Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od sredine decembra 2020. godine kada se Iris pojavio na oba moja STB uređaja Huawei, imao sam problem da svakog dana barem jednom dođe do "zamrzavanja" slike, a što se rešavalo isključivanjem STB uređaja na dugme, pa ponovnim uključivanjem. Poslednjih 20-ak dana, nije moralo da se pritiska dugme za napajanje, jer se pojavi poruka "Session expired", pa je dovoljno da se pritisne dugme OK na daljinskom. Pre par dana, dobio sam kao zamenu STB uređaje Skyworth HPH07 i odmah je primetno da značajno brže rade sa Iris TV platformom, mada mi se jednom pojavila poruka "Session expired" i jednom greška "Network is not connected", iako je mreža postojala.

Kod mene na Skyworth HPH07 je Android verzija 8.0.0. Da li je kod nekog novija verzija?

@M J: Instalirati neki tv launcer (ja sam skinuo na fles i ubacio u box, apk ATV_Launcher_v0.1.5_pro_Apk4all.com),...

Molim te za odgovore na sledeća 4 pitanja:

1. Da li se ATV Launcher Pro v0.1.5-pro koji si ti "ubacio u box" plaća (https://apk4all.com/android/apps/atv-launcher-apk-pro-patched/) ? Na Google Play piše da se plaća 400 RSD (https://play.google.com/store/apps/details?id=ca.dstudio.atvlauncher.pro).

2. Da li na Skyworth HPH07 može da se postavi ATV Launcher free version (https://play.google.com/store/apps/details?id=ca.dstudio.atvlauncher.free) ? Odnosno, da li može da se koristi "ATV Launcher_v0.0.11-free_apkpure.com.apk" koji može da se preuzme sa: https://apkpure.com/atv-launcher/ca.dstudio.atvlauncher.free.

3. Kako se ulazi u Iris TV posle instalacije ATV Launcher (ako može slika)?

4. Ako nisam zadovoljan sa ATV Launcher, da li mogu da ga uklonim sa Skyworth HPH07, i da bude sve kao pre instalacije?

Unapred hvala na odgovorima.
 
Rekoh. da pogledam poslednju sezonu Sluškinjine Priče (Handmade's Tale) i ne mogu da je nađem u HBO OD ponudi... Osim na Apollon-u?! Da li je moguće?! 🤬
Iris je u pitanju, naravno.

P.S. Vidim da Sluškinjina Priča postoji u ponudi HBO GO.
 
Rekoh. da pogledam poslednju sezonu Sluškinjine Priče (Handmade's Tale) i ne mogu da je nađem u HBO OD ponudi... Osim na Apollon-u?! Da li je moguće?! 🤬
Iris je u pitanju, naravno.

P.S. Vidim da Sluškinjina Priča postoji u ponudi HBO GO.
Da dešava se, i kod EON TV VOD znalo je tako da fali nešto. Da sezona neke serije bude SD a u HBO GO je HD ili da je uopšte nema. Recimo kad su išle premijere epizoda svake nedelje (Milijarde, Rej Donovan, GoT itd..) u EON TV HBO OD uvek je kasnilo fazon 2 sata do 2 dana.
 
Hvala! Znam da je mogu odgledati na HBO GO, ali me je u trenutku iznerviralo što bih za HBO produkciju morao Mitroviću da plaćam! 😡

Pogledao sam i za Fargo; ima u ponudi, ali...

Kada uđem u Serije, HBO OD, pretraga i kucam Fargo dobijem sledeće rezultate, ovim redom:
  • Fargo serija, Apollon (purchase)
  • Fargo film, Apollon (purchase)
  • Fargo serija, HBO OD (watch)
 
Evo odgovora koji je supruga dobila od HBO GO:

Sadržaj na HBO OD postavlja operater. Stoga bih Vas zamolila da kontaktirate Vašeg operatera u ovom slučaju.
Sve sezone Sluškinjine priče, uključujući i poslednju četvrtu, možete pogledati i na HBO GO-u.
 
U vezi instaliranja aplikacija na HPH07 kako pokrećete te aplikacije i odakle? Ja sam uspeo da instaliram preko Files ali kako ih pokrenuti?
Hvala
 
Instaliraj atv launcer, pisao sam i navodio par puta u temi koji sam ja, nebitno. Instaliraj koji god hoces, koji ti se svidja atv launcer.

Tu gde si ušao sa onim kodom, kad si našao Files, na vrhu poveži uredjaj na wifi mrežu. Ako imaš 5 ghz isto radi super. Otkači lan kabal koji je u boxu. Zatim instaliraj i Button Mapper aplikaciju, kroz nju recimo namesti da se na dugo držanje tarabe na daljinskom pokreće prethodno instalirani atv launcer, a da se na dugo držanje zvezdice vrati na iris platformu. Samo napomena aplikacije će samo i samo raditi na wifi, a iris samo na kabal, ako nisi ništa menjao to je lan2 i 3.

Sve radi od aplikacija koje se instaliraju. Zadnji EON recimo odlično radi. Daljinski isto radi u EON okruženju. Pišem o EON-u koji se aktivira kodom.

Toliko od mene na ovu temu, par puta sam o ovome pisao i ne bih više...
 
U vezi instaliranja aplikacija na HPH07 kako pokrećete te aplikacije i odakle? Ja sam uspeo da instaliram preko Files ali kako ih pokrenuti?
Hvala
Ja sam pokušao instalaciju 2 aplikacije i nisam uspeo. Dobio sam poruku o grešci: "App not installed" (videti sliku). Koja je Android verzija kod tebe?

Da li je na Skyworth HPH07 potrebno nešto dodatno podesiti da bi mogla instalacija da se uradi ili je neophodno da Skyworth HPH07 ima pristup Internetu prilikom instalacije?
 

Prilozi

  • Nova Video Player App not installed.jpg
    Nova Video Player App not installed.jpg
    16.8 KB · Pregleda: 93
Hvala puno! Uspeo sam da namestim. Jos jedno pitanje da li ima neki vpn za eon eventualno free da se gledaju ove tzv.tajkunske televizije? Hvala
 
Ja sam pokušao instalaciju 2 aplikacije i nisam uspeo. Dobio sam poruku o grešci: "App not installed" (videti sliku). Koja je Android verzija kod tebe?

Da li je na Skyworth HPH07 potrebno nešto dodatno podesiti da bi mogla instalacija da se uradi ili je neophodno da Skyworth HPH07 ima pristup Internetu prilikom instalacije?
Evo ti pro launcer, provereno radi.


Zadnja verzija EON-a, sa ovim premotavanjem kao na Netflixu

 
@M J : Hvala za ATV_Launcher_v0.1.5_pro_Apk4all.com.apk, koji sam uspešno instalisao. Dodatno sam uradio instalaciju Button Mapper Remap your keys_v1.51_apkpure.com.apk. Međutum, ne znam kako da pokrenem Button Mapper, kao što ne znam da pokrenem ni ATV Launcher. Kako da startujem?
 
Uspeo sam da startujem Button Mapper, pa da podesim da se preko dugmeta * i # na daljinskom startuje ATV Launcher i Iris (IPTV). Međutim, kada preko dugmeta na daljinskom isključim pa uključim STB uređaj, tada je Button Mapper = OFF u okviru Settings -> Accessibility (videti sliku).

Da li je moguće podesiti da posle isključenja i uključenja STB uređaja bude Button Mapper = ON? Ako je moguće, šta treba da se uradi?
 

Prilozi

  • Button Mapper OFF.jpg
    Button Mapper OFF.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 100
Pozdrav svima,
Da li neko zna koji je kod za fabricko restartovanje STB(IrisTV) ukucam 104030 pa 8288 i kad hocu da ga vratim na fabricka opet trazi kod, a 8288 ne prihvata.
Hvala
 
Drzi na daljincu pritisnuto dugme za uklj/isklj.
Ima li pozadi rupica za reset?
 
@Stw jel imaš problema sa interfejsom ili sa samim stream-om TV kanala? Jel STB EC2108V5 (beli/crni veliki), Q11 (crni mali) ili HPH07 (malo veći kockastiji crni sa Android OS)?
 
@Stw jel imaš problema sa interfejsom ili sa samim stream-om TV kanala? Jel STB EC2108V5 (beli/crni veliki), Q11 (crni mali) ili HPH07 (malo veći kockastiji crni sa Android OS)?
Q11 je, sve cesce blokira slika, listam kanale slika ista itdd. Pa ga moram upaliti i ugasiti. A i taj lik iz MTS je rekao burazeru kada se vrati na fabricko da onda povuce neki novi update, kao u tom fazonu svaki treci dan izbacuju neki...
 
@Stw Update povuče svakako čim ga ugasiš i upališ ako ga ima. Ako neko ima šifru za factory reset verujem da će ti je poslati. Doduše mene bi brinulo i to da li će STB da povuče provisioning kada se resetuje, jer obično kada ovi iz Telekoma rade reset prvo pozovu kolege da puste provisioning za taj STB, pa ga onda resetuju. Ako provisoning nije uvek dostupan može da se desi da ti ne radi STB dok neko od njih ne triggeruje provisioning. Svakako, ne znam, pa ne mogu da tvrdim.
 
Zamenom starog stb-a onog velikog crnog za Q11, prikazuje mi izvor 720p50hz umesto 1080p što je bilo ranije.
U čemu je problem i šta da preduzmem?
 
Da uđeš u "skriveni" menu i promeniš output podešavanja? ;)

Kod:
*104030* pa se onda klikne na dugme "settings"Sve to kucas brzo na daljincu a nakon toga 8288
 
Jos uvek nisu ispravili problem sa marginama na iris go a 2 meseca prodje, stvarno sramota...
 
Koliko se sećam, mislim da je sledeća sezona 21/22 poslednja u trogodišnjem ugovoru na Sport Klubu, a šta će biti dalje videćemo.
Evo danas vest, Premier League od sezone 22/23 na Areni sledecih 6 godina.
Reklo bi se ocekivano.
 
Moze li na Skyworth HPH07 da radi Kodi i kako radi? Da li je upotrebljiv?
 
Sleduje me jedan dodatni stb box, imam vec Q11, da li je HPH07 bolji od njega, odnosno, da li mogu imati dva razlicita, ili svi moraju biti isti modeli?
 
Bolji je HPH07 od Q11, drastično je brži. Ja sam dobio Q11 a skoro sam uzeo i HPH07. Mogu da rade zajedno, jedan na jednom a drugi na drugom TV-u. Jedino što mi se ne sviđa na HPH07 je što svako jutro stoji sesija istekla i moraš da ukucaš PIN i uđeš na nalog.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno