Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Jes, Gamakay LK67, Hami Melon cherry profile tasteri i Gazzew Boba U4 silent svičevi. Nisam ništa podmazivao, stabilizatori su solidni, a ovi svičevi ne dobijaju skoro ništa podmazivanjem, filmovanjem, itd.
 
zaintrigirao si me :D


82 usd za 110 komada, jel to ok cena? deluje mi malo skupo :/ voleo boh da probam, mislio sam da uzmem gaterom jelov, jer vec imam taktilni (gateron braun). taktilni svicevi su mi nekako kao kliki kojima se pojeo i pokvario klik od predugog koriscenja... ako je i ovaj boba takav, pisi propalo.

najvise me privlaci to sto - nema podmazivanja
 
E, nisam napisao, uzeo sam ih sa https://keygem.store/ šalju iz nemačke, stiže brzo, jedio što može da leži na carini i da te oglobe nekih 20%
10 komada Boba U4 je 5.30, slanje 8 evra, mislim.

Ovi taktilni svičevi nisu ni nalik braon u bilo čijoj izvedbi. Bump počinje odmah na vrhu, nema nikakav pre-travel i kad stisneš i prođeš grbu, praktično si odmah skoro na dnu. To im je tzv. D-bump, Upadljivo su taktilni i vrlo tihi, samo se čuje suptilno tupkanje na dnu, dakle nisu za "thock" ekipu :D
Ako mogu da rangiram od ovih što sam probao do sada, cherry braon imaju jedva primetan bump, outemu braon skoro pa solidan, outemu silent gray primetan i prijatan, a Boba su bump u celom hodu i to mnogo izraženiji. Ima varijanti od 62 i 68 grama, ja sam uzeo od 62 i na ivici je onoga na šta sam navikao. Malo teže, ali privikavam se.
U4T je valjda isto to, samo nisu prigušeni nego tokću sve u 16.
 
ja koristim gumice ispod kapica tako da ni bottoming se ne bi cuo. interesantno, voleo bih da probam
 
Ne treba ti to, ovo su (near) silent svičevi, samo bi skraćivao hod nepotrebno.
 
ja koristim gumice ispod kapica tako da ni bottoming se ne bi cuo. interesantno, voleo bih da probam

ja nikad ne kupujem previse prekidaca,jer ionako ih ne stavljam na desni shift,alt,tab,crtl,windows taster,brojke od 1 do 9,gornje F redove i tako to. bitno mi je da su slova odradjena,kao i spejs i enter. i eventualno levi shift.
 
Vidim sad su u modi neki savitljivi plasticni plate. A mislio sam da su najbolji metalni. Izgleda da hoce ljudi da im bude meko,pa uzimaju gasket u kombinaciji sa mekanim savitljivim plate-om.
 
A najace je kad pokazu sliku tastature sa US layout a posalju ti sa nemackim. Ovaj jos iskren, naveo je to u oglasu.
 
najbolje ti je da nadjes polovnu mx tastaturu za 1000 dinara i da je restauriras.

zapravo, zavisi za sta ti treba. ali mozes naci jeftino za svaku namenu...
 
Pozdrav svima, citao sam malo sta ste pisali, ali stvarno ne razumem vecinu stvari o kojima pricate, pa ću da probam da pitam :D Trenutno sam u marketu za novu tastaturu, i jako bih cenio ako bi mogli da mi date neku preporuku posto se ocigledno razumete mnogo vise od mene.

Kriteriji su mi:
  • da je tastatura TKL, ako se to tako zove (mora da ima F dugmice i strelice),
  • switcheve trazim da promenim na neke tiše i prijatnije, ali da budu dobri prvenstveno za gejming ali sekundarno i za kucanje, trenutno koristim neku jeftinu Redragon Kumara, sa plavim swichevima ako ne gresim i bas mi ne prijaju, braon mi deluje zanimljivo ovo malo sto sam gledao po netu, ali stvarno ne znam jer nikad nisam probao.
  • Rgb mi je nebitan, kao i potencijalni softver (mada je prijatan plus).
  • Izgled bi cenio da bude sto prostiji, bez nekog preterivanja, ali svakako nije primarni fokus.
  • Rang cene je oko 150e da kazemo i naravno da je moguce poruciti tu tastaturu trenutno.
Konkretno vidim da dosta pricate o tim custom tastaturama, ja konkretno trazim neku brendiranu jer sam pod utiskom da custom tastature kostaju znatno vise nego sto ja gledam, pogotovo na nasem trzistu, ali bi uronio i to ako ce da rezultuje vecim kvalitetom koji je primarni fokus

Izvinjavam se ako ovo nije mesto za ovakve upite, u svakom slucaju hvala unapred!
 
Stigla Aliexpress roba. Naruceno 24 decembra, stiglo 14 januara. Nije bilo carine, sve ukupno 42 dolara. Opruge od 67 grama i lubrikant za one radnje heheheh.

