Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

U jednom trenutku mi se scaling od UI za prikaz/premotavanje sadržaja zabagovao i otišao van okvira ekrana. Pomogao restart aplikacije ili STBa, nisam siguran
Kako bismo ovo dodatno proverili, značila bi nam informacija modela tv-a koji koristiš. Takođe, pretraga sadržaja o kojoj smo pričali je u planu daljeg razvoja. Da li nakom uparivanja daljinskog sa TV-om (uputstvo sam postavio iznad) i dalje primećuješ smetnje sa ponovljenim komandama na STB-u?

još jedno pitanje: zašto Voice pretraga prikazuje rezultate samo sa YouTube-a?
Unapređenje glasovne pretrage je u planu daljeg razvoja TV platforme.

~Dejan
 
Kako bismo ovo dodatno proverili, značila bi nam informacija modela tv-a koji koristiš. Takođe, pretraga sadržaja o kojoj smo pričali je u planu daljeg razvoja. Da li nakom uparivanja daljinskog sa TV-om (uputstvo sam postavio iznad) i dalje primećuješ smetnje sa ponovljenim komandama na STB-u?
1) LG 43UJ6307 ali da naglasim još jednom - ne ode van granica ekrana cela slika, nego samo UI za navigaciju.
2) Da - sada se to identično dešava samo jednim daljinskim - dajem oprečne komande na oba uređaja pritiskom jednog dugmeta u TV modu (identične su komande koje se u TV modu šalju STBu)
 
@Telenor Srbija
Sugestija: Nemojte tarifirati data saobracaj preko telenor 4G mreze za Hipernet TV aplikaciju. U kombinaciji sa Telenor Kucnim Netom, svako selo, varosica i manji grad ce dobiti sve sto im je potrebno i pre nego sto optika stigne do njih. Na optiku ce mozda cekati i 5 godina, ako ne i svih 10. Da se konacno pojavi ponuda koja ce smanjiti jaz izmedju velikih gradova i varosica kada je digitalizacija u pitanju. Imate 4G, iskoristite to - bez obzira sta neki pisu, 4G je vrhunac tehnologije - šije ADSL u svakom smislu. Preskacu sela ADSL i pravo u 21. vek. :)

Telekom odavno ima TV aplikaciju ciji protok ne tarifira - ako se njihova mreza do sada nije zagusila, nece ni vasa. Medjutim, oni su toliko tromi da evo ni dan danas im niko nije javio za 4G kucni net (koji A1 i Telenor imaju u ponudi pa vec jedno 3-4 godine sigurno). Sam kucni net ne mora da bude neogranicen, daleko od toga! Neka bude kao i do sada. A1 vec ima paket od 400 GB za 2000 din - vi i pola da date, ali samo neko konacno da zaokruzi ponudu, da se mrdnemo sa mrtve tacke vec jednom!

Vi ste bre veliki operator, demonstrirajte silu, sta ste se stisli.
Ovo bi bilo extra kad bi ste uradili,jer onda bi I na vikendici mogao da gledam normalan tv posto imam Telenor home gore, a ne ove kanale preko spoljne antene hahaha
Kontam da ce mi pojesti svih 150gb za jedan do dva Dana gledanja tv-a.....
I da,EPG obavezno sto skorije uvrstite u opcije na daljinskom 😁
 
Da li bi moderatori ili bilo ko mogao da mi objasni, zbog cega mi je obrisano pitanje koje sam ovde postavio u vezi routera koji koristi Telenor provider ?
Aha, tek sad videh da je samo pomereno. Izvinjavam se na preranoj konstataciji.
 
Poslednja izmena:
Meni se isto dogadjalo ovo sa scalingom/zumiranjem slike, kako interfejsa kad se listaju tv kanali, tako i sadržaja kada gledam HBOGO putem STB, pa se raspukne izvan ekrana. Model televizora je OLED55CX3LA.

Van toga je sve radilo kako treba sto se tice TV sadrzaja za ovih sedam dana koliko koristim, uz ogradu da sam prvog dana morao da iskljucim ColorDepth jer je nepotrebno muljao sliku na svim kanalima. Valjda se kosio sa AI televizora, sta li.

HBOGO radi cak i bolje nego native app za LG, tecnije je i ne crashuje apsolutno nikad. Dopada mi se i integracija u Library kroz Extras.

S druge strane, Youtube aplikaciji se nesto dogadja s bojama. Crvena boja je previse isprana, a ostale boje previse vriste. Kada isti app pokrenem native ili sa EON ili na PS5 nema tog problema.

Dolazim sa EON (koristim ga u paraleli povremeno, ali sve redje) i moram da pohvalim da je televizija od starta daleko bolja od ocekivanog, prilicno sam zadovoljan i nameravam da ubijem Sbb kroz mesecak dana (dovoljno sam kukao na njihovoj temi o neisplativosti obnove ugovora :)). Dosta me je prijatno iznenadio i automatski scaling na 4:3 za recimo stare muzicke spotove, dok sam na prethodnoj platformi muku mucio s time uprkos rucnim podesavanjima.
Za sada mi nedostaje jedino da proradi EPG dugme i da se app malo stabilizuje sto ce kapiram da dodje vremenom.

Uglavnom, sve pohvale Telenor timu na proizvodu i unapredjenjima, prilicno obecava cela prica. 🎄
 
Naravno, pozivam i druge članove foruma da odgovore na ovo pitanje. ~Dejan
Kanale koje ja želim da imate u ponudi su:
PrvaPlus, StarTV, PinkSoap, HBO 1,2,3, CinestarTV1&2, Cinestar Action, Cinestar Fantasy,Cinestar Premiere 1&2, Cinemania, AXNSpin, NovaS, NovaM, NovaHR, DomaTV, DIVA, HRT1, SciFiTV, i da ubacite dosta muzičkih kanala kao što su: MTV Adria, MTVHits, ClubMTV, MTVLiveHD, MTV80s, MTVClassic, MTVMusic,MTVBase,TraceUrban, PinkHits 1&2, Clubland, NOW80s, NOW90s, NickMusic, BOXHits, Kerrang, KissTV... strani muzički kanali.
I još jedan predlog: da imate posebne tematske pakete za nekoga ko ne želi sve kanale. Na primer mužički paket koji će obuhvatati sve mužičke kanale,filmski paket, sportski....
 
Zdravo,

@magicna_ruka Hvala ti na ovim informacijama i drago mi je što čujem da ti se TV platforma dopada :) Što se tiče UI scaling-a, da li se restartom uređaja sve vrati u normalu i da li se ovo često ponavlja? Hvala ti što si odmah i napisao koji model TV-a koristiš, ovo nam je značajna info. Proveravam i za kontrast boja koji navodiš za Youtube aplikaciju i tu ću te zamoliti samo za pojašnjenje, boje su ovakve i kada isključiš sva podešavanja boja u podešavanjima TV-a? Hvala još jednom što nam pomažeš da unapredimo Hipernet TV platformu!

@Sunshine4747 Hvala na detaljnoj listi kanala koje bi želeo da vidiš kao deo naše ponude. HBO, HBO 2, HBO 3, Cinemax 1 i Cinemax 2 su deo naše ponude, odnosno ovi kanali se mogu dokupiti. U planu je proširenje liste programa pa ti se zahvaljujem što si izneo koje tačno kanale bi voleo da uvrstimo u ponudu.

~Dejan
 
1 - Da li je i na koji način moguće povezati drugi televizor u stanu za Hipernet TV box koji je već povezan za prvi televizor? U pitanju su smart televizori marke Philips.

2 - Da li imate u planu da proširite ponudu nekim novim TV kanalima čime biste napravili jasnu razliku u odnosu na ponude drugih kablovskih operatera i u kom roku je realno da se to desi?
 
Zdravo,

@magicna_ruka Hvala ti na ovim informacijama i drago mi je što čujem da ti se TV platforma dopada :) Što se tiče UI scaling-a, da li se restartom uređaja sve vrati u normalu i da li se ovo često ponavlja? Hvala ti što si odmah i napisao koji model TV-a koristiš, ovo nam je značajna info. Proveravam i za kontrast boja koji navodiš za Youtube aplikaciju i tu ću te zamoliti samo za pojašnjenje, boje su ovakve i kada isključiš sva podešavanja boja u podešavanjima TV-a? Hvala još jednom što nam pomažeš da unapredimo Hipernet TV platformu!
~Dejan

Isto je uvek, nevezano za resetovanja stb i televizora. Za podesavanja tv - nemam ukljucene bas one ekstreme da prave call of duty rendere od normalnih prikaza serija, ali evo sta imam aktivno:

20211204_112415.jpg
Mogu da pokusam da deaktiviram sve samo za Hipernet STB da vidimo kako ce YT da izgleda, ali uzevsi u obzir da na ps5/eon/native nema tih slucajeva mislim da ce da bude podjednako.

Brightness contol je u startu przio sve, pa sam ga ubio medju prvima pri kalibraciji tv, verovatno bi u ovom slucaju izdivljao jos vise.
 
Zamolio bih te i za informaciju, koje tačno TV kanale na mađarskom ili hrvatskom jeziku bi želeo da budu deo naše ponude? Odnosno, koje TV kanale ti smatraš najrelevantnijim? Naravno, pozivam i druge članove foruma da odgovore na ovo pitanje. ~Dejan
Bilo bi super i da uvedete slovački paket: STV 1, STV 2, JOJ, PLUS, MARKIZA, DAJTO, FOLKLORIKA, TA3, DOMA
 
Mogu da pokusam da deaktiviram sve samo za Hipernet STB da vidimo kako ce YT da izgleda, ali uzevsi u obzir da na ps5/eon/native nema tih slucajeva mislim da ce da bude podjednako.
Javi nam kakva je situacija kada isključiš sva podešavanja slike na TV-u, kako bismo bili sigurni da li to remeti prikaz boja.

Bilo bi super i da uvedete slovački paket: STV 1, STV 2, JOJ, PLUS, MARKIZA, DAJTO, FOLKLORIKA, TA3, DOMA
Hvala na predlogu, preneo sam ga na pravu adresu :)

~Dejan
 
Niko nije našao vremena da nam malo snimi/fotka Telenor TV aplikaciju? :) Po onome što sam do sada video a to je dosta malo, izgleda kao fenomenalna aplikacija! Međutim voleo bih kad bi neko snimio detaljno sve. Dok ne izađe aplikacija za Android TV koja je već u pripremi kako je rečeno, a to jedva čekam da izađe!
 
Javi nam kakva je situacija kada isključiš sva podešavanja slike na TV-u, kako bismo bili sigurni da li to remeti prikaz boja.
~Dejan
Isto je i kad se pogasi sve.

Kao da je brightness usiljeno veci spram ostalih platformi - sa istim hdr presetom sa strane televizora i sa iskljucenim ai funkcijama. Same boje bi verovatno bile manji problem sa -20% brightnessa, recimo.

Na HBO sam pogledao jos dva novija filma, slika je stala kako treba u ekran, ali sekundaza i dalje ispada van ekrana:

20211206_231436.jpg
 
Reseno, evo sta je, da znaju ostali:

20211208_005437.jpg

Adaptive HDR zapravo deaktivira ono przenje boja (i na YT i sire) buduci da sada radi samo LGev HDR bez da se dodaje jos jedan preko njega. Automatsko podizanje rezolucije se prilicno dobro sinhronizuje sa AI upscalingom i svi kanali su prilicno dobro "prodisali", color depth sada takodje vise ne mrlja boje.
 
Reseno, evo sta je, da znaju ostali:

Pogledajte prilog 326950

Adaptive HDR zapravo deaktivira ono przenje boja (i na YT i sire) buduci da sada radi samo LGev HDR bez da se dodaje jos jedan preko njega. Automatsko podizanje rezolucije se prilicno dobro sinhronizuje sa AI upscalingom i svi kanali su prilicno dobro "prodisali", color depth sada takodje vise ne mrlja boje.
Pozdrav, ja izmenih to, al sve osteje isto... Nikakva promena nemaIMG_20211208_191350.jpg
 
Zdravo,
Fotografija koju si postavio mi indikuje da smetnje ne nastaju zbog podešavanja slike TV-a i HDR-a. Da li je ovakav prikaz samo kada pokušaš da učitaš TV kanale ili i na drugim aplikacijama?
~Dejan
Pozdrav, samo kod kanala je problem... YT lepo radi npr, HBO aplikacija neće da pusti ništa, a imam instaliranu i aplikaciju EON-a paket Sportkluba i to radi lepo
 
Pozdrav, samo kod kanala je problem
Ako je ovakav prikaz kada pustiš određeni kanal ili sadržaj, a meni TV platforme je ispravno prikazan (gde su poređane serije, filmovi, emisije itd.), biće potrebno da izvršimo dodatne provere. Kako bih mogao to da uradim, zamoliću te da pošalješ u privatnoj poruci ovde ili na društvenim mrežama broj ugovora ili adresu na kojoj koristiš Hipernet usluge.
~Dejan
 
Da li imate u planu ponudu filmskih kanala (HBO, ...) sa kvalitetnim 5.1 zvukom?
Zvuk, kao deo kvaliteta tv programa izgleda svi provajderi zaobilaze, a I benchmark ...
 
Синоћ ми се док сам гледао Арену 1 Премијум десило да је STB реаговао на команде даљинског управљача мог телевизораo_O Пробао више команди, покривао је све које су у надлежности централног точкића и круга са командама ↑↓←→
Не знам да ли је неки баг, нисам имао времена да се играм, али пробаћу вечерас поново, па ако се деси исто снимићу видео. Иначе, ради се о моделу телевизора LG OLED55C8PLA са Magic remote даљинским управљачем.
 
Da li imate u planu ponudu filmskih kanala (HBO, ...) sa kvalitetnim 5.1 zvukom?
Zdravo, hvala ti na ovom predlogu, preneću ga na pravu adresu.

Синоћ ми се док сам гледао Арену 1 Премијум десило да је STB реаговао на команде даљинског управљача мог телевизора
Zdravo, na ovom postu u okviru teme sam napisao kako možeš podesiti naš daljinski tako da može upravljati i TV-om. Nakon što ovo uradiš, TV ne bi trebalo da reaguje na komande našeg daljinskog, sem ukoliko baš ne odabereš opciju za upravljanje tv-om. Hvala @poglavicas na pomoći, zbog HDMI CEC-a se ovo događa, a možeš ga i isključiti u podešavanjima sistema Hipernet TV Box-a.

~Dejan
 
U razgovoru preko telefona sa predstavnikom iz telenora receno mi je da je moguce instalirati netflix. Kada su momci instalirali hipernet i tv usluge rekli su mi da je moguce instalirati netflix, medjutim ja nisam uspeo cak i sa instaliranim vpn-om. Da li nesto radim pogresno ili je bila obmana
 
Isto kao sa EON-om, Netflix nije dostupan, zato što Box nije sertifikovan za Netflix. Rekoše mi u ovoj temi da očekuju da dobiju sertifikat za isti.
 
Stavio ja na EON, prosto ko pasulj. Jedino što ne može direkt sa Google Play Store, već treba da stavite Launcher i Aptoide. Imate na YouTube trivijalno prost tutorijal, 10 minuta posla. Ne rade sve verzije NetFlix dobro, neka iz sredine ili početka godine šljaka super, to mogu da vam i ja pogledam posle ako stignete dotle.
 
Prilikom gledanja sadržaja unazad, desi se da sadržaj zamrzne. Nekad traje par sekundi, pa nastavi dalje, a nekada moraš cimnuti napred nazad premotavanje da bi proradilo.
 
Stavio ja na EON, prosto ko pasulj. Jedino što ne može direkt sa Google Play Store, već treba da stavite Launcher i Aptoide. Imate na YouTube trivijalno prost tutorijal, 10 minuta posla. Ne rade sve verzije NetFlix dobro, neka iz sredine ili početka godine šljaka super, to mogu da vam i ja pogledam posle ako stignete dotle.
Moze link od videa sa upustvom, ako se ne oglase iz telenora sa resenjem
 
Ne mogu da se setim koji video je tačno, vidim da ih ima dosta. Pretraži sa EON Netflix.
 
Nazad
Vrh Dno