Šta je novo?

Windows u Evropi

Cocolocogirl

Zapažen
Učlanjen(a)
14.10.2021
Poruke
2
Poena
1
Da li moze biti problema ako se koristi piratska verzija windows-a u Nemačkoj?
Samim tim mislim i ulazak sa laptopom sa instaliranim nelagalnim softverom?
 
OEM licenca za Windows kosta nekoliko dolara na Ebay, ne vidim zasto bi neko bilo gde koristio ilegalan.
 
ima i retail za nekoliko eur
 
Sve te verzije od par dolara sa ebay su piratske, kao i sa Alija. Generisani ključevi.
Ne vidim nikakvu razliku. Kako god da aktiviraš Windows, on je OK, aktiviran je i to je to.
Radiš regularno update-ove, upgrade-ove…
Nećeš imati nikakvih problema u Nemačkoj niti bilo gde drugde.
 
Sve te verzije od par dolara sa ebay su piratske, kao i sa Alija. Generisani ključevi.
Ne vidim nikakvu razliku. Kako god da aktiviraš Windows, on je OK, aktiviran je i to je to.
Radiš regularno update-ove, upgrade-ove…
Nećeš imati nikakvih problema u Nemačkoj niti bilo gde drugde.
Hvala.
Može ako tamo osnuješ firmu i za rad koristiš takav računar.
Svakako da to neću. Hvala na odg
 
U EU je dozvoljena kupovina "polovnih" licenci, nijedna kompanija nema pravo da to ograniči sa EULA. Tj. može da napiše, ali bi izgubili proces. Tako da ako kupiš tuiđi ključ koji je neko koristio i više mu ne treba, to jeste po zakonu. E sad, to odakle dolaze ti ključevi, ti kao kupac ne možeš znati. Bitno je da imaš račun (npr. sa ebay-a) da si ga kupio i ti si čist sa te strane
 
Sve te verzije od par dolara sa ebay su piratske, kao i sa Alija. Generisani ključevi.
Ne vidim nikakvu razliku. Kako god da aktiviraš Windows, on je OK, aktiviran je i to je to.
Radiš regularno update-ove, upgrade-ove…
Nećeš imati nikakvih problema u Nemačkoj niti bilo gde drugde.
Интересује ме да ли је могуће да се легално купи Win лиценца за мале паре, макар за кућне кориснике ?
Схватам да се може регуларно активирати, али ме интересује куповина легалног кључа (за који видим да се доста продаје на разноразним сајтовима ebay и сличним).
Како си сигуран да су сви кључеви нелегални ?
OEM licenca za Windows kosta nekoliko dolara na Ebay, ne vidim zasto bi neko bilo gde koristio ilegalan.
Како разликујемо OEM лиценцу од пиратске ?
ima i retail za nekoliko eur
Како разликовати retail oд ОЕМ-а и има ли разлике везано за легалност ?
 
Druze kucaj u guglu massgrave i dobices to sto ti trazis free izaberes HW ID verziju i uvek na toj ploci imas cistu aktivaciju.
 
Интересује ме да ли је могуће да се легално купи Win лиценца за мале паре, макар за кућне кориснике ?
Ne.
Računaj od 100$ do 150$ za Pro verziju.
Microsoft Windows 10-11 Home
Windows 10-11 Pro
Како си сигуран да су сви кључеви нелегални ?
Siguran sam.
Prvo, cena od par dolara ti sve govori, a drugo o tome imaš gomilu toga na netu.
Izguglaj sam. :)
Како разликовати retail oд ОЕМ-а и има ли разлике везано за легалност ?
OEM možeš instalirati samo na jedan računar i nema razlike vezano za legalnost.

Možeš naći i besplatno, studentsku licencu.
Ako to ne uspeš, imaš ”Grey market prodavce” kao recimo Kinguin gde možeš kupiti za 30$ online activation verziju koju ti preporučujem. Nisam siguran šta tačno prodaju (verovatno nije legalno), ali do sada se niko nije žalio. Radi. ;)
Takođe, ako ti ne smeta, možeš koristiti i Windows koji skineš besplatno, ali ti neće biti aktiviran i nećeš imati sve funkcije.
Amazon zna da ima lepe popuste, ali to ti ne preporučujem, sem ako Amazon nije direktni prodavac.
Uostalom, šta se smaraš, bitno je da ga aktiviraš. :)
 
Poslednja izmena:
Druze kucaj u guglu massgrave i dobices to sto ti trazis free izaberes HW ID verziju i uvek na toj ploci imas cistu aktivaciju.
Нисам питао како инсталирати Виндоус већ како имати легални кључ.
Хвала на препоруци, са нелегалним активацијама се добро сналазим.
 
Kupovina licence na ebay-u je legalna za tebe kao kupca.

Ako MS prodaje Widnows za za 150€, a neko prodaje licencu za 10€, jasno je kako je došao do nje. S druge strane, možda sam ja kupio polovan računar koji ima retail licencu, pa prodao ključ jer mi ne treba. Možda ne bih prodavao za 10€, ali bih za 30€. Ima i takvih slučajeva, ali verovatno ne više od 1%
 
Da li postoji način da se iskoriste nikada iskorišćeni win 7 legalni ključevi, ili su oni sada bezvredni skup brojeva i slova?
 
Nazad
Vrh Dno