Šta je novo?

Help needed: RTX 3080 i instalacija termalne podloge...

byMaX

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
10.01.2001
Poruke
12,148
Poena
1,019
Dragi forumasi,

Potreban mi je savet vezan za instalaciju termalnih padova na GA RTX3080 kartice. Da li poznajete nekoga ko bi to (za novac naravno) mogao usluzno da uradi? Vise kartica je u pitanju, a za razliku od MSI ili Inno3D, GA kartice nemaju termalnu pastu niti bilo sta drugo na memorijskim cipovima, sto nikako nije dobro za kopanje. Neki primerci throttluju cim (a to je odmah :)) udare u 110 stepeni, a jasno je da je upravo ovo problem. Rig je stajao i napolju pa je hashrate bio daleko bolji nego na sobnoj temperaturi.

Svaki savet je dobrodosao, ali ja se ne bih bas usudjivao da se sam u sve upustam, previse vremena je proslo od kako sam se ja time bavio.

veliki pozdrav!
 
Ne razumem, sam hladnjak nema kontakt sa memorijom? U tom slucaju ne pomaze nista da dodas.
 
Da, rtx 3080 pojedini modeli imaju problem sa grijanjem memorijskih čipova, nakon što dostigne temperaturu preko 100c, hashrate drastično pada, jedino rješenje za taj problem su termalni padovi, nakon toga kartica stabilno radi ~ 95MH/s.
 
Najbolje je da platis nekom servisu da ti to uradi. Nije to nista tesko i opasno, ali sta ako (ne dao bog, a i ne bi trebalo) nesto podje po zlu? To te muci? Ako da, u tom slucaju unajmi servis sa polisom oko toga koja ti odgovara.
 
Pa i jeste mi ideja da dam servisu, ali kom servisu. 99.9% servisa ne zna sta je RTX3080 i moraju ozbiljno da shvate i ozbiljno da urade taj posao.
Post automatically merged:

Nabavio sam thermal grizzly, najjace termalne padove i onu najbolju pastu, pa cu sam da namestim...

pa ne igram se ja sa grafickim karticama bas od juče ;)
 
Poslednja izmena:
Pa i jeste mi ideja da dam servisu, ali kom servisu. 99.9% servisa ne zna sta je RTX3080 i moraju ozbiljno da shvate i ozbiljno da urade taj posao.
Post automatically merged:

Nabavio sam thermal grizzly, najjace termalne padove i onu najbolju pastu, pa cu sam da namestim...

pa ne igram se ja sa grafickim karticama bas od juče ;)
Nemoj da me razumes pogresno, ali sa ovim stavom o servisima, niko nema zelju da ti preporuci neki servis.

Obrati paznju na to sta si uzeo. Ako si uzeo termalnu pastu na bazi tecnog metala, moras da pazis da deo hladnjaka sa kojim pasta ostvaruje kontakt bude od bakra, a ne aluminijuma. Takodje, ako je pasta elektricni provodlijva obrati paznju gde je postavljas. Na kraju, ako imas termalne padove, nemas razloga da ubacujes i termalnu pastu, stavise dobices daleko gore performanse ako stavis termalnu pastu izmedju izvora toplote it termalnog pada..
 
Nemoj da me razumes pogresno, ali sa ovim stavom o servisima, niko nema zelju da ti preporuci neki servis.

Obrati paznju na to sta si uzeo. Ako si uzeo termalnu pastu na bazi tecnog metala, moras da pazis da deo hladnjaka sa kojim pasta ostvaruje kontakt bude od bakra, a ne aluminijuma. Takodje, ako je pasta elektricni provodlijva obrati paznju gde je postavljas. Na kraju, ako imas termalne padove, nemas razloga da ubacujes i termalnu pastu, stavise dobices daleko gore performanse ako stavis termalnu pastu izmedju izvora toplote it termalnog pada..
Znam, naravno :)
pre par dana sam ipak odlucio da sve sam uradim i na prvih 6 kartica sam smanjio temperaturu memorije za 16-24 stepena. Kako gde... odnosno, sada moze stabilno da radi i na 880-1000 Mhz vise za memoriju nego pre, bez da predje 96 stepeni, dok je pre na defaultu throttling radio svoje pa se sa 95 MH spustalo na 70 i kusur... sad sve radi stabilno na 98 MH, namerno sam stavio solidno manje nego sto moze vecina primeraka zato sto idu topli dani.
Post automatically merged:

то су ономад биле рецензије...:)
Kad je to bilo...
prosla decenija citava :)
 
Znam, naravno :)
pre par dana sam ipak odlucio da sve sam uradim i na prvih 6 kartica sam smanjio temperaturu memorije za 16-24 stepena. Kako gde... odnosno, sada moze stabilno da radi i na 880-1000 Mhz vise za memoriju nego pre, bez da predje 96 stepeni, dok je pre na defaultu throttling radio svoje pa se sa 95 MH spustalo na 70 i kusur... sad sve radi stabilno na 98 MH, namerno sam stavio solidno manje nego sto moze vecina primeraka zato sto idu topli dani.
Post automatically merged:


Kad je to bilo...
prosla decenija citava :)
Koje recenzije ste radili?
 
Nazad
Vrh Dno