Šta je novo?

mikrotik routerboard hex s kao switch?

Žex Ix

Zapažen
Učlanjen(a)
26.09.2021
Poruke
3
Poena
1
Dobio sam od prijatelja ruter mikrotik routerboard 760iGS hex s, imam u kući 3 računara, i wifi ruter. Postoji li mogućnost da Mikrotik radi kao swich, trenutno mi treba swich, pa da ne kupujem ako mogu da iskoristim ovaj ruter.
Hvala
 
Može da radi kao switch, ali je prava šteta koristiti ga tako.
 
U nekom momentu ću verovatno praviti kućnu mrežu, ali trenutno mi je potreban swich, a najviše zbog deljenja interneta računarima.
Mogu li dobiti pomoć kako da setujem ruter ili je fabrički setovan da od 2 do 5 porta radi ko switch.
Hvala na pomoći
 
Dobio sam od prijatelja ruter mikrotik routerboard 760iGS hex s, imam u kući 3 računara, i wifi ruter. Postoji li mogućnost da Mikrotik radi kao swich, trenutno mi treba swich, pa da ne kupujem ako mogu da iskoristim ovaj ruter.
Hvala

Resetuj ruter na fabrička podešavanja, ali bez da učita default configuration.
Uloguj se preko MAC adrese
Napravi bridge
Ubaci sve portove u bridge
digni dhcp-client na bridge port
Možeš i statičku ip na port kojim će switch biti povezan na ruter.

Uzged, nisam u prilici sad da probam, trebalo bi ako u quck setup izabereš CAP mode da sve ovo dobiješ automatski.
 
Resetuj ruter na fabrička podešavanja, ali bez da učita default configuration.
Uloguj se preko MAC adrese
Napravi bridge
Ubaci sve portove u bridge
digni dhcp-client na bridge port
Možeš i statičku ip na port kojim će switch biti povezan na ruter.

Uzged, nisam u prilici sad da probam, trebalo bi ako u quck setup izabereš CAP mode da sve ovo dobiješ automatski.
Hvala na pomoći,
Nisam baš vičan ovome, ali pokušaću prvo da ga vratim na fabrička, a potom da ga setujem.
ako mi baš ne bude išlo tražiću pomoć.
U svako slučaju hvala
 
Nazad
Vrh Dno