Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo sam pročitao vest da će se telenor udružiti sa telekomom. Tako što će telekom svoju optiku ustupiti telenoru? Šta to znači za sbb osim što znam da će na taj način telekom povećati broj korisnika? Da li će se kvalitet sbb srozati ili šta već.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
Pa ja se nadam da ce moci da se uzme neki opticki net uz Telenor postpaid [emoji846].
Bez obzira sta mislim o "udruzivanju".

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Nije da ih branim, ali ta oprema nije besplatna. I / ili dolazak coveka da to poveze.

Mozda bi vam bilo lakse da je to uracunato u pretplatu (145 din vise) pa bi bilo ovako:

4f2e42df59359b641d4e568ce5c80c96.jpg

Nije poenta u tome - ne trazi niko ovde nista besplatno. Ono sto dajes - treba da bude jasno navedeno, bez sitnih slova i otvorenog vredjanja inteligencije korisnika. Dobijes EON box besplatno, a placas prikljucnu taksu? Potrebno je najaviti raskid vremenski ogranicenog ugovora mesec dana ranije? Takvo tretiranje korisnika nece proci cak ni kod nas. Opet ponavljam - ne kazem da je neko drugi bolji, samo navodim ono sto meni izgleda ocigledno lose.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam pročitao vest da će se telenor udružiti sa telekomom. Tako što će telekom svoju optiku ustupiti telenoru? Šta to znači za sbb osim što znam da će na taj način telekom povećati broj korisnika? Da li će se kvalitet sbb srozati ili šta već.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Da li je Total Tv iznajmljivao Telekomovu infrastrukturu za ADSL, to je bilo ok, a kada treba drugi provajder da iznajmi onda je to urusavanje slobodnih medija. Kada im je komisija za zastitu konkurencije odobrila kupovinu Ikom-a kada su imali ucesce na trzistu preko 50%, tada je ta ista komisija bila super...
 
Ne znam šta je bilo ali vidim šta se radi i šta će biti.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Istina, tačno sve.
Imao je SBB dobar monopol. Sada kada im se drma stolica onda kuknjava na sve strane. Nije u redu što država pteko naših leđa ulazi u borbu sa SBB-om, ali da treba konkurencija to stoji. Pre dve godine kada sam obnavljao ugovor sa SBB-om bili su baš bahati. Mojoj sestri u Nišu su iz SBB-a pre 4 godine pozvonili na vrata (isto kao pre par meseci meni supernova i ja prešao) i rekli ovako " vidimo da koristite usluge EXE-a, ako pređete kod nas mi vam dajemo TV 32 inča, svih 24 meseci po 1 din uz Trio gold paket i njega vam dajemo 6 meseci po 1 din". I ona prešla. Znači isto su radili. Ja pozovem SBB i kažem da hoću i ja to jer mi u Kragujevcu ističe ugovor,kaže mi ona iz call centra, ato važi samo za Niš jer tamo imamo konkurenciju, za KG to ne važi. Znači gde imaju konkurenciju tu može sve a gde nema ko te j... I zato ni nije žao što ih drnda Supernova i MTS.
 
Nije poenta u tome - ne trazi niko ovde nista besplatno. Ono sto dajes - treba da bude jasno navedeno, bez sitnih slova i otvorenog vredjanja inteligencije korisnika. Dobijes EON box besplatno, a placas prikljucnu taksu? Potrebno je najaviti raskid vremenski ogranicenog ugovora mesec dana ranije? Takvo tretiranje korisnika nece proci cak ni kod nas. Opet ponavljam - ne kazem da je neko drugi bolji, samo navodim ono sto meni izgleda ocigledno lose.
Evo ti primeri iz Nemacke:
Ako si nov korisnik i nema neke akcije, placas prikljucnu taksu od 25 do 80e.
Moras predati pismeno raskid ugovora u minimalno navedenom roku koji je naveden u ugovoru, uglavnom je 3 meseca pred istek inace se automatski produzava godinu dana. I to moras sa potvrdom o prijemu inace provajder moze da se pravi lud kao nije primio raskid, cest slucaj.
Garantovane brzine su jako ispod maksimalnih, cest problem korisnika jer je komplet mreza preopterecena.
Cene su paprene.
Tako da kada sve saberes, Srbija je jos odlicna po tom pitanju.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Evo ti primeri iz Nemacke:
Ako si nov korisnik i nema neke akcije, placas prikljucnu taksu od 25 do 80e.
Moras predati pismeno raskid ugovora u minimalno navedenom roku koji je naveden u ugovoru, uglavnom je 3 meseca pred istek inace se automatski produzava godinu dana. I to moras sa potvrdom o prijemu inace provajder moze da se pravi lud kao nije primio raskid, cest slucaj.
Garantovane brzine su jako ispod maksimalnih, cest problem korisnika jer je komplet mreza preopterecena.
Cene su paprene.
Tako da kada sve saberes, Srbija je jos odlicna po tom pitanju.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

Al' zato npr. Bugari i Rumuni imaju 20 puta brzi i jeftiniji net od nas... ;)
 
Zna li neko šta tačno dobija Telenor sa tim udruživanjem/unajmljivanjem Telekom Srbija optičke infrastrukture?
U svoje Total pakete će da spakuju neku tv ponudu iz mtsTV/Iris TV?
Ponudiće korisnicima koji su u mogućnosti da imaju optički net?
Hoće li to Telenor kada se konačno preimenuje i postane deo one češke grupe da postane ujedno i kablovski operater ?
 
Videćemo šta će biti tačno. Uskoro bi i VIP/A1 trebalo da krene sa optičkom infrastrukturom.

Biće zanimljivo u narednom periodu.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
U svakoj uređenoj državi, zakon je isti za sve kao i uslovi poslovanja. Ovde očigledno država neke favorizuje, a druge sputava, a znamo i razlog.
 
Evo ti primeri iz Nemacke:
Ako si nov korisnik i nema neke akcije, placas prikljucnu taksu od 25 do 80e.
Moras predati pismeno raskid ugovora u minimalno navedenom roku koji je naveden u ugovoru, uglavnom je 3 meseca pred istek inace se automatski produzava godinu dana. I to moras sa potvrdom o prijemu inace provajder moze da se pravi lud kao nije primio raskid, cest slucaj.
Garantovane brzine su jako ispod maksimalnih, cest problem korisnika jer je komplet mreza preopterecena.
Cene su paprene.
Tako da kada sve saberes, Srbija je jos odlicna po tom pitanju.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

Ne znam situaciju tamo, ali kad mi neko kaze da je u Srbiji dobro, a u Nemackoj lose, ne znam sta da mislim.
 
pa reciprocno ako je ovde dobro u nemackoj bi ti biko lose, ako je ovde lose u nemackoj bi ti bilo bolje

ne idu u nemacku oni kojima je ovde dobro
 
U svakoj uređenoj državi, zakon je isti za sve kao i uslovi poslovanja. Ovde očigledno država neke favorizuje, a druge sputava, a znamo i razlog.
Nećemo sad da budemo licemerni.
SBB je bio povlašćen dobrano u jednom periodu,dok su drugi sputavani.
E sad kad nikad više ne bude tako,onda ćemo da pričamo o ređenoj državi.

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Ne bih da se osvrćem na maliciozne komentare, ali niko nije sputavao ostale da razvlače kablove kao što je to radio sbb, kupovali su opratere koji su imali kablovsku mrežu i tako se širili, ovde je nešto drugo u pitanju tj politička odluka ali je jasno šta se radi i šta se želi postići nisam blesav. Moje pitanje je da li će to uticati na kvalitet sbb usluga?

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Evo ti primeri iz Nemacke:
Ako si nov korisnik i nema neke akcije, placas prikljucnu taksu od 25 do 80e.
Moras predati pismeno raskid ugovora u minimalno navedenom roku koji je naveden u ugovoru, uglavnom je 3 meseca pred istek inace se automatski produzava godinu dana. I to moras sa potvrdom o prijemu inace provajder moze da se pravi lud kao nije primio raskid, cest slucaj.
Garantovane brzine su jako ispod maksimalnih, cest problem korisnika jer je komplet mreza preopterecena.
Cene su paprene.
Tako da kada sve saberes, Srbija je jos odlicna po tom pitanju.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

U principu Srbija ima veoma dobre brzine neta. Koliko znam Rumunija je među prvima u svetu ali i mi smo veoma dobri. Imam dosta kolega Nemaca, Italijana, Engleza, ko god dođe i pričamo o svemu pa i o internetu, svi se začude brzinom. Nemac ima kući oko 20mbps, Italijan isto. A priključna taksa je pljačka i prevara teška. I da postoji, ne treba da bude 3500 din, već 500 din max, ako već ta taksa daje monteru platu a ne daje
 
Zna li neko šta tačno dobija Telenor sa tim udruživanjem/unajmljivanjem Telekom Srbija optičke infrastrukture?
U svoje Total pakete će da spakuju neku tv ponudu iz mtsTV/Iris TV?
Ponudiće korisnicima koji su u mogućnosti da imaju optički net?
Hoće li to Telenor kada se konačno preimenuje i postane deo one češke grupe da postane ujedno i kablovski operater ?
Dobiće zaleđinu od vrhovnog respiratora, i moći će da se zadužuju jeftinije i o našem trošku neki procenat.
 
Ne ozbiljno. Sigurno imaju pakete jake ali im je čudno bilo, ko god im od kolega rekao brzinu oni bili blago začuđeni
 
Ne bih da se osvrćem na maliciozne komentare, ali niko nije sputavao ostale da razvlače kablove kao što je to radio sbb, kupovali su opratere koji su imali kablovsku mrežu i tako se širili, ovde je nešto drugo u pitanju tj politička odluka ali je jasno šta se radi i šta se želi postići nisam blesav. Moje pitanje je da li će to uticati na kvalitet sbb usluga?

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Toso, meni uopste nije jasno sta ti pitas. Da li telekom i telenor uticu na kvalitet ponude sbb-a? Sad da pitam ja tebe..kako bi mogli da uticu na ponudu? Mislis da ce sprecavati sbb da uvodi optiku (pravu) do korisnika? Sprecavace ih da menjaju zastarelu, jos od Ikoma nasledjenu, infrastrukturu? Itd. To ne znas, pa pitas ovde ali zato znas sta je politicka odluka...;)
 
Toso, meni uopste nije jasno sta ti pitas. Da li telekom i telenor uticu na kvalitet ponude sbb-a? Sad da pitam ja tebe..kako bi mogli da uticu na ponudu? Mislis da ce sprecavati sbb da uvodi optiku (pravu) do korisnika? Sprecavace ih da menjaju zastarelu, jos od Ikoma nasledjenu, infrastrukturu? Itd. To ne znas, pa pitas ovde ali zato znas sta je politicka odluka...;)
Da pojasnim pitanje, da li će sbb da se "uguši" ovim spajanjem? I samim tim uticati na kvalitet njihove usluge u nekoj perspektivi. Dali je realno da si @otkaz ne informisan o tome na koji način i kako se podmeću noge sbb-u da širi svoju mrežu, da mislim da ih država sprečava u tome i da je to politička odluka.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
^
A što onda ne preduzmu nešto umesto što jauču. Ovako ako očekuju da će neko umesto njih da bije bitke, gadno su se za****li. Umesto što kukaju neka se bore i oni za svoje korisnike i svoj deo kolača. A i ne vidim potrebu da mešamo ovde politiku. Zadrži mišljenje političko za sebe, ne nameći ga drugima. Oni hoće da ih mi doživljavamo kao žrtve koje su ugrožene. Daj molim te.... Ili će da se bore i prežive ili će nestati u mraku, prosto i jednostavno.
 
Prosto i jednostavno nije i ne možeš se boriti vezanih ruku i nogu... Čini mi se da ova prepiska ide u pogrešnom pravcu u neku političku debatu što mi nije cilj....

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
Meni se javlja utisak da oni samo ćute i ništa ne preduzimaju. Prosto dopuštaju da ih Telekom (Država) gazi. Ili ja ne vidim šta se krije iza paravana.
 