20220114_180340[1].jpg
 
Pozdrav svima, citao sam malo sta ste pisali, ali stvarno ne razumem vecinu stvari o kojima pricate, pa ću da probam da pitam :D Trenutno sam u marketu za novu tastaturu, i jako bih cenio ako bi mogli da mi date neku preporuku posto se ocigledno razumete mnogo vise od mene.

Kriteriji su mi:
  • da je tastatura TKL, ako se to tako zove (mora da ima F dugmice i strelice),
  • switcheve trazim da promenim na neke tiše i prijatnije, ali da budu dobri prvenstveno za gejming ali sekundarno i za kucanje, trenutno koristim neku jeftinu Redragon Kumara, sa plavim swichevima ako ne gresim i bas mi ne prijaju, braon mi deluje zanimljivo ovo malo sto sam gledao po netu, ali stvarno ne znam jer nikad nisam probao.
  • Rgb mi je nebitan, kao i potencijalni softver (mada je prijatan plus).
  • Izgled bi cenio da bude sto prostiji, bez nekog preterivanja, ali svakako nije primarni fokus.
  • Rang cene je oko 150e da kazemo i naravno da je moguce poruciti tu tastaturu trenutno.
Konkretno vidim da dosta pricate o tim custom tastaturama, ja konkretno trazim neku brendiranu jer sam pod utiskom da custom tastature kostaju znatno vise nego sto ja gledam, pogotovo na nasem trzistu, ali bi uronio i to ako ce da rezultuje vecim kvalitetom koji je primarni fokus

Izvinjavam se ako ovo nije mesto za ovakve upite, u svakom slucaju hvala unapred!
Koja je namena tastature? Pogledaj keychron i duckychannel
 
Preporucio bih Keygem , imaju dobar izbor switcheva i drugih stvari sto se tice mehanickih tastatura, ja sam uzeo 70 Gateron Yellows, Switch Puller i Lube Tool Collection i sve me izaslo 31€ + 8 € shipping, carinu nisam nista platio ali znam 3 ljudi kojima su naplatili.271890653_151284987248352_4339718703905092022_n.jpg
 
Ovo na slici je Gateron Cream Yellow. Onaj obican Yellow ima providno kuciste. Ne znam jel ima neke razlike u zvuku.
 
Ovo na slici je Gateron Cream Yellow. Onaj obican Yellow ima providno kuciste. Ne znam jel ima neke razlike u zvuku.
Da, ovo su Gateron Milky Yellows (KS-3X1), po mom iskustvu ovi su dosta scratchy i springs su bas pingy, vise mi se svidja SMD varijanta ili jos bolje CAP Milky varijanta,ove sam lube ali i dalje nisu kao CAP Milky.
 
Da, ovo su Gateron Milky Yellows (KS-3X1), po mom iskustvu ovi su dosta scratchy i springs su bas pingy, vise mi se svidja SMD varijanta ili jos bolje CAP Milky varijanta,ove sam lube ali i dalje nisu kao CAP Milky.
hoces da kazes bolji su klasicni zuti providni? imam te obicne i bas su fini.
 
Hvala na pomoci, ali uzeo sam vec hyperx alloy origin core sa crvenim switchevima, znam da verovatno nije nesto po vasim standardima, ali ja sam prezadovoljan, i cena je ok.
ne postoje nasi standardi :D to sto se mi zanosimo sa kojekakvim egzibicijama ne znaci da tako i mora. uzimas ono sto se tebi svidja i sto tebi odgovara. ja svima preporucujem keychron jer daje lep balans izmedju toga da dobijes gotov proizvod i ostavlja ti mogucnost da modujes, menjas prekidace i zanosis se ako zelis. ako ti to u zivotu ne treba kupis gotovu tastaturu i vozi misko. cestitam na kupovini, da te lepo sluzi!
 
Pozdrav svima,
Meni treba svetleća mehanička tastatura sa YU rasporedom i crnim (ili barem tihim) svičevima, da li uopšte postoji tako nešto kod nas?
Našao sam neku tursku Rampage, ali njeni svičevi su braon... 😑
 
Pozz ljudi,imam pitanje vezano pa popravku mehanicke tastature.
Imam logitech g410 i prosuta je fanta po njoj u delu kod wsad,ocisceno je i potrebno je bilo zameniti C dugme,poruceni su delovi i drugar je odletovao,stavio novi i od tada ne radi kako treba,deo od C,D,E pa na levo drugacije svetli rgb(ajde to i nije problem) vec kad radi radi tipa 5-10 sekudni i onda se sve ugasi i posle sekund upali i radi opet,u tom periodu od sekuns tastatura nije radila,da li neko zna mozda resenje,servis ili je zainteresovan da kupi ovakvu tastaturu?
Izvinite ako je off topic ali moram negde postaviti pitanje.
 
HyperX Alloy Origins Core HX Red. Ima li je ko? Verovatno uzimam pa da pitam.
 
Pozz ljudi,imam pitanje vezano pa popravku mehanicke tastature.
Imam logitech g410 i prosuta je fanta po njoj u delu kod wsad,ocisceno je i potrebno je bilo zameniti C dugme,poruceni su delovi i drugar je odletovao,stavio novi i od tada ne radi kako treba,deo od C,D,E pa na levo drugacije svetli rgb(ajde to i nije problem) vec kad radi radi tipa 5-10 sekudni i onda se sve ugasi i posle sekund upali i radi opet,u tom periodu od sekuns tastatura nije radila,da li neko zna mozda resenje,servis ili je zainteresovan da kupi ovakvu tastaturu?
Izvinite ako je off topic ali moram negde postaviti pitanje.
pitanje je na dobrom mestu. ja bih rekao da lem nije uradjen kako treba, zeznuo je konekcije. mozda je radio sa prejakom lemilicom pa sprzio vodove, ko ce ga znati. ali nisam optimistican da moze da se popravi - lako.
 
HyperX Alloy Origins Core HX Red. Ima li je ko? Verovatno uzimam pa da pitam.
Ja imam ful profil sa Aqua prekidacima - znaci sve skroz obrnuto, ali neke stvari su iste pa da pomognem:

1) Izrada kucista je stvarno nestvarna, savrseno je napravljena, puna, cvrsta, a opet veoma tanka i svedena.
2) Ovi prekidaci su meni OK, pretpostavljam da su i crveni izvedeni prilicno dobro samo u tom maniru.
3) Stabilizatori su onako, podnosljivi, verovatno bi mogli malo da se srede spolja, ali nisam se time bavio.
4) Kapice su lepe ali od uzasnog materijala, mnogo se maste od prstiju i ako ih ne menjas mislim da je jedino resenje da se puste da se sve ravnomerno zamaste posto od briskanja nema nista.
5) Nije ni mnogo bitno ali kabal je isto cudan, nesavitljiv, ali to i nije neki problem posto ce svaki usb-c kabl da zavrsi posao.
6) Softver je malo bagovit, ali ako ti su ti 3 moda dovoljna, upalis ga jednom, snimis podesavanja u tastaturu i posle i ne moras da ga koristis.
 
Imam Keychron K8 bluetooth tastaturu i kupio sam ovaj bluetooth dongle. Tastatura ima 3 profila, i podesio sam da prvi profil bude PC, drugi laptop i treci tablet. Povezuje se na svaki profil i radi, ali kada sa PC-a predjem na npr laptop, pa probam da se vratim na PC onda nesto zeza, tastatura ne sija i kad pritisnem FN + 1 samo zablinka dugme 1. Moguce je menjati profile 2 i 3 bez problema, i takodje nakon unpair PC-a, pa ponovnog pair, radi dobro dok je na PC.

Da li bi neki krsteni dongle ovo resio sta mislite? Kod nas 5.0 dongle kosta preko 2k, zato sam i hteo da probam prvo sa jeftinim nekim sa alija. I hteo sam 5.0 jer tastatura podrzava 5.0.
 
Ja imam ful profil sa Aqua prekidacima - znaci sve skroz obrnuto, ali neke stvari su iste pa da pomognem:

1) Izrada kucista je stvarno nestvarna, savrseno je napravljena, puna, cvrsta, a opet veoma tanka i svedena.
2) Ovi prekidaci su meni OK, pretpostavljam da su i crveni izvedeni prilicno dobro samo u tom maniru.
3) Stabilizatori su onako, podnosljivi, verovatno bi mogli malo da se srede spolja, ali nisam se time bavio.
4) Kapice su lepe ali od uzasnog materijala, mnogo se maste od prstiju i ako ih ne menjas mislim da je jedino resenje da se puste da se sve ravnomerno zamaste posto od briskanja nema nista.
5) Nije ni mnogo bitno ali kabal je isto cudan, nesavitljiv, ali to i nije neki problem posto ce svaki usb-c kabl da zavrsi posao.
6) Softver je malo bagovit, ali ako ti su ti 3 moda dovoljna, upalis ga jednom, snimis podesavanja u tastaturu i posle i ne moras da ga koristis.
Poručio sam je na kraju, verujem da se neću pokajati. Više mi se dopadala Logitech G512 GX Red, ali jednostavno nisam uspeo da nađem neku cenovno prihvatljivu ponudu. Još jedno me zanima, da li postoji ona Invert FN opcija? Ono da ne moram da držim FN+F dugme za kontrolu jačine zvuka.
 
Poručio sam je na kraju, verujem da se neću pokajati. Više mi se dopadala Logitech G512 GX Red, ali jednostavno nisam uspeo da nađem neku cenovno prihvatljivu ponudu. Još jedno me zanima, da li postoji ona Invert FN opcija? Ono da ne moram da držim FN+F dugme za kontrolu jačine zvuka.
Izgleda da nema, ali isto mozes da snimis takva setovanja na neki od ova 3 profila, da premapiras F dugmad da ti rade ono sto bi radila sa FN+F, jedino sto u tom slucaju ako ti stvarno treba neko F dugme moras da vratis na neki profil koji nisi premapirao.
 
Nazad
Vrh Dno