Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

KRK VXT8

Steinberg UR22MkII
 
Ovo spada u studijsku opremu, nisu bas kucne hi-fi komponente.

Znam. Ali pored muzičke produkcije meni služe i za slušanje. Ali da ne bude off topic.

NAD C326bee
Monitor Audio B4 Black
 
Malo novina u sistemu...

IMG-20210114-000820.jpg


IMG-20210114-000829.jpg


IMG-20210114-000850.jpg


IMG-20210114-000919.jpg


IMG-20210114-001126.jpg


IMG-20210106-003303.jpg


IMG-20210114-000943.jpg


Giga-Watt-PF-2-EVO.jpg


IMG-20210114-001010.jpg


Furutech.jpg
 
Svaka čast na izuzetno skupom sistemu i lepo uređenom prostoru (u kojem btw ogromni tv extra kvari utisak).

Ostaje da se i napojni deo dovede u rang ostatka sistema. :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bolestan setup. Nadam se da čovek ima neki dobar surveillance system i alarme, jer ovo je stvarno mnogo para.
 
Jel to Mladji bio srecan dan? ;)
 
Mlađa krenuo Devialet da radi? Interesantno...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ostaje da se i napojni deo dovede u rang ostatka sistema. :)

Ne bih rekao da ista fali Furutech-u, GigaWatt-u i AudioQuest-u :)

Uvek moze bolje, naravno. Sve je pitanje odnosa cost/benefit. Treba znati kada stati.
U sistemu ubedljivo najveci uticaj na zvuk imaju zvucnici i akustika prostorije - tu se najvise isplati ulagati. Ali, treba obratiti paznju i da nema slabih karika u sistemu.

Imas neku konkretnu ideju sta bi menjao?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ja imam Shunyata Hydra 8 vec mnogo godina. Apsolutno genijalna sprava.
 
Ma kakvi. Mladja nema veze sa Devialet-om. Kod nas 4Audio radio Devialet.
Ranije je One Hi-Fi, a pre toga Sloba BM.
 
Cestitke na sistemu i da te u zdravlju sluzi.

Gde moze kod nas da se nadje ova jeftinija varijanta GigaWatt PF-1e strujna letva?
 
Da, secam se jos dok sam bio u Bgd da je Aca (One Hi-Fi) drzao Devialet. Enivej, i ako nisam ljubitelj ni Devialeta ni Dynaudia, ne mogu da kazem da sistem nije dobro skockan. Mozda za moj ukus tu fali stari dobri gramofon, ali to sam ja. Do duse ni ja ga nemam u trenutnom sistemu ovde. :D
 
Cestitke na sistemu i da te u zdravlju sluzi.

Gde moze kod nas da se nadje ova jeftinija varijanta GigaWatt PF-1e strujna letva?

cheers

Koliko mi je poznato - nema kod nas, ali ima kod tebi najblizih komsija :)
 
Da, secam se jos dok sam bio u Bgd da je Aca (One Hi-Fi) drzao Devialet. Enivej, i ako nisam ljubitelj ni Devialeta ni Dynaudia, ne mogu da kazem da sistem nije dobro skockan. Mozda za moj ukus tu fali stari dobri gramofon, ali to sam ja. Do duse ni ja ga nemam u trenutnom sistemu ovde. :D

Gramofon cu da pazarim kad i Mercedes - znaci nikad :D

Jel si slusao novi Confidence?


BTW, daj koju sliku sistema - sto ste se svi stisli? :trust:
Na stranim forumima sve prsti od slika i predstavljanja sistema, opisa i slicno.
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje,mozda i glupo,ali ajd da probam. Uopste nisam audiofil,ali vec "sto godina" imam neki NEO 5.1 sistem za sobnu upotrebu,medjutim sada sam u fazi nekog preuredjenja,pa me zanima,da li uopste postoji 5.1 sistem u kojem zvucnici nisu spojeni kabelom,vec da se recimo samo postave po coskovima,a funkcionisu bezicno,cisto da se eliminisu kablovi po sobi. Postoji li uopste tako nesto i pod kojim pojmom se skriva na trzistu.
 
Nije glupo pitanje. Postoje, naravno. Sve vise ih ima na trzistu. Ostaju ti, naravno, strujni kablovi, mada ima i varijanti sa baterijama.
 
Poslednja izmena:
Има, транзистор који ради на батерије. :)
Сваки звучник тражи неку струју, да ли је добија звучничким каблом од појачала или има појачало у себи па тражи 230 волти директ питање је.
Теслин принцип преноса енергије још увек, на жалост, није заживео.
 
Poslednja izmena:
Napravise oni nesto i za one sa manje tolerantnim zenama :) Kako radi - pojma nemam. I ja sam krajnje skeptican.
 
Evo jedan mali detalj iz moje sobe......ipak je to lakse kupiti od Mercedesa :)
Izvinte za prasinu, obrisao sam posle slikanja :)

rF6DU9G.jpg
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Lepo! :,,:

Kaci slike i ostatka - necemo nista da ukrademo :)
 
Poslednja izmena:
Gramofon ne da ne bih ukrao - nego ne bih uzeo ni da mi platis :d
 
Ne bih rekao da ista fali Furutech-u, GigaWatt-u i AudioQuest-u :)

Uvek moze bolje, naravno. Sve je pitanje odnosa cost/benefit. Treba znati kada stati.
U sistemu ubedljivo najveci uticaj na zvuk imaju zvucnici i akustika prostorije - tu se najvise isplati ulagati. Ali, treba obratiti paznju i da nema slabih karika u sistemu.

Imas neku konkretnu ideju sta bi menjao?

Daleko od toga da fali, jedino nije u rangu ostatka sistema. Takve su ti moderne komponente sve se čuje i sve treba ispratiti u istoj klasi, pogotovo sa tako skupim i sofisticiranim komponentama poput tvojih.

Sto se predloga tiče kad si već na transparent zvučničkim gledao bih šta ima od struje od njih u odgovarajućem segmentu, verovatno nešto poput reference ili reference xl. Umesto letve neki filter itd.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Za sada neka ostane na gramofonu. Dovoljno je :)
gBIOlR8.jpg

Lepota. Videlo se na prethodnoj slici po ručki da je Project. Jel’ se razmatra neka MC možda? Maestro V2 je najskuplja MM na tržištu (ako se nije nešto promenilo poslednjih par godina) i ulazi u cenovni rang nekih lepih MC glava.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Daleko od toga da fali, jedino nije u rangu ostatka sistema. Takve su ti moderne komponente sve se čuje i sve treba ispratiti u istoj klasi, pogotovo sa tako skupim i sofisticiranim komponentama poput tvojih.

Sto se predloga tiče kad si već na transparent zvučničkim gledao bih šta ima od struje od njih u odgovarajućem segmentu, verovatno nešto poput reference ili reference xl. Umesto letve neki filter itd.


Sent from my iPad using Tapatalk
Tacno je da sto sistem ima vecu rezoluciju i transparentnost, to se vise uoci uticaj pojedinacnih komponenti, ali i dalje je taj uticaj razlicitog udela koji zavisi od konkretnog sistema i njegovih komponenti.

Moje iskustvo kaze da Devialet oseca promene svih komponenti, ali da ima prilicno kvalitetno izvedeno napajanje, pa nije bas toliko osetljiv na izvor struje i samim tim nije opravdano ulaganje nekih ogromnih suma na taj aspekt. Reference XL je cirka 3k evra - a meni nije dovoljan samo jedan komad.

Da, jesam pazario Ultra zvucnicki koji je jos skuplji, ali mi treba samo jedan par i on je jednostavno toliko dobro "legao" u sistem, da jednostavno nisam mogao da ga ne uzmem. Pomoglo (ili odmoglo - kako se uzme :) ) mi je dosta to sto sam imao na uporednom testu jos nekoliko kablova slicne klase i cenovne kategorije.

Da dodam i da sam imao predrasude vezane za Transparent jer ga u mojoj okolini mnogi ne vole.

Sto se tice GigaWatt letve - pa ona i jeste filter i to prilicno dobar pasivan filter sa paralelno izvedenom zastitom i vrlo bitnom karakteristikom - pored benefita dobrog filtera, ni malo ne gusi dinamiku, za razliku od gomile drugih filtera/kondicionera - ukljucujuci i one osetno skuplje.
http://www.gigawatt.eu/produkt/gigawatt-pf-2-evo/

Provereno radi posao. Ono sto je recimo jedan dobar pokazatelj da filter radi posao je taj da se ne menja zvuk u zavisnosti od doba dana, da li radi ova nasa bedna industrija ili ne radi i da li rade hiljade switcher-skih napajanja u mrezi ili ne. Zvuk je istog kvaliteta u sred podneva i uvece.

Nisam do nje dosao tek tako slucajno, naravno. Imao sam preporuku za nju.

Review-ovi starijeg modela od kog su dosta napredovali i nazalost usput i poskupeli.
http://www.6moons.com/audioreviews/gigawatt4/1.html
https://www.monoandstereo.com/2012/06/gigawatt-pf-2-lc-2-mkii-test-review.html

Slika starije verzije:
open.jpg


Sto se tice strujnih kablova - naravno da ni to nije bilo napamet i bez probe. GigaWatt letva se najbolje slaze sa svojim kablom - mada imaju i skuplje u ponudi. Sinergija Devialet-a i AudioQuest-a je evidentna (nisu slucajno svi kablovi koji dolaze uz Devialet upravo AudioQuest - bili su ranije Crystal Cable), a razlika izmedju jacih modela i nesto slabijih se na Devielet-u ne oseti previse, kao sto sam vec napisao. Cak i ne bih rekao da bolji (skuplji) kablovi bolje zvuce kad se predje neka granica - vec malo drugacije. NRG-Z3 im je stvarno sweet spot u ponudi. Postoji jos jedno dodatno ogranicenje - da bi mogao da se stavi poklopac za kablove, IEC konektor mora da bude manjeg tipa, sto znacajno suzava izbor - ako se zeli poklopac, koji pomaze i kod hladjenja zbog velike disipacione povrsine, tako da nije samo estetika u pitanju.

Furutech je najjaca uticnica koja uopste postoji u ponudi. FT-SWS NCF. Stvarno je ozbiljno napravljena. Kontakt uticnice i konektora je savrsen.

Dodatno, Hi-Fi je na odvojenom osiguracu.

Sto se mene tice, na temu struje - puna kapa :)
Rekao bih sa prilicnom sigurnoscu da nije slaba karika koja gusi potencijal sistema, a struja nije nesto sto treba da poboljsa sistem - vec da mu omoguci da pokaze pun potencijal.
 
Nazad
Vrh Dno