FUDBALSKI PRENOSI:
Petak 13.08.
17:30 Orijent-Varaždin / HNTV
17:30 Lahti-Haka / SK4
18:00 Brežice-Gorica / SK6
18:00 Genoa-Perugia / AS1
18:00 Nieciecza-Lech / AS2
18:30 St Pauli-Hamburg / NS, Š2
18:30 Schalke-Aue / SK8, Š1
18:30 Shakhtar-Metalist / SK5
19:00 Freiburg II-Dortmund II / SK1
19:30 Besiktas-Rize / SK4
20:00 Široki-Leotar / AS1-BH
20:00 Dinamo-Gorica / AS4
20:00 Trencin-Ruzomberok / SK6
20:00 MTK-Kisvarda / M4Sport
20:15 Celje-Aluminij / SK7
20:30 M'gladbach-Bayern / NS, SAT1, Š1
20:30 Stal-Wisla / AS4-HR
20:30 Rangers-Dunfermline / AS5-HR
20:30 Cluj-Farul / AS9-HR
20:45 Udinese-Ascoli / AS10-HR
21:00 Brentford-Arsenal / SK1
21:00 Valencia-Getafe / AS1
21:00 Lorient-Monaco / AS2
21:15 Estoril-Guimaraes / AS5
Subota 14.08.
12:30 Jeju-Ulsan / AS2
13:30 Man Utd-Leeds / SK1
13:30 Nurnberg-Dusseldorf / NS
13:30 Kiel-Regensburg / SKHD, Š1
13:30 Sandhausen-Karlsruher / SK7
13:30 Peterborough-Derby / SK6
14:00 Munchen 1860-Turkgucu / SK3, BR
14:00 Saarbrucken-Duisburg / SK4, SWR
14:00 Zwickau-Meppen / SK5, MDR, NDR
15:00 Toulouse-Bastia / AS2
15:00 Piast-Wisla / AS3
15:30 Union-Leverkusen / NS, Š1
15:30 Bielefeld-Freiburg / SKHD
15:30 Wolfsburg-Bochum / SK7, Š2
15:30 Stuttgart-Greuther Furth / SK9
15:30 Augsburg-Hoffenheim / SK10
16:00 Chelsea-Crystal Palace / SK1
16:00 Everton-Southampton / SK5-SLO
16:00 Watford-Aston Villa / SK6-SLO
16:00 Hull-QPR / SK8
16:00 Mlada Boleslav-Slavia / SK2
16:00 Paks-Debrecen / M4Sport
16:30 Spartak-Ural / SK3
16:30 Vizela-Tondela / AS5
16:55 TSC-Radnički 1923 / AS1
17:00 Domžale-Bravo / SK1-SLO
17:00 Osasuna-Espanyol / AS2
17:00 Lille-Nice / AS3
17:00 Admira-RB Salzburg / SK9
17:30 Budućnost-Grafičar / Zvezda TV
17:30 Un Craiova-Chindia / AS10-HR
17:45 Benevento-Spal / AS6-HR
18:15 Ferencvaros-Mezokovesd / M4Sport
18:30 Dortmund-Frankfurt / NS, Š1
18:30 Norwich-Liverpool / SK1
18:30 Inter-Dynamo Kiev / SK5
18:30 Desna-Dnipro / SK8
18:45 Heracles-PSV / SK10, Š2
18:55 Lokomotiva-Istra / AS1-HR
19:00 Napredak-Mladost / AS1
19:00 Benfica-Arouca / AS5
19:00 Rostov-CSKA / SK3
19:00 Bohemians-Sparta / SK4
19:30 Cadiz-Levante / AS2
19:30 Mallorca-Betis / AS3
20:15 Maribor-Tabor Sežana / SK7
20:30 Juventus-Atalanta / SKHD
20:30 Milan-Panathinaikos / SK6
20:30 Dresden-Hannover / NS, Sport1, Š3
20:30 Gyirmot-Fehervar / M4Sport
20:45 Roma-Raja Cas / Arryadia
21:00 Hajduk-Slaven / AS4
21:00 PSG-Strasbourg / AS1
21:00 Ajax-NEC / SK3, Š1
21:00 Swansea-Sheffield Utd / SK4
21:00 Cagliari-Pisa / AS6-HR
21:30 Braga-Sporting / AS3
22:00 Alaves-Real Madrid / AS2
23:00 River Plate-Velez / AS1
00:00 Atl Mineiro-Palmeiras / AS2
00:00 Minnesota-LA Galaxy / AS2-HR
01:15 Rosario-Independiente / AS3
02:00 Toronto-New England / AS2-HR
02:00 Leon-Mazatlan / AS3-HR
Nedelja 15.08.
11:00 Yokohama-Oita / SK1
11:00 Jeonbuk-Seoul / AS5
13:00 Gwangju-Incheon / AS3-HR
13:00 Angers-Lyon / AS1
13:00 Raith-Aberdeen / AS5-HR
13:00 Viktoria-K'lautern / SK1
13:30 Heidenheim-Hansa / SK3, Š2
13:30 Darmstadt-Ingolstadt / SK4
13:30 Werder-Paderborn / SKHD, Š1
13:30 Beerschot-Standard / AS2-HR
15:00 Newcastle-West Ham / SK1
15:00 Reims-Montpellier / AS1
15:00 Brest-Rennes / AS2
15:00 Nantes-Metz / AS4
15:00 Clermont-Troyes / AS5
15:00 Zeglebie-Pogon / AS4-HR
15:00 Daugava-Liepaja / NS
15:30 Mainz-RB Leipzig / SKHD, Š1
15:30 Budafoki-Szeged / M4Sport
16:00 Kolos-Rukh Lviv / SK7
16:00 Celtic-Hearts / AS7-HR
16:30 Lokomotiva-Zenit / SK2
16:45 Willem II-Feyenoord / SK3, Š2
17:00 Mura-Radomlje / NS
17:00 Lens-St Etienne / AS4
17:00 LASK-Sturm / SK4
17:30 Tottenham-Man City / SK1
17:30 Koln-Hertha / SKHD
17:30 Celta-Atl Madrid / AS1
17:30 Hammarby-Elfsborg / SK6
17:30 Sepsi-Arges / AS10-HR
17:45 Z'gerszegi-Puskas / M4Sport
18:00 Parma-Lecce / AS3
18:30 Čukarički-Radnik / AS2
18:30 Lviv-Oleksandriya / SK2
18:55 Šibenik-Dragovoljac / AS1-BH
19:00 Spartak-Vojvodina / AS4
19:00 Famalicao-Porto / AS5, RTPi
19:00 Krasnodar-Arsenal Tula / SK4
19:00 Rubin-Krylia Sovetov / SK8
20:00 Rudar-Sutjeska / RTCG2
20:00 Barcelona-Sociedad / AS1
20:00 Zaglebie-Pogon / AS4-HR
20:00 Tatran-Zilina / SK5
20:00 Ujpest-Honved / M4Sport
20:15 Olimpija-Koper / SK6, Š1
20:30 Partizan-Metalac / AS2
20:45 Marseille-Bordeaux / AS3
20:45 Adana-Fenerbahce / SK3
21:00 Velež-Sloboda / AS1-BH
21:00 Osijek-Rijeka / AS4
21:00 Waragem-Club Brugge / AS5
21:00 Flamengo-Sport Recife / AS7-HR
21:00 Torino-Cremonese / AS10-HR
21:15 Valur-Keflavik / SK4
22:00 Sevilla-Rayo Vallecano / AS1
22:00 Atlanta-Los Angeles / AS4-HR
23:00 Estudiantes-Boca Juniors / AS3
23:15 Fortaleza-Santos / AS4
00:00 Chicago-Columbus / AS1-HR