Šta je novo?

Kućna multimedija Novi zvučnici

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

BigToni

Cenjen
Učlanjen(a)
28.07.2012
Poruke
115
Poena
170
Koje zvučnike za računar uzeti za oko 150e?
Trenutno koristim Logitech X-530 koji su ok, ali im je raspon prilično loš.
Ono što sam uspeo da vidim na forumu je da je Edifier(R1700bt) na dobrom glasu, da li postoji još neka opcija ili je to neki best buy?
 
Ono što sam ja uspeo da vidim da je farbano na više mesta korektorom, verovatno su pale negde, mrežica oštećena. Čovek reče da se ne skidaju mrežice kad sam ga pitao da to uradi, tako da ti je jasno da nešto nije u redu. Čak je i naglasio da se konkretno te ne skidaju.
Otići ću, ima interesantnih kutija sa korektnom cenom, taman mogu da čujem i konkretno neku kombinaciju pojačalo/zvučnik.
 
Ja sam viđao te kutije samo lakirane - drvo. Ovo su verovatno prefarbane.
 
Ko juri EDIFIER na popustu je u G... R1280DB.
 
Ono što sam ja uspeo da vidim da je farbano na više mesta korektorom, verovatno su pale negde, mrežica oštećena. Čovek reče da se ne skidaju mrežice kad sam ga pitao da to uradi, tako da ti je jasno da nešto nije u redu. Čak je i naglasio da se konkretno te ne skidaju.
Otići ću, ima interesantnih kutija sa korektnom cenom, taman mogu da čujem i konkretno neku kombinaciju pojačalo/zvučnik.

Au jeste, u pravu si. Nisam ni primetio da je farbano, na telefonu sam gledao oglas. Sad kad sam na kompu otvorio, ugledao sam odmah.
Nebitno, idi kod tog preprodavca, pa poslusaj sta nudi. Ako budes birao pojacalo, gledaj da uzmes model koji ima daljinac, jer u tom slucaju ne moras da stavljas na sto ili ispod monitora, kako si prvobitno zamislio.
Javi bas utiske sa slusanja!
Ja sam viđao te kutije samo lakirane - drvo. Ovo su verovatno prefarbane.
Ima ih i u prirodnoj boji drveta, ali je i bela u serijskoj ponudi.
 
Ako budes birao pojacalo, gledaj da uzmes model koji ima daljinac, jer u tom slucaju ne moras da stavljas na sto ili ispod monitora, kako si prvobitno zamislio.

Nije neophodno. Ja imam neki stari mobilni Xiaomi sa IR senzorom. Meni koristi kao daljinski za 5-6 uređaja. Od toga 2-3 softvera :D
 
Ma znas sta sam hteo da kazem, da pojacalo podrzava daljinca. Imam i ja xiaomi sa IR, ali dzaba ti to ako sâmo pojacalo nema prijemnik 😉
Moje prethodno pojacalo npr. nije podrzavalo daljinca, u pitanju je Luxman LV-105u. Vrhunsko pojacalo sa lampama u preampu, ali j*bes to, kad ne mozes iz fotelje da pojacas/stisas, ili promenis izvor...
 
Leba ti, kakve ovo veze ima sa onim sto sam ja napisao? Ok, mozes da ukljucis i iskljucis uredjaj. 👏👏👏
Sta je sa ostalim funkcijama?
Pritom ces da osakatis napojni kabel da bi mogao da ukljucis i iskljucis uredjaj preko telefona. Neka hvala.
 
Leba ti, kakve ovo veze ima sa onim sto sam ja napisao? Ok, mozes da ukljucis i iskljucis uredjaj. 👏👏👏

Ne mora da se ošteti kabal. Meni je dosta opcija pali gasi. Starijim uređajima drugo i ne treba. Sve može ručno (y)
 
Ako sve moze rucno, cemu onda to na prvom mestu? Vidim itekako upotrebnu svrhu kod nocnih lampi ili nekih drugih prostih uredjaja, ali u ovom slucaju ne.
Ako ce uredjaj stajati na stolu ili nekom drugom dostupnom mestu, onda je nebitna cela prica s daljincem, samo sam hteo da spomenem da postoji i ta druga mogucnost.
 
Ako sve moze rucno, cemu onda to na prvom mestu? Vidim itekako upotrebnu svrhu kod nocnih lampi ili nekih drugih prostih uredjaja, ali u ovom slucaju ne.

Stvar je vrlo jednostavna. Legneš , gledaš omiljeni film iz kreveta i u jednom trenutku ugasis TV, pojačalo i DAC pre nego što nastaviš da spavaš.
 
Stvar je vrlo jednostavna. Legneš , gledaš omiljeni film iz kreveta i u jednom trenutku ugasis TV, pojačalo i DAC pre nego što nastaviš da spavaš.
Ne znam o kakvom krevetu i tv-u pricas, kad covek kupuje zvucnike za desktop pc.
I u tom tvom slucaju bih pre uzeo pojacalo koje podrzava daljinsko upravljanje, nego da budzim kojesta na napojnom kablu. Postoje i uticnice koje omogucuju istu stvar bez ikakvog kasapljenja.
 
Ako ne nađem pogodan uređaj naručiću ovo, imam neki stari punjač za laptop od 19v da svira privremeno.
A paralelno bih poručio ovo pojačalo, jedini problem mi je isporuka/carina/porez i što moram 2 da poručim(mada to i nije problem). Istražio sam i napajanje za ovo pojačalo 48v 10a za oko 3 - 4k dinara. Pretpostavljam da za te novce bolje ne mogu da nađem, pritom ne zauzima mesta i može da stoji pored tastature/monitora.
 
Sto se pojacala tice, ovo bi ti mozda bilo najadekvatnije resenje, ako vec u tom pravcu ides, taman ima i ugradjen dac:
€ 81,75 20%OFF | 2*300W TPA3255 APTX-HD Bluetooth 5.0 High Power Amplifier NE5532 DAC 2.0 Channel PCM5102A Hifi Stereo Class D Audio Digital AMP
I ne treba ti nikakvo dodatno napajanje, vec samo obican napojni kabel.
 
Slusao sam malo veceg brata iz serije, Zensor 1. Nije drasticna razlika u velicini, imao bi malo manje basa u odnosu na Zensor 1, ali definitivno dobar sound za male pare. Ova cena je mozda malo jaca, jer se otprilike za toliko prodaje Zensor 1
 
Kako nisu pare problem? Koliko para planiras da potrosis na zvucnike? Mogu ti svasta predloziti, ali moram znati konkretnu cifru. Gde planiras da stavis kutije, ako si ogranicen na sirinu od 20 cm?
 
Treba mi nešto do 20cm širine, što bolje, nisu pare problem.Ima li jos predloga.

Evo nekih mojih iskustava iz Jagodine. Pre svega da zahvalim Bukiju i njegovom sinu na gostoprimstvu. Za tih dva i po sata isprobali smo oko 4-5 različita sistema. Govoriću o dva koja su na mene ostavila najveći utisak. Prvi su aktivni monitori Yamaha MSP5. Ovo verovatno tebe više zanima.


Novi se prodaju na komad. Prvo što sam primetio dok sam ih montirao da su baš teški, reklo bi se blindirani. Zvuče baš precizno. Imaju dosta snage, zauzimaju malo mesta. Mogu da ispune sobu za čas. Da sam ih pre našao po ovoj ceni, garant bi završili kod mene. Ovako sam se zadovoljio sa PreSonus Eris.

Drugi zvučnici su pravi stari Hi Fi. Govorim o Cantonima, seriji Kart 300. Ova serija mi nije nepoznata ali model 300 do sada nisam imao prilike da poslušam. Kod njih baš može da se osteti ona boja i šmek koju je imala muzika osamdesetih. Ogromni su snažni, i što je najbitnije zvuče fantastično. Kod njih mi nije nedostajlo ništa, osim izgovora "Kako da ubedim suprugu da su mi je potreban još jedan par zvučnika" :devilish:

 
Na policu pored Tv, toliko mesta imam sa obe strane.Što se para tiče, pa recimo da nije problem ni 1000€ za zvucnke i pojačalo.
Ako si vec spreman tolike pare da das, bilo bi steta staviti zvucnike na tv-policu. Nemas mesta pored police za neke podnostojece ili za stalke? Kolika je soba? Sta slusas od muzike? To su sve bitne stvari za izbor odgovarajucih kutija.
 
Soba je 5x3,2 ima mesta pored police naravno ali gledam da ne pretrpavam prostor.Mozda ako bi nasao neke manjih dimenzija i da mogu uza zid jer bi stajali gde je soba uža.Moze i predlog za takve.Mogu i polovni naravno.A slusa se bukvalno sve, mozda najvise electro.
 
Poslednja izmena:
Zvucnici:
Pojacalo:
Dac:

Sa ovim zavrsavas posao.
 
Kapone, počeli smo sa cifrom od 150€ , a završili na full Hi Fi ju :) Ja bih promenio samo stavke 1 i 2.Stavio bih HK 6500 + Canton Kart 300. Dac mi de dopada.
 
Nazad
Vrh Dno