Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Rešena misterija! Upravo sam skinuo i instalirao aplikaciju na telefonu - otvorio PS monthly games i sve standardno, išao posebno na Persistence, otvorio tamo opcije za Game Bundle i tamo čekirao The Persistence Enhanced i tako dobio opciju da je besplatno dodam u biblioteku. :) Hvala, momci, još jedna igra koju imam, a verovatno neću stići da je igram! :D
 
Da li mozda imate neka ocekivanja od ponuda na store-u za black friday?

Malo sam ceprkao po netu i ima raznih "procurelih kataloga i reklama", ali pitanje je sta je legit..

Na primer ponuda u targetu
 

Prilozi

  • FENv9wwVQAIYmMq.jpeg
    FENv9wwVQAIYmMq.jpeg
    382.9 KB · Pregleda: 113
Kad počinje rasprodaja za crni petak? Ja planiram da uzmem AC Valhalu, pa se nadam da će to biti. Merkam i TLOU2, Marvel's Guardians of the Galaxy, LIS True Colors, videću šta će mi se od toga uklopiti u budžet. 😄
 
Kad počinje rasprodaja za crni petak? Ja planiram da uzmem AC Valhalu, pa se nadam da će to biti. Merkam i TLOU2, Marvel's Guardians of the Galaxy, LIS True Colors, videću šta će mi se od toga uklopiti u budžet. 😄
TLOU2 imas na PS Now do 3. Januara.
 
TLOU2 imas na PS Now do 3. Januara.
Znam, ali nemam PS Now, pa mi se ne isplati da ga uzimam samo zbog jedne igre, jeftinije ću da prođem da je jednostavno kupim, pa mogu posle i da je igram kad hoću jer sam još na ME trilogiji.

Inače, malo sam pretražila i prema nekim izvorima, rasprodaja za crni petak bi trebalo da bude od 19. do 29.
 
Tako bi trebalo da bude, jer uglavnom je PSN BF rasprodaja nedelju dana pre zvaničnog datuma. Posle toga dolazi i Cyber Monday.

Ako imaš tipa mesec dana da odigraš bez žurbe TLoU Part II, to bi ti bila najjeftinija opcija da je za 10$ pređeš. Mada će i ovako verovatno na akciji biti za 20$.
 
Ako imas nekoga na zapadu, mozes i jos jeftinije da prodjes, Ja sam jos u avgustu uzeo TLOU2 disk za 14€ - Mediamarkt u Austriji.
 
Ako imaš tipa mesec dana da odigraš bez žurbe TLoU Part II, to bi ti bila najjeftinija opcija da je za 10$ pređeš. Mada će i ovako verovatno na akciji biti za 20$.
Problem je što ja uglavnom sve igre razvučem na duže od mesec dana jer ne igram svaki dan nego kad stignem po sat, sat ipo i onda se to otegne. U svakom slučaju, biće sigurno na popustu za 20 dolara, što je okej za takvu igru.

Ako imas nekoga na zapadu, mozes i jos jeftinije da prodjes, Ja sam jos u avgustu uzeo TLOU2 disk za 14€ - Mediamarkt u Austriji.
Nemam, a i ne bih se cimala za 2, 3 evra razlike.
 
Od 19.11 pocinje black friday sale i traje do Cyber Monday 29.11, 33% popusta ce biti na psn plus ali to nikome od nas ne znaci jer ne mozemo da kupujemo nasim karticama posto Sony mrzi nase pare. Trenutno imate pred black friday deals u sekciji ispod 20$ i mogu se naci vise nego dobre igre za male pare (Metro Exodus je 9$, Yakuza 0 i Yakuza Kiwami su po 5$) a za sada postoji samo ovaj leak za rasprodaje
 

Prilozi

  • EA440600-CD6B-433D-9985-C2D4DAE2DC10.jpeg
    EA440600-CD6B-433D-9985-C2D4DAE2DC10.jpeg
    253.5 KB · Pregleda: 62
Od 19.11 pocinje black friday sale i traje do Cyber Monday 29.11, 33% popusta ce biti na psn plus ali to nikome od nas ne znaci jer ne mozemo da kupujemo nasim karticama posto Sony mrzi nase pare. Trenutno imate pred black friday deals u sekciji ispod 20$ i mogu se naci vise nego dobre igre za male pare (Metro Exodus je 9$, Yakuza 0 i Yakuza Kiwami su po 5$) a za sada postoji samo ovaj leak za rasprodaje
Zašto ne znači kad mogu dolari da se dodaju na nalog i da se kupi na popustu PS Plus?

Sve dok nije ona "samo za ljude koji nemaju aktivnu članarinu" varijanta
 
Da li te popuste mogu da iskoriste i ljudi koji još nemaju PS5 (čeka se naredna isporuka)?
Jel može da se napravi nalog, kupi pretplata, igre...

P.S. Jel zna neko da li prolaze nemačke platne kartice?
 
Da li te popuste mogu da iskoriste i ljudi koji još nemaju PS5 (čeka se naredna isporuka)?
Jel može da se napravi nalog, kupi pretplata, igre...

P.S. Jel zna neko da li prolaze nemačke platne kartice?
Možeš sve da kupiš i bez konzole.

Nemačke kartice bi trebalo da rade ako bi nalog napravio na nemački region.
 
Hvala na odgovoru.
Zbog ovde pominjanih popusta bih koristio USA i UK.

Probao bih nemačku karticu, ali ne znam da li će to napraviti problem u slučaju da ne prolazi.
 
Pa nece proci, ne mozes nista da pogresis tu. Region mora da se gadja sa karticom :)
Kupuj dopune kao i svi ostali i ne beri brige :)


@Haseo Ima i drugih, kacio sam ja na prethodnim stranama navodni leak iz Targeta.
To sto je trenutno na popustu nisu black friday deals, oni bi trebalo da zvanicno budu objavljeni sutra
 
Deo igara koji će zvanično biti na popustu od sutra, ako je ovo zaista tačno
 
@shomiNBGD
Hvala.

Koja je razlika između PS Now i PS Plus? Za koji vredi uzeti godišnju pretplatu?

P.S. Izvinjavam se za početnička pitanja, ali noob sam 😁
 
PS Now je streaming igara
PS Plus je pretplata u kojoj dobijas igre free, mozes kupovati po povlascenim cenama i potreban je kod nekih multiplayer igara.
 
Zavisi sta zelis.
Za multiplayer igru ti je u 99% slucajeva neophodan PS+. Ne treba samo za free igre tipa Apex itd. Uz godisnju pretplatu dobijas par igara mesecno koje mozes da igras kada god pozelis i koliko god puta pozelis - sve dok imas aktivnu pretplatu. Kada istekne sve igre koje si dobio besplatno vise ne mozes da koristis dok ne obnovis pretplatu.
Kao sto njikolaj kaze, PS Now je streaming u smislu da imas X meseci da igras odredjeni set igara koji oni daju u tom periodu koliko god hoces, ali onda kada oni promene ponudu stare igre ti nisu dostupne i tako ides u krug.


Ako uzimas PS5 a imas PS+ dobices i ekskluzivnu ponudu od 20 igara koju oni nazivaju PS+ Collection a to stvarno vredi jer su u njoj neke od igara koje su must have za igrati (tipa God of War itd). Imas na netu punu listu igara ako te zanima :)
 
@shomiNBGD
Hvala.

Koja je razlika između PS Now i PS Plus? Za koji vredi uzeti godišnju pretplatu?

P.S. Izvinjavam se za početnička pitanja, ali noob sam 😁
Obe pretplate vrede, pogotovo ako ih uzmes na third party sajtovima. Mislim da kolege nisu najbolje objasnili PS Now.

PS Now:
  • U sustini jeste striming servis u smislu da PS2/PS3 igrice koje su u PS Now mozes igrati samo strimovanjem kroz mrezu. Ovo radi ok, probao sam par igara i deluje mi da je igrivo, naravno ako imas dobar internet
  • Na PS4/Pro i PS5 mozes skidati PS4 igre i igrati u nativnom kvalitetu, isto kao da si kupio igru. Ne znam da li postoje nativne PS5 igre u PS Now, ali kada budu postojale verujem da ce moci da se skinu i igraju nativno na PS5
  • AAA titlovi budu, koliko sam shvatio za ovo kratko vreme na PS-u, po 3 meseca na PS Now (kada sam uzeo PS4 Pro decembra, RDR2 je bio na PS Now do novembra. U ovom trenutku ima TLOU2 na PS Now, od oktobra do januara)
  • Broj igara u PS Now je ogroman, ima preko 400 PS4 igara i preko 300 PS2/PS3 igara. Imas listu igara ovde

PS Plus:
  • Imas nekoliko igara besplatno svakog meseca koje kada dodas u biblioteku mozes da igras dok imas pretplatu (i nakon tog meseca u kome su dodate)
  • PS Plus Collection za PS5 korisnike, mozes videti listu igara u kolekciji ovde
  • Imas dodatne popuste u prodavnici. Ako kupujes igre koje budu sa ovim PS Plus popustom, PS Plus godisnja pretplata prakticno sama sebe isplati
  • Online igranje za placene igre (besplatne igre mozes da igras online bez pretplate ja mislim, barem ove sto sam ja igrao)
  • Cuvanje save fajlova na netu. Po meni je ovo neophodno jer save fajlovi nemaju cenu
  • Obrati paznju da sve igre iz PS Plus pretplate i kolekcije moras rucno da dodas u biblioteku, ne dodaju se automatski
 
Poslednja izmena:
Veliko hvala na detaljnom objašnjenju!

Koliko povoljno se može uzeti PS Now i PS Plus?
Vidim da ih ima za 35-40€,ali stoji da je USA i da ne može da se aktivira u Nemačkoj. Jel to znaci da ne mogu tak oda uzmem, pa napravim USA nalog? Ili mora neki VPN i slično?
 
po mom iskustvu, najbolje ti je da uzimas ps+ svake godine za black friday i tako produzavas pretplatu jer stvarno bude 30% niza cena
ja tako radim godinama vec
 
Veliko hvala na detaljnom objašnjenju!

Koliko povoljno se može uzeti PS Now i PS Plus?
Vidim da ih ima za 35-40€,ali stoji da je USA i da ne može da se aktivira u Nemačkoj. Jel to znaci da ne mogu tak oda uzmem, pa napravim USA nalog? Ili mora neki VPN i slično?
Nije potreban nikakav VPN, jedino je potrebno da se izabrana država prilikom kreiranja naloga slaže sa državom tih kupona koje ćeš kupovati.
 
Veliko hvala na detaljnom objašnjenju!

Koliko povoljno se može uzeti PS Now i PS Plus?
Vidim da ih ima za 35-40€,ali stoji da je USA i da ne može da se aktivira u Nemačkoj. Jel to znaci da ne mogu tak oda uzmem, pa napravim USA nalog? Ili mora neki VPN i slično?
Ne mozes da aktiviras to, pretplata mora da bude za isti region kao nalog.
Moze da se uzme u toku godine i za 25e
 
Naravno, USA nalog i onda kupujes USA dopune i USA PS+ pretplatu. I dopune i vauceri i sve zivo najcesce je najjeftinije za USA :)

Samo ga napravi negde na Aljasci na primer zbog poreza :D
 
Nazad
Vrh Dno