Šta je novo?

Xiaomi Mi Pad 5

Ne mogu edit, pa moram novi komentar.

Sta znam, ok je original olovka. Dobro je uradjena, udobna je za koriscenje, ima input lag, ali nije toliko strasan kao sto je delovalo iz recenzija. Vise zavisi od toola koji se koristi za crtanje u okviru nekog programa. Sa nekim je skoro neprimetan, sa nekim izrazeniji.

Olovka se povezuje tako sto se magnetom spoji za tablet, izadje popup i u 2-3 klika je sve gotovo.
 
Ne mogu edit, pa moram novi komentar.

Sta znam, ok je original olovka. Dobro je uradjena, udobna je za koriscenje, ima input lag, ali nije toliko strasan kao sto je delovalo iz recenzija. Vise zavisi od toola koji se koristi za crtanje u okviru nekog programa. Sa nekim je skoro neprimetan, sa nekim izrazeniji.

Olovka se povezuje tako sto se magnetom spoji za tablet, izadje popup i u 2-3 klika je sve gotovo.
Koliko dugo drži baterija i da li ima onu opciju palm rejection?
 
Kako ste zadovoljni tabletom? Da li je neko prešao sa ipada na 5icu?
 
Kako ste zadovoljni tabletom? Da li je neko prešao sa ipada na 5icu?
Ja sam veoma zadovoljan, pre svega brzinom i ekranom.
Jedina mana težina za duže držanje.
Za lakši rad bi značilo da je 1-2" manji i tipa 100g lakši, ali nažalost nema 8-9" tableta ovih performansi za ove pare. Ima ili duplo jeftinijih i duplo sporijih ili nešto mnogo skuplje kao iPad mini.
 
Ovo je sad minimalna mera za veličinu tableta. Ne mogu više da koristim 10.1.
Za neveru je koliku razliku pravi tih 2.5 cm dijagonale.
 
Stigla mi danas jedna od 2 magnetne futrole.

Utisak: Razocaravajuce.

1. Nisu dovoljno cvrste da mogu da drze tablet na stolu uspravno.
2. Magnet radi lose (pisao vec neko)
3. Udubljenje oko volume klackalice je preduboko, nije bas konforno za koriscenje.
4. Ocekivao sam da je zadnja strana cvrsta, zapravo je samo silikon.

Dobra stvar je sto pruza dobar grip prilikom drzanja i sto je materijal koji stiti ekran zaista fin i mekan.
 
Slepci najobicniji.

Inace, stigla neka futrola sa Alija od $5.

Ova je u pitanju. Ima i besplatan shipping.

Nije nesto posebno funkcionalna, ne gasi ekran kada se poklopi, ali pruza ok zastitu i ovo preko ekrana moze da se savije kao postolje.

Pogledajte prilog 323022Pogledajte prilog 323023
Данас ми је стигла баш иста,али није никаква, потпуно нестабилно када наместим у положај за гледање.Мада,преко потребна ми је каква таква заштита.
 
Ja sam kod nas našao Teracell silikon. 800rsd al mi hitno trebala.
 
Данас ми је стигла баш иста,али није никаква, потпуно нестабилно када наместим у положај за гледање.Мада,преко потребна ми је каква таква заштита.
Ova moja je bas stabilna. Taj deo sto se preklapa je prilicno krut i kad se namesti u trougao bas dobro podupire tablet. Jedino sto se vremenom taj preklopni deo krivi od savijanja, tako da nece biti bas nekog duzeg veka koliko mi se cini.

Probacu da narucim original futrolu sa tastaturom kad prodju ovi lazni praznicni popusti na aliju, pa se vrate cene u normalu.
 
Poručio sam originalnu futrolu sa tastaturom i olovku sa alija, izašlo me oko 150€ zajedno sa dostavom. Javljam utiske kad stigne.
 
Može li neko da razjasni razlike između 2 modela, radi se o 6/128gb grey verzijama i nose oznake:

VHU4088EU
VHU4103EU - ovo deluje da je novija verzija/revizija ili se varam?

Edit

Izgleda da revizija dolazi sa TFT panelom umesto IPS
 
Poslednja izmena:
Zar nije TFT univerzalni naziv za sve savremene LCD ekrane? A da su IPS, VA, TN tipovi panela, tj. podvrste TFT-a?
Zato nekad u specifikacijama uređaja ne navode tačan tip panela, već samo napišu TFT.

Inače, ne verujem da je menjan ekran kod revizije modela. Eno preko pretrage po oznaci nađoh neki španski sajt gde stoji model VHU4103EU i piše da je ekran IPS.
Ekran je bitna stavka ovog uređaja, ne verujem da bi ga menjali ovako brzo nakon izlaska na tržište, i bez objave, "na kvarno".

Nego, možemo li da se nadamo ceni od ispod 40k za Black friday? Kao sam se rešio na kupovinu, ali pričekaću bar do BF (kad sam već glupo propustio cenu za preorder).
 
Poslednja izmena:
U G je već ispod 40k, 10% off uz kod BF2021 koji ide na ceo asortiman.

U EU stoji u opisu da je taj vhu4103eu sa IPS ekranom, kod par prodavnica u Srbiji se vodi da je TFT, dok je VHU4088EU označen kao IPS...
Možda je u pitanju samo oznaka za različita tržišta a možda je zaista inferioeniji TFT (LCD) panel u pitanju (koji ima lošije uglove i prikaz boja)
 
Poslednja izmena:
Hvala za info o prodaji!
Inače, kad se u toj prodavnici pretraži Xiaomi Pad 5 izlaze tri modela, jedan beli ali dva siva - upravo sa obe one oznake koje si naveo! Pa sad koji sivi izabrati...?
Uspecifikacijama oba siva modela na G sajtu stoji IPS kao tip ekrana.

A što se tiče oznake TFT, i dalje mislim da uvoznici/prodavci često stavljaju tu oznaku za bilo koji savremeni LCD ekran, dakle i za IPS, kao i VA ili TN.
Mala je verovatnoća da nije IPS nego jedan od ova druga dva tipa panela (pogotovo su male šanse da bude TN koji najviše pati od mana koje si naveo i kojeg srećemo samo kod tableta najniže klase; retko se nalazi TN u novim uređajima - posebna priča su pojedini gejmerski monitori gde ga ima, ali tamo je TN prisutan zbog najbržeg odziva.)
 
Stigla mi je najzad futrola sa My Trendy Phone za ~1500 dinara.
Čekao sam skoro 2 nedelje :ROFLMAO: ali nije mi žao.
Sasvim korektna izrada, magnet pali i gasi ekran, spominjao je neko da mu je stigla futrola kod koje ovo ne funkcioniše.
Futrola drži tablet u uspravnom položaju bez ikakvih problema. Mislim da je neko spominjao futrolu koja se klati i ne drži tablet lepo u mestu.
Postoji taman mali gap gde su držači na ćoškovima da bi stalo i zaštitno staklo.
 
Da li neko mozda zna kakva je situacija kada je u pitanju gledanje Netflix sadrzaja u HDu?

Procitao sam gomilu stvari, jedni kazu jedno, a drugi drugo. Pored toga, na Netflixovom sajtu stoji da, za Srbiju, za HD nije podrzan u oficijalnoj listi PLUS u listi chipsetova da stoji Snapdragon 860...

Pomagajte, jako zelim da ga pazarim, ali bih da to bude to.
 
Da li neko mozda zna kakva je situacija kada je u pitanju gledanje Netflix sadrzaja u HDu?

Procitao sam gomilu stvari, jedni kazu jedno, a drugi drugo. Pored toga, na Netflixovom sajtu stoji da, za Srbiju, za HD nije podrzan u oficijalnoj listi PLUS u listi chipsetova da stoji Snapdragon 860...

Pomagajte, jako zelim da ga pazarim, ali bih da to bude to.
Може да се прати у хд резолуцији.Користим Нетфликс и на таблету и у самој апликацији може да се види квалитет репродукције.
 
Narucio sam i ja na kraju original futrolu/tastaturu. Javljam utiske kad stigne.

Na kraju ode $150 ukupno na olovku+tastaturu.
 
Evo sniženja.
 
Kao neka novogodisnja ponuda, malo skuplje nego preorder cena. Nije lose.
 
Odmah bih ga uzeo ali džabe kad nema dobar palm rejection. To mi je obavezno jer mnogo pišem na tabletu olovkom. Sa iPad nemam tih problema i samo zbog toga se ne bih usudio da probam Pad 5.
 
Ako ti je bitna olovka, bolje pogledaj Samsung Galaxy Tab S7FE WiFi verziju, koji je trenutno spušten 20000 hiljada i košta isto kao i Mi Pad 5 sa olovkom. Slabiji je procesor, nema high refresh rate, ali je S pen bolji i od Apple pencil.
 
Da li neko mozda zna kakva je situacija kada je u pitanju gledanje Netflix sadrzaja u HDu?

Procitao sam gomilu stvari, jedni kazu jedno, a drugi drugo. Pored toga, na Netflixovom sajtu stoji da, za Srbiju, za HD nije podrzan u oficijalnoj listi PLUS u listi chipsetova da stoji Snapdragon 860...

Pomagajte, jako zelim da ga pazarim, ali bih da to bude to.

Radi HD u 60% slucajeva, ali povremeno pada kvalitet slike (gubi VDV L1 sertifikaciju), pa onda nakon prvog apdejta app je opet dobije i tako u krug. Zvanicni Mi community se zali na isto i nigde ne postoji hack da to prestane da se desava.
Uredjaj vrlo vredi kupovine cak i sa time, sve ostale apps rade besprekorno.
 
Odmah bih ga uzeo ali džabe kad nema dobar palm rejection. To mi je obavezno jer mnogo pišem na tabletu olovkom. Sa iPad nemam tih problema i samo zbog toga se ne bih usudio da probam Pad 5.
Ono sto mogu da kazem je da su cak i one kineske olovke za iPad koje rade i bez BT, bolje od ove Xiaomi olovke. Ok, nema svaka dugmice i nema svaka pressure sensitivity, ali za pisanje, mnogo vise znaci da nema input laga i da ima palm rejection od toga.
 
Radi HD u 60% slucajeva, ali povremeno pada kvalitet slike (gubi VDV L1 sertifikaciju), pa onda nakon prvog apdejta app je opet dobije i tako u krug. Zvanicni Mi community se zali na isto i nigde ne postoji hack da to prestane da se desava.
Uredjaj vrlo vredi kupovine cak i sa time, sve ostale apps rade besprekorno.
Када изгуби "L1" не мораш чекати следећи апдејт апликације,него уђи у подешавања и одради "clear data" ,поново се улогуј и поново ћеш имати Нетфликс у Хд-у.
 
Ja sam uzeo tokom BF akcije F3 (8/256gb) I Xiaomi pad 5 (6/128), nisam imao problema sa Widevine, ni sa Amazon Video ni sa Netflix aplikacijom.
Šljaka sve ok. Ako se koristi za gledanje streaming sadržaja lagano 10-12h izvlači.

Inače zamerka koju imam je kada se uređaj blago pritisne (palcem i kažiprstom) sa prednje i zadnje strane, ispod kamere negde na sredini, dolazi do fleksa tj ugibanja i metalnog zvuka - verovatno fleks unutrašnjeg alu rama. Tako da je možda neka rigidnija plastika na poleđini bila poželjna kako bi doprinela celokupnom integritetu kućišta tableta. Neki case je ipak potreban.
Takodje sam primetio i IPS glow u uglovima ali nista strašno. Rekao bih da Huawei matepad 11 i 10.4 koriste bolje ekrane (i izradu kućišta) ali šta je tu je.
Za 330e je ok uređaj i trenutno bez veće konkurencije u cenovnoj klasi Android tableta do 300-350e.

Da li može neko da okači linkove za OG case sa preklopom, pošto Xiaomi store (at/de) još uvek ne nudi.
 
Ja sa, ovde uzeo. Jos cekam da stigne, tek se pre 2 dana pojavio paket na trackingu nase poste.
 
Nazad
Vrh Dno