Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Istina, tačno sve.
Imao je SBB dobar monopol. Sada kada im se drma stolica onda kuknjava na sve strane. Nije u redu što država pteko naših leđa ulazi u borbu sa SBB-om, ali da treba konkurencija to stoji. Pre dve godine kada sam obnavljao ugovor sa SBB-om bili su baš bahati. Mojoj sestri u Nišu su iz SBB-a pre 4 godine pozvonili na vrata (isto kao pre par meseci meni supernova i ja prešao) i rekli ovako " vidimo da koristite usluge EXE-a, ako pređete kod nas mi vam dajemo TV 32 inča, svih 24 meseci po 1 din uz Trio gold paket i njega vam dajemo 6 meseci po 1 din". I ona prešla. Znači isto su radili. Ja pozovem SBB i kažem da hoću i ja to jer mi u Kragujevcu ističe ugovor,kaže mi ona iz call centra, ato važi samo za Niš jer tamo imamo konkurenciju, za KG to ne važi. Znači gde imaju konkurenciju tu može sve a gde nema ko te j... I zato ni nije žao što ih drnda Supernova i MTS.

Ček bre,
kažeš da su joj dali TV i njihove suluge na 24 meseca za 1din?!
 
^Ha, ha, još jedna priča iz rublike nije se desilo...
 
Evo ti primeri iz Nemacke:
Ako si nov korisnik i nema neke akcije, placas prikljucnu taksu od 25 do 80e.
Moras predati pismeno raskid ugovora u minimalno navedenom roku koji je naveden u ugovoru, uglavnom je 3 meseca pred istek inace se automatski produzava godinu dana. I to moras sa potvrdom o prijemu inace provajder moze da se pravi lud kao nije primio raskid, cest slucaj.
Garantovane brzine su jako ispod maksimalnih, cest problem korisnika jer je komplet mreza preopterecena.
Cene su paprene.
Tako da kada sve saberes, Srbija je jos odlicna po tom pitanju.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

Zavisi ko je operater i oblast u kojoj si npr Unitymedia Bochum trio paket ~400/20 bez greske 45€ mesecno... Sa otkaznim rokom jesu kriminalni!

2021-01-26_16-09-18.png

Skuplje placam Sbb-u za Trio gold premium 5700, ali koji je standard u pitanju!!! A trebalo bi da znas sto juznije u svapskom slucaju to skuplje...
 
Poslednja izmena:
Danas sam konačno uspeo da obnovim ugovor onako kako sam ja to hteo. Dugogodišnji sam SBB korisnik i zadovoljan sam ali naravno konkurencija daje svoje ponude. Imam EON FULL paket. Elem još prošle god negde u ovo vreme zvala me teta iz sbb da mi kaže da imam još godinu dana ugovora i da li želim da potpišem na još godinu dana ako mi daju HBO i Pink kanale eventualno eon premium 1 god cena full-a a druga regularna. Rekao sam da me to ne zanima. Pre par dana kada mi je istekao ugovor opet me zove sada neka druga teta i nudi mi obnovu FULL-a na 2 godine i da mi daju HBO i Pink. Odbijem i to i kažem neka, biću ovako bez ugovora pa da vidim šta ima konkurencija. Danas opet zvoni tel, sada neki lik kaže u vezi obnove imamo ponudu za vas eon premium po ceni full-a 2 godina. E reko to može, to je prava ponuda ;)..tako da samo treba biti uporan.

To je odlicna ponuda... Kada sam obnavljao ugovor 2019. god uspeo sam da izboksujem 9meseci 1din, HBO 2god, i nisam placao prikljucnu taksu 3500din za EON Full paket. Kada bi mi sada ponudili da predjem na EON Premium po ceni EON Full pristao bih definitivno. Inace u SBB-u sam nekih 15god skoro
 
Poslednja izmena:
Da li je Total Tv iznajmljivao Telekomovu infrastrukturu za ADSL, to je bilo ok, a kada treba drugi provajder da iznajmi onda je to urusavanje slobodnih medija. Kada im je komisija za zastitu konkurencije odobrila kupovinu Ikom-a kada su imali ucesce na trzistu preko 50%, tada je ta ista komisija bila super...
Pa ako ti nije jasno kakve veze imaju mediji na sbb i cenzura u Srbiji...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
To je odlicna ponuda... Kada sam obnavljao ugovor 2019. god uspeo sam da izboksujem 9meseci 1din, HBO 2god, i nisam placao prikljucnu taksu 3500din za EON Full paket. Kada bi mi sada ponudili da predjem na EON Premium po ceni EON Full pristao bih definitivno. Inace u SBB-u sam nekih 15god skoro
To su i meni ponidili a nisam ih ni davio

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Od jula Kraljevo prelazi u Giga grad. Tj pocinje transformacija. Trajace par meseci.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
A Šabac nikad? Pre će mene zemlja pokriti nego što će oni transformisati moj grad u MEGA-GIGA grad. :d
 
To se radi samo tamo gde ima konkurencije, odnosno Telekoma. :) Isti su i jedni i drugi samo pare! Jedino mi nije jasno zbog čega ukjučujete politiku u ovakvu temu. Bar bi mi trebali da budemo apolitični kod ovakvih stvari. Njima je ovo samo harač na delu tržišta. Kad dostignete maksimalni paket provajdera i nema konkurencije u vidu slične ponude onda ste niko, ma koliko godina koristili najskuplu uslugu bilo kog provajdera, pa i na više lokacija. Nek se KO**U! Vama će biti bolje. Super je ova najava Telekoma, odnosno N1.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno se slažem da je pre to dobra vest, nego loša. Ako tom saradnjom dođe do boljih ponuda i novih mogućnosti, ne vidim šta je tu loše po nas. Možda je loše za SBB. I uvek sam za konkurenciju i da imamo što više izbora.
Jedino, nismo mi koji uvodimo politiku u temu. SBB je taj koji diže buku i spinuje na politiku svaki pokušaj jačanja konkurencije.
Da l' se nada da im EU nešto učini, šta li. Nije mi jasno zašto to rade.
 
To je jedini način da bez gubitka zarade pokušaš da zadržiš poziciju na tržištu protiv državne kompanije. Neće manju, ili istu zaradu uz povećan broj korisnika. Veći problemi i troškovi. Ko je njihov korisnik od početka zna da je priklučak na banderu koštao 100E, + modem još 100E u današnjoj vrednosti. Znači samo priključak keš 200E! Živo me interesuje koliko Vas bi sad bilo spremno da to plati? Verujem niko. :) Zato je konkurencija bitna, da Vi gospodo danas i sutra nemate ovakve iznude! Inače sam korisnik SBB-a sa tri UO.
 
Slažem se da je bolje kada postoji konkurencija. Evo do skoro kod nas u Pomoravlju je bio samo Telekom, a odnedavno SBB je u Paraćinu, kažu da za ostale gradove im ne daju neke dozvole, videćemo šta će dalje biti.
 
Ja sam danas čuo od jenog radnika Telekoma da u junu očekujemo spajanje MTS i Supernove. Tako da će posle toga doći do najavljene saradnje Telkoma i Telenora (O2). Mislim da će Telekomu to odgovarati jer će dobiti ispeglanu tv platformu. Box 4 paket moći će da se kreira i sa Telenor mrežom, a ne samo sa Mts-om. Sbb može da pravi sličnu priču sa Vip-om. Sbb ne gubi ni jednog korisnika ovom saradnjom Telekoma i Telenora tako da ne znam šta se bune.
 
Kad god neko kaže da ne dobija dozvole, to znači da je ispitao to tržište i da je ulaganje trenutno neisplativo za njega. Kod mene je u kraju na primer SBB totalni monopolista trenutno. Negde je to Telekom. Cenu i kvalitet direktno određuje konkurencija i ništa više.
 
Ja sam danas čuo od jenog radnika Telekoma da u junu očekujemo spajanje MTS i Supernove. Tako da će posle toga doći do najavljene saradnje Telkoma i Telenora (O2). Mislim da će Telekomu to odgovarati jer će dobiti ispeglanu tv platformu. Box 4 paket moći će da se kreira i sa Telenor mrežom, a ne samo sa Mts-om. Sbb može da pravi sličnu priču sa Vip-om. Sbb ne gubi ni jednog korisnika ovom saradnjom Telekoma i Telenora tako da ne znam šta se bune.

Sta je ispeglana TV platforma, i da li ce je dobiti Tekekom ili Telenor? Iskreno, ocekivao sam spajanje sbb-a i Telenora.
 
Ja koliko sam čuo SBB i VIP planiraju neku saradnju. Čak planiraju da šibnu 5G vrlo brzo jer MTS (čitaj država) je izjavio da neće da počinju sa 5G još neko vreme.
 
Ja koliko sam čuo SBB i VIP planiraju neku saradnju. Čak planiraju da šibnu 5G vrlo brzo jer MTS (čitaj država) je izjavio da neće da počinju sa 5G još neko vreme.
Da bi Sbb pustio u rad 5g mrežu treba im dozvola od države a ne od Mtsa, pa ako država neće iz nekog razloga da je aktivira onda ne može niko na svoju ruku.
 
Sta je ispeglana TV platforma, i da li ce je dobiti Tekekom ili Telenor? Iskreno, ocekivao sam spajanje sbb-a i Telenora.

To znači optimizovanu aplikaciju kao recimo što je eon. Vidimo i sami (mts tv go, iris, arena cloud, move) da su nesposobni da naprave modernu, kvalitenu i stabilnu aplikaciju.
 
Da eon puca od optimizacije, a tek što je d3go bio optimizovan :D
Ajde tv i nekako, ali je neverovatno da neko stavlja mts optiku i sbb coax u istu ravan.

400/160 Mbps na optici za 2175 dinara mesečno je mnogo bolje i mnogo jeftinije od sbb koaksijalne opcije!
Ovo sve pričam kao neko ko je više od 15 godina bio sbb korisnik ;)
 
Poslednja izmena:
To znači optimizovanu aplikaciju kao recimo što je eon. Vidimo i sami (mts tv go, iris, arena cloud, move) da su nesposobni da naprave modernu, kvalitenu i stabilnu aplikaciju.

Iris Go izlazi uskoro. Iris tv je za nijansu bolji nego prethodna mts platforma. A izbacili su i Arena Cloud aplikaciju. Doveli Deezer (a najavljivali Spotify). Telenor ima dugogodisnju saradnju sa Deezerom. Generalno Mts moze imati koristi od Telenora u pogledu kvaliteta usluga i kreiranju paketa sa digitalnim servisima. Telenor jedino ako pokrene svoju KTV.
Mnogo unazad, ovde se posluje po modelu da krenemo samo, pa cemo peglati nedostake usput. Samo sto to potraje i ne razresi se u korist korisnika.
 
Da eon puca od optimizacije, a tek što je d3go bio optimizovan :D
Ajde tv i nekako, ali je neverovatno da neko stavlja mts optiku i sbb coax u istu ravan.

400/160 Mb/s na optici za 2175 dinara mesečno je mnogo bolje i mnogo jeftinije od sbb koaksijalne opcije!
Ovo sve pričam kao neko ko je više od 15 godina bio sbb korisnik ;)

Da li je za mts optiku obavezan fixni?
 
Fiksni jeste televizija i internet nisu
 
Poslednja izmena:
Eto, koji ce mi fixni kada bih imao optiku? Djubrad...
 
Nije fixni potrebno imati prilikom uvođenja
 
Dakle, posedovanje fiksne POTS linije NIJE uslov za uvođenje optike.
S druge strane, mts ne nudi mi jedan paket na optici bez fiksnog telefona.
 
Apsolutno nije tacno da NE treba fiksni za Mts optiku, treba, obavezan je i dobija se besplatno uz Box paket. Logicno je da te ne pitaju da li imas fiksni kada trazis optiku ali ti ga svakako daju. Opticki net ne radi preko fiksnog tj nije zavistan od fiksnog ali se mora uzeti(svakako je free). Nauci da se precizno izrazis kada nesto tvdis(a verovatno si hteo da napises isto sto i ja)
 
Da eon puca od optimizacije, a tek što je d3go bio optimizovan :D
Ajde tv i nekako, ali je neverovatno da neko stavlja mts optiku i sbb coax u istu ravan.

400/160 Mbps na optici za 2175 dinara mesečno je mnogo bolje i mnogo jeftinije od sbb koaksijalne opcije!
Ovo sve pričam kao neko ko je više od 15 godina bio sbb korisnik ;)

Moram da pitam, jeli to cena samo za net i fiksni, ili je i TV ukljucen?
 
Kod supernove ne mora da se uzme fiksni. Kad se konačno spoje onda možda neće morati ni kod mts. O2 ima dobru tv platformu(bar mi tako deluje) tako da će je verovatno implementirati kod nas.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kprostio sam O2 par godina u Slovackoj. Bila je bolja platforma od d3go koji sam takodje koristio sa vpn-om. Sad kakva je, (od 2018 sam u Srbiji) ne znam. Verovatno je i ona unapredjena, a i da je ostala onakva, bolja je i od irisa i od move aplikacije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno