Šta je novo?

Dobre radne stolice

Razmisljam da li uzeti Leap, Gesture, Aeron ili Embody. Ne stigoh u Delight, tako da sam probao Aeron i Embody. Nisam sedeo dugo u njima, nekih 5-10min, posto svakako planiram da dodjem jedan dan i sedim malo duze u obe. U tih 10tak minuta, prvi utisak je da mi je Aeron udobniji, s tim sto mi se bas svidja sto naslon od embody-ja prati ledja prilikom kretanja. Video sam da Aeron sada ima 2 "jastucica" za lumbalnu podrsku na sredini naslona, dok je pre bio horizontalni jastucic koji ide celom duzinom. Ne znam da li je sada moguce podesavanje po visini.

Takodje, ono sto mi najvise smeta kod Aerona je to sto stolica ne moze da se zakljuca u odredjeni polozaj. U firmi sedimo na steelcase reply air i najudobniji polozaj mi je kada je stolica zakljucana na prvi sledeci unazad nakon skroz uspravnog, kada su mi ledja pod blagim uglom. Rekose da je na Aeronu to nemoguce, jer bi me stolica vratila u skoro uspravan polozaj. Inace mi Aeron deluje kvalitetniji od Embody-a, iako sam sedeo na skroz plasticnoj (mislim da je to @malipirat spomenuo).

To su neki moji utisci o HM stolicama na brzinu. Cene su te koje je napisao malipirat, s tim sto meni nije spomenuto da su iste bez pdva, iako rekoh da bih najverovatnije kupio kao fizicko lice.

Zanima me mogu li Leap i Gesture da se zakljucavaju u blago zabaceni polozaj? @ericm mozes li napisati za Gesture?
 
Gesture ne moze da se zakljuca. Moze da se podesava stepen spustanja naslona i otpor kojom se naslon gura nazad i vraca napred.
 
Možda nisam dobro objasnio. Reply možeš da izvučeš ručicu, zabaciš se koliko želiš i vratiš ručicu. Ostaje u tom položaju sve dok ne kreneš da ustaneš. Tada stolica "zaključa" naslon u prvi predefinisani položaj koji je nešto manjeg ugla od položaja u kom si vratio ručicu. Zanima me da li to poseduje gesture.

Slično kao na kineskim stolicama, s tim što ne moraš da pogodiš tačan položaj sa ručicom.
 
Lepo si napisao i razumeo sam te. Gesture ne moze tako da se zakljuca.
 
Sedeo neko na LÅNGFJÄLL iz ikeje ?
Zapala mi za oko ona bez točkića i bez rukohvata za 14k
 
Podmazio sam sraf sa masinskim uljem i malo ga progurao na prazno kroz maticu bez spajanja sa sedistem i onda se zasrafilo do kraja.. Prvi utisci pozitvni videcemo kako ce da se pokaze kroz nedelju, dve. Videm da se zale na rukohvate meni bas pasuju za sto i bas je prijatan materijal da odmoris ruke.. I da cuje se onaj klik klak ali kad se zategne ona rucica ispod sedista ne smeta.
 
Narucen Ergohuman, nadam se da nisam pogresio. Lumbalna podrska nije prejaka ali meni je sasvim dovoljna. Sve ostalo vise nego dobro u odnosu na ostale stolice koje sam probao po radnjama u Beogradu. Zanimljivo je da kod vecine ne mozes naci informaciju o poreklu proizvoda/proizvodjacu. Kao da kriju. Stolica 45+k rsd i kao to je kinez ali kavalitetniji. Rekoh, OK, i Samsung je korejanac, Hisense kinez, nemam problem sa tim ali ko je proizvodjac? To niko ne kaze, samo sifre neke valjaju. Veoma neprofesionalno.

U firmi imamo Steelcase Reply i HM Aeron, msm da dalje od toga nema, ali i cena prati kvalitet, sto je po meni opravdano skroz. Jedino je na Steelcasevima posle 5-6 godina stalne upotrebe, pocrkalo prilicno mehanizama, tj , izgubili su mogucnost kocenja u odredjenom polozaju. Aeroni su novi, videcemo kako ce se pokazati.
 
... Zanimljivo je da kod vecine ne mozes naci informaciju o poreklu proizvoda/proizvodjacu. Kao da kriju. Stolica 45+k rsd i kao to je kinez ali kavalitetniji. Rekoh, OK, i Samsung je korejanac, Hisense kinez, nemam problem sa tim ali ko je proizvodjac? To niko ne kaze, samo sifre neke valjaju. Veoma neprofesionalno.
Ne samo to nego kod naših prodavaca ista stolica može da se nađe pod različitim brendovima i oznakama modela. Takođe, prodavci kombinuju stolice od različitih delova. Na slikama prikažu jednu kombinaciju a stigne vam druga - drugačiji mehanizam, drugačiji točkići...
 
  • Like
Reagovanja: PPC
Sta biste preporučili u nekoj kategoriji od oko 300-400 evra ili jednostavno ići na Markusa ili JÄRVFJÄLLET ?
 
Sta biste preporučili u nekoj kategoriji od oko 300-400 evra ili jednostavno ići na Markusa ili JÄRVFJÄLLET ?
Imaj na umu da Markus nema bas mnogo mogucnosti za podesavanja. Obavezno ga probaj pre kupovine. Kao i bilo koju stolicu koju razmatras, kad bolje razmislim :)
 
Takođe, računaj da je u pricipu Markus standardna stolica, nit je specijalno ergonomska, niti preterano udobna za sedenje preko sat vremena, jedino što je u poređenju sa ostalim kinezima do 200e značajno čvršća, to jest neće se brzo raspasti. Jednostavno opravdava cenu od oko 150e, s obzirom da su stolice koje možeš naći kod nas u toj cenovnoj kategoriji, neke čak i do 200-300e sve do jedne na isti kalup i jedva sastave godinu dana u ispravnom stanju. Nebitno koji je model. Otuda veliko interesovanje za pomenutu stolicu, a ne zato što je WOW. Daleko je ona od toga. Dakle, ukoliko želiš stolicu za višesatni rad u kojoj ćeš uživati i sačuvati kičmu, sve ispod 500e je besmisleno gledati, nažalost.
 
Bezveze mi da se ponavljam, ali modrulj m291 je odličan za 300e i super trpi produženo sedenje i bas krupne ljude.
Za 400e imaš drugih modela, emu (ne sećam se modela) i modrulj, m294. Ovo mi čisto iz sećanja. Za 500e nisam našao ništa da mi se svidjalo I da je ista bolje od ovih iznad, a preko toga su već ozbiljne stolice :)
 
Moja ima eko kožu na sedalnom delu, sad se zove ch verzija, nemam pojma kako je sedeti na meshu. Definitivno je dobra ideja probati ako može
 
Ima li smisla markus za 115kg nekad bude i 110 ali ređe haha. Sedenje po 3 4h, ne više od 5. Ili da gledam neku drugu do 200e?
 
Da li neko ima iskustvo sa stolicama iz Jysk-a?
Interesuje me recimo:
Gejmer. stolica TYPE Z RAZER ed.™ LEGEND - https://jysk.rs/radna-soba/gaming-stolice/gejmer-stolica-type-z-razer-edtm-legend
Gejmer. stolica ABILDAA antracit siva - https://jysk.rs/radna-soba/gaming-stolice/gejmer-stolica-abildaa-antracit-siva
Gejmer. stolica ABILDAA crna - https://jysk.rs/radna-soba/gaming-stolice/gejmer-stolica-abildaa-crna
Eventualno ta prva TYPE Z RAZER, pošto je vrlo slična oficijelnim RAZER stolicama, pa ne bi smele baš da budu totalno smeće, kad već stavljaju njihov logo. Mada, ako ćemo realno i RAZER stolice nisu ništa posebno, slične su CoolerMaster-u, ali za te pare (do 200e) nisu loše, bar što se udobnosti tiče (udobnije su od Markusa). E sad, koliko će trajati, to je pitanje. Ako nisi previše težak, znaju da potraju. krastavac, ako si ograničen novcem, to i nije tako loša kupovina. Teško je naći stolicu do 200e da zadovolji sve potrebe, nečega se svakako moraš odreći. Rizik postoji, ali kakva nam je ponuda, mislim da je ta sasvim OK.
 
Ima li smisla markus za 115kg nekad bude i 110 ali ređe haha. Sedenje po 3 4h, ne više od 5. Ili da gledam neku drugu do 200e?
Ima... Potvrđujem iz ličnog iskustva, nažalost... 😂
I nakon 6meseci korišćenja...
 
Možda nisam dobro objasnio. Reply možeš da izvučeš ručicu, zabaciš se koliko želiš i vratiš ručicu. Ostaje u tom položaju sve dok ne kreneš da ustaneš. Tada stolica "zaključa" naslon u prvi predefinisani položaj koji je nešto manjeg ugla od položaja u kom si vratio ručicu. Zanima me da li to poseduje gesture.

Slično kao na kineskim stolicama, s tim što ne moraš da pogodiš tačan položaj sa ručicom.
Sedim u njoj svaki dan a nisam to provalio.
Hvala.
 
Ne samo to nego kod naših prodavaca ista stolica može da se nađe pod različitim brendovima i oznakama modela. Takođe, prodavci kombinuju stolice od različitih delova. Na slikama prikažu jednu kombinaciju a stigne vam druga - drugačiji mehanizam, drugačiji točkići...
Potvrdjujem ovo za Ergohuman. Ni jedna naravno nije original, aj dobro, Srbija, ali od prodavca do prodavca to su drugaciji "kinezi" tako da ako se vodite cenom u smislu videli ste je u salonu X ali salon Y daje bolju cenu apsolutno mozete da dobijete osetno drugaciju stolicu.

Bezveze mi da se ponavljam, ali modrulj m291 je odličan za 300e i super trpi produženo sedenje i bas krupne ljude.
Za 400e imaš drugih modela, emu (ne sećam se modela) i modrulj, m294. Ovo mi čisto iz sećanja. Za 500e nisam našao ništa da mi se svidjalo I da je ista bolje od ovih iznad, a preko toga su već ozbiljne stolice :)
I ja sam ranije pisao za m291 ch, odlicna stolica za te novce. Kod mene je vec godinu dana i sve je super, nikakvi defekti za sada, 100kg i ~8h upotrebe dnevno. Meni je najveci adut ultra podesiv glavonaslon jer sedim uglavnom polu zavaljen ali uz to hocu naslon koji mi drzi glavu pravo a ne da je zabacena zajedno sa sedistem. Retko koja stolica ovo omogucava. Jedino sto je sediste moglo biti duze za par cm ali to je boljka svih stolica za nas balkance.
 
^^Kako se drzi sedalni deo, jel dise il' si ga spljeskio?
Nisam ništa spljeskao, ali sam u nekom momentu ubacio onaj neki podguzni jastučić iz Yiska ( ;) ) da podignem malo mesto gde naslon stolice naleže na lumbalni deo, pošto mi tu stolica nije ležala kako treba...

Jastučić ima one učkure za fiksiranje i uklopio se kao da je orginalni deo stolice obzirom da je od sivog štofa (možda sam lupio kako se zove taj materijal)...

Mogu slikati kad dođem kući...
 
I ja sam ranije pisao za m291 ch, odlicna stolica za te novce. Kod mene je vec godinu dana i sve je super, nikakvi defekti za sada, 100kg i ~8h upotrebe dnevno. Meni je najveci adut ultra podesiv glavonaslon jer sedim uglavnom polu zavaljen ali uz to hocu naslon koji mi drzi glavu pravo a ne da je zabacena zajedno sa sedistem. Retko koja stolica ovo omogucava. Jedino sto je sediste moglo biti duze za par cm ali to je boljka svih stolica za nas balkance.

Pretpostavljam da znaš da se sedište izvlači ka napred, opet nije dovoljno? Koliko si visok?
 
Nazad
Vrh Dno