Šta je novo?

iPhone 11

To Imate pro max? na njemu je poprilično bolja baterija od ova dva
 
Običan pro, max gura više.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam Pro Max i otprilike mi baterija sa aktivnom upotrebom drustvenih mreza i facetime traje oko 6h 6:30h SOT (ostane mi telefon na nekih 20% ali izbegavam da ga mnogo gnjavim kada udje u battery saving mode) Igre ne igram jer nekako za sad nisam naisao na dovoljno zabavne ili zarazne a da nisu neki pay 2 win.
 
Kod mene pro pbicni gura stvarno dobro, 6h sota ce imati na lte. Sa ukljucenom dark modom i wifi mnogooo vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja kod mene na obicnoj 11 guram do 8 sati sot, ponekad i malo vise ( u periodu od 2 dana ). Presao sam bio sa xiaomi mi note 10 koji je imao 5000mah, ali nisu trajali toliko kao ovih 3110 koliko ima ovaj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na pm ispod 10 sot nisam... dobro na wifi i vecinom insta i chrom bez igrice...presao sa note 9
 
Baterija i kamera su najmanji problem, ali ovaj iOS nikako ne mogu da svarim. Juče je upao u bootloop prilikom ažuriranja na 14.4, ceo dan nisam mogao da ga vratim u život. Prvo sam ga satima čekao, dvaput odradio force restart, pa onda nakačio na laptop i preko iTunes pokušao da ga ažuriram ali je pucao download i konekcija sa telefonom, pa na desktopu slično. Na kraju je sinoć završio ažuriranje, ali sam morao clean install i restore sa iCloud. Jučerašnje poruke i propuštene pozove nisam primio, već imam samo do trećeg januara, kada je poslednji put radio iCloud backup.

Takođe, Viber je mnogo bolje radio na Androidu a to je chat aplikacija koju naši ljudi ubedljivo najčešće koriste, a i ovaj search bar kad odradim swipe down na home screen ponekad ne radi, samo se vidi samo blur i jedino restart telefona pomaže.

Sve u svemu, veliko razočaranje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemam tih problema, evo sad ce godinu dana. Tako da provjeri dobro sta ti je da uredjajem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolegenica ima običnu 11, isti problemi na iOS 14.3 sa Viberom i Search barom. A na 14.4 mi je ažuriranje stiglo ota, zaglavio na "iPhone will restart when update completes." i ni makac. Na zvaničnom Apple sajtu sam našao uputstvo za rešenje ovog problema pomoću iTunes, tako da očigledno da nije tako redak slučaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja imam problem sa viberom na 14.3 a danas sam prvi put imao problem sa search-om. Nadam se da su ispravili to na 14.4


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali viber je krs od aplikacije, kakve veze to ima sa telefonom? To dodje kao da kzem da je Mi9T pro *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* jer mi na njemu widgeti outlooka sa work profilom ne rade, a na iPhonu rade.
Viber je produkt sa ove strane bare i mozda vise posvecen androidu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neko mi je davno napisao da viber nikada nije dobro radio na iphone-u kao na androidu. Meni se desilo par puta, ali rijetko da zakasni notifikacija. Jedini problem je safari koji nekada crashuje, ne znam sto se to desava, respring mi se desi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma gde dobro na androidu, par ljudi se zali da na huawei-u ne radi skoro uopste. Ja osim na 6s nikada posle nisam imao problema sa viberom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa telefon je dobar koliko su aplikacije za njega dobre, baš zato pola foruma izbegava taj Huawei, što zbog agresivnog ubijanja aplikacija u pozadini, što zbog nedostatka gms kod novijih modela.

Najveća prednost iOS - a bi trebale da bude te aplikacije i rad istih, nisam očekivao da Tapatalk i Viber prave problem. Znači nisam naveo funkcionalne nedostatke ovog sistema u odnosu na Android (po meni always on display i interaktivne notifikacije i widgeti) već nešto što gotovo niko nije pisao ovde, a to su bagovi u samom sistemu i u aplikacijama koje često koristim. Safari meni radi odlično i na iPhone-u i na iPad-u, nisam ni isprobavao alternative za to


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je l prešao neko sa androida na 11 ili 11 pro i sa kojeg? Kakva je baterija na ta dva? Prešo bih sa p30pro koji ima woooow bateriju

Presao sa redmi note 9s na galaxy s20 fe pa na 11 obican. Posle samsunga prezadovoljan baterijom, a cini mi se da drzi vise nego i xiaomi..baterija traje po 2 dana komotnk.. sve zavisi koliko ga koristis. Jedino zaboravi brzo punjenje, jer se previse sporo puni..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne puni se sporo nego za obicnu 11 dolazi onaj punjac od 5W. Kupi onaj od 20, 11 podrzava brzo punjenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskreno jedini problem koji imam sa iPhone 11 pro max je sto regija na kojoj je dugme za brisanje slova tj backspace dugme samo prestane da radi ili ubaguje na par sekundi. Bukvalno mogu da kucam sva ostala slova bez problema ali ne mogu da brisem jer samo ta regija nema kontakt ili sta vec. Nadam se da je to 14.4 resio posto sam imao takodje i problem sa brzim kucanjem pin-a gde nije ekran lepo registrovao brojeve ali su i to sredili sa 14.2 ili 14.1 ne secam se.
 
Ja koristim SwiftKey, ali ponekad sam prebaci na stock kad mu dune. Ova je povukla rečnik sa Gmail naloga, lepo radi predikcija i swipe
 
Ne puni se sporo nego za obicnu 11 dolazi onaj punjac od 5W. Kupi onaj od 20, 11 podrzava brzo punjenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Okej, hvala nego je l mora original ili moze i bilo koj i da li to nece da naskodi bateriji posto koliko sam citao to brzo punjenje radi degradira bateriju vremenom vise nego ovo na 5w.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ako tako gledas onda bi trebalo da se puni od 20-80% samo. Uvek ce je nesto sakatiti ali je predviđena za to. Ja sam punioxs max sa ugreen punjacem bez problema. Nadji samo nesto kvalitetno,ne mora bit Apple.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Epa to me je zanimalo... Moze i neki link ako ima na kp ili na aliju za neki punjac. Hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene 11 PM i brzi punjac koji je dosao sa uredjajem. Evo uskoro ce tacno godinu dana i 100% battery health. Punim iskljucivo nocu, stavim u 11, optimized battery charging odradi svoje i oko 4 krene sa punjenjem do 100%. Rijetko punim preko dana, jer nema potrebe i ne spustam ispod 20% skoro pa nikada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Epa to me je zanimalo... Moze i neki link ako ima na kp ili na aliju za neki punjac. Hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne pazarim na Aliju, ovo je sa ebay-a pre 2g sam ga narucio.

4c36f3f4e48fbfe7b68f37da510e5547.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Preporuka za ugreen, sve sto sam uzimao samo od njih uzimam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene 11 PM i brzi punjac koji je dosao sa uredjajem. Evo uskoro ce tacno godinu dana i 100% battery health. Punim iskljucivo nocu, stavim u 11, optimized battery charging odradi svoje i oko 4 krene sa punjenjem do 100%. Rijetko punim preko dana, jer nema potrebe i ne spustam ispod 20% skoro pa nikada.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Moze li screenshot za ovo, i jesu li radjeni update-i sw-a?
Posto je nemoguce da bilo koja baterija nakon 300+ ciklusa i dalje bude na 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
I meni je cudno, svaki put nakon azuriranja kontam da ce spasti. Ali hvala Bogu pa nije :D. Battery log 30.01. Radjena su sva azuriranja od 02.2020. osim 13.3 koji je drugu skinuo 1-2% battery health-a. Njega sam preskocio.
33220c0dc055a29cb2c3fdc29282f46a.png

cafe87168aa18940270b52e8d096a007.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da baterija izgubi 5-10% kapaciteta na 300+ ciklusa. Menjaj to :p


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja koristim SwiftKey, ali ponekad sam prebaci na stock kad mu dune.

Koliko znam, trebao bi da prebaci kad kucas neku sifru ili mozda brojeve kreditne kartice, da bi zastitili privatnost i licne informacije.

Takodje se desava prebacivanje kad se zakljuca i otkljuca telefon, prebacujes iz jedne u drugu aplikaciju, pocinjes da kucas novu iMessage. Mozda je delimicno resivo ako pomeris SwiftKey na vrh liste u Settings/General/Keyboard i onda edit a nakon toga tapnes i zadrzis prst na SwiftKey i pomeris na vrh. Nakon toga, restartuj telefon.
 
Probaću ovo zadnje, za password sam primetio da menja i to i ima donekle logike, ali za ove ostale situacije nisam mogao da pohvatam zašto vraća na stock [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno