Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jbt... Kapiraš šta znači locked bootloader?? Neće da boootuje ništa (ni sa internal storage ni sa memorijske kartice ni sa USB uređaja) što nije digitalno potpisano sa odgovarajućim sertifikatom (koji ima UnitedCloud / United Group / SBB a ti ga naravno nemaš).

Ni CoreELEC, ni Ubuntu, ni
pfSense, ni OpenWRT...
 
Jbt... Kapiraš šta znači locked bootloader?? Neće da boootuje ništa (ni sa internal storage ni sa memorijske kartice ni sa USB uređaja) što nije digitalno potpisano sa odgovarajućim sertifikatom (koji ima UnitedCloud / United Group / SBB a ti ga naravno nemaš).

Ni CoreELEC, ni Ubuntu, ni
pfSense, ni OpenWRT...
🍺 Jedno pivce nemo se nerviraš, ja predlažem da čovek lepo uradi pa ako uspe neka javi... 🍟🍺🍕🍕🍕
 
Kupio sam preko oglasa Eon box SDOTT0202.
Kad pustim bilo koji program piše "niste pretplaćeni na ovaj kanal", pretpostavljam da je odjavljen sa prethodnog naloga.
Radio kanali svi rade.
Ja imam svoj eon TV prazan slot, kako je najbolje sad da uradim, resetujem uređaj pa će mi tražiti da upišem kod na Moj SBB ili ima negde u aplikaciji da se odjavim pa prijavim sa mojim nalogom (to nisam našao)?

Epilog:
Zvao sam tehničku podršku, objasnio u čemu je stvar, pitali su me za serijski broj uređaja, kad sam ga izdiktirao videli su da je čovek na koga se vodi ugovor (i uređaj) prestao da plaća obaveze i uređaj je deaktiviran, te se ne može ponovo aktivirati.
 
Pošto dobijam dosta poruka evo da ponovim ako nisam bio dovoljno jasan.
Ovaj Eon box se NE MOŽE ponovo aktivirati zato što se on duži kod čoveka čiji je ugovor a koji je prestao da plaća svoje obaveze.
Da li se možda može aktivirati neki drugi Eon box kome je istekla ugovorna obaveza, e to već ne znam, morao bi svako od vas da nazove tehničku podršku i da pita, par minuta vremena i znaćete odgovor.
Činjenica je da je ovo treći boks koji sam kupio preko oglasa i prva dva sam uspešno aktivirao bez ikakvih problema preko OTP koda.
Prva dva su KAON modeli a ovaj je OTT, ako to ima neke veze.
 
Nema veze bitan je vremenski momenat : KAON-e si aktivirao pre X meseci pre nego što se desila ta nema promena u procesu aktivacije i evidenciju Eon box uređaja.

Verovatno sad kad bi uradio factory reset KAON-a ne bi uspeo da aktiviraš Eon app i samim tim box bi postao neupotebljiv za bilo šta.
 
Poslednja izmena:
Eeeevoooo 😁
Ali čekaj, šta sad, jel to znači da i moj regularni boks koji sam dobio od njih kada bi resetovao ne bi mogao preko OTP koda da ga aktiviram nego bih morao da ih zovem?
 
Ne, mislim (dakle ne znam pouzdano već pretpostavljam) da problem nastaje samo kad uređaj promeni vlasnika / promeni MojSBB nalog: kad se pokušava aktivirati na drugi MojSBB nalog pre nego što ga je podrška obrisala sa starog?

Znači koji si dobio i aktiviraš ga na ugovor uz kojima si ga dobio nema problema. Da ga daš familiji koja hoće na svoj SBB nalog da aktiviraju e to onda više ne može??
 
Šta misliš, da li to važi i kad Smart TV aplikacija na TV-u menja vlasnika?
 
Možda si upravu, aplikacija može da se instalira i obriše, nema nikakvih serijskih brojeva
 
koji box bi bio alternativa za eon box da se ne patimo sa tim hoce li ili nece raditi?
 
Mi stick. Radi i netflix.
Jedino xxx kanali ne rade, tj ne postoji uopšte.
 
Radi li vama hrvatska Nova TV. Meni od pola 11 piše da je zaključan jer kanal nema prava na sadržaj, a ne puštaju ništa specijalno.
 
Ne radi od danas, od kada su pustili Eon Hrvatska van mreže.
 
Da totalno van pameti, live program radi a kada se vrati par sekundk nazad ne radi. Mozda nam napokon uključe HD kanale iz Hrvatske (nova, rtl) sada kad su kod njih dostupni u tom kvalitetu.
 
Video demo ili se nije desilo ;)
Za početak odakle ti dtb image za taj franklin board koju koristi SDMC? Sa Android OS da se kopira neće da može bez root-a.
 
Eeeevoooo 😁
Ali čekaj, šta sad, jel to znači da i moj regularni boks koji sam dobio od njih kada bi resetovao ne bi mogao preko OTP koda da ga aktiviram nego bih morao da ih zovem?
Ja sam resetovao pre par meseci eon box na fabriku i posle toga sam morao zvati podrsku da bi im izdiktirao kod koji je izbacio... nakon toga je odradio wizard kao prvi put i sve je proradilo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno