Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovakve vesti su samo najava pada cene jer oni što su vesti spremili su se nakupovali pre vesti i sad će prodajom posle vesti da se istovare i ošišaju ostale.
 
I ti lepo uzmi i prodaj sve sto imas pa se javi umesto sto ovde plasis ljude.
Sad je problem sto ce gasom da se pokrecu rudnici? I to bas u periodu kada se pola sveta bori s nedostatkom struje. Kad je el salvador pravio rudnik na vulkanu da bi se napajao iz termalnih izvora niste kukali da ce da padne sisanje zbog vesti.
Ne paranoisite se. Ako ne mozete da razlikujete prave vesti onda ne znam sta da vam kazem.
 
@saj, sta reci a ne slagati, neka proda sve covek posto zna i nek pokaze screen od 10 BTCa. Mirisemi i da ce Meksikanci da krenu putem Salvadora
 
Ni u ovom slucaju bitcoin ne bi trebalo da ide ispod $20.000 osim ako ne dodje do neke kataklizme ekonomije i/ili kripta.

Dobra analiza i svaka čast na trudu, ali po meni, danas više nema smisla analizirati kripto van konteksta šire ekonomije, jer je u nju potpuno integrisan. Stara je izreka da se stock market penje stepenicama, a silazi liftom, a kako se taj silazak odražava na kripto možeš videti iz februara prošle godine. A kad taj nagli pad obelodani probleme kripto tržišta za koje svi znamo, nelikvidne menjačnice, tether bez pokrića, mislim da je 20k previše optimistično za dno.
 
Dobra analiza i svaka čast na trudu, ali po meni, danas više nema smisla analizirati kripto van konteksta šire ekonomije, jer je u nju potpuno integrisan. Stara je izreka da se stock market penje stepenicama, a silazi liftom, a kako se taj silazak odražava na kripto možeš videti iz februara prošle godine. A kad taj nagli pad obelodani probleme kripto tržišta za koje svi znamo, nelikvidne menjačnice, tether bez pokrića, mislim da je 20k previše optimistično za dno.
Zivi bili pa videli. Ispod je chart za SPX berzanski indeks za prethodnih 70 godina. Raznih je tu potresa i kriza bilo, ali je indeks retko i kratko bio ispod 200WMA. Mislim da i u tom nekom ultra katastrofalnom scenariju za ekonomiju i kripto ne bi trebalo da se zadrzimo ispod 200WMA duze od godinu do dve dana. Iskreno mene ne zanimaju te neke ekstremne kapitulacije gde se indeks strovali na par nedelja ili meseci. Niti se nadam da cu biti pametan i od toga zaraditi niti planiram da tada prodajem. A cekajuci korekciju se pokazalo (radili pametni ljudi analize) da se uvek vise izgubi nego zaradi.

Mada i ta prica o krahu berze je malo preduvana - moze da se desi a i ne mora. A moze da bude i ono tresla se gora rodio se mis - npr. korekcija od 20% malo stagnacije pa idemo polako dalje...
 

Prilozi

  • spx.png
    spx.png
    126.6 KB · Pregleda: 70
Poslednja izmena:
Ne znam da li je ova tema adekvatna za ovo pitanje, ali tice se cene pa hajde da postavim ovde.
Pretpostavljam da ce ETH jako da skace kada objave datum / blok za kraj PoW pa sve do tog datuma. E sad, koliko je realan scenario da oko tog datuma bude veliki dump cene uzrokovan velikom prodajom inicijalnih investitora i velikih rudara?
Da li je neki hodler ETHa razmisljao mozda o ovako nekom scenariju?
 
A ko ti kaže da ćemo uleteti na 80.000$? Voleo bi ti da uletimo. Evo sve trčimo. Samo budala će uleteti na 80.000$, a prodao je na 40.000$ ili 58.000$. Ma i da nije prodao, samo budala će uletati na ATH. Na ATH se nikad ne kupuje. Cekamo bear kad god bio, pa će se kupovati. A vi slobodno čekajte 200.000$ i sisanje, samo ne znam koga ćete sisati.
Kako si se ti pronasao medju vunsterima?
Bilo kako bilo za tebe imam jedan savet, primiri se malo, citaj i uci, imas srece sto ti je @weasel tu pa brise sve poruke u kojima si ti glavni akter inace bi odavno postao glavni meme na forumu. Svakako ti citat u necijem potpisu ne gine. ;)
 
Razmisjam
Ne znam da li je ova tema adekvatna za ovo pitanje, ali tice se cene pa hajde da postavim ovde.
Pretpostavljam da ce ETH jako da skace kada objave datum / blok za kraj PoW pa sve do tog datuma. E sad, koliko je realan scenario da oko tog datuma bude veliki dump cene uzrokovan velikom prodajom inicijalnih investitora i velikih rudara?
Da li je neki hodler ETHa razmisljao mozda o ovako nekom scenariju?
Razmišljam samo kako cu ga otresti u BTC na oko 0.1 ili u USDT na oko 10k
Evo bukvalno zlatni saveti za sve početnike. Ovo stavite pored monitora da ne napravite 300 gluposti i promašaja.
 
Prva poruka na forumu i covek sve zna bokte :)
Pa normalno, zato sto su ljudi ucili na mnogim drugim mestima i pre nego su i culi za ovaj forum. A ovde su pojedini clanovi na forumu umslili da su oni svetska akademia crypto nauka, vrhovni i jedini izvor znanja, i ko nije kod njih ucio, taj nista ne zna, a oni najvise znaju jer su najduze clanovi akadimije (odnosno ovog foruma). Veze sa vezom nema.
 
Stvarno bi ovaj trol trebao da se banuje, mislim da je preterao vise i da su neki i za manje stvari banovani. Proziva i tera kontru iz dana u dan, svakom je jasno da to namerno radi.
Jok nego treba da cutim dok pojedinci prozivaju? Ja sam samo odgovorio na omalovazavanje, i izneo cinjenicu da su pojedinci umisljeni da su profesori i podecenjuju sve nove ljude na forumu smatrajuci ih neznalicama. A sasvim je prirodno da je bear kontra od bulla. A ti ako bi voleo da su na forumu svi bullovi i da citas samo ono sto volis, pa da se svi medvedi izbace, onda je to lose za forum. Forum i treba da ima kontra stavove. A ne forum jednoumlja da bude.
 
soon GIF
 
Jok nego treba da cutim dok pojedinci prozivaju? Ja sam samo odgovorio na omalovazavanje, i izneo cinjenicu da su pojedinci umisljeni da su profesori i podecenjuju sve nove ljude na forumu smatrajuci ih neznalicama. A sasvim je prirodno da je bear kontra od bulla. A ti ako bi voleo da su na forumu svi bullovi i da citas samo ono sto volis, pa da se svi medvedi izbace, onda je to lose za forum. Forum i treba da ima kontra stavove. A ne forum jednoumlja da bude.
Ja sam vise u dnevnom trejdu tako da me bull-bear manje interesuje.
Trenutak kada coin ima stabilan rast i probija ath nikako nije bear- znaci da nemas pojma.
Tema je diskusija o cenama a ne o svakodnevnom pisanju kako se ceka 20k.
Apsolutno nijedan konstruktivan savet nisi prilozio ovde, samo ponavljas kao papagaj.
Napisi kupio sam ovo na tu cifru, ocekujem da prodam na tu, ili ispratio sam odredjene vesti moze biti pump ili bear je u shortu sam itd itd...
Ja recimo pratim po 2- 3 coina kojim trejdujem jer ne mogu vise a da bude kvalitetno, pa kad bi ti sad napisao evo bnb ima lepe varijacije, zbog toga i toga ocekujem ga na preko 500, nekom bi pomoglo, umesto bear, mrtva macka, bla bla bla.
Izvinite na duzini, mnogo sam se iznervirao.
 
Ignore je mama vec sam to pisao. Ako vam neko ne odgovara samo ignore. Nema svrhe boriti se protiv vjetrenjaca.
 
Da, radi vrhunski. Upravo sam trojicu sa ove strane bacio na ignore. Nemam ime mi je pokrenuo prste, hvala mu i dovidjenja, i njemu i drugoj dvojici nubova koji ne znaju gde je levo a gde desno a piskaraju u najvažnijoj temi.
 
Nemam ime .
Sad si ga baš preterao čovječe! O davno "guraš prst u oko" svima. Sve nas sad vređaš. Ne znam kako ti moderator toleriše? Na svakom drugom forumu bi odavno bio banovan??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno