Šta je novo?

Kurirske službe

U prethodna 3 dana, 3 pošiljke preko PostExpressa ne uručene.
Samo stigne poruka da se preuzme u pošti u kojoj se prosledi, bez prethodne poruke o uručenju i pokušaja uručenja.
Jedna pošilja mi je otišla da je podignem u pošti na skroz drugom kraju grada koja nema veze sa vezom. Niti je glavna niti sortirna pošta.
Totalni raspad :d
 
@owim

Мени овако ''фале'' статуси током пута пошиљке углавном када је у питању препоручена пошиљка.
Је л' то ПЕ?

Nisam razumeo sta pitas..
Preporucena posiljka nema veze sa Post Expressom ako si na to mislio sa ovo PE.. preporucenu dostavljaju postari.
I tako je sto se tice statusa, nekada se desi samo da ima mesto prijema i potpis prijema.. nekada jedan status vise, uglavnom nemaju svi statusi nikad.
Posaljes kao vrednosnu posiljku koja je malo skuplja od preporucene i imaces sve statuse kao na PE posiljkama jos ces imati i prioritet jer su one prioritetnije od preporucenih pa se prvo skeniraju, obradjuju, prosledjuju ili kako god..

Znam da je ovih dana haos kod svih kurirskih službi. Da li se zna koliko je prosečno čekanje kod PostExpress-a? 28.12 poslat paket. Trenutni status 10200GPC Beograd - otprema. I od juče se ništa ne menja.

Ne zna se nista, ja se samo nadam da ce uspeti da rasciste posiljke do sutra da ne ostaje za ponedeljak, sto je dodatnih 4 dana cekanja. I meni je poslata danas jedna posiljka pa se nadam da ce sutra stici, bitno mi je da dodje u grad posle mogu sam otici u postu da je uzmem ako nema ko da podeli..
 
jel zvao neko broj za reklamacije post express ? Vec tri puta sam na cekanju po sat vremena i niko se ne javi
 
AKS 31.12. neće preuzimati pošiljke. Rekao bih ispravna odluka, s obzirom da do sada sakupljene ne mogu da isporuče za nekoliko radnih dana.
 
Јуче послат пакет из Новог Сада, (D-Express) ми је јутрос уручен (НИШ).
Курир је рекао да ће и сутра достављати пакете (али их неће преузимати).

АКС у Нишу виђам и у 6 поподне како развози пакете последњих недељу дана.
 
Poslednja izmena:
Jel se zna da li će Post Ekspres sutra primati pošiljke? Doduše kod mene nisu ni danas preuzeli...
 
Očekivao sam da će raditi normalno, kao što je i trebalo da bude.
Da li sutra rade prijem na šalterima, jel se zna barem nešto? Ne vidim nikakvo obaveštenje na sajtu.
 
Zasto ne bi primali na salterima ?
Rade poste do 18h skraceno to jest ove koje imaju celodnevno radno vreme do 19h..
Prosle godine su radile do 17h, ali ono kontam da je zbog zaostatka posiljki itd da se sto vise stigne da ne ceka sledecu sedmicu.
 
Posiljka koju sam juce narucio iz Loznice, danas stigla.

Ispravljac za laptop koji sam poslao juce i bilo je naznaceno da nema garantovanog roka urucenja i da je dostava u ponedeljak, stigao ljudima danas.

Posiljka koju sam poslao u utorak za Suboticu nije ni danas stigla, sve u svemu luda kuca.
 
PE sve od juče stiglo danas.
Mi danas poslali samo nekoliko paketa, kurir se pojavio za nekoliko minuta, kao i obično. Biće sve to isporučeno u ponedeljak.
 
City Express, paket iz Niša za Bg danas 21 dan u magacinu stoji.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
To je od prilike standardno vreme isporuke kod njih. Jedino ako ne dobijaju poene za ugovore - Vip npr, ili tako slicno. Onda dodju odmah i jure te da potpises. A ostalo.... Pa kad se seti neko da pokupi iz magacina, to je taj princip rada. Biće...

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Treba mi informacija za BEX
Ako je dostava neuspesna, da li jos jednom pokusavaju dostavu ili vracaju posiljku nazad?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Када сам ја слао пакете крајем 2019. године са њима (док су били блокирани ГПЦ Београд и још по неки поштански центри), увек је било и другог покушаја доставе.
 
Pisalo je negde na sajtu da su u cenu uracunata dva pokusaja dostave, buduci da vlada kolektivno ludilo oko paketa i kurira, da sam na tvom mestu odmah bih u ponedeljak ujutru zvao da vidim sta se desava a ne da cekas njih, koji ce mozda jedva da docekaju da vrate nazad i da skinu sa svoje grbace..
 
Evo ukratko epiloga sa BEX-om

Zovem juce, pitam za posiljku, kaze u magacinu je, nije kurir ni zaduzio. Reko ok, doci cu popodne da preuzmem, odvojite negde sa strane, nemoj da je vratite nazad. Kaze u redu.

Odem popodne u magacin i tu lik krene da me lozi, kao vracen je paket posiljaocu, ovo -ono. Pa je onda otisao da trazi po magacinu i nije nasao i opet me ubedjuje kako je posiljka vracena. Onda je opet otisao da je trazi...
I tu se umesa neki drugi lik, pita me kako se zovem, ja mu kazem, i on kao "Pa evo tvoje posiljke ovde". Ona stoji tu sa strane na vrhu neke gomile sa paketima.

I tako... Prvo negativno iskustvo sa Bex-om. Malo kidanja zivaca, al dobro...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nece ljudi da salju PE-om jer nece da se javljaju na telefon da dodju da pokupe pakete.. mnogo im i ovo sto se prima u posti. I onda krece raspad da drugim ''express'' sluzbama.
Ujutru obicno u normalno vreme dobijam SMS ispred 9 sati za PE da ce stici posiljka, danas stigla bezmalo u 11 sati, haos..
 
Stigne mi danas SMS od PostExpressa (posle 3 dana čekanja, umesto danas za sutra) da je cena poštarine 999 dinara za multimediju za auto čija masa nema šanse da je viša od 4kg sa sve paketom i otkupna cena 15000 dinara. E sad zanima me jesu u pošti menjali u skorije vreme cene slanja sa otkupninom ili je ovo neka greška? Inače oznaka pošiljke je PX ako to ima nekog značaja za ovo dranje.
 
Poslednja izmena:
A gde je cekala posiljka, u tvojoj posti ?
Ako je tako, placa se lezarina za ta tri dana (13,5 dinara po danu), al to je neka mizerna cifra.
PX je zamenio PE, jer PE je prosao sve moguce kombinacije brojeva :)

A sto se tice konacne cifre...
Druze, milion puta pisano u temi, udjes na postin kalkulator, stvarno nije toliko tesko.

https://www.posta.rs/cir/alati/KalkulatorCena.aspx?vrPos=peSrb

- Otkup/Vrednost 15.000 din
- Uplata PostNet
- Masa 4 kg
- Danas za sutra do 12h

Укупна цена је: 567,00 динара
Поштарина коју плаћа прималац на име преноса новца (откупнине): 429,00 динара

996 dinara, to ti je to.
Ili je mozda otkup bio na racun ili postansku uputnicu (sto je malo jeftinije u odnosu na PostNet), a uracunali ti oko 40 din za lezarinu za tri dana.

Ubuduce, ako ti neko salje nesto Post Ekspressom uvek placaj unapred.
U ovom slucaju to bi bilo 340 din, dakle tri puta manje.
 
Poslednja izmena:
Znam za kalkulator, gledao sam samo me ukopao ovaj deo od 454 dinara za otkupninu mislio sam da je i to uračunato u onaj deo "obračunata poštarina - ukupna cena".

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Stigne mi danas SMS od PostExpressa (posle 3 dana čekanja, umesto danas za sutra) da je cena poštarine 999 dinara za multimediju za auto čija masa nema šanse da je viša od 4kg sa sve paketom i otkupna cena 15000 dinara. E sad zanima me jesu u pošti menjali u skorije vreme cene slanja sa otkupninom ili je ovo neka greška? Inače oznaka pošiljke je PX ako to ima nekog značaja za ovo dranje.

Paket od 1.315kg postarina 387 dinara postarina slanja novac 329 dinara..Otkup je bio 11000 dinara
Postarina sve ukupno 716 dinara.
 
Ili je mozda otkup bio na racun ili postansku uputnicu (sto je malo jeftinije u odnosu na PostNet)
Nije baš malo jeftinije, za uplatu na račun bi naknada za povrat novca bila 150 dinara, a za uputnicu 402, dok za PostNet ode na čak 429 dinara.
Oni koji biraju PostNet za povrat novca su najbezobzirniji.
Kao prodavac uvek biram uplatu na račun kao način povrata novca od Post Express-a, em najlakše, em legne taj dan kad kupac preuzme paket (osim ako je subota, onda legne u ponedeljak).
Kao kupac uvek biram slanje Post Express-om i uplatu unapred na tekući račun prodavca, jer je ubedljivo najjeftinije tako.
 
Kad god mogu uplatim unapred, samo ptt platim. Em mi odgovara da ne brojim pare, em i prodavcu odmah legnu, a postarina dosta manja.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Nije baš malo jeftinije, za uplatu na račun bi naknada za povrat novca bila 150 dinara, a za uputnicu 402, dok za PostNet ode na čak 429 dinara.
Oni koji biraju PostNet za povrat novca su najbezobzirniji.
Kao prodavac uvek biram uplatu na račun kao način povrata novca od Post Express-a, em najlakše, em legne taj dan kad kupac preuzme paket (osim ako je subota, onda legne u ponedeljak).
Kao kupac uvek biram slanje Post Express-om i uplatu unapred na tekući račun prodavca, jer je ubedljivo najjeftinije tako.

Definitivno je najpovoljnija varijanta da se uplati unapred novac na tekući prodavca, ali to samo u slučaju kad poznaješ prodavca jer u protivnom ko mi garantuje da će isti da mi pošalje plaćenu stvar.
Inače u pošti - postexpressu su postali opasno bezobrazni u zadnje vreme. Naime naplaćuju prenos novca prodavcu papreno, a kad treba da mi donesu novac na noge, dobijem poruku da mi je stigla uplata i da mogu da je podignem u lokalnoj pošti. Da su Aks i Bex išta povoljniji zaobišao bih poštu u širokom luku!

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
A ko ti garantuje kada ide na otkup da ce da ti stigne to sto si porucio ? Moze da ti posalje bilo sta u paketu niti znas niti mozes da vidis dok ne otvoris a tada je vec kasno i prevaren si..
Poenta price je ako neko hoce da te prevari, uradice to na ovaj ili onaj nacin..
Nadjes prodavca sa brdo ocena i narucis, ili nadjes neku manju registrovanu prodavnicu / firmu ako ti je tako sigurnije.

To ako ides postanskom uputnicom to postar donosi na noge kako ti kazes, post net moras u posti ili ima ona isplata na adresi primaoca sto je jos dodatno skuplje to je da ti donesu na noge ali PE kuriri...
Najbolja i najegantnija varijanta je uplata na tekuci racun, takodje i najjeftinija, kada saljes paket samo napises tekuci racun na papir pored podataka primaoca..
 
Nazad
Vrh Dno