Šta je novo?

SBB je konacno "pustio" Bridge na svojim ruterima!

Pa u... korisničkom centru kojeg si već zvao?

Neće ti se sigurno neko od admina iz sbb-a ovde javiti i reći "ej brate HighONE, it's legit info bro". :D
 
Ako nemas nesto pametno da kazes, bolje da cutis. Nisu ti to rekli ranije? Covek na pocetku teme kaze da su mu rekli drugo, sta mislis gde, "bro"?
 
Poslednja izmena:
Ako nesto pitam, mozda zelim da cujem sta je i gde covek cuo - sigurno ne tvoj umisljeni humor.
 
Pozdrav, danas sam zvao SBB korisnicku podrsku i kazu mi da je ovo i dalje opcija samo za pravna lica. Gde mogu da proverim informaciju?
Поздрав.
Ја сам конкретно био у пословници, у Модениној улици, Нови Сад. Девојка која је радила (Сања) тада је позвала колегу из корисничке службе, овај је рекао да CGA2121 може, а UBEE не може бриџ. Да сам хтео, могли су одмах да направе налог и исти дан да изађу и наместе.
 
Mene su zvali da produžim ugovor, ponude bolji net prilikom prelaska sa trio gold na eon full. Zbog ovoga moram da menjam ruter. Pitao sam da li mogu da dobijem modem ili neki od uređaja gde dozvoljavaju bridge i rečeno mi je da tehnicolor i ubee mogu u bridge po zahtevu. Prilikom instalacije moram da zovem 19900 i zahtevam pa će serviser na licu mesta da podesi.
Prilično sam siguran da se lik u call centru nije razumeo sa podrškom zato što je pomenuo da usput dobijam i ssd hosting. lol.
Anyway, za par dana verovatno dobijam novu opremu pa ću probati, ali znam da od toga nema ništa.
 
Поздрав.
Ја сам конкретно био у пословници, у Модениној улици, Нови Сад. Девојка која је радила (Сања) тада је позвала колегу из корисничке службе, овај је рекао да CGA2121 може, а UBEE не може бриџ. Да сам хтео, могли су одмах да направе налог и исти дан да изађу и наместе.
Hvala.
Mene su zvali da produžim ugovor, ponude bolji net prilikom prelaska sa trio gold na eon full. Zbog ovoga moram da menjam ruter. Pitao sam da li mogu da dobijem modem ili neki od uređaja gde dozvoljavaju bridge i rečeno mi je da tehnicolor i ubee mogu u bridge po zahtevu. Prilikom instalacije moram da zovem 19900 i zahtevam pa će serviser na licu mesta da podesi.
Prilično sam siguran da se lik u call centru nije razumeo sa podrškom zato što je pomenuo da usput dobijam i ssd hosting. lol.
Anyway, za par dana verovatno dobijam novu opremu pa ću probati, ali znam da od toga nema ništa.
Ako se budes setio, stavi update u temu da vidimo sta se desilo.
 
Hvala.

Ako se budes setio, stavi update u temu da vidimo sta se desilo.
Evo da se javim kao što rekoh.
Naravno, nema ništa od toga. Serviser koji instalira opremu, nema veze sa time, a na 19900 podrška kategorički kaže da to ne može za fizička lica. U tehničkoj podršci zavisi od toga na koga naletite pa se dobijaju malo drugačije informacije, ali niko mi do sada nije rekao da može (osim prdavaca koji ne znaju šta je ruter).
Sve u svemu, uključen DMZ da ne moram da forwardujem portove, isključen dhcp i wifi. Funkcioniše sve kako treba.
 
Drugim rečima sve što sam napisao na prvoj strani, samo eto ljudi ne veruju. A naznačio sam i kako sam ja dobio (naterao ih)...
 
Evo da se javim kao što rekoh.
Naravno, nema ništa od toga. Serviser koji instalira opremu, nema veze sa time, a na 19900 podrška kategorički kaže da to ne može za fizička lica. U tehničkoj podršci zavisi od toga na koga naletite pa se dobijaju malo drugačije informacije, ali niko mi do sada nije rekao da može (osim prdavaca koji ne znaju šta je ruter).
Sve u svemu, uključen DMZ da ne moram da forwardujem portove, isključen dhcp i wifi. Funkcioniše sve kako treba.

Pa to sa DMZ je dobra opcija. Reci nam da li si u medjuvremenu imao nekih problema, ima li nekih mana? Svi spoljnji servisi rade?
 
Pa to sa DMZ je dobra opcija. Reci nam da li si u medjuvremenu imao nekih problema, ima li nekih mana? Svi spoljnji servisi rade?
Jos uvek sve odlicno radi.
Mana je da ASUS ruter ne moze da koristi DDNS (i mozda jos neki servis) u lokalnom NAT. Detektuje privatnu IP i kaze da ne moze. Licno, to sam resio preko RPI tako da mi Asus ne radi ni ddns ni vpn... Preko rpi ide torrent i jos nekoliko servisa i to super radi. I FTP je radio, mada sam to iskljucio jer koristim vpn.
 
možda je promašeno pitanje ali rekoh da priupitam...
Imam UBEE EVW32C na kome imam nakačenog WRT120N. On služi za odrđen segment protoka u stanu, posebne servise i pre svega na njega se kaži drugi wifi ruter TPLINK koji je u bridge pre svega kao extender da bi pokrio rupe u zadnjem delu stana.
Sve je bilo ok dok WRT120N nije se zakucao i sada blinkaju sve lampice i rekaoh bih da je umreo.. Probću da mu prisupim nekako preko kabla pa da probam firmware da upucam ali dok to ne(uspem)premostio sam TPLINK da se kači na UBEE. Međutim nikako neće da pusti net (ni wifi ni lan)? ... mislim prebacim ja TPLINKu bridge ,DHCP ubijem,nadjem UBEE i povežem se ali neće da pusti net... reset, hard reset i jopet u krug i opet nema nema na TPLINK ...

neki savet ideju ili ima veze u potpunosti sa ovim "(non)biznis /biznis" SBB pričom?
 
Proveri napajanje za taj WRT120N. I meni je tako "crkao" dok posle godinu-dve nisam provalio da je sam ruter potpuno ispravan, a da je napajanje crklo. Ruter se palio donekle, palio neke diode, ali nije radio. Medjutim kad sam zamenio napajanje, odmah je proradio skroz naskroz.
Pozdrav
 
Proveri napajanje za taj WRT120N. I meni je tako "crkao" dok posle godinu-dve nisam provalio da je sam ruter potpuno ispravan, a da je napajanje crklo. Ruter se palio donekle, palio neke diode, ali nije radio. Medjutim kad sam zamenio napajanje, odmah je proradio skroz naskroz.
Pozdrav
danke. probacemo predloženo...

i dalje žudim za odogovorom zašto neće bridge da radi u konstalaciji UBEE - TPLINK
 
Koji TP Link je u pitanju?
 
i dalje žudim za odogovorom zašto neće bridge da radi u konstalaciji UBEE - TPLINK
Prvo si siguran da taj TP-Link (nisi rekao koji) ima Bridge mode? Jer to imaju samo provajderovi HGW uređaji a ne kućni ruteri - time im se gasi ruter deo i ostaju samo kao modem da rade!
Po napisanom mogu samo shvatiti da si ti nešto podešavao a ne da si uključio/izabrao opciju Bridge mode-a (ili AP ili šta već ima taj ruter a da je u suštini slično Bridge mode-u).

Pa zatim moraš podesiti i Ubee da bi radilo. Ako TP-Link ne nalazi sam IP (nemam pojma kako se ponaša u Bridge mode-u) obavezno mu stavi iz opsega Ubee-a a on da bude u drugom (to se ne bi ni moralo podešavati u AP modu), pazi da ne bude u DMZ kod ubee-a, a i pazi gde šta spajaš iz LAN (vrlo poželjno 1) ide u WAN, restartuješ prvo Ubee pa TP-Link itd.
Ko zna šta još treba, šta je-nije namešteno kod tebe...
 
Poslednja izmena:
A da, sorry totalno sam promašio da si napisao koji je model - TL-MR3420... 😅

Ukratko, taj primerak nema ne samo mogućnost za Bridge mode, već ni za AP, Repeater Mode, Bridge sa AP ili bilo šta drugo!
Samo ima 3G/4G ili WiFi Router, ili kombinaciju oba.

Tako da šta si mu ti namestio, a očekuješ da radi, a on ustvari ne može tj. ni nema tu/te funkciju/je... 🤔
Tj. ako si mu ubio kao što kažeš DHCP (u LAN delu!!), neće moći da radi nikako (klijenti neće moći dobiti automatski IP adrese, morao bi SVE da ih podešavaš ručno!)! Mislim da ti ni nemaš opciju za DHCP u WAN delu, jer i nema AP ili bilo čega drugog!!
 
Poslednja izmena:
@nokiae60bgd
Idemo dalje. TP Link MR3420 je koja verzija? Piše ispod verovatno (tako je kod TP LInka)
Da bi ljudi ovde, koji bi da pomognu, znali koje mogućnosti ima.

UBEE EVW32C povezuješ kablom ili bežično sa TP Link MR3420 ? Shvatam po priči do sada da ideš bežično.
 
Ako si pregledao, onda je stvar rešena.
Mene mrzelo, iskreno.
 
Svaki router bi morao kao AP da radi. Pisali smo nekad.
Uplink se ne stavi u WAN (koga ovaj verotno nema ako je 3g modem), nego se stavi u LAN + ugasi se DHCP.
Ako nisam pobrkao nesto, uredjaji koji se zakace, sve glavni router radi...
 
Svaki router bi morao kao AP da radi. Pisali smo nekad.
Nije tako kod jeftinih modela, ima ih pregršt koji su tako "kastrirani" pa nemaju ni sve osnovne opcije više...
Uostalm odmah se vidi u uputstvu (koje je veoma jasno).
Ako nisam pobrkao nesto, uredjaji koji se zakace, sve glavni router radi...
Ne bez AP/Extender moda, jer ako samo ugasiš HDCP a ne NAT i sve ostale ruter funkcije neće raditi; jer bi onda morao sve ručno i static routes i forwarding itd.
 
Da, ali to treba znati podesiti...
 
Jest ono stvarno zaliči izdaleka na nuklearnu fiziku.
Guglati: MR3420 ap mod
 
Zvao sam SBB da pitam, kažu da ne može Bridge mod za fizičko lice i da koristimo DMZ. Na nihovom ruteru isklučimo DHCP, WIFI i Firewall a onda to sve uključimo na drugom kojeg smo provezali preko DMZ-a.


Ima tema o tome

 
Već pisao par puta i sve detalje na prvoj strani - MOŽE!!
Ali se moraju naterati (ne samo pitati onako usput - mora im se dokazati da njihov HGW nemere da obradi sve podatke...), ja uspeo a radi i dalje! 😉
 
I koji je proces tog teranja? :) Pročitao sam ono na prvoj strani, ali tu nema procesa "naterivanja" opisanog.
 
Nazad
Vrh Dno