Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na sajtu imaju specifikacije za onaj sa coax ulazom, znaci u mrezi, i tu se wifi ne pominje. Sramota ako nema ili mora da se budzi, to ne dolazi u obzir, 2021. godina i najgori android kineski box i tv stick imaju to
 
Na sajtu imaju specifikacije za onaj sa coax ulazom, znaci u mrezi, i tu se wifi ne pominje. Sramota ako nema ili mora da se budzi, to ne dolazi u obzir, 2021. godina i najgori android kineski box i tv stick imaju to
Nema WiFi, dobro si video. SDMC (OTT) ima WiFi ali je po defaultu disabled.
 
Tako je gde god radi Eon radi i premotavanje a ovi ( kad napisu bilo koji internet za sbb van mreze ) iskljucivo misle na lan internet a ne bezicni ili ti preko wifi-ja i ajde jos jedanput da se pokusa objasniti za ljude koji nemaju te uredjaje pa je mozda nejasno Kaon Eon box moze se na internet prikljuciti samo lanom a drugi SDMC box je od strane Sbb-a zakljucan Wifi i postoji mogusnost otkljucavanja i koriscenja sa Wifi ( gimnastika vec opisana ) dok kucam vidim da je @shamanNS vec sve objasnio al @old i dalje ne veruje da je tako , znaci jos jednom to je tako i dalje bez promena
 
Prvo su me iznervirali sto nema u poslovnici vec mora da se narucuje a sad i sa ovim da nema wifi. A sta je sa tim trecim (Changhong), jel i tu treba gimnastika?
 
Надам се да ми се неће олупати о главу ово што пишем. Нашао сам баг у систему код Каона. Када вам се појави онај екран са серијским бројем и кодом, стиснете на даљинском дугме са 9 квадратића. Одаберете јутјуб и кад уђете у јутјуб кликнете на дугме са кружићем. Ето вас у андроид менију. Онда урадите клонирање са 195 стране и имате тв. Сада ме занима да ли могу да скинем онај почетни упит јер се појављује када се искључи струја. Такође ме занима како да блокирам апдејт да ово опет не би стало.
 
Једно такорећи глупо питање.
На своје име, презиме, број, имејл адресу и картицу сам поручио Еон Смарт Бокс и Еон Спорт пакет.
Видим да су за тај профил(мој), везали Еон бокс.
Кад су моји чули да сам дао 7.294 дин, смиловали се и желе они да плаћају Еон препаид.(неће они да пребацују мени паре па да се повлсче са моје картице, него да буде са њихове)-мало дебилно, ал ајде.
Када истекне ових 30 дана, да ли могу пријавити на пример маму са свим подацима и њеном картицом, па да њен профил улогујем на еон бокс?
 
Надам се да ми се неће олупати о главу ово што пишем. Нашао сам баг у систему код Каона. Када вам се појави онај екран са серијским бројем и кодом, стиснете на даљинском дугме са 9 квадратића. Одаберете јутјуб и кад уђете у јутјуб кликнете на дугме са кружићем. Ето вас у андроид менију. Онда урадите клонирање са 195 стране и имате тв. Сада ме занима да ли могу да скинем онај почетни упит јер се појављује када се искључи струја. Такође ме занима како да блокирам апдејт да ово опет не би стало.
A kad odmah kliknes na kruzic sta se desava dok je pocetni ekran sa aktiviranjem codom
 
Prvo su me iznervirali sto nema u poslovnici vec mora da se narucuje a sad i sa ovim da nema wifi. A sta je sa tim trecim (Changhong), jel i tu treba gimnastika?
Za sad nepoznanica vrv ga jos ne daju u Srbiji i pitanje je da li ce njega ili neki drugi za sad kolko je poznato u opticaju Kaon i SDMC
Неће одмах. Мора преко Јутјуба
Ako je tako onda je to super ne mora da se koristi Remote android o cemu sam vec pisao , nemam vise zakljucan box da bih proverio ali eto nacina da se preskoci pocetni aktivacioni ekran opet ponavljam ako je to tacno treba vam Batton Mapper neki file manager i sva cuda su moguca 😁😀😃😁 i naravno za Eon i Clone app ili slicna app 😁😃😀🤣😂🤣👍
 
Poslednja izmena:
Za sad nepoznanica vrv ga jos ne daju u Srbiji i pitanje je da li ce njega ili neki drugi za sad kolko je poznato u opticaju Kaon i SDMC

Ako je tako onda je to super ne mora da se koristi Remote android o cemu sam vec pisao , nemam vise zakljucan box da bih proverio ali eto nacina da se preskoci pocetni aktivacioni ekran opet ponavljam ako je to tacno treba vam Batton Mapper neki file manager i sva cuda su moguca 😁😀😃😁 i naravno za Eon i Clone app ili slicna app 😁😃😀🤣😂🤣👍
Оволико од мене. Ко буде знао даље нек натави.
 
Prosao mi edit pa da zakljucim ko ima ili je morao fabricki reset boxa i javlja se samo aktivaciona strana ili ti pocetni wizard dakle ako je ovo predhodno tacno nek spremi spravu i na gimnastiku ( ovde vec sve opisano kako i sa cime ) ili dati coveku 2000dindzi i opet imate funkcionalan Kaon box a sa SDMC se otvara mogucnost pored ovoga da ga jos i fleshujete ili ti drugi firmware ubacite
Оволико од мене. Ко буде знао даље нек натави.
Bravo a mislio sam da sam sve dugmice probao i dosta kombinacija a prosao mi samo sa Remote 😁😃👍
 
Za sad nepoznanica vrv ga jos ne daju u Srbiji i pitanje je da li ce njega ili neki drugi za sad kolko je poznato u opticaju Kaon i SDMC
Kakva notorna glupost, pa kako im onda radi chromecast? Ili i ne radi vec samo reklamiraju radi uvaljivanja
 
Pa znam da mora ista mreza, a nisam nikad video wifi-ruter-utp
 
Kakva notorna glupost, pa kako im onda radi chromecast? Ili i ne radi vec samo reklamiraju radi uvaljivanja
Ajde da odgovorim i na ovo , normalno da chromecast radi znaci ako uzmete box od sbb-a sve ce raditi ali ovde se dosta prica o eon boxovima kupljenih tipa preko k.p. pa kad prestane eon nalog a nece da prihvati OTT code da se nastavi sa njegovim koriscenjem
Znaci ako se NE uradi fabricki reset moze se nastaviti sa koriscenjem i sve ce raditi i Playstore i Chromecast a Eon moze sa clone da se i on dobije i pokrene sa OTT codom.
A ako se iz bilo kog razloga uradi fabricki reset i zakljuca box , za sada pogotovo kod Kaon boxa ostaju dve stvari ili mogucnosti ( 2000 din i vracate se na pocetak ) ili ovo predhodno pomenuto sa dugmicima ( youtube pa kruzic ) i preskacete pocetni aktivacioni ekran ali i dalje je zakljucan
Znaci mozete sa file managerom da instalirate clone Eon , Kodi , Stremio , Tivimate , Ott navigator , bilo koji IPTV , Smart Youtube , Iris Smart , ili ti bio koju aplikaciju koja vam treba ALI GOTOVO sigurno na tom zakljucanom preskocenom Eon boxu nece raditi Playstore preskacete vec opisanom ( samim ubacivanjem apk u box i install ) ili nekom drugom appstore aplikacijom i sigurno nece raditi Chromecast ,
Mozda sam dosadan ali i jos jednom da ponovim ako vam smeta sto na takvom boxu necete imati ove stvari onda se ne treba bacati na ovu gimnastiku ( igra sa Batton Mapper-om , Nova launcher i drugim putanjama za activity ) ostaje vam zakljucani Eon box
Eto tolko i od mene
 
Ma mene ne interesuje otkljucavanje, zakljucavanje, mapiranje i gimnastika, hocu bre da platim prepaid paket i box a da ga povezem bezicno ko i sve ostalo
 
Ma mene ne interesuje otkljucavanje, zakljucavanje, mapiranje i gimnastika, hocu bre da platim prepaid paket i box a da ga povezem bezicno ko i sve ostalo
Vec odgovoreno sve to dobijas ali bezicno mora gimnastika ili samog boxa ili jedan wifi extender pa iz njega lan u box to su ti mogucnosti po meni 😁😃
A tebe sam zloupotrebio da jos jednom objasnim oko zakljucanih otkljucanih boxova i od mene dosta 😃😁👍
 
Ma mene ne interesuje otkljucavanje, zakljucavanje, mapiranje i gimnastika, hocu bre da platim prepaid paket i box a da ga povezem bezicno ko i sve ostalo
Ако сам добро разумео, ти желиш бежично као и ја.
Пошто је мени то виша математика, одустао сам и повезао сам на Мтс-ов Интернет на Лан 1 и готово.
Wi-fi је закључан и то је то.
Оћеш бежично, испрати оне кораке и то је то.
Ја сам одустао, кабел има у порт 1 и ћао.
Мој ти савет, ако се претерано не разумеш у ту гимнастику, немој чачкати.😀
 
Ma ja cu da ih zovem sutra i pitam jel ima wifi ili ne, ako nema dovidjenja, kupim Xiaomi box i namestim za 2min.
Tako se tezga na pijaci ne vodi a ne provajder, bruka i sramota
Pitacu i za to sto je gore neko.pitao, sta se desi kad se kupi box sa jednim paketom pa se taj paket otkaze a box veze za drugi, jel moze normalno ili mora da se moli neka specijalna sluzba ili ga zakljucaju pa ga mozes baciti
 
Poslednja izmena:
Колико сам схватио, СББ даје корисницима (који потпишу уговор-у њиховој мрежи) Еон бокс, где је откључан wi-fi и може се повезати на СББ Интернет.
Ми, који смо преко прпипејда, добијамо неки други Еон бокс, где му је Wi-fi искључен.
Вишом математиком/гимнастиком, можеш доћи до жељеног циља и крај.
Ma ja cu da ih zovem sutra i pitam jel ima wifi ili ne, ako nema dovidjenja, kupim Xiaomi box i namestim za 2min.
Tako se tezga na pijaci ne vodi a ne provajder, bruka i sramota
Pitacu i za to sto je gore neko.pitao, sta se desi kad se kupi box sa jednim paketom pa se taj paket otkaze a box veze za drugi, jel moze normalno ili mora da se moli neka specijalna sluzba ili ga zakljucaju pa ga mozes baciti
Јави шта си урадио око везивања пакета(односно налога) за бокс.
Ја бих отказао за месец дана, па бих пребацио на мамино име и на њену картицу.
Али не знам да ли могу њу пријавити на еон бокс или мора нови да се купи.
 
Svi Sbb korisnici dobijaju iste Eon boxove ( Kaon { nema wifi } ili SDMC) sa zakljucanim wifi i svi moraju na lan
 
Значи сви морају на лан, ок.
Моја грешка, извињавам се.😀
 
Ma ja cu da ih zovem sutra i pitam jel ima wifi ili ne, ako nema dovidjenja, kupim Xiaomi box i namestim za 2min.
Tako se tezga na pijaci ne vodi a ne provajder, bruka i sramota
Pitacu i za to sto je gore neko.pitao, sta se desi kad se kupi box sa jednim paketom pa se taj paket otkaze a box veze za drugi, jel moze normalno ili mora da se moli neka specijalna sluzba ili ga zakljucaju pa ga mozes baciti


I kad ti oni daju netačne informacije i ti kupus box i uradiš šta si zamislio i skontaš da to tako ne može šta onda?

Ovde ti je lepo napisano kakva je situacija oko WiFi. A na ovom forumu je takođe zadnjih 7-8 meseci napisano gomilu puta šta se dešava ako hoćeš da koristiš drugi MojSBB / MojEon nalog a ne onaj uz koji si ga kupio.

Sve je poznato, al eto ti idi pitaj "upućene" devojčice na call centru?
 
Na mom zaključanom KAON boxu ne radi varijanta sa Youtube. Ne reaguje ni na jedno dugme osim na back kada ponudi factory reset.

Edit: Ipak je uspelo posle nekoliko factory reseta.
 
Poslednja izmena:
Isteklo vreme za edit.
Uspešno instalirana clone EON aplikacija. Ostaje pitanje kako sprečiti update boxa.
 
I kad ti oni daju netačne informacije i ti kupus box i uradiš šta si zamislio i skontaš da to tako ne može šta onda?
Onda snimljen razgovor pa reklamacija, povrat novca, prijava inspekciji, Ratelu.
Da zakljucavaju kablovski box odnosno postpaid pa i da razumem, ali prepaid ne bi smeli
 
Колико сам схватио, СББ даје корисницима (који потпишу уговор-у њиховој мрежи) Еон бокс, где је откључан wi-fi и може се повезати на СББ Интернет.
Ми, који смо преко прпипејда, добијамо неки други Еон бокс, где му је Wi-fi искључен.
Вишом математиком/гимнастиком, можеш доћи до жељеног циља и крај.

Јави шта си урадио око везивања пакета(односно налога) за бокс.
Ја бих отказао за месец дана, па бих пребацио на мамино име и на њену картицу.
Али не знам да ли могу њу пријавити на еон бокс или мора нови да се купи.
Nemoras nista da otkazujes. Jednostavno neka majka placa racun svojom karticom. Meni se Eon van mreze vodi jos od d3i na zenino ime. Ja godinama placam online svojom karticom i sve uplate se momentalno proknjize.
 
Ajde da odgovorim i na ovo , normalno da chromecast radi znaci ako uzmete box od sbb-a sve ce raditi ali ovde se dosta prica o eon boxovima kupljenih tipa preko k.p. pa kad prestane eon nalog a nece da prihvati OTT code da se nastavi sa njegovim koriscenjem
Znaci ako se NE uradi fabricki reset moze se nastaviti sa koriscenjem i sve ce raditi i Playstore i Chromecast a Eon moze sa clone da se i on dobije i pokrene sa OTT codom.
A ako se iz bilo kog razloga uradi fabricki reset i zakljuca box , za sada pogotovo kod Kaon boxa ostaju dve stvari ili mogucnosti ( 2000 din i vracate se na pocetak ) ili ovo predhodno pomenuto sa dugmicima ( youtube pa kruzic ) i preskacete pocetni aktivacioni ekran ali i dalje je zakljucan
Znaci mozete sa file managerom da instalirate clone Eon , Kodi , Stremio , Tivimate , Ott navigator , bilo koji IPTV , Smart Youtube , Iris Smart , ili ti bio koju aplikaciju koja vam treba ALI GOTOVO sigurno na tom zakljucanom preskocenom Eon boxu nece raditi Playstore preskacete vec opisanom ( samim ubacivanjem apk u box i install ) ili nekom drugom appstore aplikacijom i sigurno nece raditi Chromecast ,
Mozda sam dosadan ali i jos jednom da ponovim ako vam smeta sto na takvom boxu necete imati ove stvari onda se ne treba bacati na ovu gimnastiku ( igra sa Batton Mapper-om , Nova launcher i drugim putanjama za activity ) ostaje vam zakljucani Eon box
Eto tolko i od mene
Ради Гугл Плејстор и Хромкаст.
 
Potvrdjujem da radi.
 
Eto sta se desi kad ja nesto unapred pricam a sam to nisam proverio 😁😃👍 u svakom slucaju jos bolje , znaci ponasa se kao otkljucan box ili se zakljuca posle update to vise i nije bitno najvaznije je da se umesto stvari koja skuplja prasinu dobije android box koji moze posluziti svrsi 😁😃👍
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno