Šta je novo?

Xiaomi Mi 11 Lite

eazy-i

Cenjen
Učlanjen(a)
06.09.2018
Poruke
499
Poena
115
Zvanično predstavljanje se očekuje 29. Marta 2021., za sada se znaju skoro sve specifikacije 4G modela, dok će 5G varijanta navodno imati novi SD775G čipset. Očekivane specifikacije 4G modela i slike.
Xiaomi Mi 11 Lite 4G Rumored specs
-6.55", AMOLED, FHD+, 2400 x 1080, 90Hz
-Qualcomm Snapdragon 732G
-64MP + 8MP Ultra Wide + 5MP Telemacro
-4250mAh, 33W
-Android 11, MIUI 12
-Bluetooth 5.2, NFC, Dual SIM, microSD slot, No 3.5mm jack
-160.53 x 75.72 x 6.81 mm
-150 g
ExAKgCKUUAAkg_L
ExAKc5FVEAgXPHf
ExAKjcrUYAM5S_e
 
U Italiji ga je jedan lanac oglasio prerano, cena za 6/128 - 320e.

Telefon po toj ceni nema bas mnogo smisla, po specifikacijama u rangu Redmi Note 10 Pro, pa i iza u nekim segmentima.

Nesto kao ne narocito poboljsan Mi Note 10 Lite, samo sa 90Hz i manjom baterijom.

 
U Italiji ga je jedan lanac oglasio prerano, cena za 6/128 - 320e.

Telefon po toj ceni nema bas mnogo smisla, po specifikacijama u rangu Redmi Note 10 Pro, pa i iza u nekim segmentima.

Nesto kao ne narocito poboljsan Mi Note 10 Lite, samo sa 90Hz i manjom baterijom.


Meni ovo liči na R7 pro, ne vidim nešto novo, a opet je jeftiniji od ovoga.
 
E jeste...

Prosle godine su sa Mi Note 10 Lite imali pun pogodak a ovo sada deluje kao promasaj. Za ove pare u ovoj seriji morali su ili da stpaju OIS kao Samsung ili bolji procesor, recimo 765G, da diferenciraju telefon od Redmi Note serije.
 
E jeste...

Prosle godine su sa Mi Note 10 Lite imali pun pogodak a ovo sada deluje kao promasaj. Za ove pare u ovoj seriji morali su ili da stpaju OIS kao Samsung ili bolji procesor, recimo 765G, da diferenciraju telefon od Redmi Note serije.
To je zato što na silu forsiraju nove modele ne zbog realnih potreba ,nego zbog konkurencije da na brzinu odgovore da budu aktuelni i konkurentni a u stvari ko oni šibicari rade, čas ga vidiš čas nevidiš ,i na kraju dobiješ model koji već postoji i dodaju/izbace 1 stavku ,i onda se zapitaš a šta ja u stvari dobijam uopšte a da je novo, i što bi menjao nešto kad mi i ovaj odgovara.
 

Xiaomi MI 11 Lite 4G / 5G specifications, renders leaked before launch

...
According to the publication, the Xiaomi Mi 11 Lite 4G will be powered by the Snapdragon 732G chipset, whereas the Mi 11 Lite 5G will be equipped with Snapdragon 765G SoC. Apart from featuring different chipsets, the 4G and 5G versions of the MI 11 Lite will have identical specs.
...
The Xiaomi Mi 11 Lite 5G will come in 6 GB RAM + 128 GB storage and 8 GB RAM + 128 GB storage choices. These models could be priced at 399 euros (~$472) and 429 euros (~$508). It may arrive in colors such as Truffle Black, Citrus Yellow, and Mint Green.

On the other side, the Mi 11 Lite may come in 6 GB RAM + 64 GB storage and 6 GB RAM + 128 GB storage models. These variants may cost 279 euros (~$330) and 329 euros (~$389), respectively. It will sell in hues like Boba Black, Bubblegum Blue, and Peach Pink.
 
Mi 11 Lite u Evropi po preporucneoj ceni od 279e.

Ok, to mozda i ne bude tako lose po telefon ako bude znacilo da ce u tom rejonu cene biti dostupan i kod nas, na oglasima barem.



 
Poslednja izmena:
Ako stavi slabiji ekran nego u rn10pro gde je tu logika? Telefon bi trebalo da bude na svakom polju bolji od navedenog..
 
Ne zavaravaj se, daleko od toga da je losiji, naprotiv

Ovo je 10-bit OLED panel, sto je prilicno vidljiva razlika u kvalitetu u odnosu na prikaz kod standarnih 8-bit panela, mnogo bitniji faktor od stope osvezavanja kada je u pitanju sam kvalitet boja, ostrine, kontrasta.
U prevodu, ekran na RN10 Pro prikazuje 16 miliona boja, a ovaj na Mi 11 Lite milijardu.
 
Poslednja izmena:
Iskreno ovo bi trebalo da bude direktan konkurent a52/a72 modelima, tako da ćemo videti kroz mesec dana.
Na osnovu onih recenzija a52 mi ne deluje ubedljivo, prevelike ivice i čini mi se da sam kvalitet prikaza nije kao pre, ispravite me ako grešim...
Ovo je svakako lepši telefon. Ali uštinuli su kao i do sad na širokougaonoj kameri, verovatno neće biti OIS-a. Baterija ako ostane ovaj kapacitet mislim da će se ljudi razočarati osim ako ekran/procesor kombinacija nije dovoljno efikasna kao na mi 9 lite npr.
 
Једно лаичко питање, шта овај телефон има заједничко са MI 11; дизајн?
 
Pa tako deluje... Izgleda da se bas uzdaju u dizajn...

Pitanje je koliko ce to biti kvalitetno jer ovo je plastika. Cim je 150g znaci da ram nije metal i da ledja nisu staklo, a i vidi se na ovom unboxingu da nema na ramu lajsni za antenu sto znaci da je plastika defintivno.
A telefon je tanji od 7mm, nadam se da to nece znaciti da je fragilan bas.

Ali ako bude po ceni od oko 280 bice konkuretan A52 recimo, ima bolji SoC, bolji ekran to je odmah jasno cim je 10-bit panel... Ostaje pitanje baterije, izgleda da su je malo zrtvovali zarad te vitkosti.
 
@ryzen

Cek sta je sada istina? Vidim ovi na netu pokazuju drugi sistem kamera dok kod ovog lika na video snimku je isti kao kod mi 11. Onda ti pises da ce mi 11 lite imati oled ekran a ovi opet pisu da ima ips ekran.

Mislim nema mi logike da u lite verziju stave oled ekran. Bilo bi lepo ali mislim da je suvise nerealno ocekivati tako nesto da se dogodi.
 
@ryzen

Cek sta je sada istina? Vidim ovi na netu pokazuju drugi sistem kamera dok kod ovog lika na video snimku je isti kao kod mi 11. Onda ti pises da ce mi 11 lite imati oled ekran a ovi opet pisu da ima ips ekran.

Mislim nema mi logike da u lite verziju stave oled ekran. Bilo bi lepo ali mislim da je suvise nerealno ocekivati tako nesto da se dogodi.
Itekako ima logike da stave i to ako ne najbolji onda jedan ispod. Ako su stavili oled na redmi seriju moraju i na mi.
 
Poslednja izmena:
^^ Pa vidiš valjda da telefon koji je u Italiji već u prodaji ima 90Hz 10-bit OLED ekran. 😁

To su neke zaostale spekulacije, telefon je već distribuiran a negde i u prodaji kao i Italiji, samo još zvanično nije prezentovan.
 
Izvinjavam se, mislio sam na amoled. U suštini, svakako daleko bolje nego ips za koji si rekao da očekuješ da će biti..
 
Ne zalim se, sve dogod smo mi kao potrosaci na dobitku za svoj novac.

@ryzen nisam pratio da je uopste izasao i da ima oled ekran i 90hz osvezenje. To vec menja puno stvari, ali kao obicno negde su morali da ga zakinu pa ce sacekam da vidim kada izadje kod nas kakav je i po kojoj ceni ce biti da se nabavi.
 
Amoled jeste bolja verizja oleda, s obzirom da ima dodatni tft film iza oled panela, ali to je jedan deo price.

U ovom slucaju panel na RN10 Pro ne moze nikako biti bolji jer je to 8-bitni panel koji moze maksimalno da prikaze 16 miliona boja, a ovaj oled je 10-bitni koji nudi mogucnost reprdukcije milijardu boja.

Da neko stavi pred tebe 8-bitni ili 10-bitni panel, nebitno da li je to TV ili telefon, bez vecih problema primetices razliku u kvalitetu prikaza, ostrini i jacini boja, kontrastu.

Takve razlike se pre svega vide na monitorima ili TV uredjajima, ali je primetno i na telefonima, tako da u ovom slucaju 8-bitni amoled ne moze nikako biti bolji ekran od 10-bit oleda.

Ako se ne varam ovo je prvi telefon srednje klase sa 10-bit ekranom, do sada su uglavnom bili na nekim flagship telefonima samo
 
Exp10ULXMAUmkG5

Exp134CWYAIO_fu

Jaka cena ali mislim da je ocekivano jer je ipak Mi serija.
 
Senzor za otisak prsta sa strane - za nas levoruke ne valja, nezgodno je kaziprstom...
 
Tako je negde bila i cena Mi Note 11 Lite prosle godine.

Mi 10 Lite je bio skoro pa fail, njemu je prosle godine cena bas brzo padala.
Mislim da ove godine nece biti Mi Note serije, i da ce biti samo ova dva.

Bacio sam oko na specifikacije i vidim da za kameru pise da je senzor od 0.7 mikrona i socivo 1/1.97" sto znaci da su ubacili najnoviji Samsung GW3 senzor u telefon

 
Poslednja izmena:
Postalo im je ovo glupo izbacuju dva ista modela , razlika ako se ne varam u procesoru i kameri . ( Ispada da imamo dve Lite verzije ) Cena je ok za početak .
 
Samo je velika mana sto su ga lisili podrske za SD karticu i 3.5mm ulaza...
 
Jeste da je plastikaner ali je stvarno lep telefon, ekran bas izgleda lepo sa ovim tankim bezelima.

 

Izgleda da je 5G verzija mnogo bolja kupovina od 4G- bolji kvalitet kamere i videa, znatno bolje performanse i baterija verovatno traje duže zbog 5nm procesa.
 
Nazad
Vrh Dno