Šta je novo?

Menjačnice

Da li neko zna nestoza TWT sa Binance, delili su, ne znam koji je bio kriterijjum i dobio sam "navodno" 100 komada... stajali su par dana i mogao sam da ih prodam itd... medjutim vise ne, sad stoje u transaction history ali nemam ih vise?
 
Ako je neko planirao da cashoutuje na racun, legalno, jelte, i plati porez, Coinmetro je dobra opcija za SWIFT/SEPA transfere.
Veoma, ali veoma je serb-friendly, i generalno su dobri po pitanju customer supporta, bukvalno 24/7 gde je Binance recimo za izbegavanje.
Povlacio par puta ETH u EUR i onda na transfer na racun, provizije veoma male za cashout. Takodje je u pitanju exchange gde su izuzetno dobri altovi listirani, PRQ, KDA, QNT..idu na kvalitet umesto na kvantitet. Cak im je i exchange token korektno priceovan. Ref link ako ne smeta, posto stvarno mislim da niko nije cuo za njih

https://coinmetro.com?ref=ciganin
Na koju banku si povlacio swift i kada ako je Srbija u pitanju?
 
Ljudi da li je neko imao ovakav problem sa Cexom, totalno su nepouzdani:
Pre dve nedelje otvorim nalog, verifikujem prvi korak (identitet) preko vozačke dozvole i selfija, prođe odmah automatski. Zatim podnesem za drugi korak, verifikaciju adrese, preko izvoda iz banke. Tu se čekalo par dana da dođe do red ali prođe i to, uredno stoji zeleno, verifikovana prva dva nivoa. Pre dan dva se ulogujem, hteo da povežem debitnu karticu, ono nalog skroz neverifikovan, kao da je tek napravljen... ?! Bez ikakvog obaveštenja i objašnjenja.
Sad sam uradio sve ponovo, iz početka. I ponovo čekam red. Ali čemu, kad se na takvu menjačnicu ne može osloniti.
 
Ako si primetio, gomila ljudi je odavde prebacila sredstva sa cexa na binance uglavnom
 
Interesuje me kako se moze napraviti nalog na coinbase, a da bude Srbija kao drzava? evo pokusavam, upisao sam br telefona i dobio verifikacioni kod. I sad treba da upisem ime prezime, datum rodjenja i adresu, ali u odabiru drzave nema Srbije.
 
Znaci da nije podrzava onda.
 
Interesuje me kako se moze napraviti nalog na coinbase, a da bude Srbija kao drzava? evo pokusavam, upisao sam br telefona i dobio verifikacioni kod. I sad treba da upisem ime prezime, datum rodjenja i adresu, ali u odabiru drzave nema Srbije.
Ne može Srbija.
 
Hotbit izgleda hackovan. Vec nekoliko dana stoji obavestenje da ce biti dostupan tek za 7-14 dana dok sve isproveravaju.
 
Kakva je situacija za provziijama na kriptu koji se salje sa menjacnice(Binance konkretno) na cold storage wallet (Trezor one imam) ??

Trenutno mi je skoro sve na Binance a tu mi je nekako nesigurno iako su pouzdaniji od nekih drugih. Opet ako su prevelike provizije na novcice ne znam dal da ih pomeram sa Binance nazad na wallet i tako da se saltam kad se ukaze prilika za prodaju. Par puta napred nazad i samo mi šišaju broj novcica.

Secam se kad sam prebacivao Matic i Uni i DOT na Celsius software wallet da su me upropastili..10posto mi uzeli....
 
Provozije su smesno male, ali provizije mreze za odredjene valute mogu biti solidno velike pogotovu za one koje su na eth mrezi, tako da zavisi sta prebacujes.
 
Ajd jedno laičko pitanje. Imam nalog na cexu. Imao nešto malo kripta na njemu. Uglavnom kupovao i čuvao. Sad reših da prodam 100 ada (cardano). Juče prodao i izvršio withdraw dolara. I ne ležu mi sredstva. Koliko dugo treba da prođe da legnu. Koristim debitnu prepaid Visa karticu komercijalne banke.
 
Poslednja izmena:
koja menjacnica dozvoljava povlacenje fiata na mastercard?
 
Moras da napravis novi nalog na zendesk jer taj nalog sa bittrexa nije povezan sa zendesk. Zato i ne mozes da se ulogujes.
Hvala shoma na informaciji i savetu posle pravljenja naloga na zendesku i dopisivanja na osnovu otvorenog tiketa za blokirani acaunt na kraju sam uspeo da ga aktiviram
 
Ako si primetio, gomila ljudi je odavde prebacila sredstva sa cexa na binance uglavnom

Primetio naravno, ali koja je poenta i prebacivanja na Binance menjačnicu ako ne radi najbitnija stvar, povlačenje novca?
Mesecima sam čitao kako svi viču Binance/Advcache! i hvale, a kada sam napravio nalog video sam da to logično ne radi (čim je malo skočio kripto) a svi naravno ćute ko zaliveni. Ne znam da li je svima normalno da ne možeš da povučeš novac nikako, a sve ostalo naravno radi, da im se uplati keš naravno može, da im se depozituje kripto može, da se trguje može. A sve te tri stavke (keš uplate, rudarenje, depozit kriptovaluta i trgovanje) se radi zbog zarade i novca, koji ne možeš da povučeš. A zovu se menjačnica.
To njihovo "temporarily unavailable" za EUR transfers to cards traje već mesecima, znači nije uopšte temporary...
 
