Šta je novo?

Orion Telekom

Pozdrav ljudi,
uzimam 600mb paket, samo net.
Reče mi montažer da je kod mene u zgradi utp kabl, sutra treba da dođu sa opremom. Ima li neko da je na utp-u i kako je zadovoljan? Vidim da je već pisano o tome i da ume da bude štucanja.
 
Ja sam do skoro koristio "utp" odnosno GPON Lite (po Orionu) i radilo je perfektno.
 
Pozdrav ljudi,
uzimam 600mb paket, samo net.
Reče mi montažer da je kod mene u zgradi utp kabl, sutra treba da dođu sa opremom. Ima li neko da je na utp-u i kako je zadovoljan? Vidim da je već pisano o tome i da ume da bude štucanja.
Na utp kablu mozes da stavis i svoj, bolji ruter, jer provajderi najcesce uvaljuju krseve i posle se patis sa njima. Ja na optici imam gpon huawei, navodno bolji, ali sam na wifi imao ceste prekide i na kraju sam nasao da se oni ne desavaju kad iskljucim 5G. A domet mu je katastrofa i postize max. do 1/3 brzine, dok na drugom netu sa utp kablom bije wifi maksimalnom brzinom po celom stanu i okolini kroz betonske zidove, ali sam stavio svoj ruter. Tako da nista neces izgubiti sto ces biti na utp.
 
Ako dobije TPLink Archer C6, trebao bi da bude zadovoljan. Kod mene je jako lepo radio.
 
Dobice taj Archer C6 ali ce imati problem sa prekidima konekcije jer taj ruter ima problem sa PPPOE konekcijama. Svaki dan, nekoliko puta dnevno, u isto vreme ce konekcija pucati i ponovo se uspostaviti, a to sve traje nekoliko sekundi pa vecina korisnika to ni ne primeti. Problem se resava stavljanjem sopstvenog rutera, a Orion podrska i pored toga sto je svesna problema i priznaje ga, ne moze da ga resi jer prosto nemaju drugi ruter, a imaju veliki broj istih na zalihama pa nabavka novih im nije ni na pameti.

Sto se tice stabilnosti samog linka i brzine, sve radi super...
 
Da li neko koristi orion optički net bez ugovorene obaveze, razmatram da uvedem tu opciju pa me zanimaju kakva su iskustva korisnika!?
 
Huawei ONT, ne mogu da promenim sifre za user i admin korisnika (tj mogu, ali se po restartu rutera sifre na sacuvaju). Kakva je situacija kod vas? Cak mi i sifre nisu toliki problem vec cinjenica da je po default-u zabranjen pristup ruteru sa WAN strane, dzaba sto dozvolim kad to bude samo do restarta rutera pa se vrati na staro.
 
Jel se ovo Orion raspada po celom gradu? Ne radi na nbgd, ne radi na Dorćolu, ne radi call centar...
 
Zemun, ne radi
 
Novi Sad ne radi :S

Edit: Oživeo upravo :)
 
I Zemun radi ponovo :)
 
NS se raspada
 
Novi Beograd, blok 62, nije bilo prekida...
 
Meni u Nišu ADSL već treći dan zaredom zeza. Radi nekoliko minuta pa nestane na minut. Ali na ruteru se pogase lampice, ali od noćas sve lampice upaljene a interneta nema.

Samo mi stoji "The connection has timed out".

Katastrofa.
 
Huawei ONT, ne mogu da promenim sifre za user i admin korisnika (tj mogu, ali se po restartu rutera sifre na sacuvaju). Kakva je situacija kod vas? Cak mi i sifre nisu toliki problem vec cinjenica da je po default-u zabranjen pristup ruteru sa WAN strane, dzaba sto dozvolim kad to bude samo do restarta rutera pa se vrati na staro.
Posle svakog reboot-a ACS(Automatic Configuration Server) spušta username/password i spušta podešavanja za pristup/Access List (SSH, Telnet, itd.).
Hvala za info @akki
Uspeo sam da se ulogujem sa user / PON Serial ali ne vidim nigde gde moze DNS server da se izmeni. Postoji li ta opcija na Eltex-u?
Moraš kao admin da se uloguješ (za šifru pogledaj par stranica unazad), user profil nema privilegije da menja ta podešavanja. Kada se uloguješ kao admin onda su DNS podešavanja pod: "Advanced Setup / DNS / DNS Server".
 
Poslednja izmena:
Da li orion koristi telekom opticki kabal, ako telekom ima opticki kabal da li to znaci i da tu moze da se uzme orion internet paket ?
Da li eon radi na orionu svi kanali ?
 
Orion koristi svoje opticke kablove, ne telekomove, tako da ne moze.

Rade svi kanali, 17600000 put :rolleyes:
 
Znam da rade na orionu, nego sam mislio ako koriste telekomove opticke kablove dal ce raditi, al posto ne koriste moram da proverim da su oni pokrili zgradu,
 
Da li je Orion opticki ista bolji od WiFi-a? Imam WiFi i zadnje dve godine je blagi uzas... mislim da 3 meseca ukupno nije radio ok, konstanto nestaje na svakih par sekundi i slicno. Ugovor mi istice uskoro pa bih da predjem na drugi.
 
Naravno, druga dimenzija
 
Posle svakog reboot-a ACS(Automatic Configuration Server) spušta username/password i spušta podešavanja za pristup/Access List (SSH, Telnet, itd.).
Ima li resenja da se ovo zabrani? Iskljucio sa i TR-069 na WAN strani ali nista, ponovo se vrate originalna setovanja.
 
Ima li resenja da se ovo zabrani? Iskljucio sa i TR-069 na WAN strani ali nista, ponovo se vrate originalna setovanja.
Nažalost ne može da se zabrani niti da se isključi. Najbolje je da kontaktiraš Orion i vidiš da ti postave na ACS-u šifru koja će da se spušta.
 
Ima li nekog promotera iz Kraljeva? Kakva je ponuda za nove korisnike?
Nema pravila. Zavisi od grada do grada i promotera(menadžera kako god). Brat je uzeo pun paket i dobio promociju da je besplatno dok ne završi ugovor sa Supernovom(nekih 7-8 meseci), ja sa uzeo samo net i dobio 30% popust.
 
Pozdrav,

Pre nekoliko dana Orion je uveo optiku u zgradu (prvo sam mislio da je preko krova a onda sam video da je iz prizemlja što je pretpostavljam bolje nego vazdušnom linijom kada se razvlače kablovi).

Trenutno imam Neo neo max paket kod A1 koji zadovoljava sve moje potrebe jer nekada sam imao terabajte filmova/serija/igara/FLAC muzike, bio dan i noć za kompom i TV-om, ali već nekoliko godina ne igram igre a serije i filmove tek preko vikenda ako uhvatim vremena nešto da pogledam, tako da uopšte ne moram da uvodim optiku jer je blizu mene bazna stanica A1 gde imam dobre brzine i mogu da skinem sve što mi treba.

Međutim, već dva puta se dogodilo da A1 ukida hotspot, posle kratkog dopisivanja preko FB-a vrate sledeći dan hotspot (sve vreme imam net preko mobilnog ali isključuju samo hotspot), pa sam mislio čisto da se optikom obezbedim da imam ako A1 počne opet da ukida (u ugovoru sa A1 piše koliko skinem preko mobilnog toliko mogu preko hotspota i merim svaki mesec preko aplikacije ali to već dva puta ne poštuju).

Ne bih ni razmatrao uvođenje da ne postoji prepaid opcija. Mislio sam da uzmem 4.000 uvođenje sa prvim mesecom gratis pa posle kada mi zatreba uplatim 1.500 din. i imam taj mesec.

Ako se odlučim za prepaid optiku (net kao rezerva i uplata svako par meseci) na šta treba da obratim pažnju (koji ruter tražiti, treba li gledati sitna slova u ugovoru i sl.)?
 
Kod mene na 1000/200 paketu (ugovor) je Huawei HG8245Q2 i izbacije giga na svakom LAN portu, WiFi mu je dobrog signala i pokrivenosti i na 5Ghz, ali Wireless ne može da izbaci više od 350 MBit/s, pored rutera i 400. Zato imam i svoj Asus RT-AX55 koji izbacuje full giga i na radio.
Inače sasvim pristojno pokriva i na 5 GHz, pa ako ga postaviš centralno u manjem stanu, lepo radi. Ja sam u teško armiranom betonu i jedan betonski zid i gips mu nisu problem. Iza dva betona i gipsa je slabo, ali čak upotrebljivo. 2.4 GHz bolje prodire kroz prepreke, pa imaš i to
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nazad
Vrh Dno