Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Iskreno, samo mi to fali da vratim nazad, moze se bez googla
Jesi li probao Phone Clone aplikaciju?

Mislim da nema načina ovako. Ako imaš backup, sačuvan je i sakriven na Google Drive-u.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Iskreno, samo mi to fali da vratim nazad, moze se bez googla
Naravno da se može...poslije radi backup na Huaweiu Cloud. Jedino instalirati GMS, vratiti i izbrisati GMS. Glupo je da se ne može napraviti backup file...to bi riješilo sve probleme.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Jesi li probao Phone Clone aplikaciju?

Mislim da nema načina ovako. Ako imaš backup, sačuvan je i sakriven na Google Drive-u.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Probao sam phone clone i viber krene, ali kad ukapira da je nov uredjaj, onda trazi aktivaciju. Znam da je tamo sacuvan, zato i pitam. A probao sam da namestim GMS i nece da prihvati, treba raditi downgrade, a to mi se ne radi.
 
Desava mi se na P40 pro da mi ponekad iskoci "administrator uredjaja je zakljucao uredjaj",i onda moram da ukucavam sifru,jer ne prihvata otisak prsta.Moze li se to negde iskljuciti?

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Šta sve imaš pod Settings - Security - More Settings - device administrators?

P40Pro+ & Tapatalk
 
Bice da je do Poco launchera.
a3cccc0e9bd9de9222e6f585a5433f57.jpg


Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Ja koristim Nova i nikada nije aktivan...bit će da je P

P40Pro+ & Tapatalk
 
kako nakon instalacije vibera uraditi restore od backupa... :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
kako nakon instalacije vibera uraditi restore od backupa... :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Ja nisam uspeo, ne može da se nakači na Google drive gde se nalazi backup pošto nema GMS. Jedini način je instalacija Google servisa kako se meni čini

Sent from my ELS-N39 using Tapatalk
 
da li je neko uspeo da povrati poruke sa vibera !? nije mi problem da odradim googlefier vec me zanima kako da odradim backup poruka na s10+ a da odradim restore na p40 pro... mozda nekim programom na pc ili !?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Na S10 pokreneš Viber, odeš u Settings, Account, Viber-backup...ako nije već podešeno da automatski radi onda klikneš na Backup i to je to....na P40Pro instsliraš GMS i onda kad instaliratš Viber automatski će da povuče Restore...slučajno da se ne desi...Settings, Account, Viber-backup, Restore.

P40Pro+ & Tapatalk
 
da li je neko uspeo da povrati poruke sa vibera !? nije mi problem da odradim googlefier vec me zanima kako da odradim backup poruka na s10+ a da odradim restore na p40 pro... mozda nekim programom na pc ili !?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Zaboravi na backup ili preskoci ovu seriju telefona. Lakse je tako nego da gubis zivce.
 
evo sad razgovaram sa drugarom kod kojeg treba da uzmem p40pro. nije uspeo da izvrsi restore. za sada ostajem na s10+. mozda ako se nadje neko resenje ili ako ameri odluce da saradjuju sa huawei vratit cu se na Huawei opet...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
A zanimljivo da je Huawei objavio zvanični tred povodom transfera podataka sa Vibera

https://consumer.huawei.com/ph/comm...ice(GMS)-to-Huawei-Device(HMS)/topicId_75747/

Inače, ja sam bio ubeđen da može samo da se prebaci lokalni backup fajl, kreiran u samom telefonu, i samo ga kopiraš na drugi telefon.

Edit: vidim da ovo važi valjda samo sa Huawei uređaja sa GMS na Huawei uređaj bez GMS-a...

Dakle jedino da uzmeš nečiji Huawei sa GMS i upišeš svoj Viber nalog sa backupom pa da onda prebaciš na svoj NOVI. Ako bi moglo tako.
 
Poslednja izmena:
olimpijske igre Huawei edition... sa preponama :) ne mogu da se zezam sa tudjim telefonima

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
А зашто не пробате путем компјутера и инсталираног вибера на компјутеру? Ако се добро сећам, ја сам тако враћао вибер поруке.
 
mislim da je problem i u whatsapp. ne znam kako rade npr. google photos sa instaliranim gms

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja nisam uspeo da vratim istoriju poziva i poruka na Viberu.Isto tako i ne mogu da bekapujem te podatke jer ne može Viber da se poveže na Google Drive,ali već sam se navikao na to.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
E mislim da WA može, relativno lako preko lokalnog backup fajla... Izvuče se sa starog telefona i onda samo prebaci u folder na novom, čini mi se, ali nisam siguran, da ima i upustvo baš za Huawei na njihovoj stranici za podršku.

Malo sam čitao baš i da, ispada da može preko Phone Clone da se viber prebaci. Ali recimo ako imaš neki Samsung, morao bi prvo da uzmeš neki stariji Huawei sa GMS pa na njemu da instaliraš Viber, samim tim povučeš i backup sa Google Drive, a onda preko Phone Clone-a da prebaciš na novi Huawei sa HMS.

Doduše bezvezna mi je ta stvar da je jedina opcija za backup Google Drive, posebno za Viber koji je prisutan u Huawei App store, a da nema neku razrađenu alternativu, recimo da ide na Huawei cloud. Ionako ti cloud backup-ovi nisu pod enkripcijom.
 
...Isto tako i ne mogu da bekapujem te podatke jer ne može Viber da se poveže na Google Drive,ali već sam se navikao na to.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Ne znam kako kod vas ali kod mene uredno radi backup WA i Viber na Huawei Cloud...



P40Pro+ & Tapatalk
 
mislim da je problem i u whatsapp. ne znam kako rade npr. google photos sa instaliranim gms

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Meni sa instaliranim GMSom normalno radi Backup Vibera i WA na GD...a i Google photos rade sasvim normalno...doduše iste rade i bez GMSa kroz Browser.

Normalno, ako je Viber napravio Backup na S10+ na GD...onda bez problema treba taj backup da povuče kad na Huawei instaliraš GMS.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvo, da li mi neko moze ostaviti link sa tutorijalom za skidanje google servisa, jer iz nekog razloga imam problem kada dodjem do instalacije backupa... Hvala!
 
Jesam, ali isti problem... build number mi je 10.1.0.243

EDIT: Hvala ti puno na linkovima!
 
Poslednja izmena:
Moraš napraviti downgrade ispod 154 imaš na XDA sve objašnjeno

P40Pro+ & Tapatalk
 
E to nisam znao, super, istrazim sve pa javim sta sam uradio... (nadam se da ga necu brikovati :d )
 
Nazad
Vrh Dno