Pre dva dana sam poslao XLM sa CEX-a na HUOBI, i napravio propust u smislu da nisam popunio MEMO polje. Video sam da treba, ali nekako ovde u kuci je bio haos i jednostavno sam propustio da ga popunim. Cekao da stgne na Huobi i kada sam video da ne stize skontao sam da sam zeznuo stvar. Pisao CEX-u, rekli da ce resiti ubrzo, posle mi javili da oni to ne mogu da rese i da je moja greska sto sam potvrdio transakciju (sto je i istina, potvrdio sam je bez MEMO polja). Pisao HUOBI-ju, oni mi trazili da snimim video o svemu, uradio to, onda javili da video nije dovoljno jasan pa da napravim novi ... Veceras sam im poslao novi veideo. Da li je neko imao iskustva sa XML-om i nepopunjavanjem MEMO polja prilikom transakcije?
Sta jos preduzeti a da mi XLMipak stigne?
 
To što si uradio. Prati šta ti traži Huobi da uradiš i to je to
 
Pre dva dana sam poslao XLM sa CEX-a na HUOBI, i napravio propust u smislu da nisam popunio MEMO polje. Video sam da treba, ali nekako ovde u kuci je bio haos i jednostavno sam propustio da ga popunim. Cekao da stgne na Huobi i kada sam video da ne stize skontao sam da sam zeznuo stvar. Pisao CEX-u, rekli da ce resiti ubrzo, posle mi javili da oni to ne mogu da rese i da je moja greska sto sam potvrdio transakciju (sto je i istina, potvrdio sam je bez MEMO polja). Pisao HUOBI-ju, oni mi trazili da snimim video o svemu, uradio to, onda javili da video nije dovoljno jasan pa da napravim novi ... Veceras sam im poslao novi veideo. Da li je neko imao iskustva sa XML-om i nepopunjavanjem MEMO polja prilikom transakcije?
Sta jos preduzeti a da mi XLMipak stigne?
Ne možeš ništa na žalost. Propalo
 
Legao mi novac na karticu. Znači radi povlačenje sa Cexa na debitnu prepaid Visa karticu Komercijalne banke. Hteo sam da vidim kako to šljaka. Normalno, US dolari mi prebačeni u dinare, ali po srednjem kursu što je fer. Jedino što me ta provera koštala zarade. Prodao sam ADA na 1-37 (kupio na 1.02) a on juče u jednom trenutku bio čak i 1.65. Valjda će pasti ispod 1.30 ponovo da kupim nazad. Ne planiram kupovine/pprodaje, već sam da štekam kripto. Svaki mesec da kupujem po 200-300 dolara.
 
Pre dva dana sam poslao XLM sa CEX-a na HUOBI, i napravio propust u smislu da nisam popunio MEMO polje. Video sam da treba, ali nekako ovde u kuci je bio haos i jednostavno sam propustio da ga popunim. Cekao da stgne na Huobi i kada sam video da ne stize skontao sam da sam zeznuo stvar. Pisao CEX-u, rekli da ce resiti ubrzo, posle mi javili da oni to ne mogu da rese i da je moja greska sto sam potvrdio transakciju (sto je i istina, potvrdio sam je bez MEMO polja). Pisao HUOBI-ju, oni mi trazili da snimim video o svemu, uradio to, onda javili da video nije dovoljno jasan pa da napravim novi ... Veceras sam im poslao novi veideo. Da li je neko imao iskustva sa XML-om i nepopunjavanjem MEMO polja prilikom transakcije?
Ne možeš ništa na žalost. Propalo
Samo da pohvalim podrsku Huobi-ja, sada sam pogledao i resen mi je problem sa XML-om, nisam ranije komunicirao sa njihovom podrskom ali moram da kazem da su zaista bili kooperativni putem live chat-a i dali mi odgovore na sve nedoumice koje sam imao. Nakon sto sam im nocas poslao novi video sve su mi resili!
 
Jel se zna okvirno koliko se čeka na završenje sell-ordera na Binance?
Krenulo pre nekih sat vremana doguralo do 13.40% i tako već duže vree stoji, u međuvremenu cena je krenula da raste.
Pa ako se cena ne vrati ostace ti tako.
 
Nazad
Vrh Dno