Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Ovako, kupio sam Ugreen 3.0 usb na lan adapter bas za Mi Box S i lepo to spojim iz modema cat 6 kablom i meri na analiti preko kabla 97/76 a wifi meri 247/79. Lepo radi iptv, hbogo i ostalo sta gledam. Da li gledati preko kabla ili wifi-ja?
 

Prilozi

  • IMG_20210304_103253.jpg
    IMG_20210304_103253.jpg
    269.8 KB · Pregleda: 62
Jer ćeš uvek da izvlacis tih 100mb, nemaš o čemu da brineš dok za wifi je pitanje jer mogu mnogo faktora da utiču...
 
I proveri taj kabl na drugom uređaju za koju pouzdano znaš da ima gigabit mrežnu. A i koliko vidim na slici je neki Huawei ONT? Ako je slučajno HG8546M model (jer to je taj fazon izgleda koji koriste M, H i N modeli) da ti na vreme napišem napomenu da je na njenu samo LAN1 port gigabitni a ostala 3 su 100 Mbps max.

Tj utvrdi koji od 3 elementa limitira brizinu na 100 Mbps: adapter, kabl ili LAN port na ruteru/sviču/na šta si već povezao Mi Box.

Pošto limiter definitivno nije USB 2.0 port na Mi Box...
 
Poslednja izmena:
I proveri taj kabl na drugom uređaju za koju pouzdano znaš da ima gigabit mrežnu. A i koliko vidim na slici je neki Huawei ONT? Ako je slučajno HG8546M model (jer to je taj fazon izgleda koji koriste M, H i N modeli) da ti na vreme napišem napomenu da je na njenu samo LAN1 port gigabitni a ostala 3 su 100 Mbps max.

Tj utvrdi koji od 3 elementa limitira brizinu na 100 Mbps: adapter, kabl ili LAN port na ruteru/sviču/na šta si već povezao Mi Box.

Pošto limiter definitivno nije USB 2.0 port na Mi Box...
 

Prilozi

  • IMG_20210304_123138.jpg
    IMG_20210304_123138.jpg
    193.6 KB · Pregleda: 54
@shamanNS limitiraju sva 4 lan porta na 97 Mbps. Kabl proveren na rutetu koji daje pun protok od 250/80
 
Ako su taj mrežni kabl i ruter/ONT ok (a taj H bi trebalo da ima 4x Gigabit Ethernet) onda je adapter "problem" tj ima "Fast Ethernet" port (iako je USB 3.0 adapter sa USB 3.0 hub-om ?)...
 
Ako su taj mrežni kabl i ruter/ONT ok (a taj H bi trebalo da ima 4x Gigabit Ethernet) onda je adapter "problem" tj ima "Fast Ethernet" port (iako je USB 3.0 adapter sa USB 3.0 hub-om ?)...
To sam i ja zakljucio s obzirom na sve provere. Koji je tvoj savet, preko kabla i adaptera ili wifi-ja?
 
Uvek kabl. Problem ćeš imati samo u slučaju da gledaš 4K Bluray remux-e za filmove/epizode gde bitrate ima skokove (značajno) preko 100 Mbps. Za sve ostale streaming varijante 100 Mbps je i više nego dovoljno.
 
Uvek kabl. Problem ćeš imati samo u slučaju da gledaš 4K Bluray remux-e za filmove/epizode gde bitrate ima skokove (značajno) preko 100 Mbps. Za sve ostale streaming varijante 100 Mbps je i više nego dovoljno.
Hvala druze 🙂
Ma ja sam ti stara garda nezahtevan korisnik, eto gledam najvise hbogo i iptv nego su njihovi serveri u Frankfurtu pa kad izmerim na brandwidth.com i izaberem server Frankfurt bude izmereno 16/3 i ping 166, kako preko kabla tako i preko wifi-ja isto je.
 
Ako ti radi sve na Wifi skloni te kablove i adaptere da ne prave gužvu bez razloga. Ako imaš dobar ruter i signal tu nema nikakvog razloga da se zamajavaš sa tim.
 
Ako ti radi sve na Wifi skloni te kablove i adaptere da ne prave gužvu bez razloga. Ako imaš dobar ruter i signal tu nema nikakvog razloga da se zamajavaš sa tim.
Hvala na sugestiji ali kada mi je box preko kabla i usb lan adaptera stabilniji je internet i ako je sporiji, tako bar prikazuje analiti aplikacija i na mobilnom je wifi pun signal 250/80 a kada je box na wifi onda je na mobilnim telefonima sporiji wifi.
 
Pa vidis ja imam optiku 250/80 i dobar Mercusys ruter koji sam dobio od Exe Net-a. Mi Box S mi preko analiti aplikacije meri wifi 220/74 i sve extra radi,FHD iptv, hbo go, youtube itd tako da nikakve potrebe nemam za kablom.


Hvala na sugestiji ali kada mi je box preko kabla i usb lan adaptera stabilniji je internet i ako je sporiji, tako bar prikazuje analiti aplikacija i na mobilnom je wifi pun signal 250/80 a kada je box na wifi onda je na mobilnim telefonima sporiji wifi.

Na prošloj strani si imao Mercusys ruter i sve dobro radilo bez kabla, sad odjednom neki Huawei sve bolje radi sa kablom... Ne znam ni što pitaš šta da koristiš ako već znaš šta ti bolje radi.
 
Na prošloj strani si imao Mercusys ruter i sve dobro radilo bez kabla, sad odjednom neki Huawei sve bolje radi sa kablom... Ne znam ni što pitaš šta da koristiš ako već znaš šta ti bolje radi.
Huawei je modem na koji je zakacen Mercusys ruter. Jeste da radi sve super ali sam u dilemi samo da li rasteretiti ruter tako sto bi mi tv box bio na kablu.
 
Skoro sam preko oglasa uzeo polovni ruter Vodafone Easybox 804. Nakon upgrade firmwarea i podešavanja namestio sam 5ghz wifi mrežu i to sad radi neuporedivo bolje na mi box s nego ranije na telekomovom kršu. Preporuka svima.
Da, imao je i neki problem sa sertifikatima, morao sam u MTS-ovom ruteru ovo da uključim kako bi sve radilo kako treba. Sad nema padova u brzini ni na laptopu koji takođe podržava wifi5.
Možda nekome znači da zna, jer ja nisam uspeo nigde da izguglam koliko je poboljšanje 5ghz wifi.
 
Resen problem. Greskom mi poslali adapter 10/100 Mbps sad videh u specifikaciji na kutiji. Vracam i salju mi isti Ugreen gigabitni 🙂
 
Offtopic- blago vama koji ste na 250/80 na Huaweijevoj infrastrukturi za optiku, meni su na ovom delu Bga prvo prosli sa ZTE-om i mogu samo da sanjam o tim brzinama preko wifi-ja. Naravno ruter im je samo na 2.4 ghz ali me zivo zanima koliko bi preko kabla pokazivao BOX S. Ovo sto pokazuje preko wifija ne smem ni da vam pomenem :)
 
Offtopic- blago vama koji ste na 250/80 na Huaweijevoj infrastrukturi za optiku, meni su na ovom delu Bga prvo prosli sa ZTE-om i mogu samo da sanjam o tim brzinama preko wifi-ja. Naravno ruter im je samo na 2.4 ghz ali me zivo zanima koliko bi preko kabla pokazivao BOX S. Ovo sto pokazuje preko wifija ne smem ni da vam pomenem :)
Javljam ti kada mi stigne gigabitni adapter
 
@Radoszver Misliš da sam ja bez razloga dovlačio Ubiquiti Access Point-e u Beograd? Sredio Wifi u 3 stana, čak i nesrećni PTT sad radi prihvatljivo.
 
Placaju se paketi od 30+ eura mesecno, a koriste se ruteri od provajdera, zanimljiva logika :D. Ima rutera od 50e koji su 2 klase iznad kanti koje provajderi daju uz pakete.

Koristiti LAN uz adaptere na boxu na kome je 5GHz mreza brza od USB 2.0 porta je besmisleno kompletno.
 
Placaju se paketi od 30+ eura mesecno, a koriste se ruteri od provajdera, zanimljiva logika :D. Ima rutera od 50e koji su 2 klase iznad kanti koje provajderi daju uz pakete.

Koristiti LAN uz adaptere na boxu na kome je 5GHz mreza brza od USB 2.0 porta je besmisleno kompletno.
Meni je ruter Mercusys od Exe Net-a extra.

Zasto mislis da je besmisleno ako je preko kabla i adaptera brzi i stabilniji internet nego preko wifi-ja, bar koliko su mi dva drugara potvrdili da je brzina ista kao da box ima lan prikljucak?
 
Zato sto je 5GHz na Box S dovoljan i za 100+ GB remuxe, provereno :)
 
I meni radi perfektno na wifi 5Ghz i to najobičniji Mi 4a router. Nemam problema da kad radi Mi box ostali imaju problema, ni mobilni ni laptopovi.
 
Jel ima neko problem da kad se pali uredjaj, da mu boje izgledaju isprano, i onda moram da odem u display settings i da ili promenim rezoluciju pa vratim ili color space.
Jako cudan i iritantan problem. Ovde na redditu sam nasao isti slucaj ali bez resenja
 
Probaj da zamenis hdmi port na tv-u i probaj sa zamenom hdmi kabla na kraju probaj reset boxa. Mozda pomogne
 
Nazad
Vrh Dno