Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Dosta sam narucivao preko njih i nikada problem, za sada
 
pa opcija da se bira je tu dok imaju na stanju, kad nema zasive kojih vise nema. ako ima samo jedan taj je po defaultu izabran
 
Ja sam svoju uzeo bez ičega, da mi pokvareni Kinezi ne bi poslali svičeve koje nisam naručio.
Milk & Honey XDA set tastera i privremeno Outemu Silent White, dok ne stignu Boba U4.

lk67.jpg
 
pogledaj u My orders sta si narucio
 
Pise yellow brate. Ali znam da nisam njega. Gde ja da napravim takvu gresku kad je nemoguce. To su oni licno promenili. Uostalom,vidis da sad trenutno nema ni jedan drugi swic sem plavog. Jasno je valjda da muljaju i muckaju,fuj prevaranti...
 
Pise yellow brate. Ali znam da nisam njega. Gde ja da napravim takvu gresku kad je nemoguce. To su oni licno promenili. Uostalom,vidis da sad trenutno nema ni jedan drugi swic sem plavog. Jasno je valjda da muljaju i muckaju,fuj prevaranti...
ne verujem da bi im banggood samo tako dozvolio da promene,verovatno si se ti zeznuo i izabrao yellow :)
 
vrlo je moguce da si se zeznuo i uzeo jelov. cekaj cekaj, ti si hteo one, ONE gateron blek koji spadaju medju najbolje (i najskuplje) linearne sviceve? pa po finalnoj ceni si mogao da vidis sta kupujes, jelov je jedno 3 puta jeftiniji...

inace dobre su ti tastature, fino ti ovo radis, ovi jelov su ti isto super, poslednji snimak svaka cast. koliki si smarac bio kad si se prvi put javio, ispade ti najbolje iznenadjenje 2021. godine :)
 
Kad porastem želim biti Skamer
 
vrlo je moguce da si se zeznuo i uzeo jelov. cekaj cekaj, ti si hteo one, ONE gateron blek koji spadaju medju najbolje (i najskuplje) linearne sviceve? pa po finalnoj ceni si mogao da vidis sta kupujes, jelov je jedno 3 puta jeftiniji...

inace dobre su ti tastature, fino ti ovo radis, ovi jelov su ti isto super, poslednji snimak svaka cast. koliki si smarac bio kad si se prvi put javio, ispade ti najbolje iznenadjenje 2021. godine :)
Skoro i ban popio a vidi ga sada, junak nas... :)
 
Skoro i ban popio a vidi ga sada, junak nas... :)

da se ne naljute moderatori,trudim se da pratim pravila i da budem pristojan. :p evo da kazem,kailh cream prekidaci koje sam kupio davno,nisu dobro zvucali na ovu drvenu tastaturu. jer ta drvena je u stvari e-yooso z88,onaj najgori kinez koji nov kosta 5000 dinara. ima neku zlj klase PCB,ima plastican plate bronzane boje i fabricki outemu red. ali evo,na gamakay zvuce daleko bolje cream prekidaci. zvuce skoro pa super,tek sad ih cujem kako treba da budu. metalni plate kontam da ima uticaj,kuciste,a sigurno i ona debela crna folija koja se nalazi izmedju plate i PCB. to i nije folija,ne secam se kako se tacno zove. valjda vibrofiltr izolaciona pena. izrezana je fabricki, ima kocke rupice za svaki prekidac. ona neutralise eho...
 
Vise nikada nemoj napisati prvu recenicu koju sam obrisao jer je to strogo zabranjeno. Praviceno se da nisi nista napisao.
 
Jedno upozorenje za sadašnje i buduće vlasnike Gamakaja LK67. Hot-swap soketi otpadaju kao od šale jer su lemovi na ploči prilično loši. Tako da, ako vam posle promene svičeva neki ne radi, najverovatnije je upao jedan kraj ili otpao ceo soket. Nije neka preterana drama, da se relativno lako zalemiti nazad, ali svakako mora da se rastura što je smaranje.

@Skamer
Ti voliš da menjaš često, pa pripazi :)
 
Jedno upozorenje za sadašnje i buduće vlasnike Gamakaja LK67. Hot-swap soketi otpadaju kao od šale jer su lemovi na ploči prilično loši. Tako da, ako vam posle promene svičeva neki ne radi, najverovatnije je upao jedan kraj ili otpao ceo soket. Nije neka preterana drama, da se relativno lako zalemiti nazad, ali svakako mora da se rastura što je smaranje.

@Skamer
Ti voliš da menjaš često, pa pripazi :)
Ako jos nekog zanima da uzme 65% sa volume knob-om i slicnim rasporedom kao Gamakay LK67, Keychron izbacuje njihovu 65% tastaturu sa volume knob-om 12 januara i izgleda solidno pa mozete da pricekate do tada.
Link: Keychron Q2
 
Jedno upozorenje za sadašnje i buduće vlasnike Gamakaja LK67. Hot-swap soketi otpadaju kao od šale jer su lemovi na ploči prilično loši. Tako da, ako vam posle promene svičeva neki ne radi, najverovatnije je upao jedan kraj ili otpao ceo soket. Nije neka preterana drama, da se relativno lako zalemiti nazad, ali svakako mora da se rastura što je smaranje.

@Skamer
Ti voliš da menjaš često, pa pripazi :)

ja sam jos na pocetku polomio onaj switch sto se menjaju modovi bluetooth/wired/wifi. gomila ljudi ga polomila ili pri rasklapanju ili pri sklapanju tastature. ja polomio pri sklapanju,a bas sam hteo da pazim i nisam bio dovoljno pazljiv. tako detinjasto odradjeno da nemam reci,a sta oces za 80 dolara... nije neki kvalitet. IQUNIX tastature 180 dolara.
 
i 180 nije neki kvalitet
 
Polomi se kad se ne prati ispravna procedura pri sklapanju i rasklapanju, valja biti pažljiv(iji). Ali da, to je valjda u skladu sa cenom. Nije da mislim da je džabe i da treba da se raspada za te pare, ali tržište određuje cenu i kvalitet, šta da se radi...

Ta Keychron će verovatno biti skupa za uvoz, a i pitanje je koliko će kvalitetnije biti urađena.

Ok je ova Gamakay ako se ne rasklapa svaki čas, meni je trenutno daily driver.
 
Polomi se kad se ne prati ispravna procedura pri sklapanju i rasklapanju, valja biti pažljiv(iji). Ali da, to je valjda u skladu sa cenom. Nije da mislim da je džabe i da treba da se raspada za te pare, ali tržište određuje cenu i kvalitet, šta da se radi...

Ta Keychron će verovatno biti skupa za uvoz, a i pitanje je koliko će kvalitetnije biti urađena.

Ok je ova Gamakay ako se ne rasklapa svaki čas, meni je trenutno daily driver.
Keychron tastature su inace dobrog je kvaliteta, jedino sto kazes bice skupa za uvoz
Razmisljao sam da uzmem bas tu Gamakay,jer mi se svidja taj layout,da li ima jos nekih problema sa njom ili samo ovi hotswap soketi?
 
@danilo989
Jes, al samo tri modela, što je svakako bolje nego ništa :)

@morelife
Osim toga je sve sasvim ok, ja ne palim svetlo pa će baterija sigurno trajati nekoliko nedelja. Možda testiram i sa svetlom, ako nekad nađem pristojne backlit tastere za ovaj raspored, inače nema mnogo smisla da blješti oko tastera. Layout je odličan, ja F red skoro i ne koristim, a odgovara mi i kad ima što manje sa desne strane. Softver nije ništa specijalno, ali mogu da se remapiraju tasteri, što je ok, ako hoćeš pgup i pgdn da koristiš za nešto drugo, npr. Ima dosta setova tastera da se nađe jer je desni shift 1.75U što se relativno lako nalazi.
Ja problema sa softverom nisam imao, osim što mora tastatura da bude priključena na kabl da bi je isti prepoznao, ali inače ga i ne koristim. Sve što mi treba radi bez ičega.
 
Svidela mi se keychron low profile tastatura. Steta sto je nema na iponu. Sta mogu inace da budu mane low profile mehanicke tastature?
 
Svidela mi se keychron low profile tastatura. Steta sto je nema na iponu. Sta mogu inace da budu mane low profile mehanicke tastature?
Meni pre svega sto je jako manji izbor switch-eva i keycap-ova za low profile. Keycap-ovi su uglavnom flat sto je teze za kucanje (bar ja takav osecaj imam), i sto i ako lubujes switch i dalje nije osecaj kao na klasicnom switch-u
 
Drugari, moze neka preporuka za TKL, dobro bi bilo da je wireless(BT) tactile ili linear. Veliki plus je i ako podrzava i Win i MacOS (nesto recimo kao Keychron K8 samo malo niza da bude). Hvala!
 
Verovatno si video Keychron K4 i K6 wireless na KP?
 
Poslednja izmena:
Malo mi je cudno i tesko da kucam na LK67 jer su kapice skroz ravne,u svim redovima. nesto sto do sada nisam iskusio... XDA profil.

pasted image 0.png
 
Verovatno si video Keychron K4 i K6 wireless na KP?
Da budem iskren, kada sam uzeo da gledam testove po netu ostao sam zapanjen kakva je filozofija mehanicka tastatura :) najrazlicitiji svicevi, keycaps, podmazivanje, ludila pa sam ostao samo na K8. :D Pogledacu, hvala.
Da budem iskren, kada sam uzeo da gledam testove po netu ostao sam zapanjen kakva je filozofija mehanicka tastatura :) najrazlicitiji svicevi, keycaps, podmazivanje, ludila pa sam ostao samo na K8. :D Pogledacu, hvala.
Ah, pogledao sam, mora klasican raspored na koji sam navikao. Dakle TKL ili full, nikako ove kompaktnije.
 
Da budem iskren, kada sam uzeo da gledam testove po netu ostao sam zapanjen kakva je filozofija mehanicka tastatura :) najrazlicitiji svicevi, keycaps, podmazivanje, ludila pa sam ostao samo na K8. :D Pogledacu, hvala.

Ah, pogledao sam, mora klasican raspored na koji sam navikao. Dakle TKL ili full, nikako ove kompaktnije.

dobar je i 75%,ima strelice,page up,page down,end i del. a manje mesta uzima.
 
Probao sam bio(par minuta doduse), nisam mogao nikako. 15 godina developmenta, prsti vec nauceni na home/end a i hvatam tastaturu za strelice. TKL nisam probao ali mi je raspored isti kao na full size koji sada vozim.
 
@Skamer
Pa ako ti ne odgvoraju ravni tasteri, uzmi neki sculpted profil, cherry, oem, sa..
Što se mene tiče, to je sve ponajviše stvar navike, kad dovoljno dugo koristiš neki profil ili raspored, mozak i prsti se adaptiraju na njega. Onda možeš i često da menjaš, imaš sve razdaljine u glavi i prebaciš se praktično odmah. Ja od sculpted profila najviše volim Cherry, kao recimo ovi na slici.

cherry profile.jpg

Inače, stigli su mi Boba U4 supertaktilni svičevi :) Potpuno su drugačiji od ovih standardnih taktlinih svičeva, skoro ceo hod je jedno veliko taktilno brdo, jedno pet puta primetnije od braon i sličnih varijanti. Vrlo su tihi, ali imaju i dalje neki prijatan, prigušeni tok :)

Outemu Silent Gray su isto prilično dobri, nalik braon svičevima, ali primetno taktilniji i kao što im ime kaže - jako su tihi. Osim toga su i jeftini, pa eto ako nekog zanimaju solidni silent taktilni svičevi...
 
@Skamer
Pa ako ti ne odgvoraju ravni tasteri, uzmi neki sculpted profil, cherry, oem, sa..
Što se mene tiče, to je sve ponajviše stvar navike, kad dovoljno dugo koristiš neki profil ili raspored, mozak i prsti se adaptiraju na njega. Onda možeš i često da menjaš, imaš sve razdaljine u glavi i prebaciš se praktično odmah. Ja od sculpted profila najviše volim Cherry, kao recimo ovi na slici.

Pogledajte prilog 329774

Inače, stigli su mi Boba U4 supertaktilni svičevi :) Potpuno su drugačiji od ovih standardnih taktlinih svičeva, skoro ceo hod je jedno veliko taktilno brdo, jedno pet puta primetnije od braon i sličnih varijanti. Vrlo su tihi, ali imaju i dalje neki prijatan, prigušeni tok :)

Outemu Silent Gray su isto prilično dobri, nalik braon svičevima, ali primetno taktilniji i kao što im ime kaže - jako su tihi. Osim toga su i jeftini, pa eto ako nekog zanimaju solidni silent taktilni svičevi...

lepo. ovo na slici gamakay lk67 jel? jesi podmazao pandice
 
Nazad
Vrh Dno