ne otkace zbog ugradnje, ista mora biti po ps.
Dodatak na reklamaciju oko samog rada - ne postize ili prestize temperaturu, enormna potrosnja itd je deo oko aplikacije, jer tu ne mogu da ospore, nema sanse.
Naprosto uzmes jedan tel i upalis aplikaciju, stavis pored termometar i snimis drugim telefonom.
Na sve to jos postavis zdravorazumsko pitanje, kako ti sa posla ili vec odakle da pratis desavanje kuci ako ti klima kaze da je npr 30 i kusur stepeni u sobi i sl.

Za pad ti je objasnjeno, vracace se kondenz.
Rupa se busi koso gde pad ide ka spolja i onog trenutka kada UJ spustis, gubis taj pad gde ce ti se kondenz vracati i imaces problem.

Rupu moras zatvoriti ako busis novu, inace ce ti ulaziti hladan vazduh i imaces problem.

Da izbegnes maltretiranje, ti lepo pozovi Gorenje servis i napravi se tosa, pa pitaj za smernice za montazu i taj deo oko pozicioniranja.
 
Poslednja izmena:
digni temperaturu onda još malo, jer gore pri vrhu se skuplja (i odlazi) sva toplota.
5C razlike je možda ok za standardnu instalaciju ali ako je previše blizu plafona.... sva toplota ti je gore, možda to brlja senzor
 
Ma isto ce mu biti i kada spusti.
To je falinka tog modela.
Tacnost senzora je jos i najmanji problem, ako utvrdi za koliko klima promasuje.
Kod njega ima vise materijala od toga.
 
digni temperaturu onda još malo, jer gore pri vrhu se skuplja (i odlazi) sva toplota.
5C razlike je možda ok za standardnu instalaciju ali ako je previše blizu plafona.... sva toplota ti je gore, možda to brlja senzor
Da upravo sam to i sam provalio, tu mi se bas nakuplja najveca temperatura, mjerio sam i svojim toplomjerom i podudara se sa, aplikacijom, Ako je izvucem iz tog toplotnog dzepa nadam se da ce proraditi,
Juce sam stavio na I Feel, 23 zadao, peta maksimalna brzina, na izduvu je imala 49 stepeni na kraju krilca, postigla je temperaturu i na daljinskom je dogurala do 21, vec mi je toplo u sobi i ja je vratim na 19 i normal, Po meni je brzo zagrijala hladnu prostoriju, ja zadovoljan.
Ja kako vidim i informisanjem ovde ovo je pristojna temperatura na izduvu na ovoj brzini, napolju je bio plus oko 4 do 5 stepeni, kad sam mjerio.
Ona sad radi meni zadovoljavajuce i sa ovim sam zadovoljan, samo kako da izbjegnem taj toplotni dzep, zasto se tu oko nje najvise nabija toplo, pogotovo ne valja ako oborim krilca dole.
Tad trosi nenormalno, bruji vanjska, oko unutrasnje je 30 i vise, sobna temperatura pada, ja ne znam sta ona tad radi, ali i moje brojilo divlja.
Dok sad ovim tempom ako drzim razliku temperature u apalikaciji i sobnom temepraturom ne vecom od 5 stepeni klima radi tiho i normalno, a i potrosnja struje daleko manja.
Tesko mi je ovako kuckanjem, objasniti sve.
@nemanjabgd84 , senzor je tacan i poklapa mi se sa mojim toplomjerom, samo ova tolerancija u mom slucaju od 5 stepeni je mala, kad pojacam rad klime na 21, 23.
 
Nazad
Vrh Dno