Šta je novo?

Edifier zvučnici

To za napajanje? Zar ti nije lakse da kupis neki bolji gotov napojni kabl sa "osmicom"?

Imam FKJ kablove, i volim da pravim. Bukvalno bi me koštao samo IEC C7 PLUG. Sve ostalo bih imao od prošlih projekata.
 
Konačno su stigli PreSonus Eris 3.5 BT. Za varijatu bez nadogradnje zvuče odlično. BT radi super. Ipak sam na brzinu ubacio Dolby Atmos. Razlika u kvalitu je ostetna. Ostalo mi je još par stvari

- samoizgranja kabla za napajanje
- samoizgradnja kabla za povezivanje zvučnika
- DAC Lisa koji treba da stigne

Za prvo vreme biće ovako

 
Gotov je kablić, samo ostaje kabal za napajanje i DAC



 
Ubacio sam i "Y" kabal World Wire. Nisam preterivao. Našao sam ga za 1.200,00 dinara na sniženju sa poštarinom.





 
imaju klotz-ovi u artistu za fazon 600din,nisu nista gori.
 
nice :)

ja sam narucio preko ebay RCA kablove (15$) i USB (10$) handmade (in China :D) za moje Eris
sutra mi stize E30
 
imaju klotz-ovi u artistu za fazon 600din,nisu nista gori.

Ne možeš da porediš ta dva kabla. Samo jedan konektor World Wire košta 500 + dinara. Sa druge strane ovaj kabal je nagrađivan. Klotz nisam nigde našao za 600 dinara, a i poređenje je pogrešno. World Wire je dokazano viša srednja klasa.
 
Da li je neko imao priliku da cuje Edifier S2000pro
 
Ne možeš da porediš ta dva kabla. Samo jedan konektor World Wire košta 500 + dinara. Sa druge strane ovaj kabal je nagrađivan. Klotz nisam nigde našao za 600 dinara, a i poređenje je pogrešno. World Wire je dokazano viša srednja klasa.

mogu da poredim jer ce raditi apsolutno isto.ti mozes da dokazes kako to muzikalnije world wire kabal svira,platio bi to da vidim.
 
Evo priključujem se da vidim isto :)

A čuo sam i da crveni world wire kablovi daju više basova od crnih.

********

Nego, mali podatak koji može da koristi - ko traži Edifier zvučnike, kod nas ima da se nadju Kurzweil KS-40A zvučnici za 100€ koji su napravljeni po uzoru na neke Edifiere. Sasvim pristojno rade kao zamena za Hi-Fi.
 
Poslednja izmena:
mogu da poredim jer ce raditi apsolutno isto.ti mozes da dokazes kako to muzikalnije world wire kabal svira,platio bi to da vidim.

Ne moraš ništa da platiš. To ti je kao kao kupuješ grafiku u boljoj izvedbi. Muzikalnije će da zvuči kad napravim za vikend strujni kabal :)
 
Ne moraš ništa da platiš. To ti je kao kao kupuješ grafiku u boljoj izvedbi. Muzikalnije će da zvuči kad napravim za vikend strujni kabal :)

Onda ti neće biti teško da postaviš mikrofon ispred zvučnika i ne pomeraš ga ni za milimetar, snimiš jedan pa zatim drugi zvuk i pritom paziš da ne mrdneš zvučnik dok menjaš kablove, upališ program, poredjaš ih u milimetar, obrneš fazu na jednom fajlu i vidiš ima li razlike?

Sve ostalo je tupljenje u prazno - hoćeš potvrdu toga što pričaš - izvedi ovo, samo nemoj da se smoriš ako dobiješ apsolutnu tišinu kao rezultat.
 
Za razliku od 600 dinara ne radim ništa. Preporučio sam samo bolju marku. Kao što radimo kod hardvera. Kada napravim kabal za napajanje, njega ću da okačim.
 
Jeste. I onda na kraju imaš istu ploču od Asusa i Gigabyte i šta uzmeš? Jeftiniju.

Dokaz je strašna robota, nema tripova, nema "meni je" - nego kako zaista jeste - za fiksne instalacije je kvalitet kabla poprilično nebitan ako je sve zalemljeno kako treba.
 
Poslednja izmena:
ponavljam,plaćam da vidim/čujem,nisam se šalio ni najmanje.
 
Taj punokrvni sistem je neuporediv sa Presonus patuljcima i Lusya DAC (ako sam dobro razumeo da je to taj DAC).

Skuplji sistemi mogu da imaju benefite skupljih kablova. Tako su mene naučili na ovom forumu :)
 
Jeste. I onda na kraju imaš istu ploču od Asusa i Gigabyte i šta uzmeš? Jeftiniju.

Dokaz je strašna robota, nema tripova, nema "meni je" - nego kako zaista jeste - za fiksne instalacije je kvalitet kabla poprilično nebitan ako je sve zalemljeno kako treba.

Apsolutno se ne slažem. U Hi Fi sportu je to dokazano više puta.
 
treci put najponiznije molim,pa i preklinjem da dokazes,eto ne mora na toj klasi opreme.
 
treci put najponiznije molim,pa i preklinjem da dokazes,eto ne mora na toj klasi opreme.

Nema potrebe. Ako si blizu Jagodine ugostiću te jedan vikend, gde odmah na uređajima možemo da menjmo i ispobavamo kablove. Kao što su ljubitelji muzike ugošćavali i mene. Naravno ako si iskren u nameri, a ako želiš na forumu da me napraviš ravnozemljašem i ludakom slobodno me zaobiđi.
 
ne želim nikog ičim da pravim,nego pokušavam prvo tebi pa i ostalima da pokažem da su kablovi većinom snejk ojl/mit,zato u najboljem slučaju imaš a/b kao slepo slušanje,niko naravno ne sme ni prostog spektrograma da se uhvati,a radi se o prostoj fizici,vrlo lako dokazivoj.

niko ne priča o klot krš kablovima koji upitno da i rade,ali između prvog krštenog (poput spomenutog klotz-a) i 'audiofilskih' nema razlike i ne može biti razlike ne jer sam ja ili pera laza mika odlučio,već ne dopušta fizika,sem što ti klotz za razliku od tvojih bar ne valja priču kako su jači od fizike.

jedini kablovi gde fizika igra ulogu su zvučnički,i to za neuporedivo višu klasu opreme nego o kojoj ti pričaš i o kojoj iko priča na ovoj temi.ostalo je snejk ojl,mit koji služi da se uzimaju pare.
 
ne želim nikog ičim da pravim,nego pokušavam prvo tebi pa i ostalima da pokažem da su kablovi većinom snejk ojl/mit,zato u najboljem slučaju imaš a/b kao slepo slušanje,niko naravno ne sme ni prostog spektrograma da se uhvati,a radi se o prostoj fizici,vrlo lako dokazivoj.

Orchard. Brate. Nemoj više. Blamiraš se bez potrebe. Ovo ti govorim kao neko ko poseduje studio i high end i mid end opremu i bavi se muzičkom produkcijom već 20 godina. Skupi kablovi postoje sa razlogom, što je sistem i slušalac/producent sposobniji, to je razlika veća. Ljudi koji ne čuju tu razliku si isti oni ljudi koji ne primećuju razliku između 60 i 144hz osvežavanja na monitoru. Nemoj biti ta osoba.
 
samo izvoli,ja zelim da me izblamiras najvise sto mozes,ali lepo spektrogram,ne rekla kazala.inace smo na temi o edifieru,da tragikomedija bude veca.
 
Šta izvoli? Jel ti stvarno misliš da ću ja da se upuštam u raspravu sa tobom o kablovima? Ajde beži bre.
 
samo izvoli,ja zelim da me izblamiras najvise sto mozes,ali lepo spektrogram,ne rekla kazala.inace smo na temi o edifieru,da tragikomedija bude veca.
Kukao si više puta u jednoj temi da ti se dokaže/pokaže uticaj količine memorije na gaming. Ja ti našao linkove i od tada se ne javljas tamo. A mogao si bar hvala da kažeš jer si tvrdio da godinama unazad ne nalazis testove...

Mislim da s vremena na vreme ozbiljno trolujes.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=6269214

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kukao si više puta u jednoj temi da ti se dokaže/pokaže uticaj količine memorije na gaming. Ja ti našao linkove i od tada se ne javljas tamo. A mogao si bar hvala da kažeš jer si tvrdio da godinama unazad ne nalazis testove...

Mislim da s vremena na vreme ozbiljno trolujes.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=6269214

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Ma troluje lik 100%. U jednoj temi savetuje čoveka da kupi SPI flasher da bi vratio u život ploču koja ima CrashFree BIOS. Onda on ima drugare po Beogradu koji flashuju BIOS-e i menjaju elektrolite za tepsiju ribe. I sada ovde traži da mu radimo spektrum analizu skupi vs jeftini kablovi. Da je ovo Rumski forum, za tako nešto bi dobio instant perma ban. A i kad razmislim, ne znam šta je jezivije. Da troluje ili da je ozbiljan. Strašno.

Edit: Okačio sam mu demonstraciju u toj temi za memoriju. Video demonstrira 4GB vs 8GB vs 12GB vs 16GB vs 32GB u igrama. Mislim da će mu se svideti. :D
 
Poslednja izmena:
Tokom godina kod mene se nakupilo dosta kablova. I skupih i jeftinih a i ručno pravljenih. Ja ga kao čovek zvao da dođe, popijemo pivo, posluša razne kombinacije i oceni sam. On zapeo za spektrogram. Valjda više verujem onome što čujem i što mi prija nego spektrogramu. A sve je počelo sa kablom koji je navodno 600 dinara skuplji.

Na ovu temu bi imao što šta da kaže Peja, Kokan i Delija.
 
pa logicno da vise verujes,jer je pseudonauka i psihoakustika,prost placebo,ni nemas drugog izbora nego da verujes.nemas problem samnom nego sa fizikom.

Kukao si više puta u jednoj temi da ti se dokaže/pokaže uticaj količine memorije na gaming. Ja ti našao linkove i od tada se ne javljas tamo. A mogao si bar hvala da kažeš jer si tvrdio da godinama unazad ne nalazis testove...

Mislim da s vremena na vreme ozbiljno trolujes.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=6269214

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

ne javljam se jer ih nisi okacio,lepo ima u temi sve koga zanima,nudio sam i pare i sad vas mrzi.mozete i vi rekla kazala,mogu i ja.
 
Nazad
Vrh Dno