Da pojasnim pitanje, da li će sbb da se "uguši" ovim spajanjem? I samim tim uticati na kvalitet njihove usluge u nekoj perspektivi. Dali je realno da si @otkaz ne informisan o tome na koji način i kako se podmeću noge sbb-u da širi svoju mrežu, da mislim da ih država sprečava u tome i da je to politička odluka.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Ne znam zašto bi SBBu opao kvalitet usluge ako se pojača konkurencija. Ja se sećam vremena kad si u širem centru Niša imao samo SBB za kablovskog operatera, grad je bio podeljen tj. samo na periferiji su ostali neki sitni operateri. Što SBB nije tada kukao kako narod nema izbora i nudio svoju teritoriju da dođe da radi ko hoće, samo da se napravi tržišna utakmica. Možda se situacija okrene, pa SBB opet dobije većinski udeo, videćemo kakvih će se stavova tad držati.
 
I to Zapadna... Istočna jedva do 10mbps gura :D

Evo tajland je prvi po kucnim prosecnim brzinama na svetu.

Kablovi im vise po banderama i to u snopovima (i u rumuniji ima slicno, ali je ovde strasnije...)
U mojoj zgradi sam imao izbor - 150/50 ADSL za 27e mesecno - godinu dana obaveza (ili jos jedno 30e penal za prevremeni raskid) ili da platim zgradi za uslugu uvodjenja interneta (sto ce neko drugi da prcka po tim kablovima oko zgrade i infrastrukturi) - 80e, pa onda mogu da imam optiku jedno 500/20 za 20tak e.

Mrzelo me, tako da sam na 150 - veci problem mi je da dobacim do spavace sobe net stabilno - jer nemam bridge mod na DLinku (koji nije ni los), ne smem nista da busim da vucem lan, a nemam zgodno mesto za repeater, sem zeni kod glave ;)
 
Ne znam zašto bi SBBu opao kvalitet usluge ako se pojača konkurencija. Ja se sećam vremena kad si u širem centru Niša imao samo SBB za kablovskog operatera, grad je bio podeljen tj. samo na periferiji su ostali neki sitni operateri. Što SBB nije tada kukao kako narod nema izbora i nudio svoju teritoriju da dođe da radi ko hoće, samo da se napravi tržišna utakmica. Možda se situacija okrene, pa SBB opet dobije većinski udeo, videćemo kakvih će se stavova tad držati.
Zašto bio opao kvalitet usluga pa verovatno iz razloga što će broj korisnika opasti, a samim tim i profit od kojeg bi mogli da rade na poboljšavanju uslova i kvaliteta mreže, ali i što se tiče programa tj kanala koje emituju. Konkurencija je u redu i treba da postoji ali ne ona koja će da te uguši - uništi iz političkih razloga...

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 
SBB se iz pozicije osionog monopoliste, kakvog sam npr. ja iskustva imao sa njim pre 10ak godina, stavlja u poziciju žrtve i ugroženog od strane zle konkurencije, kakvim ga ti vidiš.
Ne kažem da je moja percepcija tačnija od tvoje, ali ja ne mogu da kompaniju koja je više od decenije držala 50%+ tržišta i koja ima moćne sponzore iz inostranstva uopšte zamislim kao neku žrtvu. Sviđaju mi se inače NewsMax i humoristički program sa NovaS, ali to ne menja moje mišljenje o SBBu kao kompaniji.
 
Pride još kablovski operater koji ima kablovske kanale.
Nije kao SBB, nego je United Media vlasnik i N1 i Nova s, ali i SBB-a.
 
Danas sam konačno uspeo da obnovim ugovor onako kako sam ja to hteo. Dugogodišnji sam SBB korisnik i zadovoljan sam ali naravno konkurencija daje svoje ponude. Imam EON FULL paket. Elem još prošle god negde u ovo vreme zvala me teta iz sbb da mi kaže da imam još godinu dana ugovora i da li želim da potpišem na još godinu dana ako mi daju HBO i Pink kanale eventualno eon premium 1 god cena full-a a druga regularna. Rekao sam da me to ne zanima. Pre par dana kada mi je istekao ugovor opet me zove sada neka druga teta i nudi mi obnovu FULL-a na 2 godine i da mi daju HBO i Pink. Odbijem i to i kažem neka, biću ovako bez ugovora pa da vidim šta ima konkurencija. Danas opet zvoni tel, sada neki lik kaže u vezi obnove imamo ponudu za vas eon premium po ceni full-a 2 godina. E reko to može, to je prava ponuda ;)..tako da samo treba biti uporan